|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3-бөлім. Мәтін және Мультимедиа (ортақ тақырыптары: "Менің туған өлкем", "Жыл мезгілдері") |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 2 |
Қатысушылр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Пернетақтамен танысу |
|||
|
Оқу мақсаттары |
2.2.4.1 негізгі пернелердің атауын білу, қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
- негізгі пернелердің атауын білу |
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы |
Дәйек сөз - Әділдік пен жауапкершілік бір тұтас ұғым; - қоғамның барлық мүшелеріне тең құқық пен мүмкіндіктерді қамтамасыз ету; - өз іс-әрекеті үшін жауапкершілікті түсіну; - құқықтық білімді өмірде қолдана білу; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
І. Қызығушылықты ояту. «Өрмекші ұясы?» əдісі. Мұғалім қолындағы жіптің бір ұшын ұстап екінші жағын бір оқушыға лақытрады оқушы ұстап алып мұғалімнің сұрағына жауап беріп келесі оқушыға лақтырп сұрақ қояды. Мақсатты: оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын арттыру. |
Оқушылар |
Ауызша қолдау |
Суреттер аудио ресурстар |
|
Сабақтың ортасы 15 мин Практикалық бөлім 15 мин Сабақты бекітіу 5 мин |
Пернетақта пернелері атқаратын қызметіне қараай топтарға бөлінеді. Оның толық толық қызметімен электронды қосымшада танысуға болады.
Scratch программасының тағы бір мүмкіндігі бар. Бұл-спрайтты пернетақтадан басқаруға арналған командалар. Олар сенсорлар блогында орналасқан.
Компьютермен жұмыс.
Scratch – ті іске қосып, тапсырмаларды орында.
|
Мұғалімді тыңдайды. Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. Оқушылар суреттерге қарап отырып тармақталу алгоритміне мысал келтіреді Оқушылар тармақталудың ережесін дәптерге жазады. Оқушылар Scratch программасын да Таңдау батырмасын басып суреттің өлшемін өзгертеді. Оқушылар дәптерге қадамдарды жазады. Оқушылар компьютерге берілген тапсырманы орындайды Оқушылар программа скрипт құрады құрады |
ҚБ Қол шапалақтау ҚБ Жарайсың! ҚБ: жұлдыз ҚБ: жұлдыз ҚБ Қол шапалақтау |
Сурет/слайд Сурет/слайд Программа Scratc Кітап, слайд Таратпа материал |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
Өзін-өзі бағалау. Оқушылар алған баллдарын есептеп өзін-өзі бағалайды. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Сенсорлар блогында қандай командалар пернетақтаны басқаруға арналғанын зертте. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2 сынып 9 сабақ Пернетақтамен танысу. ҚМЖ
2 сынып 9 сабақ Пернетақтамен танысу. ҚМЖ
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3-бөлім. Мәтін және Мультимедиа (ортақ тақырыптары: "Менің туған өлкем", "Жыл мезгілдері") |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 2 |
Қатысушылр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Пернетақтамен танысу |
|||
|
Оқу мақсаттары |
2.2.4.1 негізгі пернелердің атауын білу, қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
- негізгі пернелердің атауын білу |
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы |
Дәйек сөз - Әділдік пен жауапкершілік бір тұтас ұғым; - қоғамның барлық мүшелеріне тең құқық пен мүмкіндіктерді қамтамасыз ету; - өз іс-әрекеті үшін жауапкершілікті түсіну; - құқықтық білімді өмірде қолдана білу; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
І. Қызығушылықты ояту. «Өрмекші ұясы?» əдісі. Мұғалім қолындағы жіптің бір ұшын ұстап екінші жағын бір оқушыға лақытрады оқушы ұстап алып мұғалімнің сұрағына жауап беріп келесі оқушыға лақтырп сұрақ қояды. Мақсатты: оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын арттыру. |
Оқушылар |
Ауызша қолдау |
Суреттер аудио ресурстар |
|
Сабақтың ортасы 15 мин Практикалық бөлім 15 мин Сабақты бекітіу 5 мин |
Пернетақта пернелері атқаратын қызметіне қараай топтарға бөлінеді. Оның толық толық қызметімен электронды қосымшада танысуға болады.
Scratch программасының тағы бір мүмкіндігі бар. Бұл-спрайтты пернетақтадан басқаруға арналған командалар. Олар сенсорлар блогында орналасқан.
Компьютермен жұмыс.
Scratch – ті іске қосып, тапсырмаларды орында.
|
Мұғалімді тыңдайды. Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. Оқушылар суреттерге қарап отырып тармақталу алгоритміне мысал келтіреді Оқушылар тармақталудың ережесін дәптерге жазады. Оқушылар Scratch программасын да Таңдау батырмасын басып суреттің өлшемін өзгертеді. Оқушылар дәптерге қадамдарды жазады. Оқушылар компьютерге берілген тапсырманы орындайды Оқушылар программа скрипт құрады құрады |
ҚБ Қол шапалақтау ҚБ Жарайсың! ҚБ: жұлдыз ҚБ: жұлдыз ҚБ Қол шапалақтау |
Сурет/слайд Сурет/слайд Программа Scratc Кітап, слайд Таратпа материал |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
Өзін-өзі бағалау. Оқушылар алған баллдарын есептеп өзін-өзі бағалайды. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Сенсорлар блогында қандай командалар пернетақтаны басқаруға арналғанын зертте. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз






















