БЕКІТІЛДІ
Қазақ тілі және әдебиет мұғалімі
Райгүл Базыловна.________________
|
Мектеп: №12 ЖОББМ |
||
|
Бөлім атауы |
Таза, мінсіз асыл сөз |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Жолов Алишер |
|
|
Күні: |
03.09.2024 |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: |
Пән: Қазақ әдебиеті |
|
Сабақ тақырыбы: |
5-сабақ. Қобыланды батыр жыры |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5. 3. 1. 1 шығармадағы эпизодтар арқылы тарихи құндылығын бағалау; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Жырдың мазмұнындағы тарихи оқиғаны түсінеді |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды тарихи құндылықтарға баулу |
|
|
Пән аралық байланыс |
Қазақстан тарихы |
|
|
Өткен тақырып |
4-сабақ. Қобыланды батыр жыры |
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 минут |
Психологиялық ахуал «Амандасып алайық»
Үйге берілген тапсырманы тексеру. Бүгінгі сабаққа деген қызығушылығын ашу. |
«Амандасып алайық» Оқушылар бірі-бірімен сандары таңдау арқылы берілген суреттерге қарап, амандасады.
Үйге берілген тапсырманы мұғалімге көрсетеді.
|
Мадақтау Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
|
|
Сабақтың ортасы 10 минут |
1 – тапсырма Ер қанаты – тұлпарлар, қай кейіпкердікі екенің аитындар. Оларды сәйкестендіріндер. <iframe style="max-width:100%" src="https://wordwall.net/ru/embed/a9bacd2e6f074fadbebf72eb9408ced8?themeId=1&templateId=3&fontStackId=0" width="500" height="380" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Дискриптор: - Кейіпкерлерді иелерімен сәйкестендіреді. - WordWall сайты арқылы тапсырма орындайды |
1 - тапсырма WordWall сайты арқылы тапсырманы орындайды. |
|
WordWall
|
|
10 минут |
2 – тапсырма. Жырдағы жер-су атауларын тауып, үзінді арқылы олардың қандай мекен екенің дәптерлеріне жазындар.
Көздікөл – Қараспан – Қырлы қала – Сырлы қала –
Дискриптор: - Жырдағы жер-су атауларын табады; - Үзінді арқылы олардың қандай мекен екенің дәптерлеріне жазады. |
2 – тапсырма. Жырдағы жер-су атауларын тауып, дәптерлеріне жазады. |
Бағалау парағы
|
Оқулық Дәптер |
|
Сабақтың соңы 10 минут |
3 – тапсырма. Жырдан қажетті шумақтарды тауып, дәптерлеріне жазындар.
Дискриптор: - Жырдан қажетті шумақтарды жазады; - Дәптерлеріне жазады. |
3 – тапсырма. Жырдан керекті шумақтарды тауып, кестені толтырады. |
“Жұлдыз” әдісі |
Оқулық, дәптер
|
|
3 минут |
Үй тапсырмасын беру. Оқушыларға үй тапсырмасын түсіндіру. |
Үй тапсырмасын түсініп алады. |
|
|
|
РЕФЛЕКСИЯ 5 минут |
Кері байланыс. «Алма ағашы» әдісі. - Сабақта не қызықты болды? - Қандай тапсырма ұнады? - Қандай тапсырма қиын болды? |
|
Үй жұмысы: 7-тапсырма 51 бет |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5-сабақ. Қобыланды батыр жыры
БЕКІТІЛДІ
Қазақ тілі және әдебиет мұғалімі
Райгүл Базыловна.________________
|
Мектеп: №12 ЖОББМ |
||
|
Бөлім атауы |
Таза, мінсіз асыл сөз |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Жолов Алишер |
|
|
Күні: |
03.09.2024 |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: |
Пән: Қазақ әдебиеті |
|
Сабақ тақырыбы: |
5-сабақ. Қобыланды батыр жыры |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5. 3. 1. 1 шығармадағы эпизодтар арқылы тарихи құндылығын бағалау; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Жырдың мазмұнындағы тарихи оқиғаны түсінеді |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды тарихи құндылықтарға баулу |
|
|
Пән аралық байланыс |
Қазақстан тарихы |
|
|
Өткен тақырып |
4-сабақ. Қобыланды батыр жыры |
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 минут |
Психологиялық ахуал «Амандасып алайық»
Үйге берілген тапсырманы тексеру. Бүгінгі сабаққа деген қызығушылығын ашу. |
«Амандасып алайық» Оқушылар бірі-бірімен сандары таңдау арқылы берілген суреттерге қарап, амандасады.
Үйге берілген тапсырманы мұғалімге көрсетеді.
|
Мадақтау Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
|
|
Сабақтың ортасы 10 минут |
1 – тапсырма Ер қанаты – тұлпарлар, қай кейіпкердікі екенің аитындар. Оларды сәйкестендіріндер. <iframe style="max-width:100%" src="https://wordwall.net/ru/embed/a9bacd2e6f074fadbebf72eb9408ced8?themeId=1&templateId=3&fontStackId=0" width="500" height="380" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Дискриптор: - Кейіпкерлерді иелерімен сәйкестендіреді. - WordWall сайты арқылы тапсырма орындайды |
1 - тапсырма WordWall сайты арқылы тапсырманы орындайды. |
|
WordWall
|
|
10 минут |
2 – тапсырма. Жырдағы жер-су атауларын тауып, үзінді арқылы олардың қандай мекен екенің дәптерлеріне жазындар.
Көздікөл – Қараспан – Қырлы қала – Сырлы қала –
Дискриптор: - Жырдағы жер-су атауларын табады; - Үзінді арқылы олардың қандай мекен екенің дәптерлеріне жазады. |
2 – тапсырма. Жырдағы жер-су атауларын тауып, дәптерлеріне жазады. |
Бағалау парағы
|
Оқулық Дәптер |
|
Сабақтың соңы 10 минут |
3 – тапсырма. Жырдан қажетті шумақтарды тауып, дәптерлеріне жазындар.
Дискриптор: - Жырдан қажетті шумақтарды жазады; - Дәптерлеріне жазады. |
3 – тапсырма. Жырдан керекті шумақтарды тауып, кестені толтырады. |
“Жұлдыз” әдісі |
Оқулық, дәптер
|
|
3 минут |
Үй тапсырмасын беру. Оқушыларға үй тапсырмасын түсіндіру. |
Үй тапсырмасын түсініп алады. |
|
|
|
РЕФЛЕКСИЯ 5 минут |
Кері байланыс. «Алма ағашы» әдісі. - Сабақта не қызықты болды? - Қандай тапсырма ұнады? - Қандай тапсырма қиын болды? |
|
Үй жұмысы: 7-тапсырма 51 бет |
|
шағым қалдыра аласыз




