|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
5-ке көбейту кестесі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.4.** 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесін құру, білу және қолдану. 2.1.1.5 50-ге дейін 3, 4, 5-тен топтап тура және кері санау, жұп/тақ сандарды ажырату/заттар тобын 6, 7, 8, 9-дан тең бөліктерге бөлуді көрсету. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Санды 5-ке көбейту кестесін құру, қолдану |
||||
|
Құндылық |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге,абыройлы болуға,ар-ұждан,намыс,жауапкершілік,мейірімділік,қамқорлық, пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. Жасампаздық пен жаңашылдық.Жасампаздық бәрімізге өнеге |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 13 мин |
Үй тапсырмасын тексеру № 8, 35 –бет Өрнектердің мәнін тап. Таза тақта» ойыны Суретті және үлгіні пайдаланып, өрнектердің мәнін тап. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Санды 5 – ке көбейту кестесін құруды және қолдануды үйренесің
1-тапсырм Топтық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі 1 – топ «Спорт» Санды 5-ке көбейту кестесін пайдаланып, кестелерді толтыр. 5 * 6 = 30 25 : 5 = 5 5 * 7 = 35 30 : 5 = 6 5 * 8 = 40 35 : 5 = 7 5 * 9 = 45 40 : 5 = 8 2-топ «Өнер» Үлгіге қарап, мысалдарды шығар. 40 * 5 = 4 онд. * 5= 2 жүзд.= 200 200 : 5= 2 жүзд. : 5 = 4 онд. =40 2 кг * 5 = 2бірл.кг * 5= 1онд.кг = 10кг 10л : 5 = 1 онд.л : 5 = 2бірл.л = 2л. 30 мин : 5 = 3онд. : 5 = 6 бірл.мин = 6 мин. 25 ц : 5 = 2онд.5бірл.: 5 = 5бірл. ц = 5 ц 3- топ «Еңбек» 30, 5, 6 және 5, 1, 5 сандарын пайдаланып, үш тура теңдік құр. |
Өрнектердің мәнін табады
Суретті және үлгіні пайдаланып, өрнектердің мәнін табады
1. көбейту кестесін толтырады 2.бөлу кестесін толтырады 1. үлгі бойынша көбейтуді шығарады 2. үлгі бойынша бөлуді шығарады 1. сандарды пайдаланып, үш тура теңдік құрады 2. теңдікті құру жолын түсіндіреді |
Дескриптор: -өрнектердің мәнін табады(1б) Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Жұлдызшалар Дескриптор: -көбейту кестесін толтырады(1б) -бөлу кестесін толтырады(1б) Дескриптор: -үлгі бойынша көбейтуді шығарады(1б) - үлгі бойынша бөлуді шығарады(1б) Дескриптор: -сандарды пайдаланып, үш тура теңдік құрады(1б) -теңдікті құру жолын түсіндіреді(1б) |
Таратпа қаламсап Оқулық №3,4 36,37-бет |
|
|
7 мин Сергіту сәті 2 мин |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Кесте» әдісі Кестені толтыр. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырмадан не үйрендің? «Кадр» ойыны Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету. |
1. бірінші бөлінгішті табады 2.екінші бөлінгішті табады 3.бөлгішті табады 4.бөліндінің мәнін табады Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -бірінші бөлінгішті табады(1б) -екінші бөлінгішті табады(1б) -бөлгішті табады(1б) -бөліндінің мәнін табады(1б) «Басбармақ» арқылы |
Кесте қаламсап Әртүрлі түстегі суреттер |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Анықта» әдісі Қандай сан шыққанын анықта. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырмадан не үйрендің? |
1. көбейту мен бөлуді салыстырады 2.көбейтінділерді салыстырады 3.бөлінділерді салыстырады |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -ең кіші екі таңбалы санмен 35 тің қосындысын есептейді(1б) -қосындыны ең үлкен бір таңбалы санға бөледі(1б) -бөліндінің мәнін есептейді(1б) |
Оқулық №6, 35 -бет |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
«Білім банкасы» әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал.
«Ай әдісі» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма № 7, 37-бет |
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Тапын! |
Банка стикер
Таяқшадағы жұлдыз дар
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5-ке көбейту кестесі ҚМЖ +көрнекілік 2-сынып
5-ке көбейту кестесі ҚМЖ +көрнекілік 2-сынып
|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
5-ке көбейту кестесі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.4.** 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесін құру, білу және қолдану. 2.1.1.5 50-ге дейін 3, 4, 5-тен топтап тура және кері санау, жұп/тақ сандарды ажырату/заттар тобын 6, 7, 8, 9-дан тең бөліктерге бөлуді көрсету. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Санды 5-ке көбейту кестесін құру, қолдану |
||||
|
Құндылық |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге,абыройлы болуға,ар-ұждан,намыс,жауапкершілік,мейірімділік,қамқорлық, пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. Жасампаздық пен жаңашылдық.Жасампаздық бәрімізге өнеге |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 13 мин |
Үй тапсырмасын тексеру № 8, 35 –бет Өрнектердің мәнін тап. Таза тақта» ойыны Суретті және үлгіні пайдаланып, өрнектердің мәнін тап. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Санды 5 – ке көбейту кестесін құруды және қолдануды үйренесің
1-тапсырм Топтық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі 1 – топ «Спорт» Санды 5-ке көбейту кестесін пайдаланып, кестелерді толтыр. 5 * 6 = 30 25 : 5 = 5 5 * 7 = 35 30 : 5 = 6 5 * 8 = 40 35 : 5 = 7 5 * 9 = 45 40 : 5 = 8 2-топ «Өнер» Үлгіге қарап, мысалдарды шығар. 40 * 5 = 4 онд. * 5= 2 жүзд.= 200 200 : 5= 2 жүзд. : 5 = 4 онд. =40 2 кг * 5 = 2бірл.кг * 5= 1онд.кг = 10кг 10л : 5 = 1 онд.л : 5 = 2бірл.л = 2л. 30 мин : 5 = 3онд. : 5 = 6 бірл.мин = 6 мин. 25 ц : 5 = 2онд.5бірл.: 5 = 5бірл. ц = 5 ц 3- топ «Еңбек» 30, 5, 6 және 5, 1, 5 сандарын пайдаланып, үш тура теңдік құр. |
Өрнектердің мәнін табады
Суретті және үлгіні пайдаланып, өрнектердің мәнін табады
1. көбейту кестесін толтырады 2.бөлу кестесін толтырады 1. үлгі бойынша көбейтуді шығарады 2. үлгі бойынша бөлуді шығарады 1. сандарды пайдаланып, үш тура теңдік құрады 2. теңдікті құру жолын түсіндіреді |
Дескриптор: -өрнектердің мәнін табады(1б) Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Жұлдызшалар Дескриптор: -көбейту кестесін толтырады(1б) -бөлу кестесін толтырады(1б) Дескриптор: -үлгі бойынша көбейтуді шығарады(1б) - үлгі бойынша бөлуді шығарады(1б) Дескриптор: -сандарды пайдаланып, үш тура теңдік құрады(1б) -теңдікті құру жолын түсіндіреді(1б) |
Таратпа қаламсап Оқулық №3,4 36,37-бет |
|
|
7 мин Сергіту сәті 2 мин |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Кесте» әдісі Кестені толтыр. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырмадан не үйрендің? «Кадр» ойыны Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету. |
1. бірінші бөлінгішті табады 2.екінші бөлінгішті табады 3.бөлгішті табады 4.бөліндінің мәнін табады Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -бірінші бөлінгішті табады(1б) -екінші бөлінгішті табады(1б) -бөлгішті табады(1б) -бөліндінің мәнін табады(1б) «Басбармақ» арқылы |
Кесте қаламсап Әртүрлі түстегі суреттер |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Анықта» әдісі Қандай сан шыққанын анықта. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырмадан не үйрендің? |
1. көбейту мен бөлуді салыстырады 2.көбейтінділерді салыстырады 3.бөлінділерді салыстырады |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -ең кіші екі таңбалы санмен 35 тің қосындысын есептейді(1б) -қосындыны ең үлкен бір таңбалы санға бөледі(1б) -бөліндінің мәнін есептейді(1б) |
Оқулық №6, 35 -бет |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
«Білім банкасы» әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал.
«Ай әдісі» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма № 7, 37-бет |
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Тапын! |
Банка стикер
Таяқшадағы жұлдыз дар
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















