3сынып Әдебиет 34-38 сабақтар

Тақырып бойынша 31 материал табылды

3сынып Әдебиет 34-38 сабақтар

Материал туралы қысқаша түсінік
3сынып Әдебиет 34-38 сабақтар
Материалдың қысқаша нұсқасы



Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Уақыт

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

34 сабақ.Түскі тамақ – күшті тамақ.

«Түскі тамақ» Ертай Ашықбаев

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.2.1.1 шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқу;

3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу

Сабақтың мақсаты:

Мәтіннен негізгі ойды білдіріп тұрған сөзді табады

Құндылықтар:

Қараша айы: Әділдік және жауапкершілік

Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну


Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК

Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну

Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету


Апта дәйексөзі: «Әділетте берік болсаң аяғың таймайды!»


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

Уақыты

30минут

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

3минут






Өткенді пысықтау

5 минут












Сабақ

тың ортасы

25 минут




























Сергіту сәті

2 минут

































Сабақты қорыту

5минут


























Кері байланыс

5 минут


Психологиялық ахуалды жақсарту


Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

«Галареяға саяхат» әдісі

«Қысқы кеш» мәтінін түсініп оқып,мазмұнын айт

Өзіңнің қыс туралы не ойлайтыныңды жазып, қыстың суретін салып кел



Жаңа тақырып

1-тапсырма

ФС тапсырмасы

Топтық жұмыс

«Топтастыру» әдісі

Тағам түрлеріне зер сал. Осы тағамдарды берілген нақыл сөздерге қарай топтастыр. Түсіндір.

1. Таңғы асты тастама. 2. Түскі тамақ – күшті тамақ. 3. Кешкі асқа қарама.

1-топ: Таңғы ас

2-топ: Түскі ас

3-топ: Кешкі ас


ЕҚБ

Бір күндік тамақтану ережесін құрастыр.

Қай тағамды қай кезде жеген пайдалы екенін атап көрсет




2-тапсырма

«Ашық микрофон» әдісі

Мәтінді тыңда. «Түскі тамақ» Е.Ашықбаев

Мазмұнын айт



3-тапсырма

Өлеңде аталған тағам түрлерін атап айт. Әр тағам түріне қатысты 3 сөз ата.

Ж/Ы: Сорпа,қуырдақ, салат,палау,құс еті,балық,компот, айран.




Сергіту сәті

«Нейрожаттығулар» әдісі


Жұптық жұмыс

4-тапсырма

«Асханада» ойыны

Ақын сұрағына жауап беріп көр. Түскі асқа не қалайсың? Бір-біріңмен пікір бөлісіңдер.

Ас мәзірін құрастыр




Таңғы тамақ

Түскі тамақ

Кешкі тамақ











Топтық жұмыс

5-тапсырма

«Ас – адамның арқауы» деген тақырыпта топ алдында сөйлеуге дайындал және сөйле.

«Ас - адамның арқауы» нақыл сөзін қалай түсінесің?

1 топ-«Асханадағы түскі ас» диалог құрастыр


2 топ-Түскі ас мәзірін дайында


3 топ- «Мен түскі асқа не жеймін?» сұрағына жауап бер.


Ұжымдық жұмыс

Өлеңдегі негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді тауып, дәптеріңе жазып ал

Жауап:

Түскі тамақ-күшті тамақ,татымды


ЕБҚ

Өзіңнің сүйікті асың туралы әңгімеле.Оның қандай пайдасы барын айт.



ЕҚБ

Кешкі ас мәзірінде не болуы керек деп ойлайсың? Неге кешке жеңіл тамақтану керек?

Өз ойыңмен бөліс



Үй тапсырмасы

Өлеңді мәнерлеп,түсініп оқып бер

Өзіңнің ас мәзірің туралы әңгімеле




Кері байланыс



Мақсаты:

Бір-біріне құрмет сезімін ояту

Амандасады







Үй тапсырмасын тексертеді








Тапсырмалар

ды орындайды










Жеке жұмыс жасайды






Мәтінді тыңдайды






Ақпаратпен танысады






Жаттығу жасайды





Берілген сұрақтарға жауап береді





Ас мәзірін жасайды








Дәптермен жұмыс жасайды









Тапсырмалар

ды орындайды









Жеке жұмыс жасайды








Үй тапсырмасын алады








Кері байланыс береді









Мақтап, мадақтап отыру

ҚБ:

« Банкомат » әдісі

Дескриптор:

«Қысқы кеш» мәтінін түсініп оқып,мазмұнын айтады-1б

Өзінің қыс туралы не ойлайтынын жазып, қыстың суретін салады-1б


Тамаша!


Дескриптор:

Тағамдарды берілген нақыл сөздерге қарай топтастырады-1б

Қай мезгілде қандай ас жеу керек екенін біледі-1б





Сен мықтысың!



Кереметсіңдер!



Дескриптор:

Мәтінді тыңдап, мазмұнын айтады-1б


Керемет!



Дескриптор:

Өлеңде аталған тағам түрлерін атап айтады-1б


Тамаша!



ДескриптоР:

Ақын сұрағына жауап береді-1б

Ас мәзірін жасайды-1б





Тамаша!







Дескриптор:

1 топ-«Асханадағы түскі ас» диалог құрастырады-1б.

2 топ-Түскі ас мәзірін дайындайды-1б

3 топ- «Мен түскі асқа не жеймін?» сұрағына жауап береді-1б






ДескриптоР:

Өлеңдегі негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді тауып, дәптеріне жазып алады-1б








Тамаша!









«Түрлі түсті шарлар» әдісі





Суреттер






Суреттер









Оқу құралдары








Жұмыс дәптері








Оқулық







Суреттер







Қимылдар








Суреттер














Оқулық















Кесте








Оқулық















Кері байланыс тақтасы





Shape1












Таңғы тамақ

Түскі тамақ

Кешкі тамақ
























Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Уақыт

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

35 сабақ. Күн тәртібі.Жолтай Әлмешов

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.2.1.1 шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқу;

3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу

Сабақтың мақсаты:

Мәтіндегі негізгі оқиға желісін болжап, жалғастырып әңгімелейді

Құндылықтар:

Қараша айы: Әділдік және жауапкершілік

Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну


Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК

Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну

Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету


Апта дәйексөзі: «Әділетте берік болсаң аяғың таймайды!»


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

Уақыты

30минут

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

3минут






Өткенді пысықтау

5 минут












Сабақ

тың ортасы

25 минут

























Сергіту сәті

2 минут





































Сабақты қорыту

5минут















Кері байланыс

5 минут


Психологиялық ахуалды жақсарту



Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

«Түскі тамақ» өлеңі . Ертай Ашықбаев

Өлеңді мәнерлеп,түсініп оқып бер

Өзіңнің ас мәзірің туралы әңгімеле




Жаңа тақырып

1-тапсырма

«Меніңше,...» әдісі

Уақытты дұрыс пайдаланып жүрсің бе? Өзіңнің күн тәртібің туралы әңгімеле

Үлгі: Меніңше,мен өз уақытымды тиімді пайдаланып...



2-тапсырма

«Автор орындығы» әдісі

Күнделікті ісін жоспарламаған Досалы неге тап болды?

Мәтінді түсініп оқы.

«Күн тәртібі» мәтіні




3-тапсырма

Досалының іс-әрекетіне өз көзқарасыңды білдір. Оған күн тәртібін жасауға көмектес.

Үлгі бойынша күн тәртібін жаса



Сергіту сәті


4-тапсырма

« Өз ойымды айтамын» әдісі

Күн тәртібін жазып алғаннан кейін Досалының өмірі қалай өзгереді деп ойлайсың? Мәтіндегі оқиға желісін өз бетіңше жалғастырып әңгімеле.



ЕБҚ

Өзіңнің күн тәртібің туралы айт. Күніңді қалай өткізіп жүрсің?


ЕҚБ

«Хикая картасы» әдісі

Дәптерге суреттегі баланың бір күндік хикаясын жаз.


Үй тапсырмасы

«Күн тәртібі» мәтінін түсініп оқып, мазмұнын айт






ҚЖ:

ФС тапсырмасы

Осы сабақта оқыған мәтінің бойынша ойыңды төрт сөйлеммен жаз. Айтылған пікір қайталанбауы керек, дәлелмен жаз. Ойыңды тұжырымдап, нақты жеткіз. Бірінші сөйлем: «Менің ойымша, ... ». Екінші сөйлем: «Себебі мен оны түсінемін ... ».

Үшінші сөйлем: «Оны мен мына фактілермен, мысал- дармен дәлелдей аламын ... ».

Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім ... ».


Кері байланыс




Мақсаты:

Бір-біріне құрмет сезімін ояту

Амандасады






Үй тапсырмасын тексертеді








Тапсырмалар

ды орындайды










Мәтінді оқиды






Күн тәртібін жасайды











Жаттығу жасайды





Берілген сұрақтарға жауап береді


Дәптермен жұмыс жасайды




Жеке жұмыс жасайды











Үй тапсырмасын алады









Қосымша жұмыс жасайды














Кері байланыс береді









Мақтап, мадақтап отыру

ҚБ:

«Киіз үй » әдісі


Дескриптор:

Өлеңді мәнерлеп,түсініп оқып береді-1б

Өзінің ас мәзірі туралы әңгімелейді-1б


Тамаша!



Дескриптор:

Өз уақытын қалай пайдаланып жүргенін айтады-1б

Өзінің күн тәртібін түсіндіреді-1б


Кереметсіңдер!



Дескриптор:

Мәтінді түсініп оқиды-1б


Керемет!


Дескриптор:

Досалының іс-әрекетіне өз көзқарасын білдіреді-1б

Оған күн тәртібін жасауға көмектеседі-1б


Тамаша!





ДескриптоР:

Досалының өмірі қалай өзгергенін болжайды-1б

Мәтіндегі оқиға желісін өз бетінше жалғастырып әңгімелейді-1б







Тамаша!














Дескриптор:

Оқыған мәтіннің мазмұныны бойынша ойын жазады-1б

Күн тәртібін сақтаудың маңызын түсінеді-1б




Тамаша!








«Әлеуметтік желі» әдісі





Суреттер






Суреттер












Оқу құралдары







Оқулық





Жұмыс дәптері







Қимылдар








Суреттер














Оқулық










Суреттер








Таратпа материалдар




Оқулық











Кері байланыс тақтасы































Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Уақыт

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

36-37сабақтар. Үйрен білім жастықта!

«Бақыт құсы». Ы. Алтынсарин.

«Балалық шақ» М.Жұмабаев

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.2.2.1қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру


Сабақтың мақсаты:

Кейіпкерге хат жазады

Құндылықтар:

Қараша айы: Әділдік және жауапкершілік

Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну


Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК

Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну

Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету


Апта дәйексөзі: «Әділетте берік болсаң аяғың таймайды!»


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

Уақыты

30минут

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

3минут






Өткенді пысықтау

5 минут








Сабақ

тың ортасы

25 минут



























Сергіту сәті

2 минут





































Сабақты қорыту

5минут


















Кері байланыс

5 минут


Психологиялық ахуалды жақсарту



Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

«Күн тәртібі» мәтінін түсініп оқып, мазмұнын айт




Жаңа тақырып

1-тапсырма

Топтық жұмыс

1-топқа сұрақ: - Бақыт құсы өмірде барма? Ол қандай болады?

2-топқа сұрақ: - «Балалық шақ» деген сөзді қалай түсінесің?


2-тапсырма

Ертегіні түсініп оқы.

Бақыт құсы

(Ертегі)

Сөздік жұмыс

Қырсыз – жалқау, икемсіз.

Қырау түсе бастаған кез – қартая бастаған шақ


ЕҚБ

Ертегінің мазмұнын достарыңа әңгімелеп бер.


ЕБҚ

3-тапсырма

Ертегіден көкейіңе не түйдің?


4-тапсырма

«Конверт» әдісі

Бақыт құсын қайтару үшін Әмзеге қандай кеңес бересің?

Әмзеге арнап хат жазыңдар


Сергіту сәті



5-тапсырма

«Радио» әдісі

Балалық шақтың қадірі туралы ақын сөзіне зер сала тыңда.

«Балалық шақ» өлеңі. Авторы: М. Жұмабаев



6-тапсырма

Түсініп оқы. Өлеңнің авторы туралы әңгімеле.

Мағжан Жұмабаев (1893–1938) Солтүстік Қазақстан облысы қазіргі Мағжан Жұмабаев ауданында туған. Өлеңдерімен қазақ жастарын оқуға, білімге, өнерлі болуға шақырған.


Топтық жұмыс

7-тапсырма

«Топтастыру» әдісі

Өлеңде ақын не туралы айтқан?

Нені өсиет етеді?

Постер құр.



ҚЖ:

«Блум түймедағы» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді. Блум түймедағының алты күлтесі- сұрақтар типінің алты түрі

1. Қарапайым сұрақтар. Өлеңнің авторы кім?

2. Анықтауыш сұрақтар. Өлеңде не туралы айтылған?

3. Интерпретациялық сұрақтар. «Үйрен білім жастықта» дегенді қалай түсінесің?

4. Шығармашылық сұрақтар. Өз балалық шағыңды қалай өткізіп жатырсың?

5. Бағалау сұрақтары. Өлең арқылы автор неге шақырады?

6. Тәжірибелік сұрақтар. Өлеңге басқаша кандай тақырып қоюға болады?


Үй тапсырмасы

Ертегі мен өлеңді оқып, әңгімелеу




Кері байланыс



Мақсаты:

Бір-біріне құрмет сезімін ояту

Амандасады






Үй тапсырмасын тексертеді





Тапсырмалар

ды орындайды







Ертегіні оқиды




Сөздік жұмыс жүргізеді



Сұраққа жауап береді



Жеке жұмыс жасайды




Хат жазады








Жаттығу жасайды










Өлеңді тыңдайды








Ақпаратпен танысады






Топтастыру жасайды











Берілген сұрақтарға жауап береді






Үй тапсырмасын алады








Кері байланыс береді









Мақтап, мадақтап отыру

ҚБ:

« Банкомат » әдісі

Дескриптор:

«Күн тәртібі» мәтінін түсініп оқып, мазмұнын айтады-1б


Тамаша!



Дескриптор:

Сұрақтарға жауап береді-1б



Кереметсіңдер!



Дескриптор:

Ертегіні түсініп оқиды-1б



Керемет!




Сен мықтысың!



ДескриптоР:

Әмзеге кеңес айтып хат жазады-1б




Тамаша!



ДескриптоР:

Балалық шақтың қадірі туралы ақын сөзін түсінеді-1б




Дескриптор:

Түсініп оқиды-1б

Өлеңнің авторы туралы әңгімелейді-1б


Тамаша!



Дескриптор:

Өлеңде ақын нені өсиет еткенін біледі-1б

Өлең мазмұнына сәйкес постер құрайды-1б










ДескриптоР:

Сұрақтарға жауап береді-1б



Тамаша!









«Кинолента» әдісі





Суреттер






Суреттер













Оқу құралдары







Жұмыс дәптері










Конверт

А4 парақтар









Қимылдар








Суреттер













Оқулық




Плакат

Маркер




Суреттер




AutoShape 1





Оқулық









Кері байланыс тақтасы





Shape2



























































Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Уақыт

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

38 сабақ. Нені үйрендім? БЖБ №3

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.2.2.1қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру

Сабақтың мақсаты:

Өтілген тақырыптарды пысықтайды

Өз білімін тексереді

Құндылықтар:

Қараша айы: Әділдік және жауапкершілік

Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну


Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК

Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну

Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету


Апта дәйексөзі: «Әділетте берік болсаң аяғың таймайды!»


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

Уақыты

30минут

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

3минут






Өткенді пысықтау

5 минут









Сабақ

тың ортасы

25 минут



































Сергіту сәті

2 минут













Сабақты қорыту

5минут



















Кері байланыс

5 минут


Психологиялық ахуалды жақсарту



Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

1.Ертегі мен өлеңді оқып, әңгімелеу

2. «Бақыт» тақырыбына топтастыру жасаңдар



Жаңа тақырып

1-тапсырма

Адамның жас кезеңдеріне қатысты халық дәстүрін білесің бе? Кластер құрастыр.Осы дәстүрге сай оқыған шығармаңды қосып, кластерді толықтыр.



2-тапсырма

Таңғы,түскі,кешкі ас туралы нақыл сөздерді есіңе түсір.

Ж: 1.Ас тұрған жерде ауру тұрмайды

2.Ас адамның арқауы

3.Ас атасы нан

4.Берген ас түске жетпейді, ниет естен кетпейді

5.Асы жоқ алтын аяқтың, алтынын ал да отқа таста

6.Ат адамның қанаты, ас адамның қуаты

7.Арпа,бидай ас екен, алтын,күміс тас екен

8.Ет - етке, сорпа - бетке

9.Түскі тамақ-күшті тамақ



3-тапсырма

Қақпаға үйіріле соғады, терезені қағады, көкті жабады деген тіркестерде не туралы айтылған?

-жаңбыр

-боран

-жел


Сергіту сәті



4-тапсырма

«Жас уақытта көңіл-гүл» деп кім айтқан?

-М. Жұмабаев

-А. Құнанбаев

-М.Дулатов


5-тапсырма

Шығармашылық тапсырма

«Бақыт құсы» деген тақырыпта өз ойыңды жаз.

«Әр адамның бақыт құсы болады»-басталуы

«Еңбекті ұнататын адамдарға үйір болады»-жалғасуы

«Бақыт құсымды ұшырмаймын»- аяқталуы.



Үй тапсырмасы

Өтілген бөлімді пысықтау

Тақырыптарды қайталап оқып,мазмұнын ой елегінен өткіз



БЖБ №3


Кері байланыс



Мақсаты:

Бір-біріне құрмет сезімін ояту

Амандасады






Үй тапсырмасын тексертеді








Тапсырмалар

ды орындайды













Нақыл сөздерді жазып алады











Дұрыс жауапты табады







Жаттығу жасайды







Берілген сұрақтарға жауап береді





Дәптермен жұмыс жасайды








Үй тапсырмасын алады








Кері байланыс береді









Мақтап, мадақтап отыру

ҚБ:

« Өзін өзі бағалау » әдісі

Дескриптор:

Ертегі мен өлеңді оқып, әңгімелейді-1б

«Бақыт» тақырыбына топтастыру жасайды-1б


Тамаша!


Дескриптор:

Халық дәстүрлерін біледі-1б

Дәстүрлер туралы кластер құрастырады-1б


Кереметсіңдер!



Дескриптор:

Таңғы,түскі,кешкі ас туралы нақыл сөздерді біледі-1б





Керемет!





Дескриптор:

Берілген тіркестерде не туралы айтылғанын табады-1б


Тамаша!





ДескриптоР:

«Жас уақытта көңіл-гүл» деп кім айтқанын белгілейді-1б




Дескриптор:

«Бақыт құсы» деген тақырыпта өз ойын жазады-1б






Тамаша!











«Түрлі түсті шарлар» әдісі





Суреттер











Оқу құралдары












Жұмыс дәптері









Суреттер







Жұмыс парағы







Қимылдар








Суреттер








Жұмыс парағы






Оқулық











Кері байланыс тақтасы































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
16.11.2025
80
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі