Қысқа мерзімді жоспар № 8-сабақ.
|
Бөлім: |
Адамгершілік - асыл қасиет |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Даршеева М.Л |
|
Күні: |
05.02.25ж |
|
Сыныбы: 5 «Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Менің атым Қожа» хикаяты. Алғашқы таныстық |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5. 2. 1. 1 әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларың көпшілігі орындай алады: Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табады Оқушылардың басым бөлігі орындай алады: кейіпкер сөздеріндегі қарама-қарсы суреттеулердің арақатынасын анықтайды. Оқушылардың кейбірі орындай алады: шығармадағы көтерілген мәселеге анализ жасай отырып, өмірдегі шындыққа өзіндік көзқарасын қалыптастырады |
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Анализ және интерпретация |
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы (10 мин)
Сабақтың ортасы (25 мин)
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру
Топқа бөлу https://www.classtools.net/random-group-generator «Алфавит» әдісі арқылы Бердібек Соқпақбаевтың өмірі «Менің атым Қожа» хикаяты туралы білімін сұрау D-ID Diadi - платформасы арқылы сабақтың тақырыбын хабарлау. Сабақтың мақсатын түсіндіру. 1-тапсырма «Теріп алу стартегиясы» әдісі бойынша орындау https://wordwall.net/resource/85960151 Кейіпкерлерге
салыстырмалы мінездеме беру 2- тапсырма. «Т кестесі» әдісі Әңгімедегі әр себептің мағынасын ашып, қарама-қарсы суреттеулерді табады.
3-тапсырма https://wordwall.net/ru/resource/528866738 Wordwall платформасы арқылы «Кездейсоқ дөңгелек» әдісі бойынша сұрақтарға жауап бер. 1.Қалай ойлайсың Қожа жақсы бала ма? 2.Кейіпкер кім? Қожаға кім болып келді? 3.Бұл кім Қожаға қандай қатысы бар? 4. Қожа қанда бала? 5. Не себепті Қожаға есімі ұнамады? 6.Бұл кім қандай мінездеме бересің? 7.Бұл кейіпкерге мінездеме бер? 8.Бұл кейіпкер мен Қожа алғаш қайда кездесті? |
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.
Дескриптор -Кейіпкерді таңдайды -1 -Сырт келбетін суреттейді-1 -Мінезіндегі ерекшеліктерін даралайды -1 -
Дескриптор: - Әңгімедегі әр себептің қарама-қарсы суреттеулерін таба алады -4б
Дескриптор Бекітуге арналған сұрақтарға жауап береді – 3 б
|
10 балдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бағаланады.
Сабақтың өн бойынша алған балдарын бағалау парақшасына белгілеп отырады
-
|
Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл
https://wordwall.net/resource/85960151
https://wordwall.net/ru/resource/528866738
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы (5 мин) Кері байланыс Үйге тапсырма |
Genzy.com платформасы арқылы «Бағдаршам» әдісімен өз пікірлерін білдіреді
|
Genzy.com платформасы арқылы «Бағдаршам» әдісі бойынша «кері байланыс жасайды |
https://teacher.gynzy.com/en/board/2fa4e208-7953-4b38-91be-44b9213ec9cd
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5-сынып ашық сабақ Менің атым Қожа
5-сынып ашық сабақ Менің атым Қожа
Қысқа мерзімді жоспар № 8-сабақ.
|
Бөлім: |
Адамгершілік - асыл қасиет |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Даршеева М.Л |
|
Күні: |
05.02.25ж |
|
Сыныбы: 5 «Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Менің атым Қожа» хикаяты. Алғашқы таныстық |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5. 2. 1. 1 әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларың көпшілігі орындай алады: Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табады Оқушылардың басым бөлігі орындай алады: кейіпкер сөздеріндегі қарама-қарсы суреттеулердің арақатынасын анықтайды. Оқушылардың кейбірі орындай алады: шығармадағы көтерілген мәселеге анализ жасай отырып, өмірдегі шындыққа өзіндік көзқарасын қалыптастырады |
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Анализ және интерпретация |
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы (10 мин)
Сабақтың ортасы (25 мин)
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру
Топқа бөлу https://www.classtools.net/random-group-generator «Алфавит» әдісі арқылы Бердібек Соқпақбаевтың өмірі «Менің атым Қожа» хикаяты туралы білімін сұрау D-ID Diadi - платформасы арқылы сабақтың тақырыбын хабарлау. Сабақтың мақсатын түсіндіру. 1-тапсырма «Теріп алу стартегиясы» әдісі бойынша орындау https://wordwall.net/resource/85960151 Кейіпкерлерге
салыстырмалы мінездеме беру 2- тапсырма. «Т кестесі» әдісі Әңгімедегі әр себептің мағынасын ашып, қарама-қарсы суреттеулерді табады.
3-тапсырма https://wordwall.net/ru/resource/528866738 Wordwall платформасы арқылы «Кездейсоқ дөңгелек» әдісі бойынша сұрақтарға жауап бер. 1.Қалай ойлайсың Қожа жақсы бала ма? 2.Кейіпкер кім? Қожаға кім болып келді? 3.Бұл кім Қожаға қандай қатысы бар? 4. Қожа қанда бала? 5. Не себепті Қожаға есімі ұнамады? 6.Бұл кім қандай мінездеме бересің? 7.Бұл кейіпкерге мінездеме бер? 8.Бұл кейіпкер мен Қожа алғаш қайда кездесті? |
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.
Дескриптор -Кейіпкерді таңдайды -1 -Сырт келбетін суреттейді-1 -Мінезіндегі ерекшеліктерін даралайды -1 -
Дескриптор: - Әңгімедегі әр себептің қарама-қарсы суреттеулерін таба алады -4б
Дескриптор Бекітуге арналған сұрақтарға жауап береді – 3 б
|
10 балдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бағаланады.
Сабақтың өн бойынша алған балдарын бағалау парақшасына белгілеп отырады
-
|
Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл
https://wordwall.net/resource/85960151
https://wordwall.net/ru/resource/528866738
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы (5 мин) Кері байланыс Үйге тапсырма |
Genzy.com платформасы арқылы «Бағдаршам» әдісімен өз пікірлерін білдіреді
|
Genzy.com платформасы арқылы «Бағдаршам» әдісі бойынша «кері байланыс жасайды |
https://teacher.gynzy.com/en/board/2fa4e208-7953-4b38-91be-44b9213ec9cd
|
|
шағым қалдыра аласыз

















