жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз

Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
3 сынып қазақ тілі 66 сабақ Сөз таптары 5-8 жаттығу Әдебиеттік оқу . Дүниетану .Жаратылыстану 17 сабақ
Білім беру ұйымының атауы |
Ж.Жабаев |
||||
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
Бөлім: |
Өнер |
||||
Педагогтіңаты-жөні: |
Ебергенова Ғ |
||||
Күні: |
09.01.2025 |
||||
Сынып: |
3 Б |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
№49сабақ. .Өнер алды – қызыл тіл |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес Оқыту мақсаты: |
3.1.2.1* шығарманың мазмұнын бірлесе құрастырған жоспар бойынша немесе өз сөзімен толық, таңдауына қарай мазмұндау, сахналау 3.2.4.1өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау |
||||
Сабақтың мақсаты |
Өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды |
||||
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: Заң және тәртіп Апта дәйексөзі: Талап бар жерді тәртіп бар. |
||||
Сабақтың барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 мин Сабақтың ортасы 24 минут Сергіту сәті 2 мин Сабақты қорыту 6минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Амандасу» әдісі Музыка әуенімен қозғала отырып, амандасу түрлерін көрсетеді Өткенді пысықтау «Баскетбол» әдісі арқылы өтілген тақырыпты пысықтау 1. Астананың тарихы. 2. Құлпырған Астанам. 3. Бас қаламмен мақтанамын Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Жаңа тақырып 1-тапсырма Түсініп оқы. Өз сөзіңмен әңгімеле. Бір нәрсе туралы пікірімізді, яки қиялымызды, яки көңіліміздің күйін сөз арқылы жақсылап айта алсақ, сол сөз өнері болады. Ахмет Байтұрсынұлы 2-тапсырма Мәтінді тыңда. Төле би – қазақтың үш биінің бірі. Қазіргі Жамбыл облысы Шу өңірінде дүниеге келген. Өз елінің, өзге халықтардың, әсіресе Шығыстың аңыз-әңгімелерін, қисса-дастандарын еркін меңгерген. Халықтың әні мен күйін, ақындық өнерін құрметтеген. Он бес жасынан бастап ел билеу ісіне араласқан. Өз заманында «Қарлығаш әулие», «Қарлығаш би» атанды. ФС тапсырмасы 3-тапсырма «Пойыз» әдісі Мәтінді түсініп оқы. Тізбектей оқу. ЕБҚ 4-тапсырма Төле бидің «Қарлығаш әулие» атану себебін түсіндір. Сергіту сәті 5-тапсырма Төле бидің нақыл сөздерін түсініп оқы және өз сөзіңмен түсінгеніңді айт. Біліп айтқан сөзге құн жетпейді, Тауып айтқан сөзге шын жетпейді. Өзің білмесең, білгендерден үйрен, Үйренгеннен ештеңең кетпейді. Халқыңа адал бол, жауыңа қатал бол, досыңа адал бол! Шешендіктен не пайда, Артында сөзі қалмаса? Батырлықтан не пайда, Халқына қайран қылмаса? Жұптық жұмыс «Жүрек» әдісі 5-тапсырма Түсініп оқы. Төле бидің нақыл сөздерін жаттап ал. Үй тапсырмасы 7-тапсырма Нақыл сөздерді пайдаланып, сөз өнері туралы әңгімелеңдер. |
Жылы лебіздер айтады Өткен тақырыпты пысықтайды. Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Мәтінмен жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады |
Мадақтау арқылы бағалап отыру ҚБ «Ракета» Дескриптор: Өтілген тақырыптарды біледі-1б Дескриптор: Берілген пікірді өз сөзімен әңгімелей алады-1б Дескриптор: Төле би туралы қосымша ақпараттар береді-1б Дескриптор: Сұрақ қойып, жауап береді-1б Мәтінді оқып мазмұнын айтады-1б Дескриптор: Сұрақ қойып, жауап береді -1б Төле бидің нақыл сөздерін түсініп оқиды-1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Түсініп оқиды -1б |
Музыка Қозғалыстар Қима парақ оқулық Маркер Суреттер Заттардың суреттері Оқулық Маркер Суреттер Заттардың суреттері Оқулық суреттері Оқулық Маркер Суреттер Оқулық |
|
Кері байланыс 2 минут |
Кері байланыс: |
Кері байланыс береді |
«Медаль» әдісі |
Кері байланыс парақшалары |
Білім беру ұйымының атауы |
Ж.Жабаев |
|||||
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
Бөлім: |
Өнер |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
Ебергенова Ғ |
|||||
Күні: |
10.01.2025 |
|||||
Сынып: |
3 |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
№50 сабақ. Өнер алды- қызыл тіл. Бала – бауыр етің. Қаздауысты Қазыбек би. |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес Оқыту мақсаты: |
3.1.2.1* шығарманың мазмұнын бірлесе құрастырған жоспар бойынша немесе өз сөзімен толық, таңдауына қарай мазмұндау, сахналау 3.2.4.1өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың мазмұнын бірлесе құрастырған жоспар бойынша немесе өз сөзімен толық, таңдауына қарай мазмұндау, сахналайды |
|||||
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: Заң және тәртіп Апта дәйексөзі: Талап бар жерді тәртіп бар. |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 мин Сабақтың ортасы 24 минут Сергіту сәті 2 мин Сабақты қорыту 6минут |
Сабаққа психологиялық дайындық Үй тапсырмасын тексеру 7-тапсырма Нақыл сөздерді пайдаланып, сөз өнері туралы әңгімелеңдер. Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Жаңа сабақ «Конверт»әдісі 1-тапсырма Нақыл сөзді түсініп оқы. Тіл сөзін сөз деп қайталап оқы. Өз ойыңды айт. Ең тәтті де – тіл, Ең ащы да – тіл. Ең қатты да – тіл, Ең жұмсақ та – тіл. Адамдар айтады ғой «Ең ащы да тіл ең тәтті де тіл» дейді. Өйткені біз дұрыс айтпаған сөздің кесірінен адамды ренжітіп ала аламыз. Ең тәтті де тіл дегенді баланың тілі бал дегенде бар. 2-тапсырма Мәтінді тыңда. Қаздауысты Қазыбек би – қазақтың үш биінің бірі. Ол Сыр бойында дүниеге келген. Жасынан шешендігімен, ойлы да әділдігімен, батыл да батырлығымен көзге түскен. Халық «Қазыбек қазып айтады» деп құрметтеген. ЕБҚ Қазыбек бидің шешендік сөздерін оқып бер 3-тапсырма «Іштей оқу» әдісі Аңызды түсініп оқы. Бала – бауыр етің (Аңыз-әңгіме) Жұппен жұмыс ФС тапсырмасы 4-тапсырма «Венн диаграммасы» әдісі Қазыбек биге келген екі ананың сөзін салыстыра сипаттап жаз. Бірінші ана- кессен кес, жартысы болсада менде қалсын дейді безеріп. (мейірмсіз, қатігез). Екінші ана- жоқ кеспе, қайда жүрсе де аман жүрсін дейді. (мейірімді, жанашыр). Екеуіне ортақ сипат- ол бала біреуі таптым дейді, біреуі жоғалттым дейді. 5-тапсырма «Сызбалар» әдісі Қазыбек бидің шешіміне өз көзқарастарыңды білдіріңдер. Жауаптарыңды үлгіге сүйене отырып дәлелдеңдер. Меніңше Қазыбек би әділ қазы деп ойлаймын. Өйткені баланың өз анасын тауып бергісі келді. ЕҚБ 6-тапсырма Қазыбек бидің шешендік сөзін оқып, жатқа айт. Адал болса – досың жақын, Еркелейтін – немерең жақын. Үй тапсырмасы 7-тапсырма Кестеге тапсырманы түсір.Оны орында. Өзің шешендік сөз құрастырып көр. |
Жылы лебіздер айтады Өткен тақырыпты пысықтайды. Сұрақтарға жауап береді. Өлеңді оқиды Автор туралы айтады Бірге қимыл жасайды Тапсырманы орындайды Мәтінді оқиды Жұппен жұмыс Тапсырманы орындайды Сызбамен жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау арқылы бағалап отыру Дескриптор: Нақыл сөздерді пайдалану арқылы әңгімелейді-1б Тамаша! ҚБ «Әмиян» Дескриптор: Нақыл сөзді түсініп оқиды-1б Өз ойын айтады-1б Дескриптор: Қазыбек би туралы мәліметтер айтады-1б Сен мықтысың! ҚБ «Әмиян» Дескриптор: Түсініп оқиды-1б Мәтінді тыңдайды-1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Қазыбек биге келген екі ананың сөзін салыстыра сипаттап жазады-1б ҚБ «Әмиян» Дескриптор: Жауаптарын үлгіге сүйене отырып дәлелдейді-1б Сұрақтарға жауап береді-1б ҚБ «Әмиян» Дескриптор: Қазыбек бидің шешендік сөзін оқып, жатқа айтады-1б |
Музыка Қозғалыстар Қима парақ оқулық оқулық Суреттер Оқулық Заттардың суреттері Оқулық Маркер Суреттер Оқулық Сызба Оқулық |
||
Кері байланыс 2 минут |
Кері байланыс: |
Кері байланыс береді |
«Білім қоржыны» әдісі |
Кері байланыс парақшалары |
Білім беру ұйымының атауы |
Ж.Жабаев |
|||||
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
Бөлім: |
Өнер |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
Ебергенова Ғ |
|||||
Күні: |
09.01.2024 |
|||||
Сынып: 3 |
|
|
||||
Сабақтың тақырыбы: |
№65 сабақ..Сөз таптары. 1-4 жаттығу |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.6.1 мұғалімнің көмегімен ұқсас тақырыпта берілген мәтін түрлерін, стилін (көркем мәтін, ғылыми-танымдық мәтін, жанрын салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын табу 3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Мұғалімнің көмегімен ұқсас тақырыпта берілген мәтін түрлерін, стилін (көркем мәтін, ғылыми-танымдық мәтін, жанрын салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын табады |
|||||
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Талап бар жерді тәртіп бар. |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сабақты қорыту 5минут Қосымша тапсырма 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал
Үй тапсырмасын тексеру «Шардағы тапсырмалар» әдісі Мақалдарды оқы. Олардың мағынасын түсіндір. Сөйлем мүшелеріне талда. 1. Өнер өрге жүзгізеді. 2. Еңбек ептілікті сүйеді. 3. Асыл тастан шығады, өнер жастан шығады. 4. Ер қадірін ел білер, зер қадірін зергер білер Құндылық мақсаты:Мемлекеттік тілді білу Жаңа тақырып Айтылым. Оқылым ФС тапсырмасы 1-жаттығу. Тақырыбын оқып, мәтін мазмұнын болжа. Мәтінді тыңда. Мәтін не туралы? 2-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті сөз табын қойып,мәтінді оқы.Сөздер сөз таптарына қалай топтастырылғанын ойлап көр.
*Қарамен жазылған сөздер арқылы мәтіннің мәнін түсінуге бола ма? Олар осы мәтіннің тірек сөздері болып тұрғанын дәлелде.
Жұптық жұмыс «Лейс» әдісі 3-жаттығу. Мақалды жатқа көркем жаз. Ақыл көпке жеткізеді, Өнер көкке жеткізеді. ҚЖ: Диктант Аққу Аққу-ең сұлу құс.Біздің ауылдың жанында айдын көл бар.Олар сонда мекендейді. Көл бетінде баяу жүзеді. Суға сүңгіп шомылады. ЕБҚ Сөз таптары туралы білетініңді айт ЕҚБ Өзің сөйлем құрап оны сөз таптарына талда Үй тапсырмасы. 4-жаттығу Кестені пайдаланып сөздерді сөз таптарына талда. Өнер,көркем, эстетикалық,игеру, сомдайды. Өнер-зат есім Көркем-сын есім Эстетикалық-сын есім Игеру-етістік Сомдайды-етістік |
Амандасады Жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексертеді. Мәтінмен жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды. Тапсырманы орындайды. Диктант жазады Жеке жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды. |
ҚБ: «Монета» әдісі
Дескриптор: Мақалдарды оқып, мағынасын түсіндіреді-1б Сөйлем мүшелеріне талдайды-1б
Дескриптор: Мәтінді тыңдайды -1б Сұрақтарға жауап береді-1б ҚБ: «Монета» әдісі Дескриптор: Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойады-1б Олар осы мәтіннің тірек сөздері болып тұрғанын дәлелдейді-1б
Тамаша! ҚБ: «Монета» әдісі Дескриптор: Мақалды жатқа көркем жазады-1б Дескриптор: Сөздерді есту бойынша қатесіз жаза алады-1б
Керемет! «Білім заряды» әдісі |
Көңіл күй стикерлері Суреттер
Суреттер Қималар Оқулық оқулық Таратпа парақтар Оқушы жұмысы
Оқулық Суреттер Таратпа парақтар Суреттер Таратпа парақтар Суреттер Таратпа парақтар Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
Білім беру ұйымының атауы |
Ж.Жабаев |
|||||
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
Бөлім: |
Өнер |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
Ебергенова Ғ |
|||||
Күні: |
10.01.2025 |
|||||
Сынып: 3 |
|
|
||||
Сабақтың тақырыбы: |
№66. Сөзтаптары. 5-8 жаттығулар. |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап береді |
|||||
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: Заң және тәртіп Апта дәйексөзі: Талап бар жерді тәртіп бар. |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сабақты қорыту 5минут Қосымша тапсырма 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал
Үй тапсырмасын тексеру 4-жаттығу Кестені пайдаланып сөздерді сөз таптарына талда. Өнер,көркем, эстетикалық,игеру, сомдайды. Өнер-зат есім Көркем-сын есім Эстетикалық-сын есім Игеру-етістік Сомдайды-етістік Құндылық мақсаты:Мемлекеттік тілді білу Жаңа тақырып ФС тапсырмасы «Киндер»әдісі. 5-жаттығу Өлеңді түсініп оқы. Туған өлкем Өлең мазмұны бойынша бір –біріңе сұрақ қой. ЕҚБ Өлең неліктен «Туған өлке» деп аталған? Сен өз туған өлкең туралы не айта аласың? ЕҚБ Өлеңнің бірінші шумағын жатқа жаз.Жазғаныңды оқулықпен тексер Алғашқы екі сөйлемін сөз таптарына талда. Ұжымдық жұмыс 6-жаттығу. Суретке қара. Тақырыбын анықта. Сурет бойынша әңгіме құра.Оны баяндап айтуға дайындал. Мәтінді жаз. Үлгі: Жайлау
ФС тапсырмасы 7-жаттығу Шығармашылық тапсырма «Жағдаят» әдісі Өз ойыңды былай баста «Мен былай жасар едім: ...» Үй тапсырмасы. 8-жаттығу Сөздер мен сөз таптарын сәйкестендір Үлгі: Зат есім- мүсін,суретші,ермексаз, шаршы |
Амандасады Жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексертеді. Мәтінмен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды . Өз ойларын жазады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды. |
ҚБ: « Мега ми» әдісі
Дескриптор: Кестені пайдаланып сөздерді сөз таптарына талдайды-1б Сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Өлеңді түсініп оқиды-1б Өте жақсы оқыдың!
Сен мықтысың! Дескриптор: Тақырыбын анықтайды-1б Сурет бойынша әңгіме құрайды-1б
Дескриптор: Жағдаяттан шыға алады-1б Өз ойын анық,толық етіп жазады-1б
«Медаль» әдісі |
Көңіл күй стикерлері Суреттер
Суреттер Қималар Оқулық Таратпа парақтар Оқушы жұмысы
Оқулық Суреттер
Таратпа парақтар Суреттер Таратпа парақтар Кері байланыс тақтасы |
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
Бөлім: |
Топырақ |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
Күні: |
|
|||||
Сынып: |
3 |
|
||||
Сабақтың тақырыбы: |
№17 сабақ.Топырақ не үшін қажет? |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.4.1 топырақтың рөлін және негізгі қасиеттерін түсіндіру; 3.1.2.1 ақпарат көзінің түрлерін, артықшылығы мен кемшілігін анықтау |
|||||
Сабақтың мақсаты: |
Топырақтың тіршілік маңызын түсінеді |
|||||
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: Заң және тәртіп Апта дәйексөзі: Талап бар жерді тәртіп бар. |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Өтілген бөлімді пысықтау «Табан іздері» әдісі 1.Табиғат деген не? 2. Табиғат нешеге бөлінеді? 3. Тірі табиғатты ата? 4. Өлі табиғатты ата? 5. Тірі табиғатқа қажеттілік? 6. Судың қандай қасиеттері бар? 7. Судың табиғаттағы үш күйін ата? 8. Суда еритін заттар нелер? 10. Суда ерімейтін заттар нелер? Бірақ араласады. 11. Су көздері нелер? 12.Судың адам үшін маңызы. Құндылық мақсаты: Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма «Ассоциация» әдісі «Топырақ» деген сөзді естігенде сендер қандай ассоциацияларды көз алдына елестетесіңдер? Топырақ дегеніміз - жердің бетіндегі өсімдік өсетін жұмсақ қабаты. Яғни, топырақ құрамына өсімдіктердің, жан - жануарлардың, қалдықтарының араласуы арқылы пайда болады. ЕБҚ Топырақтың адам үшін не маңызы бар? Өз ойыңды айт ЕҚБ Ойланып көр. Айда немесе басқа ғаламшарда топырақ бар ма? Олар қандай болуы мүмкін? «Нейрожаттығулар» әдісі Топтық жұмыс 2-тапсырма «Галлереяда ой шарлау» Тақырып: Топырақ Берілген тақырыпта топтық жұмысы жүргізіліп, әр топтың жұмысы қабырғаға ілінеді де, оқушылар жүріп, аралап, оған әр оқушылар кішкене жапсырма қағазға бағасын беріп, пікірін жазып жабыстырып кетеді. Ең жақсы баға алған топтың жұмысы қаралады. 3-тапсырма Саралау тапсырмасы. Топырақ тек жануарларға қажетпе? Тағы қандай тірі ағзалар қоректік заттарды топырақтан алады? Адам өмірінде топырақ қандай рөл атқарады? Егер топырақ жануарлар мен өсімдіктердің тіршілігіне жарамсыз болып қалса, не болады? ҚЖ: «Зерттеушімін» әдісі Топырақты қолдарына алып,оның қасиеттерін саралайды Үй тапсырмасы Есік алдындағы топырақты зерттеп,түйген ойларыңды жазып кел. Ол топырақтың пайдасы неде екенін ажырат. Кері байланыс |
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Сұраұтарға жауап береді Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Саралау тапсырмасын орындайды Қосымша жұмыс атқарады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Транспортир » әдісі
Дескриптор: Өтілген бөлім бойынша сұрақтарға жауап береді-1б Тамаша!
Дескриптор: «Топырақ» деген сөзге ассоциация құрайды-1б ТОпырақ туралы білімдерін қолдана алады-1б Кереметсіңдер!
Дескриптор: Топырақ туралы өз білімдерін суреттер арқылы білдіреді-1б Топырақтың маңызын түсінеді-1б Керемет! Дескриптор: Кейбір ағзалардың тіршілігіндегі топырақтың рөлін түсіндіреді-1б Қандай ағзалар топырақсыз тіршілік ете алмайтынын біледі-1б Адамның өміріндегі топырақтың рөлін айтып береді-1б Тамаша!
«Кинолента» әдісі |
Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Оқулық Топырақ Суреттер Қимылдар Суреттер Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
Білім беру ұйымының атауы |
Ж.Жабаев |
|||||
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
Бөлім: |
Өнер |
|||||
Педагогтіңаты-жөні: |
Ебергенова Ғ |
|||||
Күні: |
10.01.2025 |
|||||
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтыңтақырыбы: |
№17 сабақ. Менің отбасымның рухани құндылықтары |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.1.3 өз әулетінің құндылықтарын анықтау. |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Өз әулетінің құндылықтарын анықтайды |
|||||
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: Заң және тәртіп Апта дәйексөзі: Талап бар жерді тәртіп бар. |
|||||
Сабақтыңбарысы |
||||||
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы 10 мин |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Үй тапсырмасын сұрау. «Бір сұрақ» әдісі арқылы өтілген тақырыпты пысықтау Астрономиялық белгілер бойынша қалай бағдарлауға болады? |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау, мадақтау ҚБ: «Алма теру» әдісі
Дескриптор: Өткен тақырыптарды пысықтайды -1б Сұрақтарға жауап береді-1б |
Суреттер Оқулық Суреттер Тақта Оқулық |
||
Сабақтың ортасы 25мин |
Құндылық мақсаты: Отбасы Отанның бір бөлігі екенін түсіну Жаңа сабақ ФС-тапсырмасы 1-тапсырма «Отбасы» сөзін естігенде сенің ойыңа не келеді? Материалдық және рухани құндылықтарға не жатады? Қалай ойлайсың, адамдарға олардың қайсысы қымбат? Отбасы – туысқан, жақын адамдардың бірге өмір сүретін ортасы. Оның рухани және материалдық болып бөлінетін отбасылық құндылықтары бар. ЕБҚ Өз отбасыңның құндылықтарын атай аласың ба? Топтық жұмыс 2-тапсырма «Топтастыру» әдісі Ұсынылған сөздердің арасынан отбасының берекесін арттыратын бес құндылықты таңда. Өз қалауыңды түсіндір. Рухани құндылықтарды мәңгілік құндылықтар деп те атайды. Негізгі отбасылық құндылық – адамдарды бір-біріне жақындастыра түсетін өзара құрмет пен сүйіспеншілік. 3-тапсырма «Диалог» әдісі Суретке мұқият қараңдар. Бұл отбасы туралы не айта аласыңдар? – Бұл отбасында қанша адам бар? – Отбасында қандай қазақы салт-дәстүрлер сақталған? Олар туралы шағын әңгіме құрастыр. Жұптық жұмыс: «Тик-ток» әдісі 4-тапсырма Есіңде сақта! Біздің еліміздің отбасына қатысты заңдары: 1. Неке мен отбасы, әке, ана және бала мемлекеттiң қорғауында болады. 2. Балаларына қамқорлық жасау және оларды тәрбиелеу – ата-ананың табиғи құқығы әрі мiндетi. 3. Кәмелетке толған еңбекке қабiлеттi балалар жұмыс істеуге жарамсыз ата-анасына қамқорлық жасауға мiндеттi. Бұл баптарға тағы қандай сөйлемдер қосар едіңдер? Әрбір отбасында отбасылық фотосуреттер бар. Олар бізге отбасындағы адамдар туралы түрлі қызықты оқиғалар мен естеліктерді еске түсіреді. Сен ата-анаңның қалай танысқанын сұрап біл. |
Тапсырманы орындайды Сұраққа жауап береді Сұраққа жауап береді Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Сұрақтарға жауап береді Жұптық жұмыс орындайды Тапсырманы орындайды |
Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б «Отбасы» туралы түсіндіреді-1б
Тамаша! Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Ұсынылған сөздердің арасынан отбасының берекесін арттыратын бес құндылықты таңдайды-1б Дескриптор: Суреттер бойынша сұрақтарға жауап береді-1б
Дескриптор: Жұптық жұмыс жасайды-1б Өзін-өзі басқару ережесін құрады -1б |
Оқулық Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Оқулық Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық |
||
Сабақтың соңы 10 мин Кері байланыс |
Үй тапсырмасы Өз отбасыңның құндылықтарын жаз және оны қалай қадірлейтінінң туралы айт |
Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Тамаша
«Алтын көмбе» әдісі |
Оқулық Кері байланыс парақтары |

