|
Бөлім: |
Робототехника. Лабиринт және кегль-ринг (ортақ тақырыптары: ("Мәдени мұра", "Мамандықтар әлемі") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бағдаршам робот |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.3.1 түс датчигін қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Түс датчигін қолдана алады |
|
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -_Тілінде кемістігі бар оқушыларды арнайы жазбаша тапсырмалар ұсыну; -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|
|
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы |
Дәйек сөз - Әділдік пен жауапкершілік бір тұтас ұғым; - қоғамның барлық мүшелеріне тең құқық пен мүмкіндіктерді қамтамасыз ету; - өз іс-әрекеті үшін жауапкершілікті түсіну; - құқықтық білімді өмірде қолдана білу; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-5мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. «Сиқырлы айна» әдісі. Оқушылар жұптасып, бір-біріне қарама-қарсы тұрады Олардың біреуі қолдарымен, аяқтарымен, денесімен, бет-әлпетімен әртүрлі қимылдар жасайды, ал екінші оқушы оларды айна секілді қайталайды: оңды сол қылады, солды оң жасайды. Бір минуттан кейін оқушылар рөлдерімен алмасады. - Робот адам сияқты түс пен жарықты ажырата алады деп ойлайсың ба? - Сендер "датчик" ұғымымен таныссыңдар ба? Ол не үшін қолданылады деп ойлайсыңдар? - Робот жол ережелерін сақтап, бағдаршамның түсін бақылай ала ма? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, топпен талдау өткізгеннен кейін мұғалім сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады. |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді Сұрақтарға жауап береді Сұрақтарға жауап береді |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша «Жұлдызшалар» әдісімен бағалайды. |
Оқулық, презентаця |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырыпты меңгеру Оқулықпен жұмыс. «INSERT» әдісін қолдану. "Іріктеу"әдісін қолдана отырып, берілген мәтінді оқып, танысыңдар. Мұғалім түс датчигін іс жүзінде қалай қолдануға болатынын түсіндіреді.
Сергіту сәті Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс |
Оқулықтағы мәтінді оқиды. Топпен талқылаулар жүргізеді. Бір-біріне сұрақтар қойып, оларға жауап береді.
Сергіту жаттығуларын орындайды Дескриптор: - анықтаманы толықтырады Дескриптор: -датчик атауларын жазады Дескриптор: -жауапты анықтайды Дескриптор: -түстерді анықтайды Дескриптор: -тәжірибелік жұмысты орындайды Дескриптор: - интерактивті тапсырманы орындайды |
Мақтау ҚБ ҚБ ҚБ |
Оқулық Жұмыс парағы Слайд |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Роботтардың түстерді, шағылысқан жарықтың жарықтығын, сыртқы жарықтың жарықтығын ажырата білу қабілетін қолдана отырып, тағы қандай жобалар жасауға болады деп ойлайсың? Сабақ қорытындысы. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
4 сынып 10 сабақ Бағдаршам робот ҚМЖ.
4 сынып 10 сабақ Бағдаршам робот ҚМЖ.
|
Бөлім: |
Робототехника. Лабиринт және кегль-ринг (ортақ тақырыптары: ("Мәдени мұра", "Мамандықтар әлемі") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бағдаршам робот |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.3.1 түс датчигін қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Түс датчигін қолдана алады |
|
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -_Тілінде кемістігі бар оқушыларды арнайы жазбаша тапсырмалар ұсыну; -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|
|
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы |
Дәйек сөз - Әділдік пен жауапкершілік бір тұтас ұғым; - қоғамның барлық мүшелеріне тең құқық пен мүмкіндіктерді қамтамасыз ету; - өз іс-әрекеті үшін жауапкершілікті түсіну; - құқықтық білімді өмірде қолдана білу; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-5мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. «Сиқырлы айна» әдісі. Оқушылар жұптасып, бір-біріне қарама-қарсы тұрады Олардың біреуі қолдарымен, аяқтарымен, денесімен, бет-әлпетімен әртүрлі қимылдар жасайды, ал екінші оқушы оларды айна секілді қайталайды: оңды сол қылады, солды оң жасайды. Бір минуттан кейін оқушылар рөлдерімен алмасады. - Робот адам сияқты түс пен жарықты ажырата алады деп ойлайсың ба? - Сендер "датчик" ұғымымен таныссыңдар ба? Ол не үшін қолданылады деп ойлайсыңдар? - Робот жол ережелерін сақтап, бағдаршамның түсін бақылай ала ма? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, топпен талдау өткізгеннен кейін мұғалім сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады. |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді Сұрақтарға жауап береді Сұрақтарға жауап береді |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша «Жұлдызшалар» әдісімен бағалайды. |
Оқулық, презентаця |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырыпты меңгеру Оқулықпен жұмыс. «INSERT» әдісін қолдану. "Іріктеу"әдісін қолдана отырып, берілген мәтінді оқып, танысыңдар. Мұғалім түс датчигін іс жүзінде қалай қолдануға болатынын түсіндіреді.
Сергіту сәті Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс |
Оқулықтағы мәтінді оқиды. Топпен талқылаулар жүргізеді. Бір-біріне сұрақтар қойып, оларға жауап береді.
Сергіту жаттығуларын орындайды Дескриптор: - анықтаманы толықтырады Дескриптор: -датчик атауларын жазады Дескриптор: -жауапты анықтайды Дескриптор: -түстерді анықтайды Дескриптор: -тәжірибелік жұмысты орындайды Дескриптор: - интерактивті тапсырманы орындайды |
Мақтау ҚБ ҚБ ҚБ |
Оқулық Жұмыс парағы Слайд |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Роботтардың түстерді, шағылысқан жарықтың жарықтығын, сыртқы жарықтың жарықтығын ажырата білу қабілетін қолдана отырып, тағы қандай жобалар жасауға болады деп ойлайсың? Сабақ қорытындысы. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
|
шағым қалдыра аласыз




















