|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
2-бөлім Шығармашылық және компьютер (ортақ тақырыбы: "Менің отбасым және достарым") |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 4 |
Қатысушылр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өз ойыным Жоба құру |
|||
|
Оқу мақсаттары |
4.4.2.2 өз сценарийі бойынша ойын жасау; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
-сценарийі бойынша ойын жасау; |
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Тәуелсіздік және отаншылдық |
- ел игілігінің жеке мүдделерінің басымдылығы; - елдің болашағы үшін жауапкершілікті түсіну; - ел жетістіктері үшін мақтаныш; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Сәргіту сәті. Саусақ-жаттығулары. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Жаттығуларды орындайды |
ҚБ |
Сурет слайд |
|
Сабақтың ортасы 15 мин Практикалық бөлім 15 мин Сабақты бекітіу 5 мин |
Өз ойыным. Жоба құру Жобаның мақсаты: Спрайттарды құру арқылы ойын жасау . Өз ойынымыздың скриптін құру. Қажетті фон, анимация жасау. Жұмыс барысы: *Scratch программасын іске қосып, ойын жобасын жасау. *Спрайттар кітапханасынан бірнеше спрайтты таңдап алу. * Ойынға қатысты фон таңдау. * Спрайттардың қозғалысының анимациясын жасау. * Жобаға атау беріп сақтау. 1-тапсырма.
2-тапсырма. Аквалангист балықтарды жинауы тиіс. Егер ол балықты ұстап алса, балық сақынада көрінбей қалуы керек. Аквалангист спрайтына мына скрипті құрып, тексер.
Әр бір балық спрайтына төмендегідей скрипт құр.
Жобаны тексер. Не байқадың? Ойынды толықтырып көр және жобаны сақта. 3-Тапсырма Аквалангист теңіз шаянына тиген сәтте, өзі сахнада көрінбей қалатын программа құр. |
Мұғалімді тыңдайды. Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. Оқушылар тармақталудың ережесін дәптерге жазады. Оқушылар Scratch программасын қосып басқару блогның командасымен танысады Оқушылар тапсырманы орындайды Оқушылар тапсырманы орындайды |
ҚБ Қол шапалақтау ҚБ Жарайсың! : жұлдыз ҚБ: жұлдыз ҚБ Қол шапалақтау |
Сурет/слайд Сурет/слайд Программа Scratc Кітап, слайд |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
Өзін-өзі бағалау. Оқушылар алған баллдарын есептеп өзін-өзі бағалайды. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Қайталау |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
4 сынып 9 сабақ. Түс датчигі ҚМЖ
4 сынып 9 сабақ. Түс датчигі ҚМЖ
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
2-бөлім Шығармашылық және компьютер (ортақ тақырыбы: "Менің отбасым және достарым") |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 4 |
Қатысушылр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өз ойыным Жоба құру |
|||
|
Оқу мақсаттары |
4.4.2.2 өз сценарийі бойынша ойын жасау; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
-сценарийі бойынша ойын жасау; |
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Тәуелсіздік және отаншылдық |
- ел игілігінің жеке мүдделерінің басымдылығы; - елдің болашағы үшін жауапкершілікті түсіну; - ел жетістіктері үшін мақтаныш; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Сәргіту сәті. Саусақ-жаттығулары. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Жаттығуларды орындайды |
ҚБ |
Сурет слайд |
|
Сабақтың ортасы 15 мин Практикалық бөлім 15 мин Сабақты бекітіу 5 мин |
Өз ойыным. Жоба құру Жобаның мақсаты: Спрайттарды құру арқылы ойын жасау . Өз ойынымыздың скриптін құру. Қажетті фон, анимация жасау. Жұмыс барысы: *Scratch программасын іске қосып, ойын жобасын жасау. *Спрайттар кітапханасынан бірнеше спрайтты таңдап алу. * Ойынға қатысты фон таңдау. * Спрайттардың қозғалысының анимациясын жасау. * Жобаға атау беріп сақтау. 1-тапсырма.
2-тапсырма. Аквалангист балықтарды жинауы тиіс. Егер ол балықты ұстап алса, балық сақынада көрінбей қалуы керек. Аквалангист спрайтына мына скрипті құрып, тексер.
Әр бір балық спрайтына төмендегідей скрипт құр.
Жобаны тексер. Не байқадың? Ойынды толықтырып көр және жобаны сақта. 3-Тапсырма Аквалангист теңіз шаянына тиген сәтте, өзі сахнада көрінбей қалатын программа құр. |
Мұғалімді тыңдайды. Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. Оқушылар тармақталудың ережесін дәптерге жазады. Оқушылар Scratch программасын қосып басқару блогның командасымен танысады Оқушылар тапсырманы орындайды Оқушылар тапсырманы орындайды |
ҚБ Қол шапалақтау ҚБ Жарайсың! : жұлдыз ҚБ: жұлдыз ҚБ Қол шапалақтау |
Сурет/слайд Сурет/слайд Программа Scratc Кітап, слайд |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
Өзін-өзі бағалау. Оқушылар алған баллдарын есептеп өзін-өзі бағалайды. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Қайталау |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

















