|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№2 сабақ. Менің ататегім |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 отбасылық мұрағат негізінде отбасы мүшелерінің ауызша портретін жасау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өз ататегінің кімнен тарайтынын біледі Өз ататегін таратып айтуды үйретеді |
|||||
|
Құндылықтартар және оның мақсаты: |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Аялы алақан» әдісі . Нұсқаулық: қатысушылар шеңбер болып отырады. «Бүгінгі сабақтан не алғыңыз, не көргіңіз келеді?» — сұрағын оқушыларға қойып, сұрақтарға жауап алу. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады. (Тренинг соңында қатысушылар дөңгеленіп қолдарын ұстайды) Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Зерттеу тапсырмасы: Анаң мен әкеңнен қалай оқығандығы, отбасындағы үлкендер мен кішкентайларға қалай көмектескендері туралы сұрап білу. Өз отбасыңның тарихы туралы білу, сурет альбомын зерттеу. Өз отбасың туралы әңгіме құрастыру. Тақырыпты ашу Оқу материалын жариялау: «Миға шабуыл» әдісі.
– Қандай сөз құрадың? – Ататек дегенді қалай түсінесің? – Өзіңнің ататегің туралы не айта аласың? – Ендеше, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болады? Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс. Мәтінді түсініп оқы. Әңгімелесу. Суретте берілген балалардың атасы жағынан таратқан ататегін айтып беру Арман мен Дәуреннің ататек бәйтерегі туралы сурет арқылы әңгімелейді ЕБҚ:
Біз бір үйде нешеуміз? Кел, санайық екеуіміз. Бас бармағым – атам, Балаң үйрек – апам. Ортан терек – әкем, Шылдыр шүмек – анам. Кішкентай бөбек – мен. Біз бір үйде нешеуміз? Біз бұл үйде бесеуміз. ФС тапсырмасы Жұптық жұмыс 1-жұп «Сен қай рудансың?» 1. Тегімізге не жатады? 2. Сенің руың кім? 2-жұп «Жеті атасын кім біледі?» 1. Жеті атаңды білесің бе? 2. Сенің неше атаң бар? 3. Сен қай атаңа ұқсағансың? ҚЖ: «Ататек ағашы» әдісі Ағаш суретінің үстіне ататек атауларын жазады Баба Ата Әке Бала Немере Шөбере Шөпшек Үй тапсырмасы Өз ата-бабаларыңның суреттерінен альбом жасап кел. Олар туралы әңгімеле.
|
Бір-біріне жақсы тілектер айтады Үй тапсырмасын айтады Тақырыпты ашады Ататегін атайды Жеке жұмыс жасайды Санамақ ойнайды Жұптық жұмыс жүргізеді Қосымша жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Киіз үй» әдісі
Дескриптор: Өз отбасы тарихын зерттейді-1б Зерттеу нәтижелерін дұрыс жеткізе алады-1б
Дескриптор: Көп әріптер арасынан сөзді тауып, тақырыпты ашады-1б Ататек туралы түсінігі бар-1б Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды, өзара әңгімелеседі-1б Суретте берілген балалардың атасы жағынан таратқан ататегін айтып береді-1б Мен сенімен мақтанамын! Тамаша!
Дескриптор: Руы,тегі туралы әңгімелейді-1б Жеті атасын атайды-1б Өзінің шығу тарихын біледі-1б
Дескриптор: Ататек атауларын біледі-1б Ағаш суретінің үстіне ататек атауларын жазады-1б Дескриптор Өз ата-бабаларыңның суреттерінен альбом жасап келеді-1б Олар туралы әңгімелейді-1б «Басбармақ» әдісі |
суреттер Суреттер Отбасы туралы суреттер оқулық оқулық Кеспе әріптер
Қима парақ оқулық Қимылдар Суреттер Плакат
Ағаш суреті
Альбом Кері байланыс тақтасы |
||
Ресурстар:




жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№2 сабақ. Менің ататегім Дүниетану 2 сынып
№2 сабақ. Менің ататегім Дүниетану 2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№2 сабақ. Менің ататегім |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 отбасылық мұрағат негізінде отбасы мүшелерінің ауызша портретін жасау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өз ататегінің кімнен тарайтынын біледі Өз ататегін таратып айтуды үйретеді |
|||||
|
Құндылықтартар және оның мақсаты: |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Аялы алақан» әдісі . Нұсқаулық: қатысушылар шеңбер болып отырады. «Бүгінгі сабақтан не алғыңыз, не көргіңіз келеді?» — сұрағын оқушыларға қойып, сұрақтарға жауап алу. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады. (Тренинг соңында қатысушылар дөңгеленіп қолдарын ұстайды) Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Зерттеу тапсырмасы: Анаң мен әкеңнен қалай оқығандығы, отбасындағы үлкендер мен кішкентайларға қалай көмектескендері туралы сұрап білу. Өз отбасыңның тарихы туралы білу, сурет альбомын зерттеу. Өз отбасың туралы әңгіме құрастыру. Тақырыпты ашу Оқу материалын жариялау: «Миға шабуыл» әдісі.
– Қандай сөз құрадың? – Ататек дегенді қалай түсінесің? – Өзіңнің ататегің туралы не айта аласың? – Ендеше, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болады? Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс. Мәтінді түсініп оқы. Әңгімелесу. Суретте берілген балалардың атасы жағынан таратқан ататегін айтып беру Арман мен Дәуреннің ататек бәйтерегі туралы сурет арқылы әңгімелейді ЕБҚ:
Біз бір үйде нешеуміз? Кел, санайық екеуіміз. Бас бармағым – атам, Балаң үйрек – апам. Ортан терек – әкем, Шылдыр шүмек – анам. Кішкентай бөбек – мен. Біз бір үйде нешеуміз? Біз бұл үйде бесеуміз. ФС тапсырмасы Жұптық жұмыс 1-жұп «Сен қай рудансың?» 1. Тегімізге не жатады? 2. Сенің руың кім? 2-жұп «Жеті атасын кім біледі?» 1. Жеті атаңды білесің бе? 2. Сенің неше атаң бар? 3. Сен қай атаңа ұқсағансың? ҚЖ: «Ататек ағашы» әдісі Ағаш суретінің үстіне ататек атауларын жазады Баба Ата Әке Бала Немере Шөбере Шөпшек Үй тапсырмасы Өз ата-бабаларыңның суреттерінен альбом жасап кел. Олар туралы әңгімеле.
|
Бір-біріне жақсы тілектер айтады Үй тапсырмасын айтады Тақырыпты ашады Ататегін атайды Жеке жұмыс жасайды Санамақ ойнайды Жұптық жұмыс жүргізеді Қосымша жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Киіз үй» әдісі
Дескриптор: Өз отбасы тарихын зерттейді-1б Зерттеу нәтижелерін дұрыс жеткізе алады-1б
Дескриптор: Көп әріптер арасынан сөзді тауып, тақырыпты ашады-1б Ататек туралы түсінігі бар-1б Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды, өзара әңгімелеседі-1б Суретте берілген балалардың атасы жағынан таратқан ататегін айтып береді-1б Мен сенімен мақтанамын! Тамаша!
Дескриптор: Руы,тегі туралы әңгімелейді-1б Жеті атасын атайды-1б Өзінің шығу тарихын біледі-1б
Дескриптор: Ататек атауларын біледі-1б Ағаш суретінің үстіне ататек атауларын жазады-1б Дескриптор Өз ата-бабаларыңның суреттерінен альбом жасап келеді-1б Олар туралы әңгімелейді-1б «Басбармақ» әдісі |
суреттер Суреттер Отбасы туралы суреттер оқулық оқулық Кеспе әріптер
Қима парақ оқулық Қимылдар Суреттер Плакат
Ағаш суреті
Альбом Кері байланыс тақтасы |
||
Ресурстар:




шағым қалдыра аласыз




















