|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу.Есептер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Әбдіқали Қ.Р |
|
|
Күні: |
03.02.25ж. |
|
|
Сынып: 2 «Г» |
Қатысушылар саны: 21 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
2 ге көбейту кестесі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.4 2,3,4,5 сандарына көбейту кестесін құру, білу және қолдану 2.1.1.5 50 ге дейін 3,4,5 тен топтап тура және кері санау, жұп, тақ сандарды ажырату заттар тобын 6, 7, 9 дан тең бөліктерге бөлуді көрсету |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Санды 2-ге көбейту кестесін құруды және оны қолдануды үйренеді. |
|
|
Оқу технологиясы |
БжС,технологиясы |
|
|
«Алгоритм» картасының мақсаты |
Оқушылардың көпшілігің жаңа тақырыпты сапалы меңгеруіне жету. ББД бойынша қарыздардың деңгейін анықтау. Тақырыпты түсіндірудегі кемшіліктерді анықтау және жою. Пәнді сапалы меңгеру үшін, табысты адамның критерии ретінде қызығушылығын тудыырып ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас тыру, 5 мин |
Жігерлендіру. Мотивация. Біз қандаймыз қандаймыз Шуғыланы таңдаймыз Бір-бірімізді қолдаймыз Пікіріміз құнды,қателесуге болмайды. Үй тапсырмасын тексеру 29 -бет, №7 Қосу амалын сұрау Санды 3ке қосу. Сабақ мақсатымен таныстыру. Санды 2-ге көбейту кестесін және ауыстырымдылық қасиетін қолдануды үйренеміз. |
Көш басшы жігерлендіреді Үй тапсырма тексеріледі Хормен көбейту кестесін айтады |
Үй тапсырмасын МОО бойынша бағалау. |
Көбейту кестесі Көкөністер суреті |
|
1 цикл «Байқау» «Оқушылардың субъективті тәжірибеле рін өзектенді ру» Ұғынуды ұйымдасты ру ой толғау 2 цикл «Бекіту» «Оқушылардың субъ- ективті тәжірибелерін өзектен діру» Ұғынуды ұйымдастыру Ұғынуды ұйымдасты ру Рефлексия 3 цикл «Есте сақтау» «Оқушылардың субъ- ективті тәжірибелерін өзектен діру» Қабылдау ды ұйымдастыру Ұғынуды ұйымдастыру |
ОӘЖА сызбасы бойынша түсіндіру Санды 2-ге көбейту кестесімен таныстыру Суретті және үлгіні пайдалана отырып, өрнектердің мәнін табуды түсіндіру. Үлгі: 2+2=2*2=4, 3+3=3*2=6 Тапсырма орындау. Оқушылар 1 шапалақ ұрады, «Байқау» сөзін дәптеріне жазады, тапсырманы орындайды. Санды 2-ге көбейту кестесін пайдаланып, өрнектердің мәнін тап. I-нұсқа II-нұсқа ТКШ: 2*2=4 2*5=10 АКШ: 2 *3=6 2*6=12 ЖКШ: 2*4=8 2*7=14 Жұмыс аяқталған соң дәптер алмастыру. «Қолда қаламсап – қателік!» бұйрығы беріледі. Тапсырмаларды орындалуын кезеңмен тексеру. 1)Жылдамдық – 2) Зейін – 3) Есеп – 4)Тақырып – Кері байланыс: Көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті деген не? Тақырыпты сұрау. Көп қателік жіберген жерден бастап ОӘЖА сызбасы бойынша қайта түсіндіру. Көбейту мен бөлу амалдары өзара кері амалдар. Көбейтудің компоненттерінің орнын ауыстырғанмен оның мәнін өзгермейді.2-ге бөлінетін сандар-жұп сандар деп аталады. Арты нольмен аяқталатын екі таңбалы сандарда неше ондық бар екенін анықтап аламыз. Содан соң өрнек мәнін табамыз. Тапсырма орындау. Оқушылар 2 шапалақ ұрады, «Есте сақтау» сөзін дәптеріне жазады, тапсырманы орындайды. ТКШ: 20* 2 АКШ: 30*2 ЖКШ: 40*2 Жұмыс аяқталған соң дәптер алмастыру. «Қолда қаламсап – қателік!» бұйрығы беріледі. Тапсырмаларды орындалуын кезеңмен тексеру. 1) Жылдамдық – 2) Зейін – 3) Есеп – 4)Тақырып – Кері байланыс: Арты нөлмен аяқталатын сандарды қалай көбейтуге болады? Көп қателік жіберген жерден бастап ОӘЖА сызбасы бойынша қайта түсіндіру. таныстыру Тапсырма орындау. Оқушылар 3 шапалақ ұрады, «Бекіту» сөзін дәптеріне жазады, тапсырманы орындайды. ТКШ: 2*4 АКШ: 2*5 ЖКШ: 2*6 Жұмыс аяқталған соң дәптер алмастыру. «Қолда қаламсап – қателік!» бұйрығы беріледі. Тапсырмаларды орындалуын кезеңмен тексеру. 1)Жылдамдық – 2) Зейін – 3) Есеп – 4)Тақырып – Бақылау жұмысы: Фунционалдық сауаттылыққа қатысты тапсырма Өздік жұмыс 1 ден 10ға дейінгі тақ және жұп сандарды топтастыру. Кері байланыс: Біздің бүгінгі тақырыптың мақсаты қандай болды? Қандай тапсырмаларды орындадық? |
ТКШ, АКШ, ЖКШ тапсырмаларын орындайды Дескриптор: 1.Санды 2-ге көбейтеді 2.Санды 6-ға көбейтеді 3. Санды 4-ке көбейтеді. ТКШ, АКШ, ЖКШ тапсырмаларын орындайды Дескриптор:
Дескриптор: 1.2-санын 4-ке көбейтеді 2. 2- санын 5-ке көбейтеді 3. 2-санын 6-ға көбейтеді Дескриптор:
ТКШ, АКШ, ЖКШ тапсырмаларын орындайды |
Жұмыстың аяқталуы 5 + 30 3 балл
ТКШ =: АКШ =; ЖКШ =. (тапсырма саны жазылады) 5 + 30 3 балл
ТКШ =: АКШ =; ЖКШ =. (тапсырма саны жазылады) 5 + 30 3- балл 1-балл |
ОӘЖБ Түсіндіру схемасы |
|
Ой толғау 3 мин |
1. Тақырыпты меңгеру деңгейін анықтау. (уақыт артылған жағдайда екі нұсқада срез алынады) 2. Үйге тапсырма |
Тапсырманы жазып алады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
2ге көбейту кестесі БжС технологиясы,алгоритм картасы
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу.Есептер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Әбдіқали Қ.Р |
|
|
Күні: |
03.02.25ж. |
|
|
Сынып: 2 «Г» |
Қатысушылар саны: 21 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
2 ге көбейту кестесі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.4 2,3,4,5 сандарына көбейту кестесін құру, білу және қолдану 2.1.1.5 50 ге дейін 3,4,5 тен топтап тура және кері санау, жұп, тақ сандарды ажырату заттар тобын 6, 7, 9 дан тең бөліктерге бөлуді көрсету |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Санды 2-ге көбейту кестесін құруды және оны қолдануды үйренеді. |
|
|
Оқу технологиясы |
БжС,технологиясы |
|
|
«Алгоритм» картасының мақсаты |
Оқушылардың көпшілігің жаңа тақырыпты сапалы меңгеруіне жету. ББД бойынша қарыздардың деңгейін анықтау. Тақырыпты түсіндірудегі кемшіліктерді анықтау және жою. Пәнді сапалы меңгеру үшін, табысты адамның критерии ретінде қызығушылығын тудыырып ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас тыру, 5 мин |
Жігерлендіру. Мотивация. Біз қандаймыз қандаймыз Шуғыланы таңдаймыз Бір-бірімізді қолдаймыз Пікіріміз құнды,қателесуге болмайды. Үй тапсырмасын тексеру 29 -бет, №7 Қосу амалын сұрау Санды 3ке қосу. Сабақ мақсатымен таныстыру. Санды 2-ге көбейту кестесін және ауыстырымдылық қасиетін қолдануды үйренеміз. |
Көш басшы жігерлендіреді Үй тапсырма тексеріледі Хормен көбейту кестесін айтады |
Үй тапсырмасын МОО бойынша бағалау. |
Көбейту кестесі Көкөністер суреті |
|
1 цикл «Байқау» «Оқушылардың субъективті тәжірибеле рін өзектенді ру» Ұғынуды ұйымдасты ру ой толғау 2 цикл «Бекіту» «Оқушылардың субъ- ективті тәжірибелерін өзектен діру» Ұғынуды ұйымдастыру Ұғынуды ұйымдасты ру Рефлексия 3 цикл «Есте сақтау» «Оқушылардың субъ- ективті тәжірибелерін өзектен діру» Қабылдау ды ұйымдастыру Ұғынуды ұйымдастыру |
ОӘЖА сызбасы бойынша түсіндіру Санды 2-ге көбейту кестесімен таныстыру Суретті және үлгіні пайдалана отырып, өрнектердің мәнін табуды түсіндіру. Үлгі: 2+2=2*2=4, 3+3=3*2=6 Тапсырма орындау. Оқушылар 1 шапалақ ұрады, «Байқау» сөзін дәптеріне жазады, тапсырманы орындайды. Санды 2-ге көбейту кестесін пайдаланып, өрнектердің мәнін тап. I-нұсқа II-нұсқа ТКШ: 2*2=4 2*5=10 АКШ: 2 *3=6 2*6=12 ЖКШ: 2*4=8 2*7=14 Жұмыс аяқталған соң дәптер алмастыру. «Қолда қаламсап – қателік!» бұйрығы беріледі. Тапсырмаларды орындалуын кезеңмен тексеру. 1)Жылдамдық – 2) Зейін – 3) Есеп – 4)Тақырып – Кері байланыс: Көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті деген не? Тақырыпты сұрау. Көп қателік жіберген жерден бастап ОӘЖА сызбасы бойынша қайта түсіндіру. Көбейту мен бөлу амалдары өзара кері амалдар. Көбейтудің компоненттерінің орнын ауыстырғанмен оның мәнін өзгермейді.2-ге бөлінетін сандар-жұп сандар деп аталады. Арты нольмен аяқталатын екі таңбалы сандарда неше ондық бар екенін анықтап аламыз. Содан соң өрнек мәнін табамыз. Тапсырма орындау. Оқушылар 2 шапалақ ұрады, «Есте сақтау» сөзін дәптеріне жазады, тапсырманы орындайды. ТКШ: 20* 2 АКШ: 30*2 ЖКШ: 40*2 Жұмыс аяқталған соң дәптер алмастыру. «Қолда қаламсап – қателік!» бұйрығы беріледі. Тапсырмаларды орындалуын кезеңмен тексеру. 1) Жылдамдық – 2) Зейін – 3) Есеп – 4)Тақырып – Кері байланыс: Арты нөлмен аяқталатын сандарды қалай көбейтуге болады? Көп қателік жіберген жерден бастап ОӘЖА сызбасы бойынша қайта түсіндіру. таныстыру Тапсырма орындау. Оқушылар 3 шапалақ ұрады, «Бекіту» сөзін дәптеріне жазады, тапсырманы орындайды. ТКШ: 2*4 АКШ: 2*5 ЖКШ: 2*6 Жұмыс аяқталған соң дәптер алмастыру. «Қолда қаламсап – қателік!» бұйрығы беріледі. Тапсырмаларды орындалуын кезеңмен тексеру. 1)Жылдамдық – 2) Зейін – 3) Есеп – 4)Тақырып – Бақылау жұмысы: Фунционалдық сауаттылыққа қатысты тапсырма Өздік жұмыс 1 ден 10ға дейінгі тақ және жұп сандарды топтастыру. Кері байланыс: Біздің бүгінгі тақырыптың мақсаты қандай болды? Қандай тапсырмаларды орындадық? |
ТКШ, АКШ, ЖКШ тапсырмаларын орындайды Дескриптор: 1.Санды 2-ге көбейтеді 2.Санды 6-ға көбейтеді 3. Санды 4-ке көбейтеді. ТКШ, АКШ, ЖКШ тапсырмаларын орындайды Дескриптор:
Дескриптор: 1.2-санын 4-ке көбейтеді 2. 2- санын 5-ке көбейтеді 3. 2-санын 6-ға көбейтеді Дескриптор:
ТКШ, АКШ, ЖКШ тапсырмаларын орындайды |
Жұмыстың аяқталуы 5 + 30 3 балл
ТКШ =: АКШ =; ЖКШ =. (тапсырма саны жазылады) 5 + 30 3 балл
ТКШ =: АКШ =; ЖКШ =. (тапсырма саны жазылады) 5 + 30 3- балл 1-балл |
ОӘЖБ Түсіндіру схемасы |
|
Ой толғау 3 мин |
1. Тақырыпты меңгеру деңгейін анықтау. (уақыт артылған жағдайда екі нұсқада срез алынады) 2. Үйге тапсырма |
Тапсырманы жазып алады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз


