|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||
|
Пән/Сынып: |
Математика 2-сынып |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Екі таңбалы сандар |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы:№ 2 |
21-ден 100-ге дейінгі сандар |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.1.1.2.Екі таңбалы сандарды оқу, жазу жəне салыстыру |
|
|||||
|
Оқу мақсаты: |
|
|
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
3 минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Оқу материалын жариялау: «Көршісін ата» әдісі. -12 санының көршілерін ата. -17 бірліктен тұратын санның көршілері қай сан? -7 бірліктен тұратын санның көршілері қай сан? тсс «Ой қозғау» әдісі. -Мен қандай сандарды құруды тапсырдым? -20-дан бастап кері сана. -Толық ондықтармен тура сана. -100 қандай сан? -Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болады? |
Аталған сандардың тікелей алдында және тікелей кейін тұрған сандарды атайды. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе |
Бірнеше 10 көлеміндегі цифрлар |
|
|
|
35 минут |
Ортасы |
(Ұ) 1- тапсырма «Есепті шығар» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Екі қабаттан тұратын мектепте 30 кабинет бар. 10 кабинет бірінші қабатта орналасқан. Екінші қабатта неше кабинет бар? Сергіту сәті Біз бір үйде нешеуміз? Кел санайық ,екеуміз. Бас бармағым - атам, Балан үйрек-апам. Ортан терек –әкем, Шылдыр шүмек анам. Кішкентай бөбек - мен. Біз бір үйде нешеуміз? Біз бұл үйде бесеуміз. (Д) 2- тапсырма «Өз пікіріңді айт» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Сандардың моделін қарастыр. Сен 20-ға дейінгі екі таңбалы сандарды және толық ондықтарды білесің. Енді қалған екі таңбалы сандармен таныс бол.
|
Оқушы тапсырмаларды түсініп оқиды, есепті шығарады. Ш: 30-10=20 Ж: ЕКінші қабатта 20 кабинет орналасқан. Дескриптор: -Есептің шартын, шешу жолын, табады. -Жауабын шығарады Өлеңді дауыстап айтып, сергіту жаттығуларын жасайды. А)Екітаңбалы сандарды атайды. Ә) Жасырылған сандарды атайды |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық, дәптер қалам |
|
|
|
5 минут |
бекіту |
5-тапсырма «Жасырылған санды тап» ойыны: Үш фишка алып, онымен кестедегі кез келген сандарды жап. |
Сыныптағы оқушылар жасырылған сандарды атасын. Дескриптор: - Екі таңалы сандарды атайды. -Сандар кестесінен жасырылған санды атайды |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе |
Оқулық, дәптер қалам |
|
|
|
2 минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. |
Өз ойымен бөліседі. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
21-ден 100-ге дейінгі сандар ҚМЖ. 2-ші сынып
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||
|
Пән/Сынып: |
Математика 2-сынып |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Екі таңбалы сандар |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы:№ 2 |
21-ден 100-ге дейінгі сандар |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.1.1.2.Екі таңбалы сандарды оқу, жазу жəне салыстыру |
|
|||||
|
Оқу мақсаты: |
|
|
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
3 минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Оқу материалын жариялау: «Көршісін ата» әдісі. -12 санының көршілерін ата. -17 бірліктен тұратын санның көршілері қай сан? -7 бірліктен тұратын санның көршілері қай сан? тсс «Ой қозғау» әдісі. -Мен қандай сандарды құруды тапсырдым? -20-дан бастап кері сана. -Толық ондықтармен тура сана. -100 қандай сан? -Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болады? |
Аталған сандардың тікелей алдында және тікелей кейін тұрған сандарды атайды. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе |
Бірнеше 10 көлеміндегі цифрлар |
|
|
|
35 минут |
Ортасы |
(Ұ) 1- тапсырма «Есепті шығар» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Екі қабаттан тұратын мектепте 30 кабинет бар. 10 кабинет бірінші қабатта орналасқан. Екінші қабатта неше кабинет бар? Сергіту сәті Біз бір үйде нешеуміз? Кел санайық ,екеуміз. Бас бармағым - атам, Балан үйрек-апам. Ортан терек –әкем, Шылдыр шүмек анам. Кішкентай бөбек - мен. Біз бір үйде нешеуміз? Біз бұл үйде бесеуміз. (Д) 2- тапсырма «Өз пікіріңді айт» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Сандардың моделін қарастыр. Сен 20-ға дейінгі екі таңбалы сандарды және толық ондықтарды білесің. Енді қалған екі таңбалы сандармен таныс бол.
|
Оқушы тапсырмаларды түсініп оқиды, есепті шығарады. Ш: 30-10=20 Ж: ЕКінші қабатта 20 кабинет орналасқан. Дескриптор: -Есептің шартын, шешу жолын, табады. -Жауабын шығарады Өлеңді дауыстап айтып, сергіту жаттығуларын жасайды. А)Екітаңбалы сандарды атайды. Ә) Жасырылған сандарды атайды |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық, дәптер қалам |
|
|
|
5 минут |
бекіту |
5-тапсырма «Жасырылған санды тап» ойыны: Үш фишка алып, онымен кестедегі кез келген сандарды жап. |
Сыныптағы оқушылар жасырылған сандарды атасын. Дескриптор: - Екі таңалы сандарды атайды. -Сандар кестесінен жасырылған санды атайды |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе |
Оқулық, дәптер қалам |
|
|
|
2 минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. |
Өз ойымен бөліседі. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз



