|
Бөлім атауы: Бос уақыт және хобби |
Мектеп: Т.Рысқұлов атындағы №24 жалпы орта мектеп |
|||||||
|
Күні: 07.11.2022 |
Мұғалімнің аты-жөні: Нұртай Әсел Бахытжанқызы |
|||||||
|
Сынып: 5 "Б" |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Балалық шақ |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.1 лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану; 5.4.4.1 жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану. |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар:лексиканың ерекшеліктерін білу, жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану; Көптеген оқушылар:лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба тілінің айырмашылықтарын білу, жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану; Кейбір оқушылар: лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану,жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану; |
|||||||
|
Бағалау критеийлері |
|
|||||||
|
Уақыттың қадірі |
|
|
|
|
|
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа
дайындық.
Үй тапсырмасына шолу
жасау. Қызығушылықты ояту
Берілген суреттер бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасату.
Видиосын тамашалап балалардан қай кез суреттелгенін сұрап сұхбат құрамын Бұрынғы заманда барлық ақпарат ауыздан-ауызға тарайтын. Ата-әжеден балаға, баладан немереге, ұрпақтан-ұрпаққа. Сабақ барысында өз пайымдауларымызды айтып, дәлелдеу үшін ерін, тіл, көмей жұмысын қолдандық. Барлық ақпарат ауызша болды. Біз сөйлеу тілін қолдандық. Уақыт өтті. Адамдар
жазбаша ауызша сөйлеуді белгілеу үшін әртүрлі белгілерді қолдана
бастады. Осылайша адам өмірінде сөйлеудің тағы бір түрі пайда болды
ол жазбаша сөйлеу.
|
Сәлемдесу, сабаққа
дайындық. Оқушылар QAZ MATH бағдарламасы бөлгендей орындарға отырады. Үй тапсырмасын "РАНДОМ" әдісі арқылы өткен сабақтардағы тақырыптарды мысал құру арқылы жауап беру керек Оқушылар суреттер арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтау Берілген суреттер бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасату. Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. Видеоны тамашалап, ой тұжырымдайды. Тақтадағы мәтіндерді оқып қай мәтін ауызша(диалог)қай мәтін жазбаша екенін анықтап жұбы мен я тобымен диалог немесе сұхбат құрады |
"Жарайсың" Стикер тарату арқылы бағалаймын Жетондар арқылы бағалаймын |
(Мағжан Жұмабаев) https://youtu.be/SEnMYwpI8g0 |
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
|
Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Деңгейлік тапсырмаларорындайды. Түбір сөздерді теріп жазады; жұрнақтар арқылы туынды сөздер жасайды; Оқылым мәтіндерінен жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді теріп жазады; Оларды қатыстырып, бірнеше сөйлем құрастырады. Оқылым бөліміндегі мәтіндер мен төмендегі пікірді байланыстыра отырып, замандастарыңа балалық шақтың қадірі туралы жарнама не шағын мәтін жазады. Тақырыпты қорытындылайды Бекіту. Мұғалім таратқан парақтағы тапсырмаларды жанындағы жұбы арқылы анықтайды |
Жетон арқылы бағалаймын |
(Мағжан Жұмабаев) |
|
|||
|
Сабақтың соңы Үй жұмысы |
Рефлекторлық экран
55 Беттегі 4-тапсырма |
|
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5 сынып Балалық шаққа саяхат
5 сынып Балалық шаққа саяхат
|
Бөлім атауы: Бос уақыт және хобби |
Мектеп: Т.Рысқұлов атындағы №24 жалпы орта мектеп |
|||||||
|
Күні: 07.11.2022 |
Мұғалімнің аты-жөні: Нұртай Әсел Бахытжанқызы |
|||||||
|
Сынып: 5 "Б" |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Балалық шақ |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.1 лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану; 5.4.4.1 жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану. |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар:лексиканың ерекшеліктерін білу, жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану; Көптеген оқушылар:лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба тілінің айырмашылықтарын білу, жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану; Кейбір оқушылар: лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану,жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану; |
|||||||
|
Бағалау критеийлері |
|
|||||||
|
Уақыттың қадірі |
|
|
|
|
|
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа
дайындық.
Үй тапсырмасына шолу
жасау. Қызығушылықты ояту
Берілген суреттер бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасату.
Видиосын тамашалап балалардан қай кез суреттелгенін сұрап сұхбат құрамын Бұрынғы заманда барлық ақпарат ауыздан-ауызға тарайтын. Ата-әжеден балаға, баладан немереге, ұрпақтан-ұрпаққа. Сабақ барысында өз пайымдауларымызды айтып, дәлелдеу үшін ерін, тіл, көмей жұмысын қолдандық. Барлық ақпарат ауызша болды. Біз сөйлеу тілін қолдандық. Уақыт өтті. Адамдар
жазбаша ауызша сөйлеуді белгілеу үшін әртүрлі белгілерді қолдана
бастады. Осылайша адам өмірінде сөйлеудің тағы бір түрі пайда болды
ол жазбаша сөйлеу.
|
Сәлемдесу, сабаққа
дайындық. Оқушылар QAZ MATH бағдарламасы бөлгендей орындарға отырады. Үй тапсырмасын "РАНДОМ" әдісі арқылы өткен сабақтардағы тақырыптарды мысал құру арқылы жауап беру керек Оқушылар суреттер арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтау Берілген суреттер бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасату. Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. Видеоны тамашалап, ой тұжырымдайды. Тақтадағы мәтіндерді оқып қай мәтін ауызша(диалог)қай мәтін жазбаша екенін анықтап жұбы мен я тобымен диалог немесе сұхбат құрады |
"Жарайсың" Стикер тарату арқылы бағалаймын Жетондар арқылы бағалаймын |
(Мағжан Жұмабаев) https://youtu.be/SEnMYwpI8g0 |
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
|
Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Деңгейлік тапсырмаларорындайды. Түбір сөздерді теріп жазады; жұрнақтар арқылы туынды сөздер жасайды; Оқылым мәтіндерінен жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді теріп жазады; Оларды қатыстырып, бірнеше сөйлем құрастырады. Оқылым бөліміндегі мәтіндер мен төмендегі пікірді байланыстыра отырып, замандастарыңа балалық шақтың қадірі туралы жарнама не шағын мәтін жазады. Тақырыпты қорытындылайды Бекіту. Мұғалім таратқан парақтағы тапсырмаларды жанындағы жұбы арқылы анықтайды |
Жетон арқылы бағалаймын |
(Мағжан Жұмабаев) |
|
|||
|
Сабақтың соңы Үй жұмысы |
Рефлекторлық экран
55 Беттегі 4-тапсырма |
|
|
|||||
шағым қалдыра аласыз
















