24-сабақ. Кәсіби мүсінші. Ағаштан мүсін жасау

Тақырып бойынша 11 материал табылды

24-сабақ. Кәсіби мүсінші. Ағаштан мүсін жасау

Материал туралы қысқаша түсінік
24-сабақ. Кәсіби мүсінші. Ағаштан мүсін жасау
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы



Пәні:

Еңбекке баулу


Бөлім:

Атадан қалған асыл мұра


Педагогтің аты-жөні:



Күні:



Сынып: 3 « »

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

24-сабақ. Кәсіби мүсінші. Ағаштан мүсін жасау


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.1.2.3 түрлі материал қасиеттерінің сипатына қарай қолданылу саласын ажыратасың;

3.1.3.3 әр түрлі дерек көздерден алынған ақпаратты (АКТ қолдану) пайдалана отырып, шығармашылық идеяларды дамытасың;


Сабақтың мақсаты:

әртүрлі материалды сипатына қарай пайдалануды үйренеді;

әртүрлі дереккөзден алынған ақпаратты (АКТ қолдану) пайдалана отырып, шығармашылық идеяларын дамытады.


Сабақтың барысы

3.2.3.2 мүмкіндігіне қарай өз жұмыс орнында гигиеналық талаптарды сақтау.

Сабақтың кезеңдері:


Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Басы

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларды түгендеу. Сабаққа дайындық жасау.

Дөңгелене тұрайық, Кереге болып керіліп, Уықтар боп иіліп,

Киіз үйді құрайық.

Оқушылар сабаққа назар аударады. Мұғаліммен біргедөңгелене тұрып, киіз үйді құрайды, бір-біріне жақсы тілектерін айтады.

ДShape1 өңгелек арқылы бағалау



Ортасы

30 мин

«Қолшатырдағы тамшылар» әдісі

Оқушыларға өткен тақырып бойынша

сұрақтар қойылады. Мұғалім қолшатырды

айналдыра отырып, бір балаға тоқталады.

Сол бала алдына түскен сұрақты сұрақты

оқып, жауап береді.

Қолшатыр тамшыларындағы сұрақтар:Танымал суретшіні ата.

Астанадағы қандай көркем ғимаратты білесің?

Өз елді мекеніңдегі көркем ғимаратты ата.

Сәулет өнері дегенді қалай түсінесің?


Оқулықпен жұмыс

Аланның түсіндірмесі:

Оқушылардың назарын оқулықтағы мәтінді оқыңыздар.

МТ

  • Хакімжан Наурызбаев (1925 – 2009) – қазақтан шыққан тұңғыш кәсіби мүсінші, Қазақстанның халық суретшісі. Ол Алматыдағы А. Құнанбайұлының

Ш. Уәлихановтың және Ж. Жабаевтың ескерткіштерін сомдаған.

Інжудің тапсырмасы:

ТЖ «Сәйкестендіру» әдісі ЕББҚ Суретке қарап,бұл материалдар қайда қолданылатынын айтыңдар және сәйкестендіріңдер.


Оқушылар берілген мүсіннің ағаштан, гипстен немесе сазбалшықтан жасалғандарын сәйкестендіреді.

Сергіту сәті

«Бұзық телефон» ойынын ойнайды.

  • Ал, балалар, біз бүгін көптеген жұмыс жасадық. Мүсін туралы көптеген ақпараттар алдық. Шаршап қалған шығрамыз олай болса бір сергіп алайық.

  • Олай болса, «Бұзық телефон» ойынын ойнайық.

  • Әділеттің жобасы: Практикалық жұмыста барлық оқушылар және қолдауды қажет ететін оқушылар да орындайды. ЕБҚ оқушыға мұғалімнің көмегімен жасайды.

  • ПРАКТИКАЛЫҚ ЖҰМЫС

  • Ағаштан мүсін жасау

  • Жұмыс бастамас бұрын ең алдымен

  • қауіпсіздік ережесін еске түсіру

  • Қажетті құрал-жабдық:

  • жасыл қатырмақағаз, кішірек ағаш түбірі, ермексаз, ПВА желімі..

  • Жұмыстың орындалу реті:

  • Жасыл түсті қатырмақағазға ағаш түбірін ермексазбен бекітіп орналастыр.

  • Өзіңе ұнайтын жануарлардың бейнесін ермексаздан жаса.

  • Жасаған мүсіндеріңді ағаш түбіріне, оның айналасына орналастыр.

  • Ағашдіңін алыңыздар, оны өзіңе ұнаған жерін сындырыпалыңыздар.


Оқушылар «Қолшатырдағы тамшылар» әдісі бойынша мұғалімнің сұрақтарына жауап береді:

Әбілхан Қастеев Бәйтерек, Хан Шатыр Жеті кереметті атайды.

Медеу мұзайдыны, Көктөбе.





Оқулықтағы мәтінді оқиды. Мүсінші туралы мағлұмат алады.





«Сәйкестендіру» әдісі арқылы оқушылар берілген мүсін суреттерін материалымен сәйкестендіреді.




Өздеріңізге таныс мүсіннің қандай материалдан жасалғанын анықтайды. Суретке қарап, бұл материалдар қайда қолданылатынын айтады және

сәйкестендіреді.


Шеңберге тұрып, бастаушы келесі баланың құлағына бір сөз сыбырлайды, соңында бастаушыға


қайта келгенде сол сөзді ауыстырып жіберген адамды анықтайды.



Сыныптағы барлық оқушылар және ЕБҚ (қолдауды қажет ететін оқушы) практикалық жұмысты жасайды.


Оқушылар практикалық жұмыс жасау барысында алдымен әр сабақта айтылатын қауіпсіздік ережесін қайталап естеріне түсіреді.


Практикалық жұмыс жасау үшін қажетті құрал жабдығын дайындап алады.

Жұмыс үлгілеріне қарап, көркемдік композиция ойластыр. Ағаштан мүсін жасаймыз. Қажетті құрал-жабдық: жасыл қатырмақағаз, кішірек ағаш түбірі, ермексаз, ПВА желімі.


Дөңгелек арқылы кері байланыс беру

Shape2

Дескрипторы:

  1. Түрлі материал қасиеттерінің сипатына қарай қолданылу саласын ажырата алады

  2. Мүсіннің қандай материалдан жасалғанын біледі.

  3. Түрлеріне қарай дұрыс сәйкестендіре алады.




Дөңгелек арқылы кері байланыс бShape3 еру






ДShape4 ескриптор:

1.

Мұғалімнің нұсқаулығы мен жұмысты рет-ретімен жасайды.

2.

Мүмкіндігі- не қарай өз жұмыс орнында гигиеналық тазалығын сақтайды.



































Қауіпсіздік ережесі



Қажетті құрал- жабдық:











Соңы

7 мин

«Шахмат» әдісі

бойынша сұрақтарға жауап беріп өз жұмыстарын көрмеге ұсынады.

Мұғалім шахмат фигураларының астына сұрақ жасырады. Фигураны таңдау арқылы оқушы фигураның астындағы сұраққа жауап бере отырып, көрмеге жасаған жұмысын ұсынады.

  • Қазақстандық қандай мүсіншіні білесің?

  • Мүсін өнернің қандай түрлерін білесің?

  • Мүсінді қандай материалдардан құрастырдың?


Оқушылар шахмат фигурасының астындағы сұрақтарға жауап бере отырып, практикалық

жұмыста жасаған мүсіндерін таныстырады, көрмеге ұсынады.

ДShape5 өңгелек арқылы кері байланыс беру



Рефлексия

3 минут

«Білімнің жұлдызды аспаны» әдісі

бойынша кері байланыс беру.

Оқушыларға сабақ соңында 3 түсті жұлдыз стикерлері таратылып беріледі.

Жасыл-мен бәрін түсіндім Сары-қиындық кездесті Қызыл- ештеңе түсінбедім

Оқушылар өздеріне берілген стикерлерді білімнің жұлдызды аспанына апарып желімдейді. Үйге тапсырма

Келесі сабаққа үйден дайындап әкелетін материалдар тізімін оқиды:

түрлі түсті сумоншақ (бисер), жіңішке сымтемір, таяқша.



Shape6



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
23.02.2025
167
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі