«Бекітемін»
Мектеп директоры:
Н.Боздакбаев
|
Білім беру ұйымының атауы |
М.Шаханов атындағы ЖББМ |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Жер және ғарыш |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Көпжасар Жансая Жақсыбекқызы |
|||||
|
Күні: |
11.02.2026ж. |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны:11 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 21 сабақ. Ғарыш қалай игерілді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.2 адамзат дамуындағы ғарыштың маңызын түсіндіру 3.1.2.1 ақпарат көзінің түрлерін анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ғарышты игеру кезеңдерін біледі Ғарыш жаңалықтарының маңызын түсінеді |
|||||
|
Құндылық: |
"АДАЛ АЗАМАТ" БІРТҰТАС ТӘРБИЕ БАҒДАРЛАМАСЫ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Шығармашыл бала-ойлы бала» Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау «Жоба қорғау» әдісі Жер қабықтарының орналасу реті туралы өз жобаңды дайында.Және оны қорға. https://wordwall.net/resource/28321502 Жаңа тақырыпты ашу мақсатында бейнеролик көрсету 1-тапсырма Саралау:«Мен журналистпін» ойыны Ойын арқылы сабақта қарастыратын тақырыпты анықтау. Оқушыларға микрофон арқылы сұрақ қою. Сұрақтар: -Күн мен түннің қандай айырмашылығы бар? - Күндізгі уақытта адам аспаннан нені көреді? - Ал түнгі уақытта ше? Ойыңды дәлелдей түс. - Күн адамға не береді? - Түнгі уақытта аспанда қандай ерекшеліктерді байқауға болады? - Күн жүйесі дегенді қалай түсінеміз? Есімізге түсірейік. - Жердің серігі болады ма? Саралау: тапсырма 2-тапсырма «Зерттеушімін» әдісі Зерттеу сұрағы: - Ғарышқа алғаш рет қай дене ұшты? - Ең алғашқы ғарышкер кім? - Орбиталық стансының маңызы неде? Зерттеудің жоспары: -Инфографикада берілген ақпаратпен танысу. -Жоспар бойынша сұрақтарға жауап беру. -Постер жасау. Оқушылар оқулықта, қосымша әдебиеттерді, газет-журналдарда берілген ақпараттармен танысады. Сұраққа жауап іздеп, бір-бірімен пікір алмасады. Ойларын дәлелдейді. Сергіту сәті ФС тапсырмасы 3-тапсырма Ойлан. Оқушыларға ғарыш туралы бейнероликтер көрсету арқылы төмендегі сұрақтарға жауап алу. Сұрақтар: - Ғарыш туралы не айта аласың? - Ғарышта ауа бар ма? - Ғарышкерлер неліктен скафандр киеді? ЕҚБ Мақсаты: өз ойын дұрыс жеткізуге үйрету Теледидардан келген бейнесюжеттер не арқылы бізге беріледі? Қалай ойлайсың? ЕБҚ Мақсаты: өз ойын дұрыс жеткізуге үйрету Ойыңмен бөліс. - Ғарышта өмір сүруге болады ма? Неліктен? 4-тапсырма «Wordwall» ойыны https://wordwall.net/ru/resource/64693417/ғарыш-қалай-игерілді Ғарыш қалай игерілді? Тақырыбына сұрақтарға жауап беру Үй тапсырмасы 21-сабақ 79-бет Ғарыш зерттеулері бізге не береді? Сұраққа жауап тап және оны түсіндір. Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды Зерттеу жүргізеді Постер қорғайды Іс-қимылды қайталайды Сұрақтарға жауап береді Жеке жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап береді Интерактивті ойын ойнайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Жер қабықтарының орналасу реті туралы өз жобасын дайындайды және оны қорғайды-1б
Дескриптор: Сұрақтарға жауап бере отырып тақырыпты анықтайды-1б Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар! Дескриптор: Инфографикада берілген ақпаратпен танысады-1б Жоспар бойынша сұрақтарға жауап береді-1б Ақпараттарды пайдаланып постер қорғайды-1б Дескриптор: Ғарышкерлер туралы біледі-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар! Дескриптор: Ғарыш қалай игерілгені туралы сұрақтарға жауап береді-1б
«Данышпан үкі» әдісі |
Суреттер Оқушы жұмыстары Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Ғарыш туралы бейнеролик Жұмыс парақтары https://wordwall.net/ru/resource/64693417/ғарыш-қалай-игерілді Кері байланыс тақтасы |
||
«Тексерілді»
ДОІЖО: Е.Кайрылбаев
Бастауыш сынып мұғалімі: Ж.Көпжасар
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
3-сынып жаратылыстану. Ғарыш қалай игеріледі?
3-сынып жаратылыстану. Ғарыш қалай игеріледі?
«Бекітемін»
Мектеп директоры:
Н.Боздакбаев
|
Білім беру ұйымының атауы |
М.Шаханов атындағы ЖББМ |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Жер және ғарыш |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Көпжасар Жансая Жақсыбекқызы |
|||||
|
Күні: |
11.02.2026ж. |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны:11 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 21 сабақ. Ғарыш қалай игерілді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.2 адамзат дамуындағы ғарыштың маңызын түсіндіру 3.1.2.1 ақпарат көзінің түрлерін анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ғарышты игеру кезеңдерін біледі Ғарыш жаңалықтарының маңызын түсінеді |
|||||
|
Құндылық: |
"АДАЛ АЗАМАТ" БІРТҰТАС ТӘРБИЕ БАҒДАРЛАМАСЫ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Шығармашыл бала-ойлы бала» Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау «Жоба қорғау» әдісі Жер қабықтарының орналасу реті туралы өз жобаңды дайында.Және оны қорға. https://wordwall.net/resource/28321502 Жаңа тақырыпты ашу мақсатында бейнеролик көрсету 1-тапсырма Саралау:«Мен журналистпін» ойыны Ойын арқылы сабақта қарастыратын тақырыпты анықтау. Оқушыларға микрофон арқылы сұрақ қою. Сұрақтар: -Күн мен түннің қандай айырмашылығы бар? - Күндізгі уақытта адам аспаннан нені көреді? - Ал түнгі уақытта ше? Ойыңды дәлелдей түс. - Күн адамға не береді? - Түнгі уақытта аспанда қандай ерекшеліктерді байқауға болады? - Күн жүйесі дегенді қалай түсінеміз? Есімізге түсірейік. - Жердің серігі болады ма? Саралау: тапсырма 2-тапсырма «Зерттеушімін» әдісі Зерттеу сұрағы: - Ғарышқа алғаш рет қай дене ұшты? - Ең алғашқы ғарышкер кім? - Орбиталық стансының маңызы неде? Зерттеудің жоспары: -Инфографикада берілген ақпаратпен танысу. -Жоспар бойынша сұрақтарға жауап беру. -Постер жасау. Оқушылар оқулықта, қосымша әдебиеттерді, газет-журналдарда берілген ақпараттармен танысады. Сұраққа жауап іздеп, бір-бірімен пікір алмасады. Ойларын дәлелдейді. Сергіту сәті ФС тапсырмасы 3-тапсырма Ойлан. Оқушыларға ғарыш туралы бейнероликтер көрсету арқылы төмендегі сұрақтарға жауап алу. Сұрақтар: - Ғарыш туралы не айта аласың? - Ғарышта ауа бар ма? - Ғарышкерлер неліктен скафандр киеді? ЕҚБ Мақсаты: өз ойын дұрыс жеткізуге үйрету Теледидардан келген бейнесюжеттер не арқылы бізге беріледі? Қалай ойлайсың? ЕБҚ Мақсаты: өз ойын дұрыс жеткізуге үйрету Ойыңмен бөліс. - Ғарышта өмір сүруге болады ма? Неліктен? 4-тапсырма «Wordwall» ойыны https://wordwall.net/ru/resource/64693417/ғарыш-қалай-игерілді Ғарыш қалай игерілді? Тақырыбына сұрақтарға жауап беру Үй тапсырмасы 21-сабақ 79-бет Ғарыш зерттеулері бізге не береді? Сұраққа жауап тап және оны түсіндір. Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды Зерттеу жүргізеді Постер қорғайды Іс-қимылды қайталайды Сұрақтарға жауап береді Жеке жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап береді Интерактивті ойын ойнайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Жер қабықтарының орналасу реті туралы өз жобасын дайындайды және оны қорғайды-1б
Дескриптор: Сұрақтарға жауап бере отырып тақырыпты анықтайды-1б Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар! Дескриптор: Инфографикада берілген ақпаратпен танысады-1б Жоспар бойынша сұрақтарға жауап береді-1б Ақпараттарды пайдаланып постер қорғайды-1б Дескриптор: Ғарышкерлер туралы біледі-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар! Дескриптор: Ғарыш қалай игерілгені туралы сұрақтарға жауап береді-1б
«Данышпан үкі» әдісі |
Суреттер Оқушы жұмыстары Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Ғарыш туралы бейнеролик Жұмыс парақтары https://wordwall.net/ru/resource/64693417/ғарыш-қалай-игерілді Кері байланыс тақтасы |
||
«Тексерілді»
ДОІЖО: Е.Кайрылбаев
Бастауыш сынып мұғалімі: Ж.Көпжасар
шағым қалдыра аласыз



















