№ орта мектеп
Тақырыбы:
Сыныбы: 3 сынып
Пән мұғалімі:
20 -20 оқу жыл
Бекітемін:
|
Бөлім |
|
||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
||||||
|
Күні |
|
||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Баяндауыш |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.7. – сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) және тұрлаусыз мүшелерін ажыратады. 3.1.1.1. – тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың
|
Ұйымдастыру кезеңі Армысыңдар, балалар?
Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді жүрекпен. Амандасып алайық Бір жадырап қалайық. Бүгінгі сабақты «Ашық журнал» арқылы бағалаймыз. Әрбір дұрыс жауап 2 балды құрайды. Осы бойынша бүгінгі сабақта белсенді қатысқан оқушыларды анықтайтын боламыз. Еске түсір! «Қолшатыр»
әдісі
|
Оқушылар амандасады.
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.
|
Мадақтау арқылы бағалау |
Маркер, А4
Қима қағаз |
|
||
|
Сабақтың ортасы
|
«Ашық микрофон» әдісі
Оқулықпен жұмыс Ұжымдық жұмыс «Ой толғаныс» әдісі 9 – жаттығу Берілген мәтінді түсініп оқы.
Киіз үй тегіс жерге тігіледі. Ол үшін алдымен керегелер шеңберлене керіліп, бір-біріне таңғышпен біріктіріп байланады. Содан кейін есік орнатылады. Керілген керегені айнала басқұр тартылады. Бұдан соң үйдің тура ортасында тұрған қолында бақаны бар қарулы жігіт шаңырақты жоғары көтереді. Көтерілген шаңыраққа айнала уық шаншылып, оның екінші басы керегеге байланады. Оған киіз жабылып, үстін арқанмен бастыра тартып байланғанда ғана киіз үй тігіліп болды деп есептеледі.
ЕСТЕ САҚТА! Ереже Бастауыштың ісін, қимылын білдіретін сөздерді баяндауыш деп атайды. Баяндауышқа не істеді? не қылды? қайтті? деген сұрақтар қойылады.
Дана оқыды. Найзағай жарқылдады. Асан оқып отыр.
Дәптермен жұмыс 10 - жаттығу Сөйлемдерді көркем жаз. Баяндауыштарды тауып, астын сыз.
Киіз үй тегіс жерге тігіледі. Кереге басқұрмен тартылады. Шаңыраққа уық шаншылады.
ҮЛГІ: Киіз үй тегіс жерге тігіледі. Wordwall платформасымен жұмыс Қазақ тілі 3 сынып - Викторина (wordwall.net)
Сергіту сәті «Құпиялы банкі» Банкіге тақырыпқа байланысты сұрақтар салынады. Сол сұрақтардың бірін алып, оқушы жауап береді.
Жұбыңмен бөліс «МИКС» жаттығуы әдісі Берілген сөздерге қатысты қимылды білдіретін сөздер тауып айт.
«Өз сөйлеміңді құрастыр» ойыны
Өткенді бекіту Жеке жұмыс ҚБ тапсырма
1. Анасы нан пісірді. __________________
2. Кестемен жұмыс
|
Оқушылар берілген сұрақтарға өз жауаптарын береді.
Ұжыммен жұмыс жасайды.
Сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор:
Берілген тапсырманы орындайды.
Оқушылар өз бетінше жұмыс жасайды |
Мадақтау арқылы бағалау
2 балл
Мадақтау арқылы бағалау
2 балл
Мадақтау
2 балл
Қошеметтеу
2 балл
Мадақтау арқылы бағала
.
2 балл
2 балл
Мадақтау арқылы бағалау
2 балл |
Слайд
Слайд А4 жапсырмалар фломастер желім
Қима қағаз желім
Қима қағаз
Таратпа қағаз
|
|
||
|
Сабақтың соңы
Кері байланыс |
Қорытынды Кері байланыс «Мұғалімге хат» әдісі Бағалау Үйге тапсырма 12 - жаттығу |
|
|
Плакат жапсырма суреттер |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
3 сынып Баяндауыш
3 сынып Баяндауыш
№ орта мектеп
Тақырыбы:
Сыныбы: 3 сынып
Пән мұғалімі:
20 -20 оқу жыл
Бекітемін:
|
Бөлім |
|
||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
||||||
|
Күні |
|
||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Баяндауыш |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.7. – сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) және тұрлаусыз мүшелерін ажыратады. 3.1.1.1. – тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың
|
Ұйымдастыру кезеңі Армысыңдар, балалар?
Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді жүрекпен. Амандасып алайық Бір жадырап қалайық. Бүгінгі сабақты «Ашық журнал» арқылы бағалаймыз. Әрбір дұрыс жауап 2 балды құрайды. Осы бойынша бүгінгі сабақта белсенді қатысқан оқушыларды анықтайтын боламыз. Еске түсір! «Қолшатыр»
әдісі
|
Оқушылар амандасады.
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.
|
Мадақтау арқылы бағалау |
Маркер, А4
Қима қағаз |
|
||
|
Сабақтың ортасы
|
«Ашық микрофон» әдісі
Оқулықпен жұмыс Ұжымдық жұмыс «Ой толғаныс» әдісі 9 – жаттығу Берілген мәтінді түсініп оқы.
Киіз үй тегіс жерге тігіледі. Ол үшін алдымен керегелер шеңберлене керіліп, бір-біріне таңғышпен біріктіріп байланады. Содан кейін есік орнатылады. Керілген керегені айнала басқұр тартылады. Бұдан соң үйдің тура ортасында тұрған қолында бақаны бар қарулы жігіт шаңырақты жоғары көтереді. Көтерілген шаңыраққа айнала уық шаншылып, оның екінші басы керегеге байланады. Оған киіз жабылып, үстін арқанмен бастыра тартып байланғанда ғана киіз үй тігіліп болды деп есептеледі.
ЕСТЕ САҚТА! Ереже Бастауыштың ісін, қимылын білдіретін сөздерді баяндауыш деп атайды. Баяндауышқа не істеді? не қылды? қайтті? деген сұрақтар қойылады.
Дана оқыды. Найзағай жарқылдады. Асан оқып отыр.
Дәптермен жұмыс 10 - жаттығу Сөйлемдерді көркем жаз. Баяндауыштарды тауып, астын сыз.
Киіз үй тегіс жерге тігіледі. Кереге басқұрмен тартылады. Шаңыраққа уық шаншылады.
ҮЛГІ: Киіз үй тегіс жерге тігіледі. Wordwall платформасымен жұмыс Қазақ тілі 3 сынып - Викторина (wordwall.net)
Сергіту сәті «Құпиялы банкі» Банкіге тақырыпқа байланысты сұрақтар салынады. Сол сұрақтардың бірін алып, оқушы жауап береді.
Жұбыңмен бөліс «МИКС» жаттығуы әдісі Берілген сөздерге қатысты қимылды білдіретін сөздер тауып айт.
«Өз сөйлеміңді құрастыр» ойыны
Өткенді бекіту Жеке жұмыс ҚБ тапсырма
1. Анасы нан пісірді. __________________
2. Кестемен жұмыс
|
Оқушылар берілген сұрақтарға өз жауаптарын береді.
Ұжыммен жұмыс жасайды.
Сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор:
Берілген тапсырманы орындайды.
Оқушылар өз бетінше жұмыс жасайды |
Мадақтау арқылы бағалау
2 балл
Мадақтау арқылы бағалау
2 балл
Мадақтау
2 балл
Қошеметтеу
2 балл
Мадақтау арқылы бағала
.
2 балл
2 балл
Мадақтау арқылы бағалау
2 балл |
Слайд
Слайд А4 жапсырмалар фломастер желім
Қима қағаз желім
Қима қағаз
Таратпа қағаз
|
|
||
|
Сабақтың соңы
Кері байланыс |
Қорытынды Кері байланыс «Мұғалімге хат» әдісі Бағалау Үйге тапсырма 12 - жаттығу |
|
|
Плакат жапсырма суреттер |
|
||
шағым қалдыра аласыз



















