|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3-бөлім. Мәтін және Мультимедиа (ортақ тақырыптары: "Менің туған өлкем", "Жыл мезгілдері") |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 2 |
Қатысушылр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәтінмен жұмыс |
|||
|
Оқу мақсаттары |
2.2.1.1. ойын бағдарламалау ортасында (Scratch (скретч)) блоктарындағы мәтінді өңдеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
- ойын бағдарламалау ортасында (Scratch (скретч)) блоктарындағы мәтінді өңдеу |
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы |
Дәйек сөз - Әділдік пен жауапкершілік бір тұтас ұғым; - қоғамның барлық мүшелеріне тең құқық пен мүмкіндіктерді қамтамасыз ету; - өз іс-әрекеті үшін жауапкершілікті түсіну; - құқықтық білімді өмірде қолдана білу; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы
0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. 1) Оқушылармен сәлемдесі. 2) Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфера құру үшін "Өрмекші торы" әдісі қолданылады. Оқушылар жақсы тілектерін білдіріп, бір-біріне жіп лақтырады. Көңіл-күйлерін көтереді. 3) Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау https://wordwall.net/resource/82508404
- Компьютерлік ойындарды басқаруға қажетті қандай құрылғыларды білесіңдер? Олар туралы әңгімелеп бер - Тек пернетақта арқылы басқарылатын ойынға мысал келтіре аласың ба? - Спрайтты scratch ішіндегі пернетақта арқылы басқаруға бола ма? Сабақтың тақырыб мен мақсаттарын анықтау. |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді
Оқушылар жақсы тілектерін білдіреді
Тапсырманы орындайды
Сұрақтарға жауап береді
Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Оқулық, презентация https://wordwall.net/resource/82508404 |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Жаңа материалды меңгеру «Күн шуағы» әдісі «Күн шуағы» кластері – топтастыру стратегиясының бір түрі. Сабақ барысында оқушылардың тақырып туралы білімінің қандай дәрежеде екенін білу үшін дәптерлеріне дөңгелек пішінде күн көзін салдыру керек. Енді тақырып туралы білетін әрбір мәліметін күн көзінің шуақтары түрінде жазғызған дұрыс. Оқушының күн шуағы неғұрлым көп болса, онда тақырып бойынша түсінігі де соғұрлым көп болмақ. Жұмыс орындалғаннан кейін оқушыларға өз жұмысын оқыту арқылы өай оқушының күн шуағы көп екендігін атап өткен дұрыс.
Сергіту сәті
Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтарға жауап береді
Тақырып туралы білетін әрбір мәліметін күн көзінің шуақтары түрінде жазады
Сергіту жаттығуларын орындайдыу
Дескриптор: -командаларды анықтайды
Дескриптор: - бос блоктарды толтырады
Дескриптор: - жобаға спрайт қосады, фон таңдайды - әр кейіпкерге сәйкес скриптілерді құрастырады |
Мақтау
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды.
«Жарайсың», «Жақсы», «Талпын»
|
Презентация,
Оқулық
Жұмыс парағы
|
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: «d» пернесі басылған кезде, спрайт 10 қадам алға жылжып, «Сәлем!» деп айтады. Шет жаққа жеткенде, кері бұрылып қайтуы керек. Әр қадам басқанда спрайт түсін өзгертеді. Рефлексия. «3 таяқша»
әдісі әр топ даярлап, көпшілікке салады |
Үй тапсырмасын жазады Сұрақ- жауап құрастырады |
Бірін-бірі бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2 сынып 12 сабақ Мәтінмен жұмыс ҚМЖ
2 сынып 12 сабақ Мәтінмен жұмыс ҚМЖ
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3-бөлім. Мәтін және Мультимедиа (ортақ тақырыптары: "Менің туған өлкем", "Жыл мезгілдері") |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 2 |
Қатысушылр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәтінмен жұмыс |
|||
|
Оқу мақсаттары |
2.2.1.1. ойын бағдарламалау ортасында (Scratch (скретч)) блоктарындағы мәтінді өңдеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
- ойын бағдарламалау ортасында (Scratch (скретч)) блоктарындағы мәтінді өңдеу |
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы |
Дәйек сөз - Әділдік пен жауапкершілік бір тұтас ұғым; - қоғамның барлық мүшелеріне тең құқық пен мүмкіндіктерді қамтамасыз ету; - өз іс-әрекеті үшін жауапкершілікті түсіну; - құқықтық білімді өмірде қолдана білу; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы
0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. 1) Оқушылармен сәлемдесі. 2) Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфера құру үшін "Өрмекші торы" әдісі қолданылады. Оқушылар жақсы тілектерін білдіріп, бір-біріне жіп лақтырады. Көңіл-күйлерін көтереді. 3) Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау https://wordwall.net/resource/82508404
- Компьютерлік ойындарды басқаруға қажетті қандай құрылғыларды білесіңдер? Олар туралы әңгімелеп бер - Тек пернетақта арқылы басқарылатын ойынға мысал келтіре аласың ба? - Спрайтты scratch ішіндегі пернетақта арқылы басқаруға бола ма? Сабақтың тақырыб мен мақсаттарын анықтау. |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді
Оқушылар жақсы тілектерін білдіреді
Тапсырманы орындайды
Сұрақтарға жауап береді
Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Оқулық, презентация https://wordwall.net/resource/82508404 |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Жаңа материалды меңгеру «Күн шуағы» әдісі «Күн шуағы» кластері – топтастыру стратегиясының бір түрі. Сабақ барысында оқушылардың тақырып туралы білімінің қандай дәрежеде екенін білу үшін дәптерлеріне дөңгелек пішінде күн көзін салдыру керек. Енді тақырып туралы білетін әрбір мәліметін күн көзінің шуақтары түрінде жазғызған дұрыс. Оқушының күн шуағы неғұрлым көп болса, онда тақырып бойынша түсінігі де соғұрлым көп болмақ. Жұмыс орындалғаннан кейін оқушыларға өз жұмысын оқыту арқылы өай оқушының күн шуағы көп екендігін атап өткен дұрыс.
Сергіту сәті
Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтарға жауап береді
Тақырып туралы білетін әрбір мәліметін күн көзінің шуақтары түрінде жазады
Сергіту жаттығуларын орындайдыу
Дескриптор: -командаларды анықтайды
Дескриптор: - бос блоктарды толтырады
Дескриптор: - жобаға спрайт қосады, фон таңдайды - әр кейіпкерге сәйкес скриптілерді құрастырады |
Мақтау
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды.
«Жарайсың», «Жақсы», «Талпын»
|
Презентация,
Оқулық
Жұмыс парағы
|
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: «d» пернесі басылған кезде, спрайт 10 қадам алға жылжып, «Сәлем!» деп айтады. Шет жаққа жеткенде, кері бұрылып қайтуы керек. Әр қадам басқанда спрайт түсін өзгертеді. Рефлексия. «3 таяқша»
әдісі әр топ даярлап, көпшілікке салады |
Үй тапсырмасын жазады Сұрақ- жауап құрастырады |
Бірін-бірі бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз

















