|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№33 сабақ. Қысқы кеш. Мұқан Иманжанов |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.5.1 – өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып, жеткізу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтінді бөліктерге бөліп оқиды Бөліктерге ат қояды |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік
|
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу
Апта дәйексөзі: Тура биде туған жоқ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 25 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 5минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «Қысқы кеш» өлеңін мәнерлеп оқы. Мазмұнын өз сөзіңмен айтуға дайындал
Жаңа тақырып 1-тапсырма ФС тапсырмасы Мәтінді бөліктерге бөліп оқып, ат қой. «Қысқы кеш» М.Иманжанов 1-бөлік: Сұрланған боран 2-бөлік: Көңілсіз түн
ЕБҚ Мәтінді тыңдағанда көз алдыңа не елестеді№? Өз сөзіңмен сезіміңді жеткізуге тырыс.
2-тапсырма «Қысқы кеш» өлеңінің алғашқы 2 шумағын қайталап оқы. Осы жолдардағы көркем ойға сәйкес келетін қарасөзді мәтін бөлігін тап Ж: Кейде ол қақпаға үйіріле соғып,сәл толастап кідіреді, кейде құтырынып, ақ шаңын көкке будақтатып, екінші тұстан бұрқ етеді де, күшейген желден бел алып, қайтадын сумаңдай әр үйдің әйнегін тырс-тырс қағады.
3-тапсырма Түсініп оқы. Мәтіннің авторы туралы әңгімеле. Жауабы: Мұқан Иманжанов 1916 жылы дүниеге келіп,1958 жылы қайтыс болған. Қарағанды облысы Жезді ауданында туған. Балаларға арналған «Алғашқы айлар» повесі мен «Шаңғышылар» деген әңгімелер жинағы бар.
Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі
4-тапсырма «Қысқы кеш» деген бір атаумен берілген екі шығарманы салыстыр. Қай шығарма бұрынырақ жазылған? Оны неден аңғардың? Ж/ы: А.Пушкин өлең жазған.Бұрын жазылған. М.Иманжанов өлең жазған.Кейін жазылған
Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ 5-тапсырма Мәтіндерге сүйеніп, боранға қатысты кейіптеулерді тауып жаз. Ж/ы:Үйдің әйнегін қағады,баладай жылайды
Топтық жұмыс 6-тапсырма 1-топ «Салыстыру» әдісі Сызбада берілген шығармаларды салыстыр
2-топ «Сиквейн» әдісі Мәтіндерді пайдаланып, 5 жолдан тұратын өлең құрастыр. Тақырыбы: «Боран» Үлгі: Боран Ызғарлы Соқты Боран соқты. Суық жел.
Үй тапсырмасы «Қысқы кеш» мәтінін түсініп оқып,мазмұнын айт Өзіңнің қыс туралы не ойлайтыныңды жазып, қыстың суретін салып кел.
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Мәтінді оқиды
Жеке жұмыс жасайды
Тапсырмалар ды орындайды
Ақпаратпен танысады
Жаттығу жасайды
Берілген сұрақтарға жауап береді
Дәптермен жұмыс жасайды
Тапсырмалар ды орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Транспортир » әдісі
Дескриптор: «Қысқы кеш» өлеңін мәнерлеп оқиды-1б. Мазмұнын өз сөзімен айтады-1б Тамаша!
Дескриптор: Мәтінді бөліктерге бөліп оқиды-1б Бөліктерге ат қояды-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Өлең мен мәтіннің ұқсас тұстарын тауып оқиды-1б Боранның мінезін ажыратып айтады-1б
Керемет!
Дескриптор: Мәтіннің авторы туралы әңгімелейді-1б
Тамаша!
ДескриптоР: «Қысқы кеш» деген бір атаумен берілген екі шығарманы салыстырады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Мәтіндерге сүйеніп, боранға қатысты кейіптеулерді тауып жазады-1б
ДескриптоР: 1-топ Сызбада берілген шығармаларды салыстырады-1б
2-топ Мәтіндерді пайдаланып, 5 жолдан тұратын өлең құрастырады-1б
Тамаша!
«СМС» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Қимылдар
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кесте
Оқулық
Кері байланыс тақтасы
|
||


|
Мәтіндер |
Мәтін түрі
|
Тақырыбы |
Авторлардың көңіл күйі |
Ұқсастығы |
Айырмашылығы |
|
А.Пушкин «Қысқы кеш» |
|
|
|
|
|
|
М.Иманжанов «Қысқы кеш» |
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
33 сабақ Қысқы кеш
33 сабақ Қысқы кеш
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№33 сабақ. Қысқы кеш. Мұқан Иманжанов |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.5.1 – өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып, жеткізу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтінді бөліктерге бөліп оқиды Бөліктерге ат қояды |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік
|
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу
Апта дәйексөзі: Тура биде туған жоқ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 25 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 5минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «Қысқы кеш» өлеңін мәнерлеп оқы. Мазмұнын өз сөзіңмен айтуға дайындал
Жаңа тақырып 1-тапсырма ФС тапсырмасы Мәтінді бөліктерге бөліп оқып, ат қой. «Қысқы кеш» М.Иманжанов 1-бөлік: Сұрланған боран 2-бөлік: Көңілсіз түн
ЕБҚ Мәтінді тыңдағанда көз алдыңа не елестеді№? Өз сөзіңмен сезіміңді жеткізуге тырыс.
2-тапсырма «Қысқы кеш» өлеңінің алғашқы 2 шумағын қайталап оқы. Осы жолдардағы көркем ойға сәйкес келетін қарасөзді мәтін бөлігін тап Ж: Кейде ол қақпаға үйіріле соғып,сәл толастап кідіреді, кейде құтырынып, ақ шаңын көкке будақтатып, екінші тұстан бұрқ етеді де, күшейген желден бел алып, қайтадын сумаңдай әр үйдің әйнегін тырс-тырс қағады.
3-тапсырма Түсініп оқы. Мәтіннің авторы туралы әңгімеле. Жауабы: Мұқан Иманжанов 1916 жылы дүниеге келіп,1958 жылы қайтыс болған. Қарағанды облысы Жезді ауданында туған. Балаларға арналған «Алғашқы айлар» повесі мен «Шаңғышылар» деген әңгімелер жинағы бар.
Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі
4-тапсырма «Қысқы кеш» деген бір атаумен берілген екі шығарманы салыстыр. Қай шығарма бұрынырақ жазылған? Оны неден аңғардың? Ж/ы: А.Пушкин өлең жазған.Бұрын жазылған. М.Иманжанов өлең жазған.Кейін жазылған
Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ 5-тапсырма Мәтіндерге сүйеніп, боранға қатысты кейіптеулерді тауып жаз. Ж/ы:Үйдің әйнегін қағады,баладай жылайды
Топтық жұмыс 6-тапсырма 1-топ «Салыстыру» әдісі Сызбада берілген шығармаларды салыстыр
2-топ «Сиквейн» әдісі Мәтіндерді пайдаланып, 5 жолдан тұратын өлең құрастыр. Тақырыбы: «Боран» Үлгі: Боран Ызғарлы Соқты Боран соқты. Суық жел.
Үй тапсырмасы «Қысқы кеш» мәтінін түсініп оқып,мазмұнын айт Өзіңнің қыс туралы не ойлайтыныңды жазып, қыстың суретін салып кел.
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Мәтінді оқиды
Жеке жұмыс жасайды
Тапсырмалар ды орындайды
Ақпаратпен танысады
Жаттығу жасайды
Берілген сұрақтарға жауап береді
Дәптермен жұмыс жасайды
Тапсырмалар ды орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Транспортир » әдісі
Дескриптор: «Қысқы кеш» өлеңін мәнерлеп оқиды-1б. Мазмұнын өз сөзімен айтады-1б Тамаша!
Дескриптор: Мәтінді бөліктерге бөліп оқиды-1б Бөліктерге ат қояды-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Өлең мен мәтіннің ұқсас тұстарын тауып оқиды-1б Боранның мінезін ажыратып айтады-1б
Керемет!
Дескриптор: Мәтіннің авторы туралы әңгімелейді-1б
Тамаша!
ДескриптоР: «Қысқы кеш» деген бір атаумен берілген екі шығарманы салыстырады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Мәтіндерге сүйеніп, боранға қатысты кейіптеулерді тауып жазады-1б
ДескриптоР: 1-топ Сызбада берілген шығармаларды салыстырады-1б
2-топ Мәтіндерді пайдаланып, 5 жолдан тұратын өлең құрастырады-1б
Тамаша!
«СМС» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Қимылдар
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кесте
Оқулық
Кері байланыс тақтасы
|
||


|
Мәтіндер |
Мәтін түрі
|
Тақырыбы |
Авторлардың көңіл күйі |
Ұқсастығы |
Айырмашылығы |
|
А.Пушкин «Қысқы кеш» |
|
|
|
|
|
|
М.Иманжанов «Қысқы кеш» |
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


















