3D баспа 6 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

3D баспа 6 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
- күнделікті тұрмыста 3D принтерді қандай мақсатта қолдануға болатының мысал келтіру. - басып шығару үшін 3D-үлгіні экспорттау ; - 3D-баспасын баптау;
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

3D баспа

Педагогтың аты-жөні

Джанабаева Эльвира Еркозиевна

Күні

13.12.21ж.

Сынып 6 «Г»

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы:

3D – баспасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.3.1.6 басып шығару үшін 3D-үлгіні экспорттау

6.3.1.7 3D-баспасын баптау

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

«3D баспа» ұғымын біледі

Көптеген оқушылар:

2D және 3D принтерлерді салыстырады

Кейбір оқушылар:

күнделікті тұрмыста 3D принтерді қандай мақсатта қолдануға болатының мысал келтіреді.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Сәлемдесу.

Орнымыздан тұрайық,

Сәлемдесіп алайық.

Жақсы көңіл күйменен,

Сабағымызды бастайық.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

Психологиялық ахуал



3. Сұрақ-жауап

«Кім жылдам» әдісі арқылы оқушылар алдыңғы білімдерін еске түсіреді.

  1. Оқиға дегеніміз не?

  2. Үш өлшемді обьектілерде қандай оқиғалар болады?

  3. Программада жасаған обьекті қандай атаумен сақтайсың?

  4. SkethUp программасында сақталған модельдер қандай типпен сақталады?

  5. «Контекстік мәзір» терезесінде орналасқан қандай командалардың қызметін атай аласың?


4. «Сыр сандық» әдісі арқылы 3 топқа бөлу.

1 топ – 2D графика

2 топ - 3 D графика

3 топ – Фигуралар

2D графика неше түрге бөлінеді?

Неліктен 3 D графика деп аталады?

Екі графикаға да ортақ геометриялық фигуралар.


Бейне баян


Ойлан тап

«Конверт» әдісі

-3D моделін күнделікті өмірде қайдан кездестіруге болады?

-3D графиканың кино өнерімен және анимациялық фильмдермен қандай байланысты бар?

Мұғаліммен амандасады.





Психологиялық ахуал танытады






Дескриптор:

-алдыңғы білімдерін айтады,

-сұрақтарға жауап береді.








Дескриптор:

- суреттер ақылы 3 топқа бөлінеді,

-сұратарға жауап беріп, топтың атын қорғайды.







-Сұрақтарға жауап береді











Қ.б.

жұлдызша







Қ.б.

Мұғалімнің ауызша бағалауы












ҚБ: жұлдызша





Жаттау



слайд









слайд












Сандықша






YouTube арнасынан бейне баянды тамашалайды


Сабақтың ортасы

Жаңа тақырып.

Суреттегі заттар қалай жасалған?

суреттер


Көпшілік 3D технологияны тек кинотеатрдың немесе плазмалық теледидардың экранында ғана қолданады деп ойлайды. Алайда біздің күнделікті тұтынып жүрген заттарымыздың барлығы үшөлшемді. Мұндай заттарды жобалау және шығару үшін кәсіпорындар компьютерлік модельдеу технологяиларын қолданады.

3D баспаны жүзеге асыратын құрылғыны 3D принтер деп атайды. Ақпаратты қағазға басып шығаратын принтерлерімізді 2D принтер деп айтуға болады.


1 тапсырма

Оқулықпен жұмыс

«Белсенді оқылым» әдісі

3D принтер-бөлщекті қабаттап құю әдісімен жұмыс істеуге негізделген, программамен басқарылатын станок. 3D басып шығару- қоспаны бірте-бірте қоса отырып, бұйымдар мен ұшөлшемді үлгілерді жасауға арналған технологиялық әдістердің топтамасы.

Көрсетілім. 3D принтердің құрылысы.


«Қызықты ақпарат»


2 тапсырма

«Постер қорғаймыз» әдісімен


3D принтердің құрылысы




3 тапсырма

«Кім жылдам» әдісі 3D притердің сиясы.

  1. Сұраққа жауап береміз.

3D притердің сиясы ретінде қолданылатын материалды не деп атаймыз?

  1. Сәйкестендір



4 тапсырма

Топтық жұмыс

«Ия немесе жоқ» ойыны. Оқушылар берілген кеспе қағаздағы тапсырманы «ИЯ немесе ЖОҚ» деп белгілейді.


5 тапсырма « +, - » әдісімен 5 суретке назар аударып, сематикалық картаның дұрыс жауабын белгілейміз.

Семантикалық карта


тірек сөздер:

Үш тілде қайталап, мәнерлеп оқу.

  • - ОБЬЕКТ ТУРАЛЫ ДЕРЕКТЕР – ДАННЫЕ ОБ ОБЬЕКТЕ – OBJECT DATA

  • - ПРИНТЕРДІ БАПТАУ – НАСТРОЙКА ПЕЧАТИ ПРИНТЕРА - SETTING UP PRINTING


6 тапсырма

Топтық жұмыс

«Сәулет өнері» стаканның 3D моделін салу








Дескриптор:

-Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

-Сабақтың мақсаттарымен танысады.


















-Мұғалімды тыңдайды


Дескриптор:

-сұрақтарды өзара талқылап, ойларымен бөліседі,

-постерге ортақ ойларын жазады,

-пікірлерін қорғайды








Дескриптор:

-сұраққа жауап береді,

-сәйкестендіреді












Дескриптор:

-2D және 3D притерлердің қолдану мақсаттары бойынша ұқсастығы мен айырмашылығын айтады;

-адамдар үшін қайсысының қызметі маңызыдрақ себебін түсіндіреді.












Дескриптор:

-саптама өлшемдерін таңдайды,

-оларды ажыратады,










Дескриптор:

-Күнделікті тұрмыста қолданатын стаканныңи 3D моделін салады.

-Модельді бояйды және сақтайды.











Қ.б.

Мұғалімнің ауызша бағалауы



















ҚБ: мұғалімнің гүлді стикермен бағалауы












ҚБ: фигуралар



















ҚБ: жұлдыз

















ҚБ: мұғалімнің гүлді стикермен бағалауы











ҚБ: мұғалімнің жұлдызша бағалауы


















Оқулық















А3 парағы

















Жұмыс парағы
















А4 парағы


















А4 парағы














Оқулық











Сабақтың соңы










Рефлексия

Қорытынды

3D принтердің ұсынатын мүмкіндіктері

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс: «Қажетті сөздер»

Ұнады, қажет, пайдалы, білдім,

үйрендім, қызықтым, есте сақтадым


«портрет»

Білімдерін шыңдайды




Өзін-өзі бағалау.



Үй тапсырмасы

§ 2.6, «3D принтердің мүмкіндіктері мен олар қолданылатын салалар» ақпараттық жоба






Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
28.02.2023
974
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі