Д.А.Қонаев атындағы жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі 5-сабақ
kairshanz@mail.ru
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Кадирова Қарлығаш Талғатқызы |
|
|
Күні: |
07.04.2022 |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ізденуді үйренемін. Дара және күрделі етістік. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.1 - күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатыса алады. Көптеген оқушылар: мысалдарды оқып, әрі қарай не болатынын болжай алады.
|
|
|
Бағалау критерийлері |
- жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысады; - мысалдарды оқып, әрі қарай не болатынын болжайды. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин 5 мин |
Ынтымақтастық
атмосферасын орнату Үй тапсырмасын сұрау:«Иә, жоқ » әдісімен үй тапсырмасына дайындалғандарын тексеру. Сыныптағы әр оқушыға бір сұрақ қойылады, оқушы «иә» немесе «жоқ» деп жауап беруі керек. Дұрыс жауап берсе 3 балл. Оқу материалын жариялау «Мюссенберг» әдісі арқылы жүреді. акопқдарараоіктмоамжәнерпопрпкүрделіожжтаныпновггвеаэанетістікныржаэлолпапеаеам - Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты ашыңдар. - Қандай сөздер шықты? - «Дара және күрделі етістік» видео көрсетілім. -Ендеше бүгінгі сабақта дара және күрделі етістікті ажыратуға байланысты тапсырмалар орындайтын боламыз. |
Сұрақтарға жауап береді. Сұрақтарға «иә» немесе «жоқ» деп жауап береді. Тақырыпты ашады. Сұраққа жауап береді. |
«Жарайсыңдар» Дұрыс жауапқа 1 балл «Бас бармақ» әдісімен бағалау |
Сұрақтар Интерактивті тақат Бейне көрсетілім |
|
Сабақтың ортасы 30мин |
1-қатарға «Түлкі мен ешкі» ертегісі беріледі(аяқталмаған)
2-қатарға «Құмырсқа мен шігіртке» мысалы беріледі(аяқталмаған)
3-қатарға «Түлкі мен жолбарыс» ертегісі(аяқталмаған)
Дискриптор: Мысалдарды оқып, әрі қарай не болатынын болжа – 1б Мысалдағы етістіктерді табады-1б Дара немесе күрделі етістік екенін ажырат-3б
Дискриптор: Дара және күрделі етістікті ажыратады – 1
Сергіту сәтінде «Нейрогимнастика»
3- тапсырма дәптермен жұмыс Берілген сөздерді дара етістіктен күрделі етістікке айналдырып жазады. Көркем жазу-1б Дара етістіктен күрделі етістікке айналдырса – 1б |
-Мысалдарды оқып, әрі қарай не болатынын болжайды -Мысалдағ етістіктерді табады. - Етістіктердің дара немесе күрделі етістік екенін ажыратады.
Дара және күрделі етістікті ажыратады
- Дара етістікті күрделі етістікке айналдырып жазады. Екі қолмен жұмыс жасайды.
Тақтада берілген дара етістіктерді күрделі етістікке айналдырып жазады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
ҚБ: 1-10 балдық жүйе |
Ертегілерден үзінді Жұптық жұмысты орындауға арналған ұлестірме қағаз, қалам Екі қолмен жұмыс жасауға раналған жаттығу қағазы. Дара етістіктер жазылған интер активті тақта |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Бағалау:1-10 балдық жүйе Рефлексия: «Смс» әдісі бойынша өтеді.
Оқу тапсырмасы: 25-жаттығу. |
Сабақтан алған білімін, үйренгенін, қйналған тұстарын жазады. |
|
Кері байланыс жазуға арналған |
ДОІЖО: П.П.Рахметов
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2 сынып Қазақ тілі Дара және күрделі етістік
2 сынып Қазақ тілі Дара және күрделі етістік
Д.А.Қонаев атындағы жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі 5-сабақ
kairshanz@mail.ru
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Кадирова Қарлығаш Талғатқызы |
|
|
Күні: |
07.04.2022 |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ізденуді үйренемін. Дара және күрделі етістік. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.1 - күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатыса алады. Көптеген оқушылар: мысалдарды оқып, әрі қарай не болатынын болжай алады.
|
|
|
Бағалау критерийлері |
- жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысады; - мысалдарды оқып, әрі қарай не болатынын болжайды. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин 5 мин |
Ынтымақтастық
атмосферасын орнату Үй тапсырмасын сұрау:«Иә, жоқ » әдісімен үй тапсырмасына дайындалғандарын тексеру. Сыныптағы әр оқушыға бір сұрақ қойылады, оқушы «иә» немесе «жоқ» деп жауап беруі керек. Дұрыс жауап берсе 3 балл. Оқу материалын жариялау «Мюссенберг» әдісі арқылы жүреді. акопқдарараоіктмоамжәнерпопрпкүрделіожжтаныпновггвеаэанетістікныржаэлолпапеаеам - Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты ашыңдар. - Қандай сөздер шықты? - «Дара және күрделі етістік» видео көрсетілім. -Ендеше бүгінгі сабақта дара және күрделі етістікті ажыратуға байланысты тапсырмалар орындайтын боламыз. |
Сұрақтарға жауап береді. Сұрақтарға «иә» немесе «жоқ» деп жауап береді. Тақырыпты ашады. Сұраққа жауап береді. |
«Жарайсыңдар» Дұрыс жауапқа 1 балл «Бас бармақ» әдісімен бағалау |
Сұрақтар Интерактивті тақат Бейне көрсетілім |
|
Сабақтың ортасы 30мин |
1-қатарға «Түлкі мен ешкі» ертегісі беріледі(аяқталмаған)
2-қатарға «Құмырсқа мен шігіртке» мысалы беріледі(аяқталмаған)
3-қатарға «Түлкі мен жолбарыс» ертегісі(аяқталмаған)
Дискриптор: Мысалдарды оқып, әрі қарай не болатынын болжа – 1б Мысалдағы етістіктерді табады-1б Дара немесе күрделі етістік екенін ажырат-3б
Дискриптор: Дара және күрделі етістікті ажыратады – 1
Сергіту сәтінде «Нейрогимнастика»
3- тапсырма дәптермен жұмыс Берілген сөздерді дара етістіктен күрделі етістікке айналдырып жазады. Көркем жазу-1б Дара етістіктен күрделі етістікке айналдырса – 1б |
-Мысалдарды оқып, әрі қарай не болатынын болжайды -Мысалдағ етістіктерді табады. - Етістіктердің дара немесе күрделі етістік екенін ажыратады.
Дара және күрделі етістікті ажыратады
- Дара етістікті күрделі етістікке айналдырып жазады. Екі қолмен жұмыс жасайды.
Тақтада берілген дара етістіктерді күрделі етістікке айналдырып жазады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
ҚБ: 1-10 балдық жүйе |
Ертегілерден үзінді Жұптық жұмысты орындауға арналған ұлестірме қағаз, қалам Екі қолмен жұмыс жасауға раналған жаттығу қағазы. Дара етістіктер жазылған интер активті тақта |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Бағалау:1-10 балдық жүйе Рефлексия: «Смс» әдісі бойынша өтеді.
Оқу тапсырмасы: 25-жаттығу. |
Сабақтан алған білімін, үйренгенін, қйналған тұстарын жазады. |
|
Кері байланыс жазуға арналған |
ДОІЖО: П.П.Рахметов
шағым қалдыра аласыз




















