Сабақтың тақырыбы: 4.4 Continue циклін басқару
|
Бөлім |
Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|
Педагогтың аты-жөні |
Кожантаева А.Г |
|
Күні |
7.02 Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып |
8а, ә,б |
|
Сабақтың тақырыбы |
4.4 Continue циклін басқару |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану (continue, break, else); |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Continue ұғымы мен қызметін анықтау; Оқушылардың көбі: Continue нұсқаулығының орындалуын талдау, қолдану; Кейбір оқушылар: Continue нұсқаулығын қолданудың маңыздылығын тұжырымдау. |
Сабақтың барысы:
-
Сабақтың кезені/ уақыт
Педагогтың әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы 5 мин
1.Оқушылармен амандасу.
2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

1.Мұғаліммен амандасады.
Үй тапсырмасын айтады. Дәптерде орындаған тапсырманы талдайды.
2 балл
Сабақты түсіндіру 10 минут
3.Жаңа тақырыпқа шолу



2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.
2 балл
6 балл
Информатика. 8- сынып оқулығы
Саралау тапсырмалары
Жеке жұмыс
/5мин
Жұптық жұмыс
5 мин

1-есеп 94-бет жеке жұмыс
К мен Р аралығындағы барлық соңғы цифры t-ға тең сандарды экранға шығаратын программа кодын құрастыр.
Дискрипторы:
-
Соңғы цифрлары t-ға тең сандарды анықтау кодын жазады;-1б
-
Continue нұсқаулығын қолданады;-
-
Программа кодын құрады;
-
Нәтижені компьютерде тексереді.-1б
2) 2-есеп жұптық жұмыс
N натурал саны берілген. Сол санда кездесетін
барлық Р цифрын өшіріп таста, санды кері ретпен экранға шығаратын программа кодын құрастыр.
Дескрипторлар:
-
Санда кездесетін цифрды алып тастау кодын анықтайды;-1б
-
Санды кері ретпен экранға шығару кодын жазады;-1б
-
Программа кодын компьютерде тексереді.
Дескрипторлар:
3) 3-есеп Топтық жұмыс
Ағылшынның кіші әріптерінен тұратын S жол берілген. Осы жолдан дауысты әріптерді өшіріп, дауыссыздарын экранға шығаратын программа кодын құрастыр. Ағылшын тілінде
«a», «e», «i», «o», «u» және «y» алты дауысты дыбыс бар.
1-тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды.
Программа кодын жазады
K,P,t=map(int,input().split())
for i in range (K,P+1):
if i%10!=t:
continue
print(i,end=' ')
нәтижені шығарады.
2-тапсырманы мұғалімнің нұсқауымен өз бетінше орындайды.
Программа кодын құрастырады компьютерде жазады.
N,P=map(int,input().split())
while N!=0:
k=N%10
N=N//10
if k==P:
continue
print(k,end='')
нәтижені шығарады
3. тапсырма программа кодын жазады.
S=input()
for i in S:
if i=='a'or i=='e'or i=='i'or i=='o'or i=='u'or i=='y':
continue
print(i,end='')
Нәтижені шығарады.
ҚБ 2 балл
ҚБ 2 балл
ҚБ 2 балл
Компьютер, оқулық
-
|
Топтық жұмыс 10 минут |
Дескриптор - Сontinue нұсқаулығын қолданады.. Дескриптор:
4) топтық жұмыс Наурыз айында Қазақстанның барлық өңірлерінде ауа райы құбылмалы келеді. Көктем шығып, күн жылынса да, кей күндері ауа температурасы нөлден төмендейді. Еліміз бойынша наурыз айының А мен В (1≤А≤B≤31) күндері аралығындағы орташа ауа температурасы берілген. Сontinue-ді пайдаланып, температура нөлден жоғары болған күндердің санын анықтайтын программа құрастыр. Деректерді енгізу тігінен орындалады. Дескриптор
|
4-тапсырма программа кодын компьютерде орындайды. 4. a,b=map(int,input().split()) t=0 for i in range(a,b+1): x=int(input()) if x<0: continue t+=1 print(t) нәтижені шығарады. |
ҚБ 2 балл |
|
||||
|
Сабақтың соңы. Ой толғаныс. Жаңа сабақты бекіту/3 мин Кері байланыс/2мин |
Сontinue нұсқаулығын қолдануға мысалдар келтіреді. |
Оқушылар тест сұрақтарына жауа береді. |
Өздерін-өзі бағалау. |
Интерактивті тақта sabaq.kz/kahoot- арқылы-тест- құрастыру. |
||||
|
Үйге тапсырма |
|
Күнделікке жазып алады |
|
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
4.4 Continue циклін басқару 1-сабақ
4.4 Continue циклін басқару 1-сабақ
Сабақтың тақырыбы: 4.4 Continue циклін басқару
|
Бөлім |
Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|
Педагогтың аты-жөні |
Кожантаева А.Г |
|
Күні |
7.02 Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып |
8а, ә,б |
|
Сабақтың тақырыбы |
4.4 Continue циклін басқару |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану (continue, break, else); |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Continue ұғымы мен қызметін анықтау; Оқушылардың көбі: Continue нұсқаулығының орындалуын талдау, қолдану; Кейбір оқушылар: Continue нұсқаулығын қолданудың маңыздылығын тұжырымдау. |
Сабақтың барысы:
-
Сабақтың кезені/ уақыт
Педагогтың әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы 5 мин
1.Оқушылармен амандасу.
2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

1.Мұғаліммен амандасады.
Үй тапсырмасын айтады. Дәптерде орындаған тапсырманы талдайды.
2 балл
Сабақты түсіндіру 10 минут
3.Жаңа тақырыпқа шолу



2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.
2 балл
6 балл
Информатика. 8- сынып оқулығы
Саралау тапсырмалары
Жеке жұмыс
/5мин
Жұптық жұмыс
5 мин

1-есеп 94-бет жеке жұмыс
К мен Р аралығындағы барлық соңғы цифры t-ға тең сандарды экранға шығаратын программа кодын құрастыр.
Дискрипторы:
-
Соңғы цифрлары t-ға тең сандарды анықтау кодын жазады;-1б
-
Continue нұсқаулығын қолданады;-
-
Программа кодын құрады;
-
Нәтижені компьютерде тексереді.-1б
2) 2-есеп жұптық жұмыс
N натурал саны берілген. Сол санда кездесетін
барлық Р цифрын өшіріп таста, санды кері ретпен экранға шығаратын программа кодын құрастыр.
Дескрипторлар:
-
Санда кездесетін цифрды алып тастау кодын анықтайды;-1б
-
Санды кері ретпен экранға шығару кодын жазады;-1б
-
Программа кодын компьютерде тексереді.
Дескрипторлар:
3) 3-есеп Топтық жұмыс
Ағылшынның кіші әріптерінен тұратын S жол берілген. Осы жолдан дауысты әріптерді өшіріп, дауыссыздарын экранға шығаратын программа кодын құрастыр. Ағылшын тілінде
«a», «e», «i», «o», «u» және «y» алты дауысты дыбыс бар.
1-тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды.
Программа кодын жазады
K,P,t=map(int,input().split())
for i in range (K,P+1):
if i%10!=t:
continue
print(i,end=' ')
нәтижені шығарады.
2-тапсырманы мұғалімнің нұсқауымен өз бетінше орындайды.
Программа кодын құрастырады компьютерде жазады.
N,P=map(int,input().split())
while N!=0:
k=N%10
N=N//10
if k==P:
continue
print(k,end='')
нәтижені шығарады
3. тапсырма программа кодын жазады.
S=input()
for i in S:
if i=='a'or i=='e'or i=='i'or i=='o'or i=='u'or i=='y':
continue
print(i,end='')
Нәтижені шығарады.
ҚБ 2 балл
ҚБ 2 балл
ҚБ 2 балл
Компьютер, оқулық
-
|
Топтық жұмыс 10 минут |
Дескриптор - Сontinue нұсқаулығын қолданады.. Дескриптор:
4) топтық жұмыс Наурыз айында Қазақстанның барлық өңірлерінде ауа райы құбылмалы келеді. Көктем шығып, күн жылынса да, кей күндері ауа температурасы нөлден төмендейді. Еліміз бойынша наурыз айының А мен В (1≤А≤B≤31) күндері аралығындағы орташа ауа температурасы берілген. Сontinue-ді пайдаланып, температура нөлден жоғары болған күндердің санын анықтайтын программа құрастыр. Деректерді енгізу тігінен орындалады. Дескриптор
|
4-тапсырма программа кодын компьютерде орындайды. 4. a,b=map(int,input().split()) t=0 for i in range(a,b+1): x=int(input()) if x<0: continue t+=1 print(t) нәтижені шығарады. |
ҚБ 2 балл |
|
||||
|
Сабақтың соңы. Ой толғаныс. Жаңа сабақты бекіту/3 мин Кері байланыс/2мин |
Сontinue нұсқаулығын қолдануға мысалдар келтіреді. |
Оқушылар тест сұрақтарына жауа береді. |
Өздерін-өзі бағалау. |
Интерактивті тақта sabaq.kz/kahoot- арқылы-тест- құрастыру. |
||||
|
Үйге тапсырма |
|
Күнделікке жазып алады |
|
|
||||
шағым қалдыра аласыз















