|
Пән:Математика Мектеп:№55 жом Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мұғалімнің аты-жөні: Асланова О Күні:18.09.2018 Сынып:1 «Ә» |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
5 саны және цифры |
|||
|
Оқу мақсаты |
1.1.1.2** бір таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Барлығы:Сандарды қосады, алады, салыстырады, сандарды, сандық аралықтарды сандар тізбегін сандық түзуде көрсетеді Көптеген оқушылар: Көптеген оқушылар: 5 санының құрамының кестесін толтырады Кейбір оқушылар: 5 саны көлеміндегі қосу, азайту амалдарын құрастырады, 10 көлеміндегі сандарды салыстырады |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Бір таңбалы сандарды таниды және атайды 10 көлеміндегі сандарды салыстырады |
|||
|
Тілдік мақсаттар |
5 , артық, кем |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Мәңгілік ел инновация негізіндегі өсім |
|||
|
Пән аралық байланыстар |
Көркем еңбек
|
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Итербелсенді тақта, суреттер |
|||
|
Бастапқы білім |
10 көлемінде санай алады . |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Топқа біріктіру Жемістер таратамын, сол арқылы топқа бірігеді Ширату жаттығуы -1-ден 4-ке дейінгі сандар жазылған парақшалар дайындаймын -осы қағаздарды тақтаға ілемін
2
4
-қандай парақшалар аударылып қойылған? -қандай сандар түсіп қалған? Оқушылар сандарды тақтада дұрыс ораналастырады |
Суреттер Кеспе қағаздар |
||
|
Сабақтың ортасы Сергіту сәті Сабақтың соңы Сабақтың соңы 7мин |
ӨЖ.1-тапсырма «Үш қадам сұхбат» әдісі Суретпен жұмыс. Суреттегі заттарды сана. Олардың қайсысын 5 саны арқылы айтуға болады. Қандай сандар түсіп қалғанын салыстыр Бағалау критерийлері -сандарды қосуды, алуды, салыстыруды біледі Дескриптор *5 санының шығу жолын түсінеді. *5 санына қосуды, азайтуды біледі *5 санын салыстырады (ҚБ) « бас бармақ» әдісі арқылы бағалаймын 2-тапсырма “Ой қозғау” әдісі Сандық сәулеге сүйене отырып 5 сананың қосу және азайту амалдарының құрамын тап Бағалау крийтерилері -Сандық түзу арқылы 5 санының құрамын анықтайды -,+,=, <, > таңбаларын қолдану Дескриптор -сандық сәуледен 5 санын табады -5санының құрамын анықтайды *+, -, таңбасын қолдануды біледі (ҚБ) «жұлдызша» әдісі арқылы бағалау Сергіту сәті: Көңілді күн 3-тапсырма “Серпілген сауал” әдісі Саралау тапсырмасы 1)Сандық түзуден 10 көлеміндегі сандардың көршісін тап 2)Оларды кестеден толтыр 3)Түрлі құрама есептерді шығар Бағалау крийтерилері -сандарды қосуды, алуды, салыстыруды біледі -Сандық түзу арқылы 5 санының құрамын анықтайды -,+,=, <, > таңбаларын қолдану Дескриптор *сандық сәуледен сандардың көршісін табады. *кестені толтыруды біледі. *+, -, = белгілерін қолданады ҚБ “Көңіл-күй” Рефлексия Кері байланыс жасау Бүгінгі сабақта болған көңіл-күйді бет әлпеті салынған суреттерді таңдау
|
слайд |
||
|
Дифференциация-оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалвай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасыныңм сақталуы |
|
|
Мотивациясы төмен оқушыларға топ ішінде жұмыс жасағанда белсенді қатысуын қадағалаймын. Жеке жұмыста өзіне сенімді, ашық сөйлеуіне ықпал етемін |
Мадақтау, қошеметтеу Бес бармақ әдісі Жұлдызша Көңіл-күй |
Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері кезінде қауіпсіздік ережелері туралы түсінік қалыптастыру |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5 саны және цифры
5 саны және цифры
|
Пән:Математика Мектеп:№55 жом Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мұғалімнің аты-жөні: Асланова О Күні:18.09.2018 Сынып:1 «Ә» |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
5 саны және цифры |
|||
|
Оқу мақсаты |
1.1.1.2** бір таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Барлығы:Сандарды қосады, алады, салыстырады, сандарды, сандық аралықтарды сандар тізбегін сандық түзуде көрсетеді Көптеген оқушылар: Көптеген оқушылар: 5 санының құрамының кестесін толтырады Кейбір оқушылар: 5 саны көлеміндегі қосу, азайту амалдарын құрастырады, 10 көлеміндегі сандарды салыстырады |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Бір таңбалы сандарды таниды және атайды 10 көлеміндегі сандарды салыстырады |
|||
|
Тілдік мақсаттар |
5 , артық, кем |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Мәңгілік ел инновация негізіндегі өсім |
|||
|
Пән аралық байланыстар |
Көркем еңбек
|
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Итербелсенді тақта, суреттер |
|||
|
Бастапқы білім |
10 көлемінде санай алады . |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Топқа біріктіру Жемістер таратамын, сол арқылы топқа бірігеді Ширату жаттығуы -1-ден 4-ке дейінгі сандар жазылған парақшалар дайындаймын -осы қағаздарды тақтаға ілемін
2
4
-қандай парақшалар аударылып қойылған? -қандай сандар түсіп қалған? Оқушылар сандарды тақтада дұрыс ораналастырады |
Суреттер Кеспе қағаздар |
||
|
Сабақтың ортасы Сергіту сәті Сабақтың соңы Сабақтың соңы 7мин |
ӨЖ.1-тапсырма «Үш қадам сұхбат» әдісі Суретпен жұмыс. Суреттегі заттарды сана. Олардың қайсысын 5 саны арқылы айтуға болады. Қандай сандар түсіп қалғанын салыстыр Бағалау критерийлері -сандарды қосуды, алуды, салыстыруды біледі Дескриптор *5 санының шығу жолын түсінеді. *5 санына қосуды, азайтуды біледі *5 санын салыстырады (ҚБ) « бас бармақ» әдісі арқылы бағалаймын 2-тапсырма “Ой қозғау” әдісі Сандық сәулеге сүйене отырып 5 сананың қосу және азайту амалдарының құрамын тап Бағалау крийтерилері -Сандық түзу арқылы 5 санының құрамын анықтайды -,+,=, <, > таңбаларын қолдану Дескриптор -сандық сәуледен 5 санын табады -5санының құрамын анықтайды *+, -, таңбасын қолдануды біледі (ҚБ) «жұлдызша» әдісі арқылы бағалау Сергіту сәті: Көңілді күн 3-тапсырма “Серпілген сауал” әдісі Саралау тапсырмасы 1)Сандық түзуден 10 көлеміндегі сандардың көршісін тап 2)Оларды кестеден толтыр 3)Түрлі құрама есептерді шығар Бағалау крийтерилері -сандарды қосуды, алуды, салыстыруды біледі -Сандық түзу арқылы 5 санының құрамын анықтайды -,+,=, <, > таңбаларын қолдану Дескриптор *сандық сәуледен сандардың көршісін табады. *кестені толтыруды біледі. *+, -, = белгілерін қолданады ҚБ “Көңіл-күй” Рефлексия Кері байланыс жасау Бүгінгі сабақта болған көңіл-күйді бет әлпеті салынған суреттерді таңдау
|
слайд |
||
|
Дифференциация-оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалвай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасыныңм сақталуы |
|
|
Мотивациясы төмен оқушыларға топ ішінде жұмыс жасағанда белсенді қатысуын қадағалаймын. Жеке жұмыста өзіне сенімді, ашық сөйлеуіне ықпал етемін |
Мадақтау, қошеметтеу Бес бармақ әдісі Жұлдызша Көңіл-күй |
Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері кезінде қауіпсіздік ережелері туралы түсінік қалыптастыру |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||
шағым қалдыра аласыз














