|
Білім беру ұйымының атауы |
№11 Ы Алтынсарин атындағы орта мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
ЕКІ ТАҢБАЛЫ САНДАРДЫ ҚОСУ ЖӘНЕ АЗАЙТУ. ЖҮЗДІКТЕР.ЕСЕПТЕР |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Джумагалиева Кулан Габджановна |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
11/11/2024 ж |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 «а» сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№41 сабақ Сандар тізбегі |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.3.1 100-ге дейінгі сандар/ 1000-ға дейінгі жүздіктер тізбектерінің заңдылығын анықтау. 2.4.3.2. Берілген заңдылық бойынша тізбекті құрастыру, тізбектегі заңдылықтың бұзылуын табу. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
қалып қалған сандарды атап, заңдылықты жалғастырады сегіз саннан тұратын тізбек жазады сандар қатарын салыстырады, заңдылықтың қатесін тауып, жалғастырады |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6 минут Қосымша тапсырма Үй тапсырмасы
|
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Амалдарды орында А) 500 + 400 = 900 (56 онд + 24 онд) – 400 = 800 – 400 = ꞊ 400 700 – 500 = 200 (400 + 100) – 300 = 500 – 300 = 200 Ә) Өрнектерді салыстыр 63 онд – 23онд > 500 – 200 27онд – 7онд = 100 + 100 Тақырыпты ашу «Ой қозғау»
1-тапсырма а) 50 санының алдыңғы ондықты жаз 10, 20, 30, 40, 50.... ә) 600 санынан кейінгі жүздікті жаз 700, 800, 900..... б) 60 бен 800 сандарының арасындағы жүздіктерді жаз 100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800 Жаңа тақырып 2-тапсырма Топтық жұмыс 1-топ Қалып қойған жүздіктерді ата. 100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800, 900, 1000 2-топ Қандай заңдылық бойынша жазылғанын тап және жазуды жалғастыр. 900, 700, 500, 300, 100 900 – 200 = 700 700 – 200 = 500 500 – 200 = 300 300 – 200 = 100 3-топ Заңдылықты ата. 100, 300, 500, 700, 900 1000, 800, 600, 400, 200
3-тапсырма Зерттеу жұмысы Кестедегі сандар қаттарын зертте. Оларды саллыстыр.
Екінші қатардағы сандар артық,себебі барлығына 8 саны қосылып тұр ,ал екінші кестеге 5 саны қосылып тұр.
4-тапсырма Заңдылықты анықтап тізбекті жалғастыр. 67, 60, 53, 46, 39, 32, 25, 18 5-тапсырма а) Бірінші сан 38-ге тең,ал әрбір келесі сан алдыңғы саннан 5-ке артық болатындай ,сегіз аннан құралған сандар тізбегін жаз. 38,43,48,53,58,63,68,73 ә)Бірінші сан 52-ге тең,ал әрбір келесі сан алдыңғы саннан 8-ге кем болатындай,алты саннан құралған сандар тізбегін жаз. 52,44,36,28,22,14
6-тапсырма Мәтіндерді оқы. Бос орнына тиісті санды қойып, есептерді шығар. Ұл – 29 Қыз – 25 Барлығы:29 + 25 = 54 оқушы бар
8-тапсырма Жұптық жұмыс 3м 5дм =35 дм 45см = 4дм 5 см 8м = 80дм 6дм = 6см
9-тапсырма а) 20,23,26,29,32,35,38,41,44 б) 100,300,500,700,900
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын тексертеді
Сандарды атайды
Сандарды атайды Сандарды атау барысында топ мүшелері алмасады
Сандар қатарын зерттей алады, заңдылықтарды шешеді.
Тізбектер қатарын анықтай алады.
Сандар тізбекте кем, артықтан құралғандарды анықтай алады
Тапсырманы орындайды
Ұзындық өлшем шарттарын анықтай алады.
Заңдылықтарды таба алады.
Есептерді шешеді
|
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Амалдарды орындайды-1б Өрнектерді салыстырады-1б
ҚБ: «Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: Ондықтар мен жүздіктерді ажырата біледі-1б
Дескриптор: 1-топ Қалып қойған жүздіктерді атайды 2-топ Қанддай сандардың қалып қйғанын анықтайды 3-топ Заңдылықты табады-1б
Дескриптор: Сандарды зерттейді және заңдылықты шешеді-1б
Дескриптор: Тізбектер қатарын табады-1б
Дескриптор: Сандар тізбегін анықтайды-1б
Дескриптор: Белгісіз санды анықтайды-1б
Дескриптор: Өлшем шарттарды табады-1б
Жарайсың!
Дескриптор: Қатені тауып,тізбекті жалғастырады-1б
«Данышпан үкі» әдісі
|
Суреттер
оқулық
оқулық
оқулық
сандар тізбегі
Оқулық
Кестемен жұмыс
Қимылдар
Сандар қатары
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
|
|||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№41 сабақ Сандар тізбегі
№41 сабақ Сандар тізбегі
|
Білім беру ұйымының атауы |
№11 Ы Алтынсарин атындағы орта мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
ЕКІ ТАҢБАЛЫ САНДАРДЫ ҚОСУ ЖӘНЕ АЗАЙТУ. ЖҮЗДІКТЕР.ЕСЕПТЕР |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Джумагалиева Кулан Габджановна |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
11/11/2024 ж |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 «а» сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№41 сабақ Сандар тізбегі |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.3.1 100-ге дейінгі сандар/ 1000-ға дейінгі жүздіктер тізбектерінің заңдылығын анықтау. 2.4.3.2. Берілген заңдылық бойынша тізбекті құрастыру, тізбектегі заңдылықтың бұзылуын табу. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
қалып қалған сандарды атап, заңдылықты жалғастырады сегіз саннан тұратын тізбек жазады сандар қатарын салыстырады, заңдылықтың қатесін тауып, жалғастырады |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6 минут Қосымша тапсырма Үй тапсырмасы
|
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Амалдарды орында А) 500 + 400 = 900 (56 онд + 24 онд) – 400 = 800 – 400 = ꞊ 400 700 – 500 = 200 (400 + 100) – 300 = 500 – 300 = 200 Ә) Өрнектерді салыстыр 63 онд – 23онд > 500 – 200 27онд – 7онд = 100 + 100 Тақырыпты ашу «Ой қозғау»
1-тапсырма а) 50 санының алдыңғы ондықты жаз 10, 20, 30, 40, 50.... ә) 600 санынан кейінгі жүздікті жаз 700, 800, 900..... б) 60 бен 800 сандарының арасындағы жүздіктерді жаз 100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800 Жаңа тақырып 2-тапсырма Топтық жұмыс 1-топ Қалып қойған жүздіктерді ата. 100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800, 900, 1000 2-топ Қандай заңдылық бойынша жазылғанын тап және жазуды жалғастыр. 900, 700, 500, 300, 100 900 – 200 = 700 700 – 200 = 500 500 – 200 = 300 300 – 200 = 100 3-топ Заңдылықты ата. 100, 300, 500, 700, 900 1000, 800, 600, 400, 200
3-тапсырма Зерттеу жұмысы Кестедегі сандар қаттарын зертте. Оларды саллыстыр.
Екінші қатардағы сандар артық,себебі барлығына 8 саны қосылып тұр ,ал екінші кестеге 5 саны қосылып тұр.
4-тапсырма Заңдылықты анықтап тізбекті жалғастыр. 67, 60, 53, 46, 39, 32, 25, 18 5-тапсырма а) Бірінші сан 38-ге тең,ал әрбір келесі сан алдыңғы саннан 5-ке артық болатындай ,сегіз аннан құралған сандар тізбегін жаз. 38,43,48,53,58,63,68,73 ә)Бірінші сан 52-ге тең,ал әрбір келесі сан алдыңғы саннан 8-ге кем болатындай,алты саннан құралған сандар тізбегін жаз. 52,44,36,28,22,14
6-тапсырма Мәтіндерді оқы. Бос орнына тиісті санды қойып, есептерді шығар. Ұл – 29 Қыз – 25 Барлығы:29 + 25 = 54 оқушы бар
8-тапсырма Жұптық жұмыс 3м 5дм =35 дм 45см = 4дм 5 см 8м = 80дм 6дм = 6см
9-тапсырма а) 20,23,26,29,32,35,38,41,44 б) 100,300,500,700,900
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын тексертеді
Сандарды атайды
Сандарды атайды Сандарды атау барысында топ мүшелері алмасады
Сандар қатарын зерттей алады, заңдылықтарды шешеді.
Тізбектер қатарын анықтай алады.
Сандар тізбекте кем, артықтан құралғандарды анықтай алады
Тапсырманы орындайды
Ұзындық өлшем шарттарын анықтай алады.
Заңдылықтарды таба алады.
Есептерді шешеді
|
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Амалдарды орындайды-1б Өрнектерді салыстырады-1б
ҚБ: «Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: Ондықтар мен жүздіктерді ажырата біледі-1б
Дескриптор: 1-топ Қалып қойған жүздіктерді атайды 2-топ Қанддай сандардың қалып қйғанын анықтайды 3-топ Заңдылықты табады-1б
Дескриптор: Сандарды зерттейді және заңдылықты шешеді-1б
Дескриптор: Тізбектер қатарын табады-1б
Дескриптор: Сандар тізбегін анықтайды-1б
Дескриптор: Белгісіз санды анықтайды-1б
Дескриптор: Өлшем шарттарды табады-1б
Жарайсың!
Дескриптор: Қатені тауып,тізбекті жалғастырады-1б
«Данышпан үкі» әдісі
|
Суреттер
оқулық
оқулық
оқулық
сандар тізбегі
Оқулық
Кестемен жұмыс
Қимылдар
Сандар қатары
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
|
|||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















