|
Бөлім |
Менің отбасым және достарым. Бізді қоршаған әлем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып:1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№58 Өлшеу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.3.2** өлшем бірліктерді (ұзындық (см, дм)/масса (кг)/көлем (сыйымдылық) (л) / уақыт (сағ) қолдан өлше 1.1.3.3** ұзындық (см, дм)/ масса (кг)/көлем (сыйымдылық) (л)/ уақыт (сағ) салыстыру және шамалар мәндерімен қосу мен азайту амалдар орындау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлшем бірліктерді қолданып өлшейді Ұзындық масса, көлем ,уақыт салыстыру және шамалар мәндерімен қосу мен азайту амалдар орындайды |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: әділдік және жауапкершілік, ісіне жауапкершілік танытады, ата-анасына сүйіспеншілікпен қарайды, достарын, сыныптастарын сыйлайды , кішіге ізет, үлкенге құрмет көрсетеді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтыңбасы 5мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Қол алысып, қане, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым барсендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! Өткенді пысықтау Жаңа сабақты жариялау Елімізді мекендейтін қандай жабайы жануарларды білесіңдер? - Қандай үй жануарларын білесіңдер? -Хайуанаттар бағында болдыңдар ма? -Ол жерде қандай жануарларды көрдіңдер? -Жануарларға еркіндікте өмір сүрген жақсы ма, әлде хайуанаттар бағында жақсы ма? -Неліктен жануарларды қорғау керек? «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: әділдік және жауапкершілік |
Өлеңді оқушылар хормен айтады . |
Бағалау «Күшікті тамақтандыру»
|
Слайд Суреттер |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 1,2-тапсырма Ұжымдық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану Үй жануарларының массаларын ата. Жануарлардың массасын өсу ретімен жаз. Ең ауыры қай жануар? Ең жеңілі ше? Қанша кг-ға ауыр екенін қалай білуге болады? Жеңіл екенін ше? Өрнектерді жаз.
ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Кему ретімен жазады |
Жануарлардың массасын өсу ретімен жазады. 2кг, 3кг, 4кг, 5кг, 7 кг, 20кг, 30кг, 60кг, 100кг. Ең ауыр - сиыр, ең жеңіл – тауық. 100кг-2кг=98кг (ауыр) |
Бағалау «Күшікті тамақтандыру»
|
Оқулық, дәптер |
||
|
5 мин |
Сергіту жаттығуы |
Сабақтың мақсатын түсінеді. |
Жарайсыңдар |
|
||
|
10 мин |
3–тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Мекені қайда» ойынын ойнайды Нұсқау: Есептеп әрбір жануардың қайда мекендейтінін анықтайды. 2 кг + 6 кг= 8 кг10 кг – 2 кг=8кг
7 кг + 3 кг=10 кг50 кг – 40 кг=10 кг
100 кг – 10 кг=90 кг 50 кг + 40 кг=90 кг
10 кг + 10 кг=20 кг40 кг – 20 кг=20 кг
ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма 10 кг+10 кг=20 кг амалын орындайды |
Есептеп әрбір жануардың қайда мекендейтінін анықтайды. |
Бағалау «Күшікті тамақтандыру»
|
Оқулық, дәптер. |
||
|
10 мин |
4–тапсырма Жеке жұмыс «Мен зерттеушімін» ойыны Нұсқау: Математикалық ребусты шешіп, жануарлармен белгіленіп тұрған сандарды табады. Бірінші өрнектегі қосындының мәні 70-ке тең. Осы мәнді екінші өрнекке апарып қойсақ, 70+ит=90 болады. Осыдан ит =90-70=20. Жауабы: ит 20 санымен белгіленген. |
Тапсырманы өзбетімен орындайды.
|
Дескриптор: Тапсырманы өзбетімен орындайды.
|
|
||
|
Кері байланыс 5 мин |
Рефлексия. Әр оқушы рефлексия кестесін толтырады.
|
Сабақтан қандай әсер алғаны жайлы айтады. |
Мадақтау сөздер Жарайсың дар! |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1 сынып Өлшеу
1 сынып Өлшеу
|
Бөлім |
Менің отбасым және достарым. Бізді қоршаған әлем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып:1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№58 Өлшеу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.3.2** өлшем бірліктерді (ұзындық (см, дм)/масса (кг)/көлем (сыйымдылық) (л) / уақыт (сағ) қолдан өлше 1.1.3.3** ұзындық (см, дм)/ масса (кг)/көлем (сыйымдылық) (л)/ уақыт (сағ) салыстыру және шамалар мәндерімен қосу мен азайту амалдар орындау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлшем бірліктерді қолданып өлшейді Ұзындық масса, көлем ,уақыт салыстыру және шамалар мәндерімен қосу мен азайту амалдар орындайды |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: әділдік және жауапкершілік, ісіне жауапкершілік танытады, ата-анасына сүйіспеншілікпен қарайды, достарын, сыныптастарын сыйлайды , кішіге ізет, үлкенге құрмет көрсетеді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтыңбасы 5мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Қол алысып, қане, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым барсендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! Өткенді пысықтау Жаңа сабақты жариялау Елімізді мекендейтін қандай жабайы жануарларды білесіңдер? - Қандай үй жануарларын білесіңдер? -Хайуанаттар бағында болдыңдар ма? -Ол жерде қандай жануарларды көрдіңдер? -Жануарларға еркіндікте өмір сүрген жақсы ма, әлде хайуанаттар бағында жақсы ма? -Неліктен жануарларды қорғау керек? «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: әділдік және жауапкершілік |
Өлеңді оқушылар хормен айтады . |
Бағалау «Күшікті тамақтандыру»
|
Слайд Суреттер |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 1,2-тапсырма Ұжымдық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану Үй жануарларының массаларын ата. Жануарлардың массасын өсу ретімен жаз. Ең ауыры қай жануар? Ең жеңілі ше? Қанша кг-ға ауыр екенін қалай білуге болады? Жеңіл екенін ше? Өрнектерді жаз.
ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Кему ретімен жазады |
Жануарлардың массасын өсу ретімен жазады. 2кг, 3кг, 4кг, 5кг, 7 кг, 20кг, 30кг, 60кг, 100кг. Ең ауыр - сиыр, ең жеңіл – тауық. 100кг-2кг=98кг (ауыр) |
Бағалау «Күшікті тамақтандыру»
|
Оқулық, дәптер |
||
|
5 мин |
Сергіту жаттығуы |
Сабақтың мақсатын түсінеді. |
Жарайсыңдар |
|
||
|
10 мин |
3–тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Мекені қайда» ойынын ойнайды Нұсқау: Есептеп әрбір жануардың қайда мекендейтінін анықтайды. 2 кг + 6 кг= 8 кг10 кг – 2 кг=8кг
7 кг + 3 кг=10 кг50 кг – 40 кг=10 кг
100 кг – 10 кг=90 кг 50 кг + 40 кг=90 кг
10 кг + 10 кг=20 кг40 кг – 20 кг=20 кг
ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма 10 кг+10 кг=20 кг амалын орындайды |
Есептеп әрбір жануардың қайда мекендейтінін анықтайды. |
Бағалау «Күшікті тамақтандыру»
|
Оқулық, дәптер. |
||
|
10 мин |
4–тапсырма Жеке жұмыс «Мен зерттеушімін» ойыны Нұсқау: Математикалық ребусты шешіп, жануарлармен белгіленіп тұрған сандарды табады. Бірінші өрнектегі қосындының мәні 70-ке тең. Осы мәнді екінші өрнекке апарып қойсақ, 70+ит=90 болады. Осыдан ит =90-70=20. Жауабы: ит 20 санымен белгіленген. |
Тапсырманы өзбетімен орындайды.
|
Дескриптор: Тапсырманы өзбетімен орындайды.
|
|
||
|
Кері байланыс 5 мин |
Рефлексия. Әр оқушы рефлексия кестесін толтырады.
|
Сабақтан қандай әсер алғаны жайлы айтады. |
Мадақтау сөздер Жарайсың дар! |
|
||
шағым қалдыра аласыз



















