Сабақ:
Математика
|
Мектеп: Лебяжі жалпы орта білім
беретін мектебі
|
Күні:
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Есимова Айжан
Берікқызы
|
СЫНЫП: 2
«А»
|
Қатысқан оқушылар саны:
12
|
Қатыспаған оқушылар
саны: 0
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
2 санын көбейту және бөлу кестесін бекіту. Қимылды
ойындар
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
2.1.2.4** 2; 3; 4; 5
сандарына көбейту кестесін құру, білу және
қолдану
2.5.1.3 Бірдей
қосылғыштардың соммасын табуға; мазмұнына қарай және бірдей
бөліктерге бөлуге берілген есептерді талдау және
шығару.
|
Сабақ
нәтижесі:
|
Оқушылардың барлығы мынаны
орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша
тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап
береді.
Оқушылардың көбісі мынаны
орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе
орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша
үлестірме ресурстармен жұмыс
жасайды.
Оқушылардың кейбіреуі
мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс
берілген қосымша тапсырмалады
орындайды.
|
Бағалау
критерийі
|
Жеке, жұптық, топтық
тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын
өзіне аудара алады.
|
Ресурстар
|
Асықтар, оқулық,
суреттері бар ватмандар, топтық тапсырмалар, кері байланыс,
ілгіштер, смайликтер .
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап,
түсіндіру, ойындар, көрнекілік.
Рефлексия.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Қазақ тілі, дене
шынықтыру, дүниетану
|
Алдыңғы
сабақ:
|
2 санын көбейту және
бөлу кестесі
|
Сабақтың
жоспары
|
Жоспарланғануақыт
|
Сабақ барысы
:
|
Бағалау
түрлері
|
Басталуы
5
минут
|
Сәлемдесу. Сыныпты
қалыпқа келтіру
Психологиялық ахуал
қалыптастыру
Айналаға
алақанмен
Жылулықты
шашайық
Сәттілік тілеп
күлімсіреп
Біз сабақты
бастайық
Мұғалім шеңберде
тұрып, Рухани жаңғырудың эмблемасына назар аудартады. Мемлекеттік
бағдарлама бойынша салт-дәстүрді еске түсіру, жаңғырту. Яғни осы
бағдарламаға өзіміздің үлесімізді қосып
көрейік.
Үй тапсырмасын
сұрау: 2 санын көбейту және бөлу кестесін еске
түсіру.
Тақырыпқа
шығу: 2 санын көбейту және бөлу.
Қимылды ойындарға шығу. Ұлттық ойындардың суретін қолдана отырып,
мәні 2-ге тең болатын өрнектер шығарады. Сол арқылы жаңа тақырыпқа
шығады.
Оқушылар мақсат
қояды:
- 2 санын көбейту
және бөлу туралы еске түсіру, пысықтау, толықтыру,
жинақтау.
- Қимылды ойындар
туралы ақпарат: мұғалім еске түсіреді, оқушылар ойын түрлерін
айтады.
|
АКТ
қолдану
|
Білу және
түсіну
Жаңа
білім
10
минут
|
Оқушылар оқулықтағы негізгі
тақырыппен танысады.
Ауызша
мадақтаймын
Топтық
жұмыс
а) 20-ға дейінгі жұп сандарды
өсу ретімен атау
ә) 20-ға дейінгі тақ сандарды
кему ретімен атау
б) ағылшын тілінде 1-ден 20-ға
дейін сандарды айтады
Дескриптор
|
20-ға дейінгі сандарды
біледі
|
20-ға дейінгі жұп сандарды өсу
ретімен атай алады
|
20-ға дейінгі тақ сандарды
кему ретімен атай
алады
|
20-ға дейінгі сандарды ағылшын
тілінде айтады
|
Бағалау: Смайликтер
арқылы
|
Санды
асықтар,
оқулық
топтық
жұмыс

|
Қолдану
Ортасы
10
минут
|
Оқулықта берілген
есепті жұппен орындау. Ақ сүйек ойыны. Сүйіектің суреті ілулі
тұрады. Сүйекті жұппен алып, тапсырманы
орындайды.
1)
6 · 2 2) 9
· 2
3) 7
·
2 4)
8· 2 5) 4· 2 6) 5 ·
2
12 : 2 18 : 2 14 : 2
6 : 2 10 :2 8 :2
Дескриптор
|
Көбейту амалын дұрыс
есептейді
|
Бөлу амалын дұрыс
есептейді
|
Жұппен жұмыс істей
алады
|
Бағалау: «Әткеншек» әдісі
арқылы бағалау
|
Ақ сүйек
ойыны
Оқулықпен
жұмыс
«Әткеншек» әдісі арқылы
бағалау
|
Аяқталуы
Сабақты
бекіту
10
минут
|
Ой
қорыту Топтық
жұмыс
«Постер» әдісі бойынша оқушылар
топтасып, берілген есептерді А3 түсіріп тақтаға шығып
қорғайды.
1-топ: 18 бала ойнау үшін жұптасып
сапқа тұрды. Неше жұп болды?
2-топ: Аулада 14 бала ойнап жүр. Олар
теңдей 2 командаға бөлінді. Әр командаға неше баладан
болды?
3- топ: Балалар ойнау үшін әр
командаға 3 адамнан бөлінді. 2 командада барлығы неше адам
болды?
Дескриптор
|
Топта жұмыс істей
алады
|
Есептің шартын
жазады
|
Есептің сұрағын
жазады
|
Есептің шешу жолын жазып,
шығарады
|
Есептің жауабын
жазады
|
Бағалау: Топтар бір-бірін дескриптор
арқылы бағалайды
|
Оқулық, суреттері
бар
ватмандар,
түрлі-түсті маркерлер
Топтық жұмысқа
арналған ресурстар
|
Кері
байланыс
3
минут
|
Рухани жаңғыру
бағдарламасын қолдай отырып , ұлттық ойындардың суретін қолданып,
айтып кету.
«Түрлі түсті асық» кері
байланыс
Жасыл түсті асық-
түсіндім
Сары түсті асық -
сұрақтарым бар
Қызыл түсті асық -
түсінбедім
Әр оқушы асықтың
түстеріне сай сабақтан алған әсерлерінің тұсына қыстырғышты
іледі.
|
Асық
,
қыстырғыш-тар,
стикер , суреттер
|
Үйге тапсырма:
№ 4
салыстыру
|
Саралау
Жоғары деңгейлі
оқушылар үшін балама тапсырмалар
берілді:
Өз бетімен жұмыс
істей алатын қарқынды оқушыларға «Ойлан тап!» жеке тапсырмасы
ұсынылады.
Берілген сандарды
жұп
және
тақ
сандарға жіктеп
жаз:
35, 50,
26, 47, 32, 13, 41, 40, 48,
14, 19, 27, 39, 17,
24, 44, 11, 37
|
Бағалау
Бағалау кезінде
оқушылар орындаған жұп және тақ сандарды ажырата алуы мен 2 санын
көбейту амалдарын шығара алатындығына басымдық
бердім.
Сабақтың жиынтық
бағасы бағалау критерилерді дескриптор бойынша бағаладым.Оқушылар
бір-бірін асық арқылы
бағалады

|
Пəнаралық
байланыс
Қауіпсіздік жəне
еңбекті
қорғау
ережелері
АКТ-мен
байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|