3D -редактор құралдары

Тақырып бойынша 31 материал табылды

3D -редактор құралдары

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ "3D -редактор құралдарын"
Материалдың қысқаша нұсқасы




Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім

«3D – баспа»

Педагогтың аты-жөні

Алипова Альфия

Күні

12.11

Сынып: 6

Қатысқандар саны: 12

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

3D -редактор құралдары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.3.1.3 3D-редакторының графикалық примитивтерді құруға арналған құралдарын пайдалану;

Сабақтың мақсаттары

3D-редакторының графикалық модельдерін құруға арналған құралдарын қолдану


Сабақ кезеңі / уақыты

Педагогтың іс-әрекеті

Білім алушының

іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

5 минут







Ұйымдастыру бөлімі

1. Оқушылармен амандасады.

2. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.


Миға шабуыл

«Пазл әдісі»

Пазл бөлшектерінен құралған суреттерге байланысты сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашуға арналған сұрақтар қойылады.


Оқушылар мұғаліммен амандасып, сабаққа кіріседі.





Пазл бөлшектерін жинап,

Сұрақтарға жауап беру арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсатына болжам жасайды.





Мадақтау






ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады







оқулық






1 Үлестірмелер, презентация






Сабақтың басы: 7 мин





































Сабақтың ортасы

23 мин.


Жұмыс формасы: Жеке жұмыс

Белсенді оқыту әдісі: «ARGuide»



Жаңа тақырыпты түсіндіру:

Жаңа сабақтың құралдарын көрсетіледі

Сызу құралдары

Модификациялау

Негізгі құралдар (редакторлау)



1 тапсырма.

Жұмыс формасы: Жеке жұмыс.

SketchUp программасының құралдарын пайдаланып параллелепипед салыңыздар.



2 тапсырма.

Жұмыс формасы: Жеке жұмыс

«Баспалдақ» моделін құрыңыз.



3 тапсырма.

Жұмыс формасы: Жұптық жұмыс

Белсенді оқыту әдісі: «Иықтас дос»


Shape1




4 тапсырма

Функционалдық сауаттылықты арттыруға арналған тапсырмалар.

Жұмыс формасы: Жеке жұмыс

білімдерін пайдалану арқылы

«Дейін және кейін» үлестірме парағындағы дейін бөлімін толтырады











Керек ақпарат бойынша оқулықпен жұмыс жасап негізгі ұғымдарды дәптерлеріне түртіп алады.











Оқушылар программаны іске қосып, тиісті шаблонды таңдайды. Программа терезесі ашылғаннан кейін «Прямоугольник» батырмасын жұмыс алаңына координаталық сызықтардың басына меңзердің ұшын қойып, төртбұрыш сызады





Оқушылар «Баспалдақ» модельді құрастұру үшін керекті құралдарды таңдай отырып тапсырманы орындайды

  1. Тіктөртбұрыш (Прямугольник)

  2. Түзу (Линия)

  3. Сығу/созу (Вдавить/вытянуть)

  4. Құйып бояу (Заливка)





Оқушылар SketchUp программасының құралдарын пайдалана отырып, «иықтас досымен» ақылдаса отырып төбесі цилиндр баскиім салады.











Құрылыс компаниясының тапсырмасы бойынша, белгілі бір мөлшердегі кірпіштерден тұратын қабырғаны қалай құру керектігін жоспарлау қажет. Қабырға биіктігі 24см. Әр кірпіштің биіктігі 6 см.

(Әр қатар 5 кірпіштен болсын)






























Дескриптор

- Құралдарды қолданады;

- Параллелепипед модельдейді;

Бағалау: 2 балл







Дескриптор

- Құралдарды қолданады

- Баспалдақты тұтас салады

- түсін келтіреді

Бағалау: 3 балл









Дескриптор

- Құралдарды қолданады

- Шеңбердің ішіне қосымша тағы бір шеңбер бөлектей алады

- түсін келтіреді

Бағалау: 3 балл










Дескриптор

- қатар санын анықтайды

- құралды пайдаланып кірпішті модельдейді

Бағалау: 2 балл




Үлестірмелер, презентация









Презентация














Үлестірмелер, презентация










Үлестірмелер, презентация













Үлестірмелер, презентация











Үлестірмелер, презентация

Сабақтың соңы:

5 мин















Рефлексия: 

1 тапсырма жалғасы

«ARGuide» әдісі

Тұжырымдамалардың дұрыс жауабы ұсынылады



Кері байланыс

ҚҚҚ” әдісі

  • Қиын, Құнды, Қызықты

аспектілерді талдау арқылы кері байланыс жасау



  1. Үйге тапсырма

Суреттерді SketchUp Make программасында қандай құралдарды пайдаланып салуға болады?


55 бет

Орындалған тапсырмалардан кейін оқушылар «Дейін және кейін» тапсырмасының кейін бөлімін тексереді.





Оқушылар qr код арқылы кері байланыс береді

Мадақтау, қолдау көрсету

Презентация







Canva




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
13.11.2024
236
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі