№ мектеп-лицей
Тақырыбы:
Сыныбы: 1 « »
Пән мұғалімі:
20 -20 оқу жыл
Бекітемін:
|
Бөлім |
|
||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
||||||
|
Күні |
|
||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
П п дыбысы мен әрпі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.1. көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау; 1.3.6.1. жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың
|
Ұйымдастыру кезеңі Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді жүрекпен. Амандасып алайық Бір жадырап қалайық.
Балалардың эмоциясы арқылы сабақты бастау, қызығушылықтарын арттыру. Армысыңдар, балалар?
Еске түсір! «Қолшатыр» әдісі
|
Оқушылар барлығы бірге ұйымдастыру кезеңін айтады.
Оқушылар амандасады.
Үй тапсырмасын сұрақ-жауап әдісі арқылы қорытындылау.
|
Мадақтау арқылы бағалау |
Маркер, А4
Қима қағаз |
|
||
|
Сабақтың ортасы
|
«Кім тапқыр?» ойыны ЖҰМБАҚ
Қалың киімді ұнатады, Шешіндірсең жылатады. Бұл не? (ПИЯЗ)
Бейнебаян тамашалайық
П п әрпін қаламдарыңның көмегімен жасап көріңдер Бейнебаян тамалау арқылы П п дыбысын қаламның көмегімен жасайды.
«Сөз ойла, көп ойла» ойыны П п дыбысы бар сөздер айтайық.
ДОП сөзіне дыбыстық талдау жасау.
Оқулықпен жұмыс
Берілген сөздерді оқимыз
Берілген мәтінді бірге оқимыз.
Жаңатын тану «Жұбыңмен бөліс» әдісі
БАЛАПАН сөзіне дыбыстық талдау жаса.
Б А Л А П А Н
Сергіту сәті
«МИКС» әдісі
Сөзжұмбақты шеш.
«Кім тапқыр?» ойыны
П п дыбысының қай жерде орналасқанын тап.
Дәптермен жұмыс
Дәптерімізді ашып П п дыбысын көркем етіп жазамыз.
|
Оқушылар берілген сұрақтарға өз жауаптарын береді.
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.
Бейнебаян тамашалайды.
Сұрақтарға жауап береді.
ДОП сөзіне дыбыстық талдау жасайды.
Оқулықтағы берілген сөздерді оқимыз.
Дескриптор:
Оқушылар сергіту сәтін қызыға орындайды. |
Мадақтау арқылы бағалау
Мадақтау арқылы бағалау
Қошеметтеу
Смайликпен бағалау
Мадақтау |
Слайд
Слайд А4 жапсырмалар фломастер желім
Қима қағаз желім
Қима қағаз
Таратпа қағаз
|
|
||
|
Сабақтың соңы
Кері байланыс
|
Қорытынды Жеке жұмыс «Өзім орындай аламын!» ойыны
Кері байланыс «Құпиялы банкі» әдісі Банкі ішіне сұрақтар салынады, сол сұрақтарды оқушылар жеке-жеке шығып банкі ішінен алып жауап береді.
Бағалау |
Жеке жұмысты орындайды. |
|
Слайдта анимация арқылы орындалады.
Плакат жапсырма суреттер
|
|
||
«Жұбыңмен бөліс» әдісі
БАЛАПАН сөзіне дыбыстық талдау жаса.


«Жұбыңмен бөліс» әдісі
БАЛАПАН сөзіне дыбыстық талдау жаса.


«Кім тапқыр?» ойыны
П п дыбысының қай жерде орналасқанын тап.






Жеке жұмыс
«Өзім орындай аламын!» ойыны

Жеке жұмыс
«Өзім орындай аламын!» ойыны

«Құпиялы банкі» әдісі
-
П п дыбысы қандай дыбыс?
-
Дыбыс нешеге бөлінеді?
-
П п дыбысы сөздің басында кездесетін сөзге мысал келтір?
-
П п дыбысы сөздің қай бөліктерінде кездеседі?
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1 сынып П п дыбысы мен әрпі
1 сынып П п дыбысы мен әрпі
№ мектеп-лицей
Тақырыбы:
Сыныбы: 1 « »
Пән мұғалімі:
20 -20 оқу жыл
Бекітемін:
|
Бөлім |
|
||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
||||||
|
Күні |
|
||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
П п дыбысы мен әрпі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.1. көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау; 1.3.6.1. жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың
|
Ұйымдастыру кезеңі Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді жүрекпен. Амандасып алайық Бір жадырап қалайық.
Балалардың эмоциясы арқылы сабақты бастау, қызығушылықтарын арттыру. Армысыңдар, балалар?
Еске түсір! «Қолшатыр» әдісі
|
Оқушылар барлығы бірге ұйымдастыру кезеңін айтады.
Оқушылар амандасады.
Үй тапсырмасын сұрақ-жауап әдісі арқылы қорытындылау.
|
Мадақтау арқылы бағалау |
Маркер, А4
Қима қағаз |
|
||
|
Сабақтың ортасы
|
«Кім тапқыр?» ойыны ЖҰМБАҚ
Қалың киімді ұнатады, Шешіндірсең жылатады. Бұл не? (ПИЯЗ)
Бейнебаян тамашалайық
П п әрпін қаламдарыңның көмегімен жасап көріңдер Бейнебаян тамалау арқылы П п дыбысын қаламның көмегімен жасайды.
«Сөз ойла, көп ойла» ойыны П п дыбысы бар сөздер айтайық.
ДОП сөзіне дыбыстық талдау жасау.
Оқулықпен жұмыс
Берілген сөздерді оқимыз
Берілген мәтінді бірге оқимыз.
Жаңатын тану «Жұбыңмен бөліс» әдісі
БАЛАПАН сөзіне дыбыстық талдау жаса.
Б А Л А П А Н
Сергіту сәті
«МИКС» әдісі
Сөзжұмбақты шеш.
«Кім тапқыр?» ойыны
П п дыбысының қай жерде орналасқанын тап.
Дәптермен жұмыс
Дәптерімізді ашып П п дыбысын көркем етіп жазамыз.
|
Оқушылар берілген сұрақтарға өз жауаптарын береді.
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.
Бейнебаян тамашалайды.
Сұрақтарға жауап береді.
ДОП сөзіне дыбыстық талдау жасайды.
Оқулықтағы берілген сөздерді оқимыз.
Дескриптор:
Оқушылар сергіту сәтін қызыға орындайды. |
Мадақтау арқылы бағалау
Мадақтау арқылы бағалау
Қошеметтеу
Смайликпен бағалау
Мадақтау |
Слайд
Слайд А4 жапсырмалар фломастер желім
Қима қағаз желім
Қима қағаз
Таратпа қағаз
|
|
||
|
Сабақтың соңы
Кері байланыс
|
Қорытынды Жеке жұмыс «Өзім орындай аламын!» ойыны
Кері байланыс «Құпиялы банкі» әдісі Банкі ішіне сұрақтар салынады, сол сұрақтарды оқушылар жеке-жеке шығып банкі ішінен алып жауап береді.
Бағалау |
Жеке жұмысты орындайды. |
|
Слайдта анимация арқылы орындалады.
Плакат жапсырма суреттер
|
|
||
«Жұбыңмен бөліс» әдісі
БАЛАПАН сөзіне дыбыстық талдау жаса.


«Жұбыңмен бөліс» әдісі
БАЛАПАН сөзіне дыбыстық талдау жаса.


«Кім тапқыр?» ойыны
П п дыбысының қай жерде орналасқанын тап.






Жеке жұмыс
«Өзім орындай аламын!» ойыны

Жеке жұмыс
«Өзім орындай аламын!» ойыны

«Құпиялы банкі» әдісі
-
П п дыбысы қандай дыбыс?
-
Дыбыс нешеге бөлінеді?
-
П п дыбысы сөздің басында кездесетін сөзге мысал келтір?
-
П п дыбысы сөздің қай бөліктерінде кездеседі?
шағым қалдыра аласыз

























