|
АЛМАТЫ ҚАЛАСЫ ХИМИЯ-БИОЛОГИЯ БАҒЫТЫНДАҒЫ НАЗАРБАЕВ ЗИЯТКЕРЛІК МЕКТЕБІ |
|||
|
Мектеп миссиясы: Заман талабына сай әлемді жақсартуға үлес қосатын, адамгершілігі мол, зияткер тұлғаны дамыту мен қайраткер азаматты тәрбиелеуге ықпал ету. |
|||
|
Бекітемін _____________ директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасары |
|||
|
Уақыт ұзақтығы: 40 минут |
Мерзімі: 01.09.2024 ж. |
|
|
|
Сынып: 7-9 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақ тақырыбы |
«Мектебім – мейірім мекені» |
||
|
Сабақ мақсаты |
Білімді, саналы, мейірімді, еліне адал қызмет атқаратын, патриоттық сезімі жоғары жеке тұлға тәрбиелеу. |
||
|
Сабақтың міндеттері |
-Сыныптың жағымды микроклиматын және жаңа оқу жылына жағымды көңіл-күй қалыптастыру; -Білімге деген оң көзқарас, ұлтжанды мінез-құлық негіздерін қалыптастыру; -Мейірімділік, адамгершілік, құрмет және азаматтық сана құндылықтарын дарыту. |
||
|
Сабақ соңына күтілетін нәтиже: |
Оқушылар әділеттілік, құрмет және азаматтық сана, мейірімділік, адамгершілік құндылықтарымен таныса отырып, өз ойы мен көзқарастарын жеткізе білуге, бір-бірін құрметтей білуге дағдыланады. |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Тақырыпқа қатысты бейнематериалды көру арқылы ауызша талдау, пікір бөлісу (тыңдалым, айтылым). Сабаққа қатысты лексика мен терминология: Жазғы демалыс, саяхат, оқыған кітаптар, мейірімділік, адамгершілік, білім, ынтымақтастық, жауаптылық, академиялық шындық, шынайылық, құрмет. |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Білімге құштарлық, еңбексүйгіштік, отансүйгіштік, ынтымақтастық, өмір бойы білім алу, жауапты азаматтылық позиция, академиялық шындық, шынайылық, өзіне және айналасындағы адамдарға құрмет |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақстан тарихы |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
https://www.youtube.com/watch?v=BKdg9ONWwRs
|
||
САБАҚ БАРЫСЫ
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту сәті 2 минут |
Ұйымдастыру сәті. Амандасу. 2024-2025 оқу жылымен құттықтау. |
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны тану кезеңі 3 минут (бейне дерек). 5 минут (сұраққа жауап). 5 минут 20 минут (Дайындық уақыты- 8 мин, қорғау уақыты- әр топқа 3 минут) |
Оқушылар жазғы демалыстары, саяхаттары, оқыған кітаптары туралы бөліседі. -Жазғы демалыстан алған әсерлеріңіз қандай -Қайда саяхат жасадыңыздар? -Қандай қызықты оқиғалар айтар едіңіздер? -Қандай кітап оқыдыңыздар? -Оқыған кітаптан алған әсерлеріңізбен бөліссеңіздер. -Кітап талқылау, пікір алмасу. Мейірімділік туралы бейнеролик көрсету. Бейнеролик туралы пікір алмасу.
«Мейірімділік торы» ойыны. Оқушылар бір-біріне жіп лақтыру арқылы жылы сөздер, тілектерін айтады. Нәтижесінде мейірімділік торы құрылады. Стикерлер арқылы оқушыларды 4 топқа бөлу. 1-топ: Жазғы демалыс қызықтары 2-топ: Жазғы саяхат 3-топ: Оқыған кітаптар 4-топ: Жаңа оқу жылынан не күтеміз? 8 минут уақыт беріледі. Постер қорғауға әр топқа 3 минут уақыт беріледі. |
Слайд Бейнеролик
https://www.youtube.com/watch?v=BKdg9ONWwRs Жіп |
|
Сабақтың соңы Қорытындылау кезеңі 2 минут |
Мейірімділік — адамның өзге біреуге
жылылығын, ізгі ниеті мен лебізін білдіру көрінісі. Мейірімділік
адамдар арасындағы сыйластық, кең пейілділік, жанашырлық, ізгі ниет
секілді қасиеттерге негізделеді. Мейірімділік адамның жоғары
адамгершілік белгісі ретінде оның бүкіл тыныс - тіршілігін, жан
дүниесін жадырататын, шат - шадыман тіршілігі үшін қажетті аса
маңызды қасиеттің бірі болып
саналады. |
Слайд |
|
Кері байланыс 3 минут |
«Мейірімділік шапағы»
Оқушылар мейірім шапағына стикерлер жапсыру арқылы кері байланыс береді. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1 қыркүйек "Мектебім - мейірім мекені"
1 қыркүйек "Мектебім - мейірім мекені"
|
АЛМАТЫ ҚАЛАСЫ ХИМИЯ-БИОЛОГИЯ БАҒЫТЫНДАҒЫ НАЗАРБАЕВ ЗИЯТКЕРЛІК МЕКТЕБІ |
|||
|
Мектеп миссиясы: Заман талабына сай әлемді жақсартуға үлес қосатын, адамгершілігі мол, зияткер тұлғаны дамыту мен қайраткер азаматты тәрбиелеуге ықпал ету. |
|||
|
Бекітемін _____________ директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасары |
|||
|
Уақыт ұзақтығы: 40 минут |
Мерзімі: 01.09.2024 ж. |
|
|
|
Сынып: 7-9 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақ тақырыбы |
«Мектебім – мейірім мекені» |
||
|
Сабақ мақсаты |
Білімді, саналы, мейірімді, еліне адал қызмет атқаратын, патриоттық сезімі жоғары жеке тұлға тәрбиелеу. |
||
|
Сабақтың міндеттері |
-Сыныптың жағымды микроклиматын және жаңа оқу жылына жағымды көңіл-күй қалыптастыру; -Білімге деген оң көзқарас, ұлтжанды мінез-құлық негіздерін қалыптастыру; -Мейірімділік, адамгершілік, құрмет және азаматтық сана құндылықтарын дарыту. |
||
|
Сабақ соңына күтілетін нәтиже: |
Оқушылар әділеттілік, құрмет және азаматтық сана, мейірімділік, адамгершілік құндылықтарымен таныса отырып, өз ойы мен көзқарастарын жеткізе білуге, бір-бірін құрметтей білуге дағдыланады. |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Тақырыпқа қатысты бейнематериалды көру арқылы ауызша талдау, пікір бөлісу (тыңдалым, айтылым). Сабаққа қатысты лексика мен терминология: Жазғы демалыс, саяхат, оқыған кітаптар, мейірімділік, адамгершілік, білім, ынтымақтастық, жауаптылық, академиялық шындық, шынайылық, құрмет. |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Білімге құштарлық, еңбексүйгіштік, отансүйгіштік, ынтымақтастық, өмір бойы білім алу, жауапты азаматтылық позиция, академиялық шындық, шынайылық, өзіне және айналасындағы адамдарға құрмет |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақстан тарихы |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
https://www.youtube.com/watch?v=BKdg9ONWwRs
|
||
САБАҚ БАРЫСЫ
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту сәті 2 минут |
Ұйымдастыру сәті. Амандасу. 2024-2025 оқу жылымен құттықтау. |
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны тану кезеңі 3 минут (бейне дерек). 5 минут (сұраққа жауап). 5 минут 20 минут (Дайындық уақыты- 8 мин, қорғау уақыты- әр топқа 3 минут) |
Оқушылар жазғы демалыстары, саяхаттары, оқыған кітаптары туралы бөліседі. -Жазғы демалыстан алған әсерлеріңіз қандай -Қайда саяхат жасадыңыздар? -Қандай қызықты оқиғалар айтар едіңіздер? -Қандай кітап оқыдыңыздар? -Оқыған кітаптан алған әсерлеріңізбен бөліссеңіздер. -Кітап талқылау, пікір алмасу. Мейірімділік туралы бейнеролик көрсету. Бейнеролик туралы пікір алмасу.
«Мейірімділік торы» ойыны. Оқушылар бір-біріне жіп лақтыру арқылы жылы сөздер, тілектерін айтады. Нәтижесінде мейірімділік торы құрылады. Стикерлер арқылы оқушыларды 4 топқа бөлу. 1-топ: Жазғы демалыс қызықтары 2-топ: Жазғы саяхат 3-топ: Оқыған кітаптар 4-топ: Жаңа оқу жылынан не күтеміз? 8 минут уақыт беріледі. Постер қорғауға әр топқа 3 минут уақыт беріледі. |
Слайд Бейнеролик
https://www.youtube.com/watch?v=BKdg9ONWwRs Жіп |
|
Сабақтың соңы Қорытындылау кезеңі 2 минут |
Мейірімділік — адамның өзге біреуге
жылылығын, ізгі ниеті мен лебізін білдіру көрінісі. Мейірімділік
адамдар арасындағы сыйластық, кең пейілділік, жанашырлық, ізгі ниет
секілді қасиеттерге негізделеді. Мейірімділік адамның жоғары
адамгершілік белгісі ретінде оның бүкіл тыныс - тіршілігін, жан
дүниесін жадырататын, шат - шадыман тіршілігі үшін қажетті аса
маңызды қасиеттің бірі болып
саналады. |
Слайд |
|
Кері байланыс 3 минут |
«Мейірімділік шапағы»
Оқушылар мейірім шапағына стикерлер жапсыру арқылы кері байланыс береді. |
|
шағым қалдыра аласыз














