|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Санды және әріпті өрнектер. Теңдеулер. Есептер. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып:2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№91-сабақ. Өзіңді тексер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.1.1 санды және әріпті өрнектерді (көбейтінді, бөлінді)/теңдіктер мен теңсіздіктерді ажырату, құрастыру, жазу және оқу; 2.2.1.2 әріптің берілген мәніндегі екі амалды әріпті өрнектің мәнін табу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Санды және әріпті өрнектерді ажыратады. Теңдіктер мен теңсіздіктерді құрастырып жазады. Әріптің берілген мәніндегі екі амалды әріпті өрнектің мәнін табады. |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы:ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жаңашылдық-заман талабы» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үйтапсырмасын тексеру 8-тапсырма Теңдеулерді шеш b+(35-16)=78 a-56=25+9 b+19=78 a-56=34 d=78-19 a=56+34 b=59 a=90 Жаңа тақырып Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау 1-тапсырма Өрнектерді жаз. а) 32:8×5=20 а×6:8 2-тапсырма х=8 деп алып, өрнектің мәнін тап. (80-49)+х= (80-49)+8=39 (100-62)- х=100-62)- 8=30 х-(72-65)=8-(72-65)=1 3-тапсырма Мәндері бірдей өрнектерді теріп жаз 5×a=a×5 3×2=12:2 4-тапсырма Амалдарды орында а) 8 см×5=40 см 7 кг×3=21 кг 40 см:5=8 см 21 кг:3=7 кг 40 см:8=5 см 21 кг:7=3 кг Ә) Өрнектердің мәнін тап. 24×1=24 99:1=99 (30-22):1=8 65:1=65 1×37=37 12:(10-9)=12
6-тапсырма Теңдеулерді шеш 59+х=72-19 (66+18)-х=29 59+х=53 84-х=29 х=59-53 х=84-29 х=6х=55 59+6=72-19 (66+18)-х=29 72=72 55=55 7-тапсырма 20-дан кем сандардың біреуін ғана пайдаланып, тура теңсіздік жаз. 19>18 19>17 19>15 19>10 8-тапсырма Есептерді шығар А) 4*3=12 Ж: Жарысқа 4 бала қатысты Ә) 12:3=4 Ж: Бір топта 4 баладан болды Б) 12:4=3 Ж: Балалар 3 топқа бөлінді Үй тапсырмасы 5-тапсырма Салыстыр 80-30>40 17+3*2<25 6:1+6 25-5*5<5 a+1>a+0 1*b+b*1 |
Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын алады Өрнектерді жазады Өрнектердің мәнін табады. Өрнектерді жазады Амалдарды орындайды. Жаттығу жасайды Теңдеулерді шешеді. Тапсырманы орындайды Есептерді шығарады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Өрнектерді жазады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Мәндері бірдей өрнектерді теріп жазады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Амалдарды орындайды-1б Өрнектердің мәнін табады-1б Тамаша ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Бірінші теңдеудің шешімін табады-1б Екінші теңдеудің шешімін табады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Тура теңсіздік жазады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Есептерді шығарады-1б Жарайсыңдар «Киіз үй» әдісі |
Заттар Көбейту кестесі
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Қимылдар Музыка Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Санды және әріпті өрнектер. Теңдеулер. Есептер. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
||||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып:2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№92-сабақ.Шамалар арасындағы тәуелділікке берілген есептер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.2** есептерді шығару барысында баға, мөлшер (сан), құн арасындағы тәуелділігін пайдалану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Есептерді шығару барысында баға, мөлшер,құн арасындағы тәуелділігін пайдаланады. |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы:ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жаңашылдық-заман талабы» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ тың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 5-тапсырма Салыстыр 80-30>40 17+3*2<25 6:1+6 25-5*5<5 a+1>a+0 1*b+b*1 Тақырыпты ашу Суретпен жұмыс -Балық саны нешеу? -Балық саны –3-еу. -Бір қалам сауыттың бағасы неше теңге? -Қаламсауыттың бағасы–100теңге. -Ұштағыш саны қанша? -Ұштағыш саны– 3. -Үшұштағыш неше теңге? -Біз нені анықтадық деп ойлайсың? (заттардың санын,бағасын,барлық заттың құнын). Жаңа тақырып 1-тапсырма Есепті шығар Бір шардың бағасы неше теңге тұрады? Осындай неше шар сатып алды? Барлық сатып алынған зат неше теңге тұрады? Қандай амал қолданасың? Шешуі: 9×3=27(тг) Жауабы: 27 теңге төледі Сөйлемдерді толықтыр: заттың құнын табу үшін заттың санын бағасына көбейтеміз. 2-тапсырма Есепті шығар Шешуі: 27:9=3 (ш) Жауабы: 3 шар сатып алды. Сөйлемдерді толықтыр: заттың санын табу үшін құнын бағасына бөлеміз. ЕҚБ 3-тапсырма Есепті шығар Шешуі: 27:3=9 (тг) Жауабы: бір шар 9 теңге тұрады. Сөйлемдерді толықтыр: заттың бағасын табу үшін құнын санына бөлеміз. 4-тапсырма Топтық жұмыс. Зерттеу Шамалардың белгісіз мәнін тап.
ЕБҚ 5-тапсырма Тиісті амалдар таңбасын қой 3*4>10 36:9<5 a+1 >a*1 10:2+5 32*1+32 b+a+a+b Сергіту сәті. «Нейрожаттығулар» әдісі 6-тапсырма Есепті шығар. Бағасы- 200 тг Саны – 4 к. Құны-? тг Шешуі:200 ·4=800 (тг) Жауабы: барлығы 800 теңге төледі. Саралау тапсырмасы 7-тапсырма Теңдеулерді шеш х+(37+44)=92 c:4=9 х=92-81 c=9×4 х=11 c=36 11+(37+44)=92 36:4=9 92=92 9=9 ФС тапсырмасы 9-тапсырма «Кім тез?»ойыны Көгөністердің құнын тап. 200+200=400 200+700=900 Ж.: Сәбіз бен қызылшаның құны 900 т. Үй тапсырмасы 8-тапсырма Есептің шешуін жаз Барлығы-900тг Бір кітап-а тг Кітап-? Шешуі: 900:а Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады Өткенді пысықтайды Сұрақтарға жауап береді. Жаңа тақырыппен танысады Есепті шығарады Есепті шығарады Топтық жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Есепті шығарады. Теңдеулерді шешеді. Көгөністердің құнын анықтайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Салыстыру жасайды-1б Сұрақтарға жауап береді ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Заттың бағасы және саны бойынша олардың құнын табады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Заттың бағасы және заттардың құны бойынша олардың санын табады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Заттардың құны және олардың саны бойынша заттың бағасын табады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Шамалардың белгісіз мәнін табады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Тиісті амалдар таңбасын қояды-1б Тамаша ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Есепті шығарады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Бірінші теңдеудің шешімін табады-1б Екінші теңдеудің шешімін табады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Көгөністердің құнын табады-1б Жарайсыңдар «Киіз үй» әдісі |
Заттар Көбейту кестесі
Жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Қимылдар Музыка
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Санды және әріпті өрнектер. Теңдеулер. Есептер. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
ҚМЖ алу үшін 87476135488 |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып:2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№93 сабақ.Санды бірнеше есе арттыруға және кемітуге берілген есептер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.4 санды бірнеше есе арттыру/кемітуге, еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептерді құрастыру және салыстыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Санды бірнеше есе арттыруға,кемітуге, еселік салыстыруға берілген есептерді талдайды және шығарады. Кері есептерді құрастырады және салыстырады. |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы:ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жаңашылдық-заман талабы» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ тың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үйтапсырмасы 8-тапсырма Есептің шешуін жаз Барлығы-900тг Бір кітап-а тг Кітап-? Шешуі: 900:а Жаңа тақырып 1-тапсырма Сурет бойынша сұрақтарға жауап бер.
-Барлық үшбұрыш нешеу? -Барлық шаршы нешеу? Шаршылар-2, үшбұрыштар -8. Шаршылар саны қанша болса, 2·4=8 теңдігі нені білдіреді? Үшбұрыштар қанша болса, шаршылар да сонша болу үшін 2 шаршыдан 4 рет алу керек. Ә) Шаршылар қанша болса, әр топта сонша үшбұрыш болатындай етіп, үшбұрыштар санын 4 топқа бөлу керек. 8:4 =2 теңдігі нені білдіреді? 2-тапсырма Есепті шығару үлгісіне қара. 6:3=2 Шешуін табу жолын түсініп ал. Топтық жұмыс 3-тапсырма Есепті шығар С Қарындаштар-?, 2 есе артық Шешуі: 6×2=12 (қ) Жауабы: Әлима інісіне 12 қарындаш сатып әкелді. Ойсергек
ЕҚБ 4-тапсырма ФС тапсырмасы Есепті шығар К Бүгін-?, 2 есе артық Шешуі: 4×2=8 (е) Жауабы: Олжас бүгін 8 есеп шығарды. ЕБҚ 5-тапсырма а) 10:5=2 10:2=5 5-2=3 ә) 3×5=15 3×4=12 15-12=3 6-тапсырма Өрнектердің мәнін тауып, оларды рим цифрларымен жаз. VIII:II= IV (XII-IX) ×IV=XII IV×III=XII X×I-VII=III XII :III ×II=VIII V×II+I=XI 7-тапсырма Өрнектер құр және олардың мәнін тап. 4×4+37=53 18:3×5=30 4×4+49=65 18:3×1=6 5×4+37=57 27:3×5=45 5×4+49=69 27:3×1=9 9-тапсырма 15 пен 100 сандарының арасында 9 саны неше реет кездеседі? 19, 29, 39, 49, 59, 69, 79, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 (18 рет кездеседі) Үй тапсырмасы 8-тапсырма М Шыңғыс-? Ж ? 2есе артық 4*2=8(ж) Ж: 8 жұмбақ жасырды.
|
Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді Есептің шығару үлгісімен танысады Есепті шығарады. Жаттығу жасайды Санды бірнеше есе арттыруға берілген есепті шығарады. Тапсырманы орындайды Рим цифрларымен амалдар орындайды. Өрнектердің мәнін табады. Шығармашылық тапсырма орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Есептің шешуін жазады-2б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді-2б Жарайсың ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Сандарды бірнеше есе арттыруға берілген есепті шығарады-1б Тамаша ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Санды бірнеше есе арттыруға берілген есепті шығарады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Бөлінділер мен көбейтінділердің мәнін тауып, салыстырады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Рим цифрларын оқиды және жазады және амалдар орындайды-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Өрнектер құрады және мәнін табады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Тиісті сандарды атайды,жалпы санын есептейді-1б Жарайсыңдар «Киіз» әдісі |
Заттар Көбейту кестесі
Суреттер
Оқулық Оқулық
Жұмыс дәптері
Қимылдар Музыка
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||


|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Санды және әріпті өрнектер. Теңдеулер. Есептер. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
ҚМЖ алу үшін 87476135488 |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып:2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№94-сабақ.Еселік салыстыруға берілген есептер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.4санды бірнеше есе арттыру/кемітуге, еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептерді құрастыру және салыстыру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Санды бірнеше есе арттыруға,кемітуге, еселік салыстыруға берілген есептерді талдайды және шығарады. Кері есептерді құрастырады және салыстырады. |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы:ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жаңашылдық-заман талабы» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ тың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру 8-тапсырма М Шыңғыс-? Ж ? 2есе артық 4*2=8(ж) Ж: 8 жұмбақ жасырды. Жаңа тақырып 1-тапсырма Сурет бойынша сұрақтарға жауап бер. Үшбұрыштар-2, шаршылар -6 6:2=3 есе артық 6:3=2 есе артық 2-тапсырма Есепті шығар ФС тапсырмасы Ж Сандық-16 Ш.:16 :8= 2. Ж.: сандықтар жүкаяқтарға қарағанда 2 есе артық. Есіңде болсын! Ережені түсініп алады ЕҚБ 3-тапсырма А) 45 саны 9-дан неше есе артық екенін білу үшін қандай амал қолданасың? (45 :9 = 5) Ә)7саны 28-ден неше есекем?(28:7 =4) ЕБҚ 45 :9 = 5 28:7 =4 Саралау тапсырмасы 4-тапсырма Есепті шығар
Ш.: 15:3=5 (т) Ж.: дүкенде 5 табақ сатылды. 5-тапсырма Кесіндінің ұзындығын өлше. Ұзындығы осы кесіндінің ұзындығынан 2 есе кем кесінді сыз.
Сергіту сәті «Нейрожаттығулар»әдісі Жұптық жұмыс 6-тапсырма Кесте бойынша теңдеулер құр. Оларды шеш. (54-29)-х=17 х-(91-37)=19 25-х=17 х-54=19 Х=25-17 х=19+54 Х=8 х=73 (54-29)-8=17 73-(91-37)=19 17=17 19=19 7-тапсырма Мысалдарды шығар (39+23)-59=3 27:3×4=36 50×2-99=1 Үй тапсырмасы 8-тапсырма Есепті шығар О Т 18:6=3 Ж: 3 есе артық табақ сатылды Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді Сызбаны пайдала нып,есепті шығарады. Сұрақтарға ауызша жауап береді. Жеке жұмыс жасайды Есепті шығарады. Кесінді сызады. Жаттығу жасайды Теңдеулерді шешеді. Өрнектің мәнін табады. Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Есептің шартын құрып, шешуін табады-2б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді-2б
ҚБ:«Күнделік әдісі» Дескриптор: Сызбаны пайдаланып, есептің жауабын табады-1б Жарайсың! Тамаша ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Есептің шартын құрады және шешуін табады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Кесінділерді өлшейді және сызады-1б Тамаша ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Бірінші теңдеудің шешімін табады-1б Екінші теңдеудің шешімін табады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Мысалдарды шығарады-1б Жарайсыңдар «Киіз үй» әдісі |
Заттар Оқулық
Сурет
Жұмыс дәптері
Оқулық Қима парақтар
Қимылдар Музыка
Оқулық
Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||





жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1-ден 10-ға дейінгі сандар
1-ден 10-ға дейінгі сандар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Санды және әріпті өрнектер. Теңдеулер. Есептер. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып:2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№91-сабақ. Өзіңді тексер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.1.1 санды және әріпті өрнектерді (көбейтінді, бөлінді)/теңдіктер мен теңсіздіктерді ажырату, құрастыру, жазу және оқу; 2.2.1.2 әріптің берілген мәніндегі екі амалды әріпті өрнектің мәнін табу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Санды және әріпті өрнектерді ажыратады. Теңдіктер мен теңсіздіктерді құрастырып жазады. Әріптің берілген мәніндегі екі амалды әріпті өрнектің мәнін табады. |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы:ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жаңашылдық-заман талабы» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үйтапсырмасын тексеру 8-тапсырма Теңдеулерді шеш b+(35-16)=78 a-56=25+9 b+19=78 a-56=34 d=78-19 a=56+34 b=59 a=90 Жаңа тақырып Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау 1-тапсырма Өрнектерді жаз. а) 32:8×5=20 а×6:8 2-тапсырма х=8 деп алып, өрнектің мәнін тап. (80-49)+х= (80-49)+8=39 (100-62)- х=100-62)- 8=30 х-(72-65)=8-(72-65)=1 3-тапсырма Мәндері бірдей өрнектерді теріп жаз 5×a=a×5 3×2=12:2 4-тапсырма Амалдарды орында а) 8 см×5=40 см 7 кг×3=21 кг 40 см:5=8 см 21 кг:3=7 кг 40 см:8=5 см 21 кг:7=3 кг Ә) Өрнектердің мәнін тап. 24×1=24 99:1=99 (30-22):1=8 65:1=65 1×37=37 12:(10-9)=12
6-тапсырма Теңдеулерді шеш 59+х=72-19 (66+18)-х=29 59+х=53 84-х=29 х=59-53 х=84-29 х=6х=55 59+6=72-19 (66+18)-х=29 72=72 55=55 7-тапсырма 20-дан кем сандардың біреуін ғана пайдаланып, тура теңсіздік жаз. 19>18 19>17 19>15 19>10 8-тапсырма Есептерді шығар А) 4*3=12 Ж: Жарысқа 4 бала қатысты Ә) 12:3=4 Ж: Бір топта 4 баладан болды Б) 12:4=3 Ж: Балалар 3 топқа бөлінді Үй тапсырмасы 5-тапсырма Салыстыр 80-30>40 17+3*2<25 6:1+6 25-5*5<5 a+1>a+0 1*b+b*1 |
Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын алады Өрнектерді жазады Өрнектердің мәнін табады. Өрнектерді жазады Амалдарды орындайды. Жаттығу жасайды Теңдеулерді шешеді. Тапсырманы орындайды Есептерді шығарады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Өрнектерді жазады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Мәндері бірдей өрнектерді теріп жазады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Амалдарды орындайды-1б Өрнектердің мәнін табады-1б Тамаша ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Бірінші теңдеудің шешімін табады-1б Екінші теңдеудің шешімін табады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Тура теңсіздік жазады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Есептерді шығарады-1б Жарайсыңдар «Киіз үй» әдісі |
Заттар Көбейту кестесі
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Қимылдар Музыка Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Санды және әріпті өрнектер. Теңдеулер. Есептер. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
||||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып:2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№92-сабақ.Шамалар арасындағы тәуелділікке берілген есептер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.2** есептерді шығару барысында баға, мөлшер (сан), құн арасындағы тәуелділігін пайдалану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Есептерді шығару барысында баға, мөлшер,құн арасындағы тәуелділігін пайдаланады. |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы:ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жаңашылдық-заман талабы» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ тың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 5-тапсырма Салыстыр 80-30>40 17+3*2<25 6:1+6 25-5*5<5 a+1>a+0 1*b+b*1 Тақырыпты ашу Суретпен жұмыс -Балық саны нешеу? -Балық саны –3-еу. -Бір қалам сауыттың бағасы неше теңге? -Қаламсауыттың бағасы–100теңге. -Ұштағыш саны қанша? -Ұштағыш саны– 3. -Үшұштағыш неше теңге? -Біз нені анықтадық деп ойлайсың? (заттардың санын,бағасын,барлық заттың құнын). Жаңа тақырып 1-тапсырма Есепті шығар Бір шардың бағасы неше теңге тұрады? Осындай неше шар сатып алды? Барлық сатып алынған зат неше теңге тұрады? Қандай амал қолданасың? Шешуі: 9×3=27(тг) Жауабы: 27 теңге төледі Сөйлемдерді толықтыр: заттың құнын табу үшін заттың санын бағасына көбейтеміз. 2-тапсырма Есепті шығар Шешуі: 27:9=3 (ш) Жауабы: 3 шар сатып алды. Сөйлемдерді толықтыр: заттың санын табу үшін құнын бағасына бөлеміз. ЕҚБ 3-тапсырма Есепті шығар Шешуі: 27:3=9 (тг) Жауабы: бір шар 9 теңге тұрады. Сөйлемдерді толықтыр: заттың бағасын табу үшін құнын санына бөлеміз. 4-тапсырма Топтық жұмыс. Зерттеу Шамалардың белгісіз мәнін тап.
ЕБҚ 5-тапсырма Тиісті амалдар таңбасын қой 3*4>10 36:9<5 a+1 >a*1 10:2+5 32*1+32 b+a+a+b Сергіту сәті. «Нейрожаттығулар» әдісі 6-тапсырма Есепті шығар. Бағасы- 200 тг Саны – 4 к. Құны-? тг Шешуі:200 ·4=800 (тг) Жауабы: барлығы 800 теңге төледі. Саралау тапсырмасы 7-тапсырма Теңдеулерді шеш х+(37+44)=92 c:4=9 х=92-81 c=9×4 х=11 c=36 11+(37+44)=92 36:4=9 92=92 9=9 ФС тапсырмасы 9-тапсырма «Кім тез?»ойыны Көгөністердің құнын тап. 200+200=400 200+700=900 Ж.: Сәбіз бен қызылшаның құны 900 т. Үй тапсырмасы 8-тапсырма Есептің шешуін жаз Барлығы-900тг Бір кітап-а тг Кітап-? Шешуі: 900:а Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады Өткенді пысықтайды Сұрақтарға жауап береді. Жаңа тақырыппен танысады Есепті шығарады Есепті шығарады Топтық жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Есепті шығарады. Теңдеулерді шешеді. Көгөністердің құнын анықтайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Салыстыру жасайды-1б Сұрақтарға жауап береді ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Заттың бағасы және саны бойынша олардың құнын табады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Заттың бағасы және заттардың құны бойынша олардың санын табады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Заттардың құны және олардың саны бойынша заттың бағасын табады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Шамалардың белгісіз мәнін табады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Тиісті амалдар таңбасын қояды-1б Тамаша ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Есепті шығарады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Бірінші теңдеудің шешімін табады-1б Екінші теңдеудің шешімін табады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Көгөністердің құнын табады-1б Жарайсыңдар «Киіз үй» әдісі |
Заттар Көбейту кестесі
Жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Қимылдар Музыка
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Санды және әріпті өрнектер. Теңдеулер. Есептер. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
ҚМЖ алу үшін 87476135488 |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып:2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№93 сабақ.Санды бірнеше есе арттыруға және кемітуге берілген есептер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.4 санды бірнеше есе арттыру/кемітуге, еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептерді құрастыру және салыстыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Санды бірнеше есе арттыруға,кемітуге, еселік салыстыруға берілген есептерді талдайды және шығарады. Кері есептерді құрастырады және салыстырады. |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы:ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жаңашылдық-заман талабы» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ тың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үйтапсырмасы 8-тапсырма Есептің шешуін жаз Барлығы-900тг Бір кітап-а тг Кітап-? Шешуі: 900:а Жаңа тақырып 1-тапсырма Сурет бойынша сұрақтарға жауап бер.
-Барлық үшбұрыш нешеу? -Барлық шаршы нешеу? Шаршылар-2, үшбұрыштар -8. Шаршылар саны қанша болса, 2·4=8 теңдігі нені білдіреді? Үшбұрыштар қанша болса, шаршылар да сонша болу үшін 2 шаршыдан 4 рет алу керек. Ә) Шаршылар қанша болса, әр топта сонша үшбұрыш болатындай етіп, үшбұрыштар санын 4 топқа бөлу керек. 8:4 =2 теңдігі нені білдіреді? 2-тапсырма Есепті шығару үлгісіне қара. 6:3=2 Шешуін табу жолын түсініп ал. Топтық жұмыс 3-тапсырма Есепті шығар С Қарындаштар-?, 2 есе артық Шешуі: 6×2=12 (қ) Жауабы: Әлима інісіне 12 қарындаш сатып әкелді. Ойсергек
ЕҚБ 4-тапсырма ФС тапсырмасы Есепті шығар К Бүгін-?, 2 есе артық Шешуі: 4×2=8 (е) Жауабы: Олжас бүгін 8 есеп шығарды. ЕБҚ 5-тапсырма а) 10:5=2 10:2=5 5-2=3 ә) 3×5=15 3×4=12 15-12=3 6-тапсырма Өрнектердің мәнін тауып, оларды рим цифрларымен жаз. VIII:II= IV (XII-IX) ×IV=XII IV×III=XII X×I-VII=III XII :III ×II=VIII V×II+I=XI 7-тапсырма Өрнектер құр және олардың мәнін тап. 4×4+37=53 18:3×5=30 4×4+49=65 18:3×1=6 5×4+37=57 27:3×5=45 5×4+49=69 27:3×1=9 9-тапсырма 15 пен 100 сандарының арасында 9 саны неше реет кездеседі? 19, 29, 39, 49, 59, 69, 79, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 (18 рет кездеседі) Үй тапсырмасы 8-тапсырма М Шыңғыс-? Ж ? 2есе артық 4*2=8(ж) Ж: 8 жұмбақ жасырды.
|
Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді Есептің шығару үлгісімен танысады Есепті шығарады. Жаттығу жасайды Санды бірнеше есе арттыруға берілген есепті шығарады. Тапсырманы орындайды Рим цифрларымен амалдар орындайды. Өрнектердің мәнін табады. Шығармашылық тапсырма орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Есептің шешуін жазады-2б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді-2б Жарайсың ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Сандарды бірнеше есе арттыруға берілген есепті шығарады-1б Тамаша ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Санды бірнеше есе арттыруға берілген есепті шығарады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Бөлінділер мен көбейтінділердің мәнін тауып, салыстырады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Рим цифрларын оқиды және жазады және амалдар орындайды-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Өрнектер құрады және мәнін табады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Тиісті сандарды атайды,жалпы санын есептейді-1б Жарайсыңдар «Киіз» әдісі |
Заттар Көбейту кестесі
Суреттер
Оқулық Оқулық
Жұмыс дәптері
Қимылдар Музыка
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||


|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Санды және әріпті өрнектер. Теңдеулер. Есептер. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
ҚМЖ алу үшін 87476135488 |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып:2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№94-сабақ.Еселік салыстыруға берілген есептер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.4санды бірнеше есе арттыру/кемітуге, еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептерді құрастыру және салыстыру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Санды бірнеше есе арттыруға,кемітуге, еселік салыстыруға берілген есептерді талдайды және шығарады. Кері есептерді құрастырады және салыстырады. |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы:ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жаңашылдық-заман талабы» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ тың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру 8-тапсырма М Шыңғыс-? Ж ? 2есе артық 4*2=8(ж) Ж: 8 жұмбақ жасырды. Жаңа тақырып 1-тапсырма Сурет бойынша сұрақтарға жауап бер. Үшбұрыштар-2, шаршылар -6 6:2=3 есе артық 6:3=2 есе артық 2-тапсырма Есепті шығар ФС тапсырмасы Ж Сандық-16 Ш.:16 :8= 2. Ж.: сандықтар жүкаяқтарға қарағанда 2 есе артық. Есіңде болсын! Ережені түсініп алады ЕҚБ 3-тапсырма А) 45 саны 9-дан неше есе артық екенін білу үшін қандай амал қолданасың? (45 :9 = 5) Ә)7саны 28-ден неше есекем?(28:7 =4) ЕБҚ 45 :9 = 5 28:7 =4 Саралау тапсырмасы 4-тапсырма Есепті шығар
Ш.: 15:3=5 (т) Ж.: дүкенде 5 табақ сатылды. 5-тапсырма Кесіндінің ұзындығын өлше. Ұзындығы осы кесіндінің ұзындығынан 2 есе кем кесінді сыз.
Сергіту сәті «Нейрожаттығулар»әдісі Жұптық жұмыс 6-тапсырма Кесте бойынша теңдеулер құр. Оларды шеш. (54-29)-х=17 х-(91-37)=19 25-х=17 х-54=19 Х=25-17 х=19+54 Х=8 х=73 (54-29)-8=17 73-(91-37)=19 17=17 19=19 7-тапсырма Мысалдарды шығар (39+23)-59=3 27:3×4=36 50×2-99=1 Үй тапсырмасы 8-тапсырма Есепті шығар О Т 18:6=3 Ж: 3 есе артық табақ сатылды Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді Сызбаны пайдала нып,есепті шығарады. Сұрақтарға ауызша жауап береді. Жеке жұмыс жасайды Есепті шығарады. Кесінді сызады. Жаттығу жасайды Теңдеулерді шешеді. Өрнектің мәнін табады. Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Есептің шартын құрып, шешуін табады-2б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді-2б
ҚБ:«Күнделік әдісі» Дескриптор: Сызбаны пайдаланып, есептің жауабын табады-1б Жарайсың! Тамаша ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Есептің шартын құрады және шешуін табады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Кесінділерді өлшейді және сызады-1б Тамаша ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Бірінші теңдеудің шешімін табады-1б Екінші теңдеудің шешімін табады-1б ҚБ: «Күнделік әдісі» Дескриптор: Мысалдарды шығарады-1б Жарайсыңдар «Киіз үй» әдісі |
Заттар Оқулық
Сурет
Жұмыс дәптері
Оқулық Қима парақтар
Қимылдар Музыка
Оқулық
Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||





шағым қалдыра аласыз






















