|
Мектеп |
Абай атындағы жалпы білім беретін мектеп |
|
Бөлім |
Саяхат |
|
Күні |
05.05.2023 |
|
Сынып |
2 "Ә" |
|
Педагог аты-жөні |
Уәли Бекболат Мирамұлы |
|
Машықкер |
Айдынова Гулбану Куракбаевна |
|
Әдіскер |
Жуматаева Зибагуль Жумагалиевна |
|
Сабақ тақырыбы |
Туған жерге Саяхат Шоқан арманы |
|
Сабақ бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
2.1.5.1 - өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу 2.2.7.1 - мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу 2.3.4.1 - мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табу және түзету |
|
Сабақ мақсаты |
|
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңдері\уақыттары |
Педагог іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
Сабақ басы І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру/ қайталау |
-Сәлеметсіздер ме,Оқушылар Жағымды психологиялық ахуал туғызу Қазір біз жұбымызбен дене мүшелерімізбен амандасатын боламыз.Мысалы мен қолымызбен дегенде қолымызбен амандасамыз -Қолымызбен -Шынтақпен -Жұдырықпен -Аяқпен -Алақанмен Жарайсыңдар орнымызға отырамыз. Үй тапсырмасын тексеру Үйге бізге "Айға аттанам, апа !" өлеңін мәнерлеп оқуға және сурет салу берілді солай ма ? "Тізбектеу" әдісі Қазір мен кезкелген оқушының есімін атайтын боламын өлеңді шумақ бойынша тізбектеп оқитын боламыз. Ал суретті мен жандарыңа барып қарап шығамын. |
Мұғаліммен амандасады. Жұбымен амандасады. Үй тапсырмасына берілген өлеңді мәнерлеп оқиды. |
Мадақтау. Дескриптор:
2-балл |
оқулық |
|
Сабақ ортасы ІІІ.Жаңа сабақ
IV. Бекіту |
Оқушылар Жаңа сабағымызды бастамас бұрын сендердің алдарында бағалау парағы тұр.Енді сол бағалау парағына ең алдымен есімімізді жазамыз.Өткен тақырып бойынша жұмыс жасадым бұл бізде үй жұмысы ол жерде 3 жұлдыз тұр.Сендер шеңберлеу арқылы 3-жұлдыз аралығында өздеріңді бағалайсындар. Оқушылар енді тақтадағы суреттерге назар аударайық. -Не көріп тұрсындар ? -Иә, еліміздегі әдемі жерлер. -Енді маған қазір осында барғандар болса кішігірім бізге әңгімелеп бере аласындар ма ? -Тамаша, ендеше бір суретті таңдап 1-сөйлеммен кім жарнамалап бергісі келеді ? -Керемет, жарайсыңдар оқушылар -Енді, қазір бүгінгі тақырыпқа байланысты бейнежазбаға назар аударайық.Мұқият тыңдап мән берейік сабақ соңында тапсырмаға қажет болады. -Сонымен бейне жазба кім туралы екен ? -Шоқан Уалиханов туралы бұрын естігендерін бар ма ? -Шоқанның шын есімі кім екен ? -Иә, бүгін біз Шоқан Уалиханов туралы өтеміз. -Мінекей тақтадағы кісі Ш.Уалиханов. -Кітабымыздың 94-бетін ашамыз. Шоқан арманы деген мәтінге назар аударайық.Қазір мен оқып шығамын.Сендер тыңдандар ! -Сонымен оқушылар бұл мәтінде не туралы ? -Шоқан неше жасында оқуға барған екен ? -Ол кімнің қолында тәрбиеленген ? -Шоқанның досы кім екен ? -Ол Шоқан туралы не айтты сол сөйлемді тауып оқып беріндерші. -Иә, енді бізге таныс емес сөздерге назар аударайық. Хатқа түсіру– ауызша айтылған сөзді жазып алу Омбы кадет корпусы-Омбы әскери оқу орны. Топтық жұмыс Қазір бізде топтық тапсырма болады. 3-топқа 3-парақ беретін боламын сендер класстер арқылы Ш.Уалихановқа мінездеме бересіңдер. -Жарайсыңдар Жеке жұмыс Енді Оқушылар дәптеріміздің 49-бетін ашайық. Сұраққа жауап жазайық. Айғаным деген кім ? Потанин деген кім ? Жазып болған оқушы қаламын жоғары көтереді. -Жарайсыңдар ! Тест Енді қазір бүгінгі сабақты қаншалықты түсінгенімізді қортындылау үшін кішігірім тест орындайық. Ноутқа назар аударамыз. |
Бағалау парағымен танысады. Суретпен жұмыс. Бейнежазбаға назар аударады. Мәтінмен танысады. Топпен бірлесе Ш.Уалихановқа мінездеме |
Дескриптор:
2-балл Мадақтау Дескриптор:
2-балл шапалақ Дескриптор:
2-балл Дескриптор:
2-балл |
Оқулықтағы QR-код
дәптер |
|
Сабақтың соңы V. Қорытынды
VІІ.Үйге тапсырма беру |
Оқушылар бағалау парағымызға жаңа тақырыпты түсініп тапсырма орындадым дегенге өзімізді бағалаймыз. "Алма ағашы" әдісі Алдарыңда алма тұр. Сендер Бүгінгі сабақта не ұнағаның өз ойларынды жазасындар. Үйге тапсырма: өзіміз тұратын жерді сипаттап жазамыз. |
Бағалау парағын аяқтау. Өз ойын жазу |
Мадақтау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2 сынып қмж
|
Мектеп |
Абай атындағы жалпы білім беретін мектеп |
|
Бөлім |
Саяхат |
|
Күні |
05.05.2023 |
|
Сынып |
2 "Ә" |
|
Педагог аты-жөні |
Уәли Бекболат Мирамұлы |
|
Машықкер |
Айдынова Гулбану Куракбаевна |
|
Әдіскер |
Жуматаева Зибагуль Жумагалиевна |
|
Сабақ тақырыбы |
Туған жерге Саяхат Шоқан арманы |
|
Сабақ бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
2.1.5.1 - өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу 2.2.7.1 - мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу 2.3.4.1 - мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табу және түзету |
|
Сабақ мақсаты |
|
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңдері\уақыттары |
Педагог іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
Сабақ басы І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру/ қайталау |
-Сәлеметсіздер ме,Оқушылар Жағымды психологиялық ахуал туғызу Қазір біз жұбымызбен дене мүшелерімізбен амандасатын боламыз.Мысалы мен қолымызбен дегенде қолымызбен амандасамыз -Қолымызбен -Шынтақпен -Жұдырықпен -Аяқпен -Алақанмен Жарайсыңдар орнымызға отырамыз. Үй тапсырмасын тексеру Үйге бізге "Айға аттанам, апа !" өлеңін мәнерлеп оқуға және сурет салу берілді солай ма ? "Тізбектеу" әдісі Қазір мен кезкелген оқушының есімін атайтын боламын өлеңді шумақ бойынша тізбектеп оқитын боламыз. Ал суретті мен жандарыңа барып қарап шығамын. |
Мұғаліммен амандасады. Жұбымен амандасады. Үй тапсырмасына берілген өлеңді мәнерлеп оқиды. |
Мадақтау. Дескриптор:
2-балл |
оқулық |
|
Сабақ ортасы ІІІ.Жаңа сабақ
IV. Бекіту |
Оқушылар Жаңа сабағымызды бастамас бұрын сендердің алдарында бағалау парағы тұр.Енді сол бағалау парағына ең алдымен есімімізді жазамыз.Өткен тақырып бойынша жұмыс жасадым бұл бізде үй жұмысы ол жерде 3 жұлдыз тұр.Сендер шеңберлеу арқылы 3-жұлдыз аралығында өздеріңді бағалайсындар. Оқушылар енді тақтадағы суреттерге назар аударайық. -Не көріп тұрсындар ? -Иә, еліміздегі әдемі жерлер. -Енді маған қазір осында барғандар болса кішігірім бізге әңгімелеп бере аласындар ма ? -Тамаша, ендеше бір суретті таңдап 1-сөйлеммен кім жарнамалап бергісі келеді ? -Керемет, жарайсыңдар оқушылар -Енді, қазір бүгінгі тақырыпқа байланысты бейнежазбаға назар аударайық.Мұқият тыңдап мән берейік сабақ соңында тапсырмаға қажет болады. -Сонымен бейне жазба кім туралы екен ? -Шоқан Уалиханов туралы бұрын естігендерін бар ма ? -Шоқанның шын есімі кім екен ? -Иә, бүгін біз Шоқан Уалиханов туралы өтеміз. -Мінекей тақтадағы кісі Ш.Уалиханов. -Кітабымыздың 94-бетін ашамыз. Шоқан арманы деген мәтінге назар аударайық.Қазір мен оқып шығамын.Сендер тыңдандар ! -Сонымен оқушылар бұл мәтінде не туралы ? -Шоқан неше жасында оқуға барған екен ? -Ол кімнің қолында тәрбиеленген ? -Шоқанның досы кім екен ? -Ол Шоқан туралы не айтты сол сөйлемді тауып оқып беріндерші. -Иә, енді бізге таныс емес сөздерге назар аударайық. Хатқа түсіру– ауызша айтылған сөзді жазып алу Омбы кадет корпусы-Омбы әскери оқу орны. Топтық жұмыс Қазір бізде топтық тапсырма болады. 3-топқа 3-парақ беретін боламын сендер класстер арқылы Ш.Уалихановқа мінездеме бересіңдер. -Жарайсыңдар Жеке жұмыс Енді Оқушылар дәптеріміздің 49-бетін ашайық. Сұраққа жауап жазайық. Айғаным деген кім ? Потанин деген кім ? Жазып болған оқушы қаламын жоғары көтереді. -Жарайсыңдар ! Тест Енді қазір бүгінгі сабақты қаншалықты түсінгенімізді қортындылау үшін кішігірім тест орындайық. Ноутқа назар аударамыз. |
Бағалау парағымен танысады. Суретпен жұмыс. Бейнежазбаға назар аударады. Мәтінмен танысады. Топпен бірлесе Ш.Уалихановқа мінездеме |
Дескриптор:
2-балл Мадақтау Дескриптор:
2-балл шапалақ Дескриптор:
2-балл Дескриптор:
2-балл |
Оқулықтағы QR-код
дәптер |
|
Сабақтың соңы V. Қорытынды
VІІ.Үйге тапсырма беру |
Оқушылар бағалау парағымызға жаңа тақырыпты түсініп тапсырма орындадым дегенге өзімізді бағалаймыз. "Алма ағашы" әдісі Алдарыңда алма тұр. Сендер Бүгінгі сабақта не ұнағаның өз ойларынды жазасындар. Үйге тапсырма: өзіміз тұратын жерді сипаттап жазамыз. |
Бағалау парағын аяқтау. Өз ойын жазу |
Мадақтау |
|
шағым қалдыра аласыз






