Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
5.5.1.6 пайызға байланысты мәтінді есептерді шығару;
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Максим Горький атындағы №12 жалпы орта білім беретін мекеме
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Мәтінді есептерді шығару
сабақтың тақырыбы
Бөлім: |
Пайыздар |
|
Педагогтің Т. А. Ә. |
Хадиметова Умида Тайировна |
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Мәтінді есептерді шығару |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.5.1.6 пайызға байланысты мәтінді есептерді шығару; |
|
Сабақтың мақсаты |
Пайызға байланысты мәтінді есептерді шығарады |
|
Бағалау критерийлері |
- Мәтінді есептерді шығаруда пайызға байланысты формулаларды қолдана алады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы |
Сабақ басында мұғалім мен оқушылар амандасады.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.Жағымды психологиялық ахуал тудыру. «Тілек айту шеңбері» стратегиясы. Оқушылар бәріне Ж әрпінен басталатын сөзіне тілек айтады. Қима қағаздар арқылы үш топқа бөлу. 1-ші топ «Пайыз», 2-ші топ «Жай бөлшектер», 3-топ «Ондық бөлшектер». Бағалау парақтарын үлестіру. Үй тапсырмасын тексеру:«Мен саған , сен маған»әдісі арқылы тексеремін |
Сабақ басында мұғалім мен оқушылар амандасады. Шеңберге тұрып оқушылар бәріне Ж әрпінен басталатын сөзіне тілек айтады. Слайд бетіндегі дұрыс жауап бойынша бір-бірін тексереді |
Мадақтау сөздер |
Слайд Қима қағаздар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
Өтілген материалдарды еске түсіру мақсатында «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі.
Жеке жұмыс: №1144 . 1) Фермер 72 га жерге алма ағаштарын отырғызды.Бұл оның барлық жерінің 40%-і.Фермердің барлық жерінің ауданы неше гектар? 2) Мектеп кітапханасында 2890 оқулық бар.Бұл ондағы барлық кітаптің 85%-і. Мектеп кітапханасында барлығы неше кітап бар? 3)Сыныпта 12 қыз бар.Бұл -сыныптағы барлық оқушылардың 40%- і.Сыныпта неше оқушы оқиды? Дескриптор: Білім алушы
2)ЕББҚЕ Ондық бөлшектерді пайызбен жазыңыз:
Жұптық жұмыс: 2. Пилот –штурман әдісі бойынша
Дескриптор: Білім алушы - жеңілдік қанша тенге болатынын табады. -жеңілдіктен кейынгі бағаны есептейді -жауабын жазады
«Ойлан, жұптас,бөліс» әдәсі бойынша Топтық жұмыс; Постер қорғау Креативті ойлауға берілген тапсырма. 1-топ Жинақ кассасына жыл басында 8% - тік өсіммен салынған ақша жыл соңында 162 мың теңге болды. Жинақ кассасына жыл басында неше теңге ақша салынған? Дескриптор : - есеп мазмұнын түсініп оқиды; - өрнекті құрады; -есептеулер жүргізеді; - жауабын анықтайды. 2-топ : Жинақ кассасына жыл басында 150000 теңге ақша салынды.8% - тік өсіммен салынған ақша жыл соңында қанша теңге болды. Жинақ кассасына жыл басында неше теңге ақша салынған? Дескриптор : - есеп мазмұнын түсініп оқиды; - өрнекті құрады; -есептеулер жүргізеді; - жауабын анықтайды.
3-топ: Жинақ кассасына жыл басында 150000 теңге ақша салынды. Жыл соңында 162000 теңге болды. Жинақ кассасына ақша қанша %-тік өсіммен салынған? Дескриптор : - есеп мазмұнын түсініп оқиды; - өрнекті құрады; -есептеулер жүргізеді; - жауабын анықтайды.
Оқушылар жеке өзіндік жұмыс жасайды. ( Деңгейлік тапсырмалар орындайды) А деңгейі
В деңгейі
С деңгейі
|
Оқушылар өткен тақырып бойынша қойылған сұрақтарға жылдам жауап береді
72:40=1,8 1,8*100=180 Жауап: 180 га
2890:85=34 34*100=3400 Жауап :3400
12:40=0,3 0,3*100=30 Жауап:30
162000:108=1500 1500*100=150000
450 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |