|
Бөлім:3 |
|
||||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Айтжан Нұрғали |
||||
|
Күні :10.01.2024ж |
|
||||
|
Сынып:1Г |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Саптық жаттығулар. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.3.4.1 бірқатар дене жаттығуларын орындау кезінде қиындықтар мен тәуекелдерді анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Сымбатқа арналған жалпы дамыту жаттығуларын үйренеді. Көбі: Омыртқаныі қисаюына әкеліп соғатын негізгі себептерді атай алады. Кейбірі: Гимнастикада үйлестіру,тепе-теңдік,шапшаңдық, күш,жылдамдықтың не үшін қажет екенін ажырата алады. |
||||
|
Бағалау критерииі |
Негізгі қимыл-қозғалыс жаттығуларының байланысын анықтайды. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
Дене дайындық жаттығулары. 1.Оқушыларды алаң бойлап жүгірту 2.Шеңбер бойынша тұрғызу 3.Мойынға жаттығулар жасау 4.Иыққа жаттығулар жасау 5.Белге жаттығулар жасау 6.Аяққа жаттығулар жасау |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
Әр жаттығу үшін кең, таза кеңістік,ысқырық , конус, Бағалауға арналған түрлі-түсті қағаз |
|
|
Ортасы |
Жаңа сабақты түсіндіру Сымбатқа арналған жалпы дамыту жаттығуларын үйрену.Оқушылардың омыртқасының қисаюына әкеліп соғатын негізгі себептерді атап шығып, -қарқынды өсу кезінде омыртқаға күш салмай дұрыс отыру -дұрыс емес жумыстағы дене тұрысы -әлсіз бұлшық етті қаңқа -арқа жарақаты Оқушылар еліктеу жаттығулар кешенін орындайды. Жаттығу1. «Өс,көкорай шөп». Б.қ.-қолдар иыққа. 1-2-аяқ ұшына тұрып,қолдар үстіне астына, 3-4-Б.қ.-қа оралу-тынысшығару Жаттығу 2. «Саңырауқұлақ». Б.қ.-төмен тізерлеп отыру,тізені қолмен құшақтау. 1-2-3-асықпай түргелу,қолдар екі жаққа-тынысалу. 4-Б.қ.-қа оралу-тынысшығару Жаттығу 3. «Отыншы». Б.қ.-аяқ алшақ,қолдар төменде «құлыпта». 1-2-қолдар жоғары тыныс алу ( «балтаны сермеу»), 3-жылдам алға еңкею,қолдар төмен тыныс шығару(дауыстап «ха!»деу). 4-Б.қ. Жаттығу «Сорғы». Б.қ.-аяқтар алшақ. 1-қолдарды бүйірге сырғытып,солға баяу иілу,сол қол төмен,оң қол қолтық астына(сорғының ысылдаған дыбысын келтіру). 2-Б.қ.-қа оралу-тыныс шығару 3-4-дәл осыны басқа жаққа істеу. |
Топтар бір-біріне ойын барысында байқаған, көрген екі жақсы орындаған жағын айтып, ұсыныс түрінде бір тілек айтады. қарсылас топтың аумағына өтеді туды алып, кері өз аумағына жүгіріп шығады өз аумағына өткен оқушыларды ұстап үлгереді
|
ҚБ өзін өзі бағалау |
Әр жаттығуға арналған үлкен, таза кеңістік, ысқырық, секундомер, конустар, фишкалар. |
|
|
Сабақтыңсоңы |
Рефлексия. Өзін-өзі бағалау анализі. - Бүгінгі сабақтан өзіңе не алдың? - Бүгінгі сабақтың мақсаты қандай болды? - Өз көңіл күйінді белгімен көрсет |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1 сынып қмж "Саптық жаттығулар"
1 сынып қмж "Саптық жаттығулар"
|
Бөлім:3 |
|
||||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Айтжан Нұрғали |
||||
|
Күні :10.01.2024ж |
|
||||
|
Сынып:1Г |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Саптық жаттығулар. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.3.4.1 бірқатар дене жаттығуларын орындау кезінде қиындықтар мен тәуекелдерді анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Сымбатқа арналған жалпы дамыту жаттығуларын үйренеді. Көбі: Омыртқаныі қисаюына әкеліп соғатын негізгі себептерді атай алады. Кейбірі: Гимнастикада үйлестіру,тепе-теңдік,шапшаңдық, күш,жылдамдықтың не үшін қажет екенін ажырата алады. |
||||
|
Бағалау критерииі |
Негізгі қимыл-қозғалыс жаттығуларының байланысын анықтайды. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
Дене дайындық жаттығулары. 1.Оқушыларды алаң бойлап жүгірту 2.Шеңбер бойынша тұрғызу 3.Мойынға жаттығулар жасау 4.Иыққа жаттығулар жасау 5.Белге жаттығулар жасау 6.Аяққа жаттығулар жасау |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
Әр жаттығу үшін кең, таза кеңістік,ысқырық , конус, Бағалауға арналған түрлі-түсті қағаз |
|
|
Ортасы |
Жаңа сабақты түсіндіру Сымбатқа арналған жалпы дамыту жаттығуларын үйрену.Оқушылардың омыртқасының қисаюына әкеліп соғатын негізгі себептерді атап шығып, -қарқынды өсу кезінде омыртқаға күш салмай дұрыс отыру -дұрыс емес жумыстағы дене тұрысы -әлсіз бұлшық етті қаңқа -арқа жарақаты Оқушылар еліктеу жаттығулар кешенін орындайды. Жаттығу1. «Өс,көкорай шөп». Б.қ.-қолдар иыққа. 1-2-аяқ ұшына тұрып,қолдар үстіне астына, 3-4-Б.қ.-қа оралу-тынысшығару Жаттығу 2. «Саңырауқұлақ». Б.қ.-төмен тізерлеп отыру,тізені қолмен құшақтау. 1-2-3-асықпай түргелу,қолдар екі жаққа-тынысалу. 4-Б.қ.-қа оралу-тынысшығару Жаттығу 3. «Отыншы». Б.қ.-аяқ алшақ,қолдар төменде «құлыпта». 1-2-қолдар жоғары тыныс алу ( «балтаны сермеу»), 3-жылдам алға еңкею,қолдар төмен тыныс шығару(дауыстап «ха!»деу). 4-Б.қ. Жаттығу «Сорғы». Б.қ.-аяқтар алшақ. 1-қолдарды бүйірге сырғытып,солға баяу иілу,сол қол төмен,оң қол қолтық астына(сорғының ысылдаған дыбысын келтіру). 2-Б.қ.-қа оралу-тыныс шығару 3-4-дәл осыны басқа жаққа істеу. |
Топтар бір-біріне ойын барысында байқаған, көрген екі жақсы орындаған жағын айтып, ұсыныс түрінде бір тілек айтады. қарсылас топтың аумағына өтеді туды алып, кері өз аумағына жүгіріп шығады өз аумағына өткен оқушыларды ұстап үлгереді
|
ҚБ өзін өзі бағалау |
Әр жаттығуға арналған үлкен, таза кеңістік, ысқырық, секундомер, конустар, фишкалар. |
|
|
Сабақтыңсоңы |
Рефлексия. Өзін-өзі бағалау анализі. - Бүгінгі сабақтан өзіңе не алдың? - Бүгінгі сабақтың мақсаты қандай болды? - Өз көңіл күйінді белгімен көрсет |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













