Биология пәнінің мұғалімі
Аскергалиева А.С.
_________
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
5 – БӨЛІМ. ЗАТТАРДЫҢ ТАСЫМАЛДАНУЫ. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ихсанова Ақбота Куттыбекқызы |
|
Күні: |
05.12.2024. |
|
Сыныбы: |
8 «Н» Қатысушылар саны: 32 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
§24. Жүрек - қан тамырлары жүйесінің аурулары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.3.12 қантамыр жүйесі ауруларының себептері мен ауру белгілерін сипаттау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Жүрек-қан тамырлары жүйесі ауруларының себептерін сипаттау |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушылардың көңіл-күйін сұрап, сабаққа назар аударту. |
Оқушылар сәлемдесіп, сабаққа назар аударады. |
|
|
|||||||||||||||||||
|
Өткен білімді еске түсіру. «Қолшатыр» әдісін пайдаланып үй тапсырмасын сұраймын. Қолшатырдағы білім тамшыларында сұрақтар жасырылады.
|
Тамшыны алған оқушы шыққан сұраққа жауап береді
|
Қалыптастырушы бағалау: Талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға ынталандыру стикерлері таратылады.
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 30 мин.
|
Жаңа сабаққа шолу. Жаңа тақырып бойынша суреттер, «Жүрек-қан тамырлары жүйесінің аурулары.» презентация ұсынамын. Ұсынылған материалдармен танысып болған соң, жаңа тақырыпты қаншалықты деңгейде меңгергендерін сұрақ қою арқылы тексеремін. Дәптермен жұмыс.
Дәптерге бүгінгі сабақта өтетін термин сөздерді жазады.
Тапсырма - 1. «Жұптық жұмыс» Жүрек бейнесі беріледі, ішінде аурулардың белгілерін толтыру тапсырмасы болады
Тапсырма - 2 «Топтық жұмыс» Жарыс түрінде өтеді. Сынып 2 топқа бөлініп, тапсырманы орындаған топтың оқушыларына купондар беріледі. Сұрақтар: Wordwall платформасы арқылы ашылады.
Тапсырма – 3 Blooket платформасында бекіту тапсырмасы. QR кодты сканерлеу арқылы әр оқушы жеке тест тапсырады.
|
Оқушылар барлық материалдармен таныс болған соң, олардың қаншалықты меңгергендігін анықтау үшін қосымша сұрақтар қойылады.
Оқушылар дәптерлеріне жаңа терминдерді жазып алады.
Тапсырма – 1.
Оқушылар жүректің ортасын ашып, ішіндегі тапсырманы жұптасып орындайды
Тапсырма – 2 Оқушылар 2 топқа бөлініп, мұғалім берген тапсырманы орындау арқылы купондарды жинайды. Қай топта купон көп болса, сол топ жеңімпаз атанады.
Тапсырма - 3
Оқушылар QR кодты сканерлеу арқылы тестке жеке – жеке кіріп орындайды. Толық рейтинг интерактивті тақтадан шығады.
|
Қалыптастырушы бағалау: Талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға ынталандыру стикерлері таратылады. Жарайсың! Алға! Тамаша!
Тапсырма – 1.
Тапсырма - 2
Тапсырма – 3
|
Биология 8 сынып - Алматы “Атамұра” 2018 - А. Соловьева, Б. Ибраимова
Платформа: https://wordwall.net/ca/resource/67988284
Платформа: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. |
Үй тапсырмасы
Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді.
|
Рефлексия. Бағалау парағы. Оқушылар бүгінгі сабақтағы өз деңгейіне баға береді.
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||
|
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу». Саралап оқыту арқылы әр оқушының өзіне деген сенімділігін арттырып, қателессе, оны түзетуге болатынын, сонымен қатар интеллектуалды жылдам ойлау қабілетін дамытуға болады. Қабілетті оқушылар берілген тапсырманы жылдам әрі дұрыс орындайды. Өзіне деген сенімділігін арттыру үшін айналасындағы оқушыларға көмекке барады. |
«Ашық микрофон» әдісі арқылы оқушылардың сабақты қаншалақты деңгейде түсінгендігін анықтаймын. |
1. Оқушыларға биология сыныбында тұратын көрнекіліктерге (микроскоп, адам қаңқасы, т.б.) мұқият болу керектігін айту. 2. Жарықтың түсуі, парталардың дұрыс орналасуын қадағалау. |
|||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау: Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Сабақ барысында менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін сынып немесе жекелеген оқушылар туралы не білдім?
|
|||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
§24. Жүрек - қан тамырлары жүйесінің аурулары
§24. Жүрек - қан тамырлары жүйесінің аурулары
Биология пәнінің мұғалімі
Аскергалиева А.С.
_________
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
5 – БӨЛІМ. ЗАТТАРДЫҢ ТАСЫМАЛДАНУЫ. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ихсанова Ақбота Куттыбекқызы |
|
Күні: |
05.12.2024. |
|
Сыныбы: |
8 «Н» Қатысушылар саны: 32 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
§24. Жүрек - қан тамырлары жүйесінің аурулары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.3.12 қантамыр жүйесі ауруларының себептері мен ауру белгілерін сипаттау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Жүрек-қан тамырлары жүйесі ауруларының себептерін сипаттау |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушылардың көңіл-күйін сұрап, сабаққа назар аударту. |
Оқушылар сәлемдесіп, сабаққа назар аударады. |
|
|
|||||||||||||||||||
|
Өткен білімді еске түсіру. «Қолшатыр» әдісін пайдаланып үй тапсырмасын сұраймын. Қолшатырдағы білім тамшыларында сұрақтар жасырылады.
|
Тамшыны алған оқушы шыққан сұраққа жауап береді
|
Қалыптастырушы бағалау: Талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға ынталандыру стикерлері таратылады.
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 30 мин.
|
Жаңа сабаққа шолу. Жаңа тақырып бойынша суреттер, «Жүрек-қан тамырлары жүйесінің аурулары.» презентация ұсынамын. Ұсынылған материалдармен танысып болған соң, жаңа тақырыпты қаншалықты деңгейде меңгергендерін сұрақ қою арқылы тексеремін. Дәптермен жұмыс.
Дәптерге бүгінгі сабақта өтетін термин сөздерді жазады.
Тапсырма - 1. «Жұптық жұмыс» Жүрек бейнесі беріледі, ішінде аурулардың белгілерін толтыру тапсырмасы болады
Тапсырма - 2 «Топтық жұмыс» Жарыс түрінде өтеді. Сынып 2 топқа бөлініп, тапсырманы орындаған топтың оқушыларына купондар беріледі. Сұрақтар: Wordwall платформасы арқылы ашылады.
Тапсырма – 3 Blooket платформасында бекіту тапсырмасы. QR кодты сканерлеу арқылы әр оқушы жеке тест тапсырады.
|
Оқушылар барлық материалдармен таныс болған соң, олардың қаншалықты меңгергендігін анықтау үшін қосымша сұрақтар қойылады.
Оқушылар дәптерлеріне жаңа терминдерді жазып алады.
Тапсырма – 1.
Оқушылар жүректің ортасын ашып, ішіндегі тапсырманы жұптасып орындайды
Тапсырма – 2 Оқушылар 2 топқа бөлініп, мұғалім берген тапсырманы орындау арқылы купондарды жинайды. Қай топта купон көп болса, сол топ жеңімпаз атанады.
Тапсырма - 3
Оқушылар QR кодты сканерлеу арқылы тестке жеке – жеке кіріп орындайды. Толық рейтинг интерактивті тақтадан шығады.
|
Қалыптастырушы бағалау: Талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға ынталандыру стикерлері таратылады. Жарайсың! Алға! Тамаша!
Тапсырма – 1.
Тапсырма - 2
Тапсырма – 3
|
Биология 8 сынып - Алматы “Атамұра” 2018 - А. Соловьева, Б. Ибраимова
Платформа: https://wordwall.net/ca/resource/67988284
Платформа: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. |
Үй тапсырмасы
Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді.
|
Рефлексия. Бағалау парағы. Оқушылар бүгінгі сабақтағы өз деңгейіне баға береді.
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||
|
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу». Саралап оқыту арқылы әр оқушының өзіне деген сенімділігін арттырып, қателессе, оны түзетуге болатынын, сонымен қатар интеллектуалды жылдам ойлау қабілетін дамытуға болады. Қабілетті оқушылар берілген тапсырманы жылдам әрі дұрыс орындайды. Өзіне деген сенімділігін арттыру үшін айналасындағы оқушыларға көмекке барады. |
«Ашық микрофон» әдісі арқылы оқушылардың сабақты қаншалақты деңгейде түсінгендігін анықтаймын. |
1. Оқушыларға биология сыныбында тұратын көрнекіліктерге (микроскоп, адам қаңқасы, т.б.) мұқият болу керектігін айту. 2. Жарықтың түсуі, парталардың дұрыс орналасуын қадағалау. |
|||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау: Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Сабақ барысында менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін сынып немесе жекелеген оқушылар туралы не білдім?
|
|||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

























