|
Күні |
|
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|
Мектеп |
|
|
Сынып |
3-сынып |
|
Мұғалім |
Сейткалиева М.С |
|
Тарау |
5-тарау |
|
Оқушылар саны |
|
|
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
«Қарындасым билейді» |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: мәтінді немесе оның бөлімдерін мәнерлеп оқиды. |
|
Көпшілігі: берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табады және сөйлеу барысында қолданады; |
|
|
Кейбіреуі: өз бетінше шағын мәтіннен көптік, тәуелдік, септік, жіктік жалғаулы сөздерді ауызша, жазбаша тілде қолданады. |
|
Кезең |
Уақыт |
Жоспарланған тапсырмалар |
Формативті бағалау |
Ресурстар |
Ескерту |
|
Басы |
|
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Жаңа сөздер: Би – танец Моншақ – бусы Сахна – сцена Қимыл – движение |
|
|
|
|
2 минут |
Сергіту сәті Шеңбер құру «Менің жақсы көретін ісім - ... . Ал сенің жақсы көретін ісің не?» (шеңберде тұрған оқушылар өздерінің жақсы көретін істері туралы айтады) |
Өзін-өзі бағалау |
|
|
|
|
1 минут |
Топтастыру Оқушылар өнер тақырыбына байланысты мақал-мәтелдерді құрастыру арқылы топтастырылады. (Өнерлі бала сүйкімді. Өнерліге есік ашық.) |
Өзін-өзі бағалау |
мақал-мәтелдер жазылған
қағаз қиындылары |
|
|
|
2 минут |
Қызығушылықты ояту Бейнебаян. «Қара жорға» биінен үзіндіні көріп, тамашалайды. |
|
бейнебаян «Қара жорға» биі |
|
|
|
1 минут |
-Балалар, қандай би түрлерін білесіңдер? Олай болса, топтардың аттары; қазақтың ұлттық биі, орыстың ұлттық биі. Әр топтың көшбасшылары анықталады. Көшбасшылардың міндеттері айтылады. |
|
топтардың аттары;
қазақтың ұлттық биі, орыстың ұлттық биі. |
|
|
|
|
Сабақтың тақырыбы ашылады және оқу мақсаты түсіндіріледі. |
|
презентация сабақтың тақырыбы |
|
|
|
Орта сы |
2 минут |
Жаңа сөздермен танысамыз. Би, моншақ, сахна, қимыл деген сөздерін оқимыз және дұрыс айтып үйренеміз. |
Өзін-өзі бағалау |
|
|
|
|
5 минут |
1-тапсырма: -Саша, что ты любишь? -я люблю танцевать -почему? -когда танцуешь, можно делать разные движения. А ты что любишь? -я люблю рисовать Топтық жұмыс (ОА) 2-тапсырма Мәтінді екі бөлімге бөліп, топтарға беремін. 1-топқа: Қарындасым – Гүлсая би үйірмесіне қатысады. Гүлсаяның әдемі моншағы бар. (Моя сестренка Гульсая ходит на кружок танца. У Гульсаи есть крсивые бусы.) 2-топқа: Оның көйлегі қызыл. Ол жақсы билейді. Оның сахнада достарымен «Қара жорға» биін билейді. (Ее платье красное. Она хорошо танцует. Она со своими друзьями танцует на сцене танец «Кара жорга».) 1-топқа: -Гүлсая неге қатысады? -Гүлсаяда не бар? 2-топқа: -Оның көйлегі қандай? -Ол кіммен билейді? |
Бағалау критерийі: Мәтінді оқиды, түсінеді және сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: 1) мәтінді түсініп оқиды; 2) жаңа сөздерді табады; 3) сұрақтарға ауызша жауап береді. Қалыптастырушы бағалау «Кері байланыс бутерброды» әдісі (мақтау, сын, мақтау) |
презентация дескриптор «Кері байланыс бутерброды» әдісі (мақтау, сын, мақтау) |
|
|
|
3 минут |
Жеке жұмыс (Ж) 2-тапсырма. Сөздерді екі топқа беремін. 1-топқа: Гүлсая, қарындас, би үйірмесі, қатысу. 2-топқа: Гүлсая, әдемі, моншақ, бар. |
Өзін-өзі бағалау |
оқулық
|
|
|
|
1 минут |
Жұптастыру Оқушылар қағаз қиындыларына жазылған буындарды құрастыру арқылы жаңа сөздерді тауып, жұпқа бөлінеді. |
|
буындар жазылған қағаз қиындылары
|
|
|
|
7 минут |
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Суреттер бойынша екі сөйлем құрастырады.
|
Бағалау критерийі: Жұптар сурет бойынша екі сөйлемнен құрастырады. Дескриптор: 1) екі сөйлем құрастырады; 2) жалғауларды дұрыс қолданады; 3) сауатты жазады. Қалыптастырушы бағалау Жұптық кері байланыс |
презентация «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі |
|
|
|
2 минут |
Бейнежазба көру «Рубидің ғажайып әлемі» мультфильмін тамашалаймыз. Қысқаша әңгімелейді. |
Өзін-өзі бағалау |
Бейнежазба «Рубидің ғажайып әлемі» мультфильмі |
|
|
Соңы |
5 минут |
Қорытынды «Ыстық орындық» әдісі Тақырыпқа қатысты сұрақтар қойылады (жаңа сөздер, мәтінге байланысты сұрақтар) |
Өзін-өзі бағалау |
«Ыстық орындық» әдісі |
|
|
|
2 минут |
Рефлексия «Үлкен шеңбер» әдісі 1. «Сабақта көңіл-күйің қандай болды?» Неліктен? 2. «Бүгін не білдің?» «Сен үшін не жаңалық болды?» 3. «Сабаққа қатысуыңды қалай бағалайсың?» 4. «Сабақта қандай қиындықтар болды?» |
Өзін-өзі бағалау |
Презентация Рефлексия «Үлкен шеңбер» әдісі
|
|
|
1 минут |
Үйге тапсырма: 10-бет «Биші болам» өлеңін жаттау. |
|
оқулық |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
3 сынып Қарындасым билейді. ҚМЖ
3 сынып Қарындасым билейді. ҚМЖ
|
Күні |
|
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|
Мектеп |
|
|
Сынып |
3-сынып |
|
Мұғалім |
Сейткалиева М.С |
|
Тарау |
5-тарау |
|
Оқушылар саны |
|
|
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
«Қарындасым билейді» |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: мәтінді немесе оның бөлімдерін мәнерлеп оқиды. |
|
Көпшілігі: берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табады және сөйлеу барысында қолданады; |
|
|
Кейбіреуі: өз бетінше шағын мәтіннен көптік, тәуелдік, септік, жіктік жалғаулы сөздерді ауызша, жазбаша тілде қолданады. |
|
Кезең |
Уақыт |
Жоспарланған тапсырмалар |
Формативті бағалау |
Ресурстар |
Ескерту |
|
Басы |
|
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Жаңа сөздер: Би – танец Моншақ – бусы Сахна – сцена Қимыл – движение |
|
|
|
|
2 минут |
Сергіту сәті Шеңбер құру «Менің жақсы көретін ісім - ... . Ал сенің жақсы көретін ісің не?» (шеңберде тұрған оқушылар өздерінің жақсы көретін істері туралы айтады) |
Өзін-өзі бағалау |
|
|
|
|
1 минут |
Топтастыру Оқушылар өнер тақырыбына байланысты мақал-мәтелдерді құрастыру арқылы топтастырылады. (Өнерлі бала сүйкімді. Өнерліге есік ашық.) |
Өзін-өзі бағалау |
мақал-мәтелдер жазылған
қағаз қиындылары |
|
|
|
2 минут |
Қызығушылықты ояту Бейнебаян. «Қара жорға» биінен үзіндіні көріп, тамашалайды. |
|
бейнебаян «Қара жорға» биі |
|
|
|
1 минут |
-Балалар, қандай би түрлерін білесіңдер? Олай болса, топтардың аттары; қазақтың ұлттық биі, орыстың ұлттық биі. Әр топтың көшбасшылары анықталады. Көшбасшылардың міндеттері айтылады. |
|
топтардың аттары;
қазақтың ұлттық биі, орыстың ұлттық биі. |
|
|
|
|
Сабақтың тақырыбы ашылады және оқу мақсаты түсіндіріледі. |
|
презентация сабақтың тақырыбы |
|
|
|
Орта сы |
2 минут |
Жаңа сөздермен танысамыз. Би, моншақ, сахна, қимыл деген сөздерін оқимыз және дұрыс айтып үйренеміз. |
Өзін-өзі бағалау |
|
|
|
|
5 минут |
1-тапсырма: -Саша, что ты любишь? -я люблю танцевать -почему? -когда танцуешь, можно делать разные движения. А ты что любишь? -я люблю рисовать Топтық жұмыс (ОА) 2-тапсырма Мәтінді екі бөлімге бөліп, топтарға беремін. 1-топқа: Қарындасым – Гүлсая би үйірмесіне қатысады. Гүлсаяның әдемі моншағы бар. (Моя сестренка Гульсая ходит на кружок танца. У Гульсаи есть крсивые бусы.) 2-топқа: Оның көйлегі қызыл. Ол жақсы билейді. Оның сахнада достарымен «Қара жорға» биін билейді. (Ее платье красное. Она хорошо танцует. Она со своими друзьями танцует на сцене танец «Кара жорга».) 1-топқа: -Гүлсая неге қатысады? -Гүлсаяда не бар? 2-топқа: -Оның көйлегі қандай? -Ол кіммен билейді? |
Бағалау критерийі: Мәтінді оқиды, түсінеді және сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: 1) мәтінді түсініп оқиды; 2) жаңа сөздерді табады; 3) сұрақтарға ауызша жауап береді. Қалыптастырушы бағалау «Кері байланыс бутерброды» әдісі (мақтау, сын, мақтау) |
презентация дескриптор «Кері байланыс бутерброды» әдісі (мақтау, сын, мақтау) |
|
|
|
3 минут |
Жеке жұмыс (Ж) 2-тапсырма. Сөздерді екі топқа беремін. 1-топқа: Гүлсая, қарындас, би үйірмесі, қатысу. 2-топқа: Гүлсая, әдемі, моншақ, бар. |
Өзін-өзі бағалау |
оқулық
|
|
|
|
1 минут |
Жұптастыру Оқушылар қағаз қиындыларына жазылған буындарды құрастыру арқылы жаңа сөздерді тауып, жұпқа бөлінеді. |
|
буындар жазылған қағаз қиындылары
|
|
|
|
7 минут |
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Суреттер бойынша екі сөйлем құрастырады.
|
Бағалау критерийі: Жұптар сурет бойынша екі сөйлемнен құрастырады. Дескриптор: 1) екі сөйлем құрастырады; 2) жалғауларды дұрыс қолданады; 3) сауатты жазады. Қалыптастырушы бағалау Жұптық кері байланыс |
презентация «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі |
|
|
|
2 минут |
Бейнежазба көру «Рубидің ғажайып әлемі» мультфильмін тамашалаймыз. Қысқаша әңгімелейді. |
Өзін-өзі бағалау |
Бейнежазба «Рубидің ғажайып әлемі» мультфильмі |
|
|
Соңы |
5 минут |
Қорытынды «Ыстық орындық» әдісі Тақырыпқа қатысты сұрақтар қойылады (жаңа сөздер, мәтінге байланысты сұрақтар) |
Өзін-өзі бағалау |
«Ыстық орындық» әдісі |
|
|
|
2 минут |
Рефлексия «Үлкен шеңбер» әдісі 1. «Сабақта көңіл-күйің қандай болды?» Неліктен? 2. «Бүгін не білдің?» «Сен үшін не жаңалық болды?» 3. «Сабаққа қатысуыңды қалай бағалайсың?» 4. «Сабақта қандай қиындықтар болды?» |
Өзін-өзі бағалау |
Презентация Рефлексия «Үлкен шеңбер» әдісі
|
|
|
1 минут |
Үйге тапсырма: 10-бет «Биші болам» өлеңін жаттау. |
|
оқулық |
|
шағым қалдыра аласыз




















