Сабақтың тақырыбы 36- сабақ. Бақыт құсы | Пәні: әдебиет |
Күні: 30.11.2018ж | Мұғалімнің есімі: Г. Қыстаубекова |
СЫНЫП: 3 «Ә» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар: |
Сабақ негізделген оқумақсаты (мақсаттары) | 3.3.2.1 – шығарма кейіпкеріне хат, ертегі (кейіпкер қосу, соңын өзгерту), өлең (төрт жолды), әңгіме (оқығаны, көргені бойынша) жазу. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
| Шығарма кейіпкеріне хат жазады |
| Оқушылардың басым бөлігі: |
| Ертегіге кейіпкерлер қосады, соңын өзгертеді, төрт жолды өлең шығарады |
| Кейбір оқушылар: |
| Әігімені оқығанын бойынша жазады |
Тірек сөздер | Балалық шақ , бақыт құсы, |
Бағалау критерийі | Кейіпкерге хат жазадыЕртегіге кейіпкер қосадыЕртегі соңын өзгертедіТөрт жолды өлең шығарадыӘңгімені оқығаны бойынша жазады |
Құндылықтарды дарыту | Жалпыға бірдей еңбек қоғамы |
Пәнаралық байланыс | Қазақ тілі, |
АҚТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақта , видеожазба , таныстырылым. |
Бастапқы білім | Күн тәртібін құрастыру, әңгімелеу |
| Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы5минут
| Ширату жаттығуыГүлдей жайнап өсемізОрнымыздан тұрамызБұрыламыз оңға бірБұрыламыз солға бірБір, екі, үшБойға жинап күш
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда)
Сағат тілдерін таңдау арқылы оқкшылар өзінің күн тәртібін айтады
|
Қима қағаздар
|
Сабақтың ортасы30 минут
Сергіту сәті
| Сабақтың тақырыбымен танысады және бағалау критерийімен танысады
Білу және түсіну.
Ы. Алтынсарин суретін көрсету. Сұрақ –жауап арқылы автор туралы оқушылар мәлімет береді
1тапсырма«Бақыт құсы» деген сөзді естідің бе? Ол қандай болады? Сипаттап айт.Дескриптор:Бақыт құсы туралы естігенін айтадыОның қандай болатынын айтып, сипаттап береді.Түсіну2 тапсырма Ертегіні түсініп оқыДескриптор:Ертегіні түсініп оқидыШығармадағы сөздіктерді талқылайды
ҚолдануТоптық жұмыс1 топ: Әңгіме оқығанын оқиға картасына жазуДескриптор:Оқиға атауын жазадыОқиғадағы кейіпкерлерді жазадыОқиғадағы ахуал жағдайын жазадыОқиға не туралы екенін жазадыОқиғадағы проблеманы жазадыОқиғаның немен аяқталғанын жазады
2 топ: Кейіпкерге хат жазуДескриптор:Еретегі кейіпкеріне хат жазадыХатқа ақын өсиетін де пайдаланады.
3 топ: Төрт жолды өлең шығаруДескриптор:Ертегіге қатысты өлең жазады
«Қөңілді күн!» би билеу
3,4тапсырма.Ертегіден көкейіңе не түйдің?Бақыт құсын қайтару үшін Әмзеге қандай кеңес бересің?Дескриптор:Сұрақтарға жауап береді.
Қосымша тапсырмаВидеожазба «Бақыт құсы» ертегісін көру
Жеке жұмысКөгершін құсына тілектерін жазу
Үйге тапсырма: Ерегіні оқып, ертегіге кейіпкер қосып, ертегінің соңын өзгерту
|
Сұрақтар
Тапсырмалар
Бейне жазба
Слайд
суреттер
|
Сабақтың соңы5 минут | Рефлексия. Мұғалім балалардың материалды қалай игергенін тексереді:
Кері байланыс. «Білім қоржыны»
|
Кері байланыс |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сізқабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалайжоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардыңүйренгенін тексерудіқалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланысҚауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелеріАКТ-мен байланысҚұндылықтардағы байланыс
|
Деңгейлік тапсырмалар | «Өзін-өзі » бағалау әдісі бойынша | 1. Қазақ тілі, дене тәрбиесі2. Аудиожазба , таныстырылым.3. Жалпыға бірдей еңбек қоғамы |
РефлексияСабақ / оқу мақсаттарышынайы ма? Бүгін оқушыларне білді? Сыныптағы ахуалқандай болды? Мен жоспарлағансаралау шаралары тиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішіндеүлгердім бе? Мен өз жоспарымақандай түзетулер енгіздім жəненеліктен? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақтағы берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Қорытынды бағамдауҚандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1: |
2: |
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1: |
2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымдыжетілдіруге көмектесетін не білдім?
|