|
Білім беру ұйымының атауы |
№13 жалпы орта білім беретін мектеп |
|
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|
|
Бөлім: |
Кеңістік және уақыт |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шарухиева Тойлы Кармысовна |
|
|
Күні: |
21.02.2025ж |
|
|
Сынып: 1 «ә» |
Қатысушылар саны: 26 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
№22 сабақ. Уақытты анықтайтын құралдар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.4.3.2 уақытты өлшеу құралдарымен танысу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Уақытты анықтайтын құралдармен танысады |
|
|
Құндылықтар: Ақпан айы: Жасампаздық пен жаңашылдық |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ПЕН ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Өнерлі бала өрге жүзер |
|
|
Сабақтың барысы |
|
|
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Амандасу» әдісі 1.Қол алысады 2. Құшақтасады 3. Қол бұлғайды 4. Жұдырық түйістіреді Өткенді пысықтау «Ұяшықтар» әдісі Астрономия деген не?
Жаңа тақырып 1:Тақырыпты кистамен жазып ашу 2: «Жи» әдісін қолдану Сағат туралы әңгімелейді(мұғалім) «Ең алғашқы күнсағатты ежелгі
Мысырда ойлап тапқан. Бұл біздің заманымызға дейінгі мың бес
жүзінші жылдар еді. Олар Күннің қозғалысы бойынша уақытты анықтай
алды. Сол уақыттан бері сағаттың солдан оңға қарай айналу бағыты
гермеді».
3.Оқулықпен жұмыс. 4.Жұмыс дәптерін толтыру 5.Жұптық жұмыс Қабырғаға ілінген сағат түрлері туралы суреттерден қалағанын алып ол туралы әңгімелейді Үлгі: Бұл қандай сағат? Қол сағаты. Оны қолға тағады. Оны кез келген жерде пайдалануға болады
Бірлескен жұмыс ҚБ тапсырмаларын орындау «Тәжірибе алаңы» әдісі Сынып ішінде екі оқушы шарды пайдаланып шаш үлгісін қияды, қанша уақыт жұмсайтынын анықтайды. Кім қанша уақытта шапшаң қиғанын, уақытты тиімді пайдаланғанын айтады Сергіту сәті Оқушылар шеңбер бойымен жүреді. Сағаттың тілімен иіліп оңға бір Сағаттың тілімен иіліп солға бір Оң аяқ,сол аяқ жаттығу оңай- ақ « Мимика» әдісі Кім қай уақытта не істейді? Сағат түнгі бір (ұйықтайды) Сағат таңертеңгі сегіз (ұйқыдан тұрады) Сағат тағертеңгі тоғыз (оқушы болып отырады) Сағат түскі он екі (тамақ ішіп жатқан сияқты қимыл көрсетеді) Сағат түс кайтадағы үш (теледидар көреді немесе ойнайды) Қимылмен көрсетеді. ФС тапсырмасы Топтық жұмыс 3-тапсырма «Сәйкестендір» әдісі 1-топ: « Сағат» тобы Сағат уақытын көрсетіп тұрған суретті уақытты жазып қойған суретпен сәйкестендіреді 2-топ: « Жыл» тобы Жылдық ай аттарын реттік санымен сәйкестендіреді 3-топ: «Ай-апта» тобы Апта күндерінің атауын оның реттік санымен сәйкестендіреді 4-топ: «Тәулік» тобы Қай ғаламшарда тіршілік көзі бар? (Жер,Марс,Күн) Ғарыш әлемін қайда зерттейді? (Обсерватория,Ғарышайлақта,Әуежайда) ҚЖ: «Уақытты анықта» ойыны Мұғалім уақытты айтады, оқушы сол уақытты сағат моделі арқылы көрсетеді Кері байланыс
|
Музыкамен бірге қимылдап, амандасу түрлерін көрсетеді Ұяшыққа жапсырылған сұрақтар парағын таңдап жауап береді Жаңа тақырыпты түсініп алады
Галареядағы суреттерді таңдап тапсырманы орындайды Тәжірибе жасайды Жаттығу жасайды Айтылған жұмыстарды мимикамен көрсетеді Сәйкестен діру жасайды Ойын ойнайды Кері байланыс жасайды |
Тамаша! Дескриптор: Өтілген тақырыптарды біледі Сұрақтарға жауап береді «Әмиян» әдісі бойынша теңгелермен мадақтап отыру
Қатысып отырған оқушыларды мадақтап қою. Дескриптор: Галареядағы суреттерді таңдап тапсырманы орындайды Сағат түрлеріне түсіндірме жасайды Дескриптор: Уақытты өлшеу үшін тәжірибе жасайды Бір-бірінің қозғалыс уақытын анықтайды Тамаша!
Дескриптор: Сұраққа мимикамен жауап береді Қай уақытта не жасайтынын біледі
Дескриптор: Уақытты суретпен сәйкестендіре алады 1-топ: Сағат уақытын көрсетіп тұрған суретті уақытты жазып қойған суретпен сәйкестендіреді 2-топ: Жылдық ай аттарын реттік санымен сәйкестендіреді 3-топ: Апта күндерінің атауын оның реттік санымен сәйкестендіреді «Әмиян» әдісі арқыы мадақтау
«Ұстазға көңіл-күймен» әдісі |
Суреттер Музыка Ұяшықтар
Сағат
Суреттер Сағат Сағат түрлерінің суреттері Қимыл-қозғалы Қимылдар
Сәйкестен діру парақтары Суреттер
Тапсырмаға байланысты суреттер мен заттар
Кері байланыс тақтасы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№22 сабақ. Уақытты анықтайтын құралдар
№22 сабақ. Уақытты анықтайтын құралдар
|
Білім беру ұйымының атауы |
№13 жалпы орта білім беретін мектеп |
|
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|
|
Бөлім: |
Кеңістік және уақыт |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шарухиева Тойлы Кармысовна |
|
|
Күні: |
21.02.2025ж |
|
|
Сынып: 1 «ә» |
Қатысушылар саны: 26 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
№22 сабақ. Уақытты анықтайтын құралдар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.4.3.2 уақытты өлшеу құралдарымен танысу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Уақытты анықтайтын құралдармен танысады |
|
|
Құндылықтар: Ақпан айы: Жасампаздық пен жаңашылдық |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ПЕН ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Өнерлі бала өрге жүзер |
|
|
Сабақтың барысы |
|
|
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Амандасу» әдісі 1.Қол алысады 2. Құшақтасады 3. Қол бұлғайды 4. Жұдырық түйістіреді Өткенді пысықтау «Ұяшықтар» әдісі Астрономия деген не?
Жаңа тақырып 1:Тақырыпты кистамен жазып ашу 2: «Жи» әдісін қолдану Сағат туралы әңгімелейді(мұғалім) «Ең алғашқы күнсағатты ежелгі
Мысырда ойлап тапқан. Бұл біздің заманымызға дейінгі мың бес
жүзінші жылдар еді. Олар Күннің қозғалысы бойынша уақытты анықтай
алды. Сол уақыттан бері сағаттың солдан оңға қарай айналу бағыты
гермеді».
3.Оқулықпен жұмыс. 4.Жұмыс дәптерін толтыру 5.Жұптық жұмыс Қабырғаға ілінген сағат түрлері туралы суреттерден қалағанын алып ол туралы әңгімелейді Үлгі: Бұл қандай сағат? Қол сағаты. Оны қолға тағады. Оны кез келген жерде пайдалануға болады
Бірлескен жұмыс ҚБ тапсырмаларын орындау «Тәжірибе алаңы» әдісі Сынып ішінде екі оқушы шарды пайдаланып шаш үлгісін қияды, қанша уақыт жұмсайтынын анықтайды. Кім қанша уақытта шапшаң қиғанын, уақытты тиімді пайдаланғанын айтады Сергіту сәті Оқушылар шеңбер бойымен жүреді. Сағаттың тілімен иіліп оңға бір Сағаттың тілімен иіліп солға бір Оң аяқ,сол аяқ жаттығу оңай- ақ « Мимика» әдісі Кім қай уақытта не істейді? Сағат түнгі бір (ұйықтайды) Сағат таңертеңгі сегіз (ұйқыдан тұрады) Сағат тағертеңгі тоғыз (оқушы болып отырады) Сағат түскі он екі (тамақ ішіп жатқан сияқты қимыл көрсетеді) Сағат түс кайтадағы үш (теледидар көреді немесе ойнайды) Қимылмен көрсетеді. ФС тапсырмасы Топтық жұмыс 3-тапсырма «Сәйкестендір» әдісі 1-топ: « Сағат» тобы Сағат уақытын көрсетіп тұрған суретті уақытты жазып қойған суретпен сәйкестендіреді 2-топ: « Жыл» тобы Жылдық ай аттарын реттік санымен сәйкестендіреді 3-топ: «Ай-апта» тобы Апта күндерінің атауын оның реттік санымен сәйкестендіреді 4-топ: «Тәулік» тобы Қай ғаламшарда тіршілік көзі бар? (Жер,Марс,Күн) Ғарыш әлемін қайда зерттейді? (Обсерватория,Ғарышайлақта,Әуежайда) ҚЖ: «Уақытты анықта» ойыны Мұғалім уақытты айтады, оқушы сол уақытты сағат моделі арқылы көрсетеді Кері байланыс
|
Музыкамен бірге қимылдап, амандасу түрлерін көрсетеді Ұяшыққа жапсырылған сұрақтар парағын таңдап жауап береді Жаңа тақырыпты түсініп алады
Галареядағы суреттерді таңдап тапсырманы орындайды Тәжірибе жасайды Жаттығу жасайды Айтылған жұмыстарды мимикамен көрсетеді Сәйкестен діру жасайды Ойын ойнайды Кері байланыс жасайды |
Тамаша! Дескриптор: Өтілген тақырыптарды біледі Сұрақтарға жауап береді «Әмиян» әдісі бойынша теңгелермен мадақтап отыру
Қатысып отырған оқушыларды мадақтап қою. Дескриптор: Галареядағы суреттерді таңдап тапсырманы орындайды Сағат түрлеріне түсіндірме жасайды Дескриптор: Уақытты өлшеу үшін тәжірибе жасайды Бір-бірінің қозғалыс уақытын анықтайды Тамаша!
Дескриптор: Сұраққа мимикамен жауап береді Қай уақытта не жасайтынын біледі
Дескриптор: Уақытты суретпен сәйкестендіре алады 1-топ: Сағат уақытын көрсетіп тұрған суретті уақытты жазып қойған суретпен сәйкестендіреді 2-топ: Жылдық ай аттарын реттік санымен сәйкестендіреді 3-топ: Апта күндерінің атауын оның реттік санымен сәйкестендіреді «Әмиян» әдісі арқыы мадақтау
«Ұстазға көңіл-күймен» әдісі |
Суреттер Музыка Ұяшықтар
Сағат
Суреттер Сағат Сағат түрлерінің суреттері Қимыл-қозғалы Қимылдар
Сәйкестен діру парақтары Суреттер
Тапсырмаға байланысты суреттер мен заттар
Кері байланыс тақтасы |
шағым қалдыра аласыз






























