|
Бекітілді: |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Сулейменова А. |
|
|
Күні |
11 қыркүйек |
|
|
Сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тіл-тарихтың айнасы 2-сабақ |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.1.1 - мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, тиісті ақпаратты анықтай білу; 11.4.1.1 - мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін үзінділері бойынша болжам жасап, тиісті ақпаратты анықтай біледі; Мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
- жеке тұлғаның пікірін ескеру және әрбір ойдың құндылығын құрметтеу; -тақырыпқа қатысты ой түйе білу, өзін-өзі дұрыс жолға тәрбиелей білуге баулу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі(5минут) |
Амандасу. Ұйымдастыру кезеңі |
Білу, түсіну |
|
|
|
Сабақ басы (10минут) |
Тіл – тарихтың айнасы. Сызбаны толтырыңыз. Өз ойыңызды жазыңыз. |
Сызбаны толтырады. |
Мадақ сөздер |
|
|
Ортасы (20 минут) (оқу тапсырмаларын орындау) |
Дескриптор. Сұрақтарға жауап береді; Өз ойын анық жеткізеді; Суретке қатысты тарихи шындықты анықтайды; Тұжырым жазады; Орфографиялық норманы сақтайды. |
Сұрақтарға жауап береді. Өз тұжырымын жазады. |
5 балл |
Оқулық |
|
|
Дескриптор:
|
Сұрақтарға жауап береді. Сызбаны толтырады. |
5 балл |
Оқулық |
|
Соңы (5 минут) |
Үйге: 4тапсырма. Қорытынды. Бағалау |
|||
|
Бекітілді: |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Сулейменова А. |
|
|
Күні |
11 қыркүйек |
|
|
Сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тіл – өнер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.1.1 мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, өз біліміне сүйеніп тақырыпты жалғастыру; 10.4.1.1 мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін үзінділері бойынша болжам жасап, өз біліміне сүйеніп тақырыпты жалғастырады; Мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
- жеке тұлғаның пікірін ескеру және әрбір ойдың құндылығын құрметтеу; -тақырыпқа қатысты ой түйе білу, өзін-өзі дұрыс жолға тәрбиелей білуге баулу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі(5минут) |
Амандасу. Ұйымдастыру кезеңі |
Білу, түсіну |
|
|
|
Сабақ басы (10минут) |
Тіл – өнер» дегенді қалай түсінесіздер? Тілдің адам өмірі үшін маңызы қандай? Алаш қайраткерлері неге тіл үшін күресті? |
Сұрақтарға жауап береді. |
Ауызша мадақ сөздер |
Оқулық |
|
Ортасы (20 минут) (оқу тапсырмаларын орындау) |
4-бет. Мәтінді тыңдаңыз, тілдің маңызы туралы ой бөлісіңіздер. Сұрақтарға жауап беріп, тақырыпты жалғастырыңыз. Дескриптор: Өз ойын білдіреді; Сұрақтарға жауап береді; Өмірмен байланыстырады; Тарихи оқиғаларды дұрыс қолданады. |
Тыңдалым мәтінімен жұмыс жасайды. Сұрақтарға жауап береді. |
4 балл |
Оқулық |
|
|
Дескриптор: Тақырыпты ашады; Эссе түрін сақтап жазады; Эссе құрылымын сақтайды-3 Мақалды толықтырады-1 |
Эссе жазады. Мақалдарды толықтырады. |
6 балл |
Оқулық |
|
Соңы (5 минут) |
Үйге: 5-тапсырма. Қорытынды. Бағалау |
|||
|
Бекітілді: |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Сулейменова А. |
|
|
Күні |
11 қыркүйек |
|
|
Сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Көне түркі жазбалары-баға жетпес құнды байлық |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.1.1. Мәтіннен алынған дәйексөздерге, үзінділерге сүйене отырып, көтерілетін мәселені болжау; 8.4.1.1. Тақырып бойынша бас әріппен жазылатын күрделі-құрама атауларды орфографиялық нормаға сай жазу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннен алынған дәйексөздерге, үзінділерге сүйене отырып, көтерілетін мәселені болжайды; Тақырып бойынша бас әріппен жазылатын күрделі-құрама атауларды орфографиялық нормаға сай жазады. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
- жеке тұлғаның пікірін ескеру және әрбір ойдың құндылығын құрметтеу; -тақырыпқа қатысты ой түйе білу, өзін-өзі дұрыс жолға тәрбиелей білуге баулу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру
кезеңі(5минут) Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Бекітілді: Педагогтің
аты-жөні Сулейменова
А. Күні 11
қыркүйек Сынып Қатысушылар
саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы
Тіл-тарихтың айнасы 2-сабақ Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары 11.1.1.1 - мәтін
үзінділері бойынша болжам жасау, тиісті ақпаратты анықтай
білу; 11.4.1.1 - мәнмәтін
бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай
жазу Сабақтың
мақсаты Мәтін үзінділері
бойынша болжам жасап, тиісті ақпаратты анықтай
біледі; Мәнмәтін бойынша тілдік
бірліктерді орфографиялық нормаға сай
жазады.
Құндылықтарды
дарыту
- жеке тұлғаның пікірін ескеру және әрбір ойдың құндылығын
құрметтеу; -тақырыпқа қатысты ой
түйе білу, өзін-өзі дұрыс жолға тәрбиелей білуге
баулу. Сабақтың
барысы Сабақтың кезеңі/
уақыт Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Ұйымдастыру
кезеңі(5минут)
Амандасу.
Ұйымдастыру кезеңі Білу,
түсіну
Сабақ
басы (10минут)
Тіл – тарихтың
айнасы. Сызбаны толтырыңыз. Өз
ойыңызды жазыңыз. Сызбаны
толтырады. Мадақ
сөздер
Ортасы
(20
минут) (оқу тапсырмаларын
орындау)
Дескриптор.
Сұрақтарға жауап
береді;
Өз ойын анық
жеткізеді;
Суретке қатысты
тарихи шындықты анықтайды;
Тұжырым
жазады;
Орфографиялық
норманы сақтайды.
Сұрақтарға жауап
береді. Өз тұжырымын
жазады. 5
балл Оқулық
Дескриптор:
Тыныс белгілердің
қойылу ережесін анықтайды;
Мәтінге қатысты
ақпаратты іріктейді; Кестені
толтырады-3. Сұрақтарға жауап береді.
Сызбаны толтырады. 5
балл Оқулық
Соңы (5
минут)
Үйге:
4тапсырма.
Қорытынды.
Бағалау
Бекітілді: Педагогтің
аты-жөні Сулейменова
А. Күні 11
қыркүйек Сынып Қатысушылар
саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы
Тіл – өнер Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары 10.1.1.1 мәтін
үзінділері бойынша болжам жасау, өз біліміне сүйеніп тақырыпты
жалғастыру; 10.4.1.1 мәнмәтін
бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай
жазу Сабақтың
мақсаты Мәтін үзінділері
бойынша болжам жасап, өз біліміне сүйеніп тақырыпты
жалғастырады; Мәнмәтін бойынша тілдік
бірліктерді орфографиялық нормаға сай
жазады.
Құндылықтарды
дарыту
- жеке тұлғаның пікірін ескеру және әрбір ойдың құндылығын
құрметтеу; -тақырыпқа қатысты ой
түйе білу, өзін-өзі дұрыс жолға тәрбиелей білуге
баулу. Сабақтың
барысы Сабақтың кезеңі/
уақыт Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Ұйымдастыру
кезеңі(5минут)
Амандасу.
Ұйымдастыру кезеңі Білу,
түсіну
Сабақ
басы (10минут)
Тіл – өнер» дегенді
қалай түсінесіздер?
Тілдің адам өмірі
үшін маңызы қандай?
Алаш қайраткерлері
неге тіл үшін күресті? Сұрақтарға жауап
береді. Ауызша мадақ
сөздер Оқулық
Ортасы
(20
минут) (оқу тапсырмаларын
орындау)
4-бет.
Мәтінді тыңдаңыз,
тілдің маңызы туралы ой бөлісіңіздер. Сұрақтарға жауап беріп,
тақырыпты жалғастырыңыз.
Дескриптор:
Өз ойын
білдіреді;
Сұрақтарға жауап
береді;
Өмірмен
байланыстырады;
Тарихи оқиғаларды
дұрыс қолданады. Тыңдалым мәтінімен жұмыс
жасайды. Сұрақтарға жауап
береді. 4
балл Оқулық
Дескриптор:
Тақырыпты
ашады;
Эссе түрін сақтап
жазады;
Эссе құрылымын
сақтайды-3 Мақалды
толықтырады-1 Эссе жазады. Мақалдарды
толықтырады. 6
балл Оқулық
Соңы (5
минут)
Үйге:
5-тапсырма.
Қорытынды. Бағалау
Бекітілді: Педагогтің
аты-жөні Сулейменова
А. Күні 11
қыркүйек Сынып Қатысушылар
саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы Көне түркі жазбалары-баға
жетпес құнды байлық Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары
8.1.1.1. Мәтіннен
алынған дәйексөздерге, үзінділерге сүйене отырып, көтерілетін
мәселені болжау; 8.4.1.1. Тақырып бойынша бас
әріппен жазылатын күрделі-құрама атауларды орфографиялық нормаға
сай жазу. Сабақтың
мақсаты
Мәтіннен алынған
дәйексөздерге, үзінділерге сүйене отырып, көтерілетін мәселені
болжайды; Тақырып бойынша бас әріппен
жазылатын күрделі-құрама атауларды орфографиялық нормаға сай
жазады.
Құндылықтарды
дарыту
- жеке тұлғаның пікірін ескеру және әрбір ойдың құндылығын
құрметтеу; -тақырыпқа қатысты ой
түйе білу, өзін-өзі дұрыс жолға тәрбиелей білуге
баулу. Сабақтың
барысы Сабақтың кезеңі/
уақыт Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Ұйымдастыру
кезеңі(5минут) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















