|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3D модельдеу |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Абдикадирова И |
|||
|
Күні |
16.11.2023 ж |
|||
|
Сынып: 11 «ә,б» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Виртуалды шынайылықтағы адам |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.4.2 - виртуалды және кеңейтілген шынайылықтың психикалық және физикалық денсаулыққа әсері туралы айту |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Виртуалды және кеңейтілген шынайылықтың адам денсаулығына әсері туралы біледі; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Білім алушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Үй тапсырмасын тексеру. «Жікте» әдісі». Виртуалды және кеңейтілген шынайылықтың қолданылуы бойынша анықтау. 3. «Кинометафора» әдісі арқылы видео көрсету. 4. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Үй тапсырмасын орындайды. 3. Бағалайды 4.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 5.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
«Күнделік .kz» әдісімен бағалау. |
Қағаз қиындылары Суреттер Жұмыс дәптері |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа білім Соңғы 30 жылда технологияның дамығаны соншалық пернетақта мен тінтуірдің көмегімен басқарылатын мәшинелердің орнына, саусақпен басқаруға арналған экрандар, бұйрығыңды түсінетін «ақылды қондырғылар» пайда болуда. Кез-келген жаңа технологияны енгізу адамның жаңа ортаға бейімделуін көздейді. Виртуалды шынайылық барлық сезім мүшелеріне әсер ете алады, осылайша виртуалды әлемді барынша шынайы етеді. Алайда адам қабылдайтын ақпараттың ең жоғары көлемі 80% көру мүшесінен келіп түседі екен. Сондықтан виртуалды жүйенің негізгі міндеті-адамның көз торында әлемнің табиға бейнесін қалыптастыру.Мысалы: біз виртуалды әлемде жоқ қабырғаға соғыламыз немесе баспалдақтан төмен түсіп еле жатып, тегіс еден үстінде құлаймыз.Виртуалды шынайылықтың психикаға тигізетін әсері әлі толық зерттелмеген. Психикалық бұзылуларда VR арқылы емдеу жолында зерттеу жүргізілуде. 1-тапсырма. Топтық жұмыс. Постер қорғау, «Бірге ойланайық» әдісі. Виртуалды шынайылықтың пайдалы және пайдасыз жақтарын анықтау 2-тапсырма. Жұптық жұмыс, оқулықпен жұмыс. Кесте №1, 79 бет
3-тапсырма. Жеке жұмыс. «DEAL» әдісі. Дәптермен жұмыс. Білім беруде виртуалды және кеңейтілген шынайылықтарды қалай қолдануға болатындығына ұсынысыңды білдір. Қорытындылау. «Кім жылдам» әдісі. Ұялы телефон арқылы, интернеттен информатика пәні бойынша қандай виртуалды зертхана бар екенін анықтау. |
Мұғалімді тыңдайды Дескриптор: Виртуалды шынайылықтың пайдалы және пайдасыз жақтарын анықтайды Дескриптор: Кестені толтырады Дескриптор: Білім беруде виртуалды және кеңейтілген шынайылықтарды қалай қолдануға болатындығына өз ұсыныстарын білдіреді. Дескриптор: интернеттен информатика пәні бойынша қандай виртуалды зертхана бар екенін анықтайды. |
«Күнделік .kz» әдісімен бағалау. «Күнделік .kz» әдісімен бағалау. «Күнделік .kz» әдісімен бағалау.
«Күнделік .kz» әдісімен бағалау |
Презентация Оқулық Постер Оқулық ноутбук Жұмыс дәптері
Ұялы телефон |
|||||||||
|
Сабақтың соңы 3мин |
1.Оқушылар «Күнделік .kz» әдісімен өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Рефлексия: «Ватсапқа хат жолдау әдісі»
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|||||||||
|
Үй тапсырмасы 2 мин |
79 бет 3-тапсырма. Интернет ресурстарын қолдана отырып, виртуалды және кеңейтілген шынайылылық нарығын зертте. |
|
|
Оқулық Жұмыс дәптері |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
3D модельдеу
3D модельдеу
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3D модельдеу |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Абдикадирова И |
|||
|
Күні |
16.11.2023 ж |
|||
|
Сынып: 11 «ә,б» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Виртуалды шынайылықтағы адам |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.4.2 - виртуалды және кеңейтілген шынайылықтың психикалық және физикалық денсаулыққа әсері туралы айту |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Виртуалды және кеңейтілген шынайылықтың адам денсаулығына әсері туралы біледі; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Білім алушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Үй тапсырмасын тексеру. «Жікте» әдісі». Виртуалды және кеңейтілген шынайылықтың қолданылуы бойынша анықтау. 3. «Кинометафора» әдісі арқылы видео көрсету. 4. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Үй тапсырмасын орындайды. 3. Бағалайды 4.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 5.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
«Күнделік .kz» әдісімен бағалау. |
Қағаз қиындылары Суреттер Жұмыс дәптері |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа білім Соңғы 30 жылда технологияның дамығаны соншалық пернетақта мен тінтуірдің көмегімен басқарылатын мәшинелердің орнына, саусақпен басқаруға арналған экрандар, бұйрығыңды түсінетін «ақылды қондырғылар» пайда болуда. Кез-келген жаңа технологияны енгізу адамның жаңа ортаға бейімделуін көздейді. Виртуалды шынайылық барлық сезім мүшелеріне әсер ете алады, осылайша виртуалды әлемді барынша шынайы етеді. Алайда адам қабылдайтын ақпараттың ең жоғары көлемі 80% көру мүшесінен келіп түседі екен. Сондықтан виртуалды жүйенің негізгі міндеті-адамның көз торында әлемнің табиға бейнесін қалыптастыру.Мысалы: біз виртуалды әлемде жоқ қабырғаға соғыламыз немесе баспалдақтан төмен түсіп еле жатып, тегіс еден үстінде құлаймыз.Виртуалды шынайылықтың психикаға тигізетін әсері әлі толық зерттелмеген. Психикалық бұзылуларда VR арқылы емдеу жолында зерттеу жүргізілуде. 1-тапсырма. Топтық жұмыс. Постер қорғау, «Бірге ойланайық» әдісі. Виртуалды шынайылықтың пайдалы және пайдасыз жақтарын анықтау 2-тапсырма. Жұптық жұмыс, оқулықпен жұмыс. Кесте №1, 79 бет
3-тапсырма. Жеке жұмыс. «DEAL» әдісі. Дәптермен жұмыс. Білім беруде виртуалды және кеңейтілген шынайылықтарды қалай қолдануға болатындығына ұсынысыңды білдір. Қорытындылау. «Кім жылдам» әдісі. Ұялы телефон арқылы, интернеттен информатика пәні бойынша қандай виртуалды зертхана бар екенін анықтау. |
Мұғалімді тыңдайды Дескриптор: Виртуалды шынайылықтың пайдалы және пайдасыз жақтарын анықтайды Дескриптор: Кестені толтырады Дескриптор: Білім беруде виртуалды және кеңейтілген шынайылықтарды қалай қолдануға болатындығына өз ұсыныстарын білдіреді. Дескриптор: интернеттен информатика пәні бойынша қандай виртуалды зертхана бар екенін анықтайды. |
«Күнделік .kz» әдісімен бағалау. «Күнделік .kz» әдісімен бағалау. «Күнделік .kz» әдісімен бағалау.
«Күнделік .kz» әдісімен бағалау |
Презентация Оқулық Постер Оқулық ноутбук Жұмыс дәптері
Ұялы телефон |
|||||||||
|
Сабақтың соңы 3мин |
1.Оқушылар «Күнделік .kz» әдісімен өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Рефлексия: «Ватсапқа хат жолдау әдісі»
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|||||||||
|
Үй тапсырмасы 2 мин |
79 бет 3-тапсырма. Интернет ресурстарын қолдана отырып, виртуалды және кеңейтілген шынайылылық нарығын зертте. |
|
|
Оқулық Жұмыс дәптері |
шағым қалдыра аласыз















