Оқу ісінің меңгерушісі: С.Сайлауов
|
Пән: сауат ашу |
Мектеп: «Қосағаш »жалпы орта мектебі |
|||||||
|
Күні: 30.04.2018 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Умиркулова Ж. |
|||||||
|
Сынып: 1 Ә |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Бөлім |
Тағам және сусын |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Әңгімені оқимын. Сөйлемдегі сөздердің байланысы |
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.5.1 Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе оқығаны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру. 1.1.9.2 Дыбыстардың мағына ажыратушылық қызметін түсіну. 1.1.4.1 Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау. |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қояды,болжайды,оқығаны бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді.. Көбісі: Дыбыстардың мағына ажыратушылық қызметін түсінеді. Кейбірі:Сөйлемдегі сөздердің бір-бірімен байланысын сызбамен көрсете алады. |
|||||||
|
Жетістік критерийлері |
Мәтінді көпшілігі түсініп оқиды,қойылған сұрақтарға жауап бере алады. Талапқа сай жаады.Өлеңді жатқа жазып қарама-қарсы сөздерді таба алады. Суретке қарап көкөністердің таласына диалог арқылы жүзеге асыра алады. |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Тақырыпқа сәйкес термин сөздерді қолданып талқылауға қатысады. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:құмыра,түлкі,бал,дәулет,сәулет Талқылауға арналған сұрақтар: Өлең бе,әлде әңгімеме? Мәтінде не туралы? Қарама-қарсы сөзді тап. |
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік ел»бағдарлама аясында жұптасып, топтасып жұмыс жасай білуге, өзара көмек көрсете білуге тәрбиелеу, құрмет көрсете білу, бағалау дағдысын қалыптастыру. |
|||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Әңгімені оқимын. Сөйлемдегі сөздердің байланысы |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 5мин. |
Шаттық шеңбері. Бүгінгі күнге сәттілік тілеу.Топқа бөлу (МК;Ө;Қ) 1-жаттығу. Оқушыларға мәтінді оқы. Өз ойларын айтып, дәлелдеулер жасай алуына ықпал ету Мәтінде неше сөйлем, бірінші сөзде неше сөз бар екенін анықтау. Әр топқа тапсырма беру.»Ойлан,жұптас,бөліс»
Сөз дыбыстан құралады.Ол белгілі бір мағынаны білдіреді. Сөйлем сөз дыбыс әріп
Дескриптор:Мәтінді дауыстап мәнерлеп оқиды. Өз ойларын жеткізеді.Мәтінде қанша сөйлем бар екенін біледі.Қарсы топтарға сұрақ дайындай алады.Ертегінің мазмұнын айта алады. |
Оқулық жұмыс дәптері Ламинатталған қағаз,бор,тақта |
||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
(МК;Ө;Қ) 2-жаттығу. «Қара, жап,жаз» әдісі Тақтамен жұмыс жүргізу. Бір-бірін тексеру Сүтке толы құмыраны көрді.Түлкі оны ішпек болды. Түлкі, құмыра сөздерін буынға бөлдіріп, буын санын анықтау Дыбыстық талдау жасату. Дескриптор:Мәтінді мәнерлеп оқып диктант қылып жазады.Бір-бірін тексереді көпшілігі.Бір-бірінің бағасын қол белгісі арқылы бере алады. (МК;Т;Қ)3-жаттығу.. Сүт, бал сөздердің бір дыбысын өзгеріп, бірнеше сөз жасау. Үлгі:тол-тон-топ. Сүт-күт-түт.бал-сал-дал-қал Дескриптор: Сөздердің бір дыбысты өзгертіп бірнеше сөздер жасай алады. Сөздің мағынасы қай дыбыстың әсерінен өзгергені ажыратып айта алады. 4-жаттығу. Оқушылардың назарын оқулықтағы жаңылтпашқа аударып, ұсынылған тапсырма бойынша жаңылтпашты аяқтауларын ұйымдастыру «Бос торды толтырда жарияла». Дән-дәулет, Сән-сәулет, Дәулет дән. Сәулет сән Дескриптор: Жаңылтпашты үлгіге қарап аяқтап жарялай алады. Жазған жұмыстарын топта жариялатып, «Қол белгісі» әдісі арқылы жұмыстарын бағалату №2-жұмыс дәптерімен жұмыс ұйымдастыру. Дәптердің 13-бетіндегі тапсырманы орындау. Өлеңді ұйқасын тауып аяқтатып, оқыту |
|
||||||
|
Үй тапсырмасы |
3-жаттығуға ұқсас сөздердің мағынасын өзгертіп тұрған сөздер жазып келу. |
|
||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Қалыптастырушы бағалау
тапсырмасы |
ҚБ парақшасы |
||||||
|
Кері байланыс |
Ауызша сұрақ-жауап |
|
||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||
|
Сабақ мақсаттарына сай сараланады. Сұрақ –жауап әдісінде сараланады. |
Жетістік критерийлері арқылы бағалау..Қол соғу арқылы бағалау. |
Партада отыру ережесін, сынып ішіндегі қауіпсіздік ережесін ескерту. Сергіту сәтін өткізу |
||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
|
|||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сыныптуралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1-сынып Сауат ашу пәні Тақырып: Сөйлемдегі сөздердің байланысы
Оқу ісінің меңгерушісі: С.Сайлауов
|
Пән: сауат ашу |
Мектеп: «Қосағаш »жалпы орта мектебі |
|||||||
|
Күні: 30.04.2018 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Умиркулова Ж. |
|||||||
|
Сынып: 1 Ә |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Бөлім |
Тағам және сусын |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Әңгімені оқимын. Сөйлемдегі сөздердің байланысы |
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.5.1 Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе оқығаны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру. 1.1.9.2 Дыбыстардың мағына ажыратушылық қызметін түсіну. 1.1.4.1 Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау. |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қояды,болжайды,оқығаны бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді.. Көбісі: Дыбыстардың мағына ажыратушылық қызметін түсінеді. Кейбірі:Сөйлемдегі сөздердің бір-бірімен байланысын сызбамен көрсете алады. |
|||||||
|
Жетістік критерийлері |
Мәтінді көпшілігі түсініп оқиды,қойылған сұрақтарға жауап бере алады. Талапқа сай жаады.Өлеңді жатқа жазып қарама-қарсы сөздерді таба алады. Суретке қарап көкөністердің таласына диалог арқылы жүзеге асыра алады. |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Тақырыпқа сәйкес термин сөздерді қолданып талқылауға қатысады. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:құмыра,түлкі,бал,дәулет,сәулет Талқылауға арналған сұрақтар: Өлең бе,әлде әңгімеме? Мәтінде не туралы? Қарама-қарсы сөзді тап. |
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік ел»бағдарлама аясында жұптасып, топтасып жұмыс жасай білуге, өзара көмек көрсете білуге тәрбиелеу, құрмет көрсете білу, бағалау дағдысын қалыптастыру. |
|||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Әңгімені оқимын. Сөйлемдегі сөздердің байланысы |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 5мин. |
Шаттық шеңбері. Бүгінгі күнге сәттілік тілеу.Топқа бөлу (МК;Ө;Қ) 1-жаттығу. Оқушыларға мәтінді оқы. Өз ойларын айтып, дәлелдеулер жасай алуына ықпал ету Мәтінде неше сөйлем, бірінші сөзде неше сөз бар екенін анықтау. Әр топқа тапсырма беру.»Ойлан,жұптас,бөліс»
Сөз дыбыстан құралады.Ол белгілі бір мағынаны білдіреді. Сөйлем сөз дыбыс әріп
Дескриптор:Мәтінді дауыстап мәнерлеп оқиды. Өз ойларын жеткізеді.Мәтінде қанша сөйлем бар екенін біледі.Қарсы топтарға сұрақ дайындай алады.Ертегінің мазмұнын айта алады. |
Оқулық жұмыс дәптері Ламинатталған қағаз,бор,тақта |
||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
(МК;Ө;Қ) 2-жаттығу. «Қара, жап,жаз» әдісі Тақтамен жұмыс жүргізу. Бір-бірін тексеру Сүтке толы құмыраны көрді.Түлкі оны ішпек болды. Түлкі, құмыра сөздерін буынға бөлдіріп, буын санын анықтау Дыбыстық талдау жасату. Дескриптор:Мәтінді мәнерлеп оқып диктант қылып жазады.Бір-бірін тексереді көпшілігі.Бір-бірінің бағасын қол белгісі арқылы бере алады. (МК;Т;Қ)3-жаттығу.. Сүт, бал сөздердің бір дыбысын өзгеріп, бірнеше сөз жасау. Үлгі:тол-тон-топ. Сүт-күт-түт.бал-сал-дал-қал Дескриптор: Сөздердің бір дыбысты өзгертіп бірнеше сөздер жасай алады. Сөздің мағынасы қай дыбыстың әсерінен өзгергені ажыратып айта алады. 4-жаттығу. Оқушылардың назарын оқулықтағы жаңылтпашқа аударып, ұсынылған тапсырма бойынша жаңылтпашты аяқтауларын ұйымдастыру «Бос торды толтырда жарияла». Дән-дәулет, Сән-сәулет, Дәулет дән. Сәулет сән Дескриптор: Жаңылтпашты үлгіге қарап аяқтап жарялай алады. Жазған жұмыстарын топта жариялатып, «Қол белгісі» әдісі арқылы жұмыстарын бағалату №2-жұмыс дәптерімен жұмыс ұйымдастыру. Дәптердің 13-бетіндегі тапсырманы орындау. Өлеңді ұйқасын тауып аяқтатып, оқыту |
|
||||||
|
Үй тапсырмасы |
3-жаттығуға ұқсас сөздердің мағынасын өзгертіп тұрған сөздер жазып келу. |
|
||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Қалыптастырушы бағалау
тапсырмасы |
ҚБ парақшасы |
||||||
|
Кері байланыс |
Ауызша сұрақ-жауап |
|
||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||
|
Сабақ мақсаттарына сай сараланады. Сұрақ –жауап әдісінде сараланады. |
Жетістік критерийлері арқылы бағалау..Қол соғу арқылы бағалау. |
Партада отыру ережесін, сынып ішіндегі қауіпсіздік ережесін ескерту. Сергіту сәтін өткізу |
||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
|
|||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сыныптуралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||||
шағым қалдыра аласыз



