Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Кадирова Карлыгаш Талгатовна |
|
|
Күні: |
||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Құмы да қымбат туған жер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.3.1 шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтар |
«Шығармашыл бала – ойлы бала» құндылығын қалыптастыру |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру; Өткен сабақты бекіту 5 мин 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі
Өткен тақырыпқа шолу(үй тапсырмасы): «Қолшатыр» әдісі арқалы үй жұмысы сұралады
Жаңа оқу материалын жариялау «Тосын сый» әдісі: - Берілген болжамдарға өз ойларын айту және қосу арқалы жаңа тақырыпты ашады
(Құмы да қымбат туған жер)
|
Таңдаған смайлик арқылы тапсырмалар орындайды Таңдаған тамшыдағы сұрақтарға жауап береді, тапсырманы орындайды. Берілген болжамдарға немесе сұрақтарға жауап береді |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Дескриптор: тамшыдағы тапсырманы орындаса – 1 б «Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
Қолшатыр презентация
|
|
Жаңа білім 15 мин Бекіту 15 мин |
1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен орындалады Өзіңнің ауылыңды/қалаңды
несімен
Автор туралы мәлімет. Автор туралы бейнебаянды тамашалаңдар, әңгімелеңдер.
2- тапсырма «Ойыңды тұжырымда» әдісімен орындалады (топтық жұмыс)
Сергіту сәті: «Қызылқұмда ауылым» әуенін асықтар арқылы орындау
3-тапсырма «Ойымды жазамын» мақалды пайдалана отырып эссе жазады |
- жұптасып берілген тапсырманы орындайды
- автор туралы бейнематериалды тамашалайды - «Құм мінезі» мәтінімен танысады және талқылайды
-Тапсырманы орындап, орындаған жұмыстарын қорғайды -асықтармен «Қызылқұмда ауылым» әуенін орындайды -берілген мақалды пайдалана отырып эссе жазады |
Дескриптор: - Мәтін құрайды – 1 б; - Сөздерді дұрыс байланыстырады – 1 балл; - Ауылды, қаланы мақтан етеді – 1 балл. «Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Дескриптор: - тақырыпқа сай постер құрады – 1 б. - қорғайды– 1 б -уақыт үнемдейді – 1 б «Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Дескриптор: -Мақалды пайдалана отырып, ойын жеткізеді – 1 б. -Сөйлемдерді байланыстырып жазады– 1 б -Қатесіз, көркем жазады – 1 б |
|
|
Қорытын-ды 5 мин |
Кері байланысты «Білім қоржыны» әдісі арқылы береді.
Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Бағалау «Бәйге» әдісі арқылы жүргізіледі
Үй тапсырмасы: мәтінді мазмұндау, хат жазу. |
-сабақтан түйген ой-пікірін асықтар арқылы білдіреді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! ҚБ қойылады. |
|
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: П.П.Рахметов
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
4 сынып Әдебиеттік оқу "Құмы да қымбат туған жер" ҚМЖ
4 сынып Әдебиеттік оқу "Құмы да қымбат туған жер" ҚМЖ
Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Кадирова Карлыгаш Талгатовна |
|
|
Күні: |
||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Құмы да қымбат туған жер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.3.1 шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтар |
«Шығармашыл бала – ойлы бала» құндылығын қалыптастыру |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру; Өткен сабақты бекіту 5 мин 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі
Өткен тақырыпқа шолу(үй тапсырмасы): «Қолшатыр» әдісі арқалы үй жұмысы сұралады
Жаңа оқу материалын жариялау «Тосын сый» әдісі: - Берілген болжамдарға өз ойларын айту және қосу арқалы жаңа тақырыпты ашады
(Құмы да қымбат туған жер)
|
Таңдаған смайлик арқылы тапсырмалар орындайды Таңдаған тамшыдағы сұрақтарға жауап береді, тапсырманы орындайды. Берілген болжамдарға немесе сұрақтарға жауап береді |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Дескриптор: тамшыдағы тапсырманы орындаса – 1 б «Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
Қолшатыр презентация
|
|
Жаңа білім 15 мин Бекіту 15 мин |
1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен орындалады Өзіңнің ауылыңды/қалаңды
несімен
Автор туралы мәлімет. Автор туралы бейнебаянды тамашалаңдар, әңгімелеңдер.
2- тапсырма «Ойыңды тұжырымда» әдісімен орындалады (топтық жұмыс)
Сергіту сәті: «Қызылқұмда ауылым» әуенін асықтар арқылы орындау
3-тапсырма «Ойымды жазамын» мақалды пайдалана отырып эссе жазады |
- жұптасып берілген тапсырманы орындайды
- автор туралы бейнематериалды тамашалайды - «Құм мінезі» мәтінімен танысады және талқылайды
-Тапсырманы орындап, орындаған жұмыстарын қорғайды -асықтармен «Қызылқұмда ауылым» әуенін орындайды -берілген мақалды пайдалана отырып эссе жазады |
Дескриптор: - Мәтін құрайды – 1 б; - Сөздерді дұрыс байланыстырады – 1 балл; - Ауылды, қаланы мақтан етеді – 1 балл. «Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Дескриптор: - тақырыпқа сай постер құрады – 1 б. - қорғайды– 1 б -уақыт үнемдейді – 1 б «Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Дескриптор: -Мақалды пайдалана отырып, ойын жеткізеді – 1 б. -Сөйлемдерді байланыстырып жазады– 1 б -Қатесіз, көркем жазады – 1 б |
|
|
Қорытын-ды 5 мин |
Кері байланысты «Білім қоржыны» әдісі арқылы береді.
Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Бағалау «Бәйге» әдісі арқылы жүргізіледі
Үй тапсырмасы: мәтінді мазмұндау, хат жазу. |
-сабақтан түйген ой-пікірін асықтар арқылы білдіреді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! ҚБ қойылады. |
|
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: П.П.Рахметов
шағым қалдыра аласыз




















