|
Білім беру ұйымының атауы |
"Қ. Сәтбаев атындағы №48 жалпы білім беретін мектеп" |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Құндылықтар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Досмайлова Жанар Онласыновна |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
4 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№27 сабақ. Әлептілік,ар-ұят-адамдықтың белгісі. Жай сөйлем мен құрмалас сөйлем. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.3.6 Каллиграфиялық нормаларды сақтау 4.3.6.1 каллиграфиялық нормаларды сақтау және жазу техника сын жетілдіру 4.3.3.7 Пунктуациялық нормаларды сақтау 4.3.7.1 құрмалас сөйлемнің тыныс белгісін қою |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлемдерді жай сөйлем мен құрмалас сөйлемге ажырата алады Құрмалас сөйлемнің тыныс белгілерін біледі |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Құндылық :ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ |
Отанды сүю отбасыңнан басталады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 22 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
|
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды
жақсарту Сабаққа дайындық жасау Өткенді пысықтау 58-жаттығу. «Жалғасын тап» ойыны Жай сөйлемнен құрмалас сөйлем жасайды Тақырыпты ашу «Дұрыс-бұрыс» әдісі Мұғалім сөйлемді оқып, қандай сөйлем екенін айтады. Жауап дұрыс болса дұрыс деп, бұрыс болса бұрыс деп айтады. Әжем жіп иірді. Жай сөйлем (℣) Мен мектепке келдім-құрмалас сөйлем- (Х) Ауылдан атам келсе, мен қуанамын. Жай сөйлем (Х) Біреу балағымнан тартқанға артыма қарасам, күшігім екен.-құрмалас сөйлем-(℣) Ережені еске түсіру Жаңа тақырып Жазылым.59-жаттығу Жұптық жұмыс Сәйкестендіру Жай сөйлем мен құрмалас сөйлем Сөйлемдердің тыныс белгілерін қойып, көшіріп жаз. Жауап:Біздің сынып шәкірттері тәртіпті,білімді болса,ұстаз қуанады. Туған жерге туың тік.Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас. Мен өз елімді сүйемін.Бірлік болмай, тірлік болмайды. Топтық жұмыс 60-жаттығу Жай сөйлемдерді құрмалас сөйлемге айналдырып жаз. Сергіту
сәті: Дәптермен жұмыс 61-жаттығу. Сөйлемдерді көшіріп жазу. Құрмалас сөйлем екенін дәлелде. 62- жаттығу Үстел үсті ойыны "Асық" ойыны
Мақал-мәтелдерді толықтырып, құрмалас сөйлем екенін дәлелде. Досы көпті жау алмайды, ақылы көпті дау алмайды Бірлігі жоқ ел тозады,бірлігі күшті ел озады. «Ел боламын десең,бесігіңді түзе» ФС тапсырмасы Жеке жұмыс. Тест тапсырмасы Үй тапсырмасы 63-жаттығу. Ертегі туралы өз ойларын айтады Мәтінді тиісті тыныс белгілерін қойып көшіріп жазу. Бұл-«Қарлығаш пен дәуіт» ертегісі |
Оқу құралдарын түгелдейді
Жай сөйлем мен құрмалас сөйлемді ажыратады
Сөйлемдерді тыныс белгісін қойып көшіріп жазады
Ережемен танысады
Мәтінді оқу.
Топтық жұмыс
Сергіту сәтін өткізеді
Дәптермен жұмыс жасайды
|
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ: «Бәйге» әдісі
Дескриптор: Жай сөйлем мен құрмалас сөйлемді ажырата алды-1б Құрмалас сөйлем құрай білді-1б
Дескрипторы: Берілген тақырып бойынша өз көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай алды.-1б Жай сөйлем мен құрмалас сөйлемдермен таныс-1б
Дескриптор: Көркем жазу емлесін біледі-1б Жай сөйлемді құрмалас сөйлемдерге айналдыра алды-1б
Дескриптор: Құрмалас сөйлемді табады-1б Көркем жазу емлесін сақтады.-1б Дескриптор: Жай сөйлем мен құрмалас сөйлемді ажырата алды-1б Құрмалас сөйлем құрай білді-1б «Бәйге» әдісі |
Суреттер
оқулық
Қима қағаздар
Суреттер
Жұмыс дәптері Ереже Жазылған плакат
оқулық
Сергіту сәті: «Біз бақытты баламыз»
Кеспе парақтар |
||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Данышпан үкі» әдісі * Сабақты толық түсіндім * Сұрағым бар * Маған әлі де түсініксіз
Үйге тапсырма: Қазақстандағы қорықтар туралы мәлімет жаз. |
Кері байланыс жасайды. Тапсырманы жазып алады. |
Барлығы 10 балл Мадақтау, өзін-өзі бағалау, кері байланыс жасау. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№27 сабақ. Әлептілік,ар-ұят-адамдықтың белгісі. Жай сөйлем мен құрмалас сөйлем.
№27 сабақ. Әлептілік,ар-ұят-адамдықтың белгісі. Жай сөйлем мен құрмалас сөйлем.
|
Білім беру ұйымының атауы |
"Қ. Сәтбаев атындағы №48 жалпы білім беретін мектеп" |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Құндылықтар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Досмайлова Жанар Онласыновна |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
4 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№27 сабақ. Әлептілік,ар-ұят-адамдықтың белгісі. Жай сөйлем мен құрмалас сөйлем. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.3.6 Каллиграфиялық нормаларды сақтау 4.3.6.1 каллиграфиялық нормаларды сақтау және жазу техника сын жетілдіру 4.3.3.7 Пунктуациялық нормаларды сақтау 4.3.7.1 құрмалас сөйлемнің тыныс белгісін қою |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлемдерді жай сөйлем мен құрмалас сөйлемге ажырата алады Құрмалас сөйлемнің тыныс белгілерін біледі |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Құндылық :ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ |
Отанды сүю отбасыңнан басталады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 22 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
|
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды
жақсарту Сабаққа дайындық жасау Өткенді пысықтау 58-жаттығу. «Жалғасын тап» ойыны Жай сөйлемнен құрмалас сөйлем жасайды Тақырыпты ашу «Дұрыс-бұрыс» әдісі Мұғалім сөйлемді оқып, қандай сөйлем екенін айтады. Жауап дұрыс болса дұрыс деп, бұрыс болса бұрыс деп айтады. Әжем жіп иірді. Жай сөйлем (℣) Мен мектепке келдім-құрмалас сөйлем- (Х) Ауылдан атам келсе, мен қуанамын. Жай сөйлем (Х) Біреу балағымнан тартқанға артыма қарасам, күшігім екен.-құрмалас сөйлем-(℣) Ережені еске түсіру Жаңа тақырып Жазылым.59-жаттығу Жұптық жұмыс Сәйкестендіру Жай сөйлем мен құрмалас сөйлем Сөйлемдердің тыныс белгілерін қойып, көшіріп жаз. Жауап:Біздің сынып шәкірттері тәртіпті,білімді болса,ұстаз қуанады. Туған жерге туың тік.Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас. Мен өз елімді сүйемін.Бірлік болмай, тірлік болмайды. Топтық жұмыс 60-жаттығу Жай сөйлемдерді құрмалас сөйлемге айналдырып жаз. Сергіту
сәті: Дәптермен жұмыс 61-жаттығу. Сөйлемдерді көшіріп жазу. Құрмалас сөйлем екенін дәлелде. 62- жаттығу Үстел үсті ойыны "Асық" ойыны
Мақал-мәтелдерді толықтырып, құрмалас сөйлем екенін дәлелде. Досы көпті жау алмайды, ақылы көпті дау алмайды Бірлігі жоқ ел тозады,бірлігі күшті ел озады. «Ел боламын десең,бесігіңді түзе» ФС тапсырмасы Жеке жұмыс. Тест тапсырмасы Үй тапсырмасы 63-жаттығу. Ертегі туралы өз ойларын айтады Мәтінді тиісті тыныс белгілерін қойып көшіріп жазу. Бұл-«Қарлығаш пен дәуіт» ертегісі |
Оқу құралдарын түгелдейді
Жай сөйлем мен құрмалас сөйлемді ажыратады
Сөйлемдерді тыныс белгісін қойып көшіріп жазады
Ережемен танысады
Мәтінді оқу.
Топтық жұмыс
Сергіту сәтін өткізеді
Дәптермен жұмыс жасайды
|
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ: «Бәйге» әдісі
Дескриптор: Жай сөйлем мен құрмалас сөйлемді ажырата алды-1б Құрмалас сөйлем құрай білді-1б
Дескрипторы: Берілген тақырып бойынша өз көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай алды.-1б Жай сөйлем мен құрмалас сөйлемдермен таныс-1б
Дескриптор: Көркем жазу емлесін біледі-1б Жай сөйлемді құрмалас сөйлемдерге айналдыра алды-1б
Дескриптор: Құрмалас сөйлемді табады-1б Көркем жазу емлесін сақтады.-1б Дескриптор: Жай сөйлем мен құрмалас сөйлемді ажырата алды-1б Құрмалас сөйлем құрай білді-1б «Бәйге» әдісі |
Суреттер
оқулық
Қима қағаздар
Суреттер
Жұмыс дәптері Ереже Жазылған плакат
оқулық
Сергіту сәті: «Біз бақытты баламыз»
Кеспе парақтар |
||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Данышпан үкі» әдісі * Сабақты толық түсіндім * Сұрағым бар * Маған әлі де түсініксіз
Үйге тапсырма: Қазақстандағы қорықтар туралы мәлімет жаз. |
Кері байланыс жасайды. Тапсырманы жазып алады. |
Барлығы 10 балл Мадақтау, өзін-өзі бағалау, кері байланыс жасау. |
|
||
шағым қалдыра аласыз



















