Материалдар / 5 сынып Балалық шаққа саяхат
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

5 сынып Балалық шаққа саяхат

Материал туралы қысқаша түсінік
балалық шақ тақырыбындағы ашық сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Ақпан 2023
691
3 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім атауы: Бос уақыт және хобби

Мектеп: Т.Рысқұлов атындағы №24 жалпы орта мектеп

Күні: 07.11.2022

Мұғалімнің аты-жөні: Нұртай Әсел Бахытжанқызы

Сынып: 5 "Б"

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Балалық шақ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.2.2.1 лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану;

5.4.4.1 жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:лексиканың ерекшеліктерін білу, жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану;

Көптеген оқушылар:лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба тілінің айырмашылықтарын білу, жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану;

Кейбір оқушылар: лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану,жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану;

Бағалау критеийлері

  • лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын біледі;

  • мәтіндер арқылы талдайды;

  • жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолданады.

Уақыттың қадірі






Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы



І. Ұйымдастыру кезеңі.

Сәлемдесу, сабаққа дайындық.
Қайырлы күн досым
Қайырлы күн болсын
Сәрсенбінің сәті
Сәттілікке толсын
Біздің алар бағамыз
Кілең беске толсын

Оқушыларды QAZ MATH бағдарламасы арқылы топқа біріктіремін


Үй тапсырмасына шолу жасау.
Үй тапсырмасын топ басшыларын тексеріп қалғандарын топ басшылары қалғандарын тексереді.
"РАНДОМ" әдісі арқылы өткен сабақтардағы тақырыптарды пысықтайды




Қызығушылықты ояту

  1. Суреттер көрсету арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды

Берілген суреттер бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасату.

І.ОҚЫЛЫМ-ТЫҢДАЛЫМ АЛДЫ. М.Жұмабаевтың өлеңін тыңдатымын


Видиосын тамашалап балалардан қай кез суреттелгенін сұрап сұхбат құрамын




Бұрынғы заманда барлық ақпарат ауыздан-ауызға тарайтын. Ата-әжеден балаға, баладан немереге, ұрпақтан-ұрпаққа.

Сабақ барысында өз пайымдауларымызды айтып, дәлелдеу үшін ерін, тіл, көмей жұмысын қолдандық.

Барлық ақпарат ауызша болды. Біз сөйлеу тілін қолдандық.


Уақыт өтті. Адамдар жазбаша ауызша сөйлеуді белгілеу үшін әртүрлі белгілерді қолдана бастады. Осылайша адам өмірінде сөйлеудің тағы бір түрі пайда болды ол жазбаша сөйлеу.
Тақтаға Б.Соқпақбаевтың "Балалық шаққа саяхат" Шығармасынан үзінді шығарып оқушылармен диалог немесе сұхбат құруды ұсынамын

  • Дескриптор

  • Мәтінді түсінеді және

  • ажыратады(жазбаша немесе ауызша)

  • Жұбымен талдайды

  • Сұхбат құрады


Сәлемдесу, сабаққа дайындық.
Қайырлы күн досым
Қайырлы күн болсын
Сәрсенбінің сәті
Сәттілікке толсын
Біздің алар бағамыз
Кілең беске толсын-деп бірін біріне сәттілік тілеп отырады




Оқушылар QAZ MATH бағдарламасы бөлгендей орындарға отырады.


Үй тапсырмасын "РАНДОМ" әдісі арқылы өткен сабақтардағы тақырыптарды мысал құру арқылы жауап беру керек


Оқушылар суреттер арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтау

Берілген суреттер бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасату.



Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды.







Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.


Видеоны тамашалап, ой тұжырымдайды.





Тақтадағы мәтіндерді оқып қай мәтін ауызша(диалог)қай мәтін жазбаша екенін анықтап жұбы мен я тобымен диалог немесе сұхбат құрады






"Жарайсың"










Стикер тарату арқылы бағалаймын



























Жетондар арқылы бағалаймын








































(Мағжан Жұмабаев)

https://youtu.be/SEnMYwpI8g0


Сабақтың ортасы















ІІІ.ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН.



Тапсырма
3-топқа.
Оқылым бөліміндегі мәтіндер мен төмендегі пікірді байланыстыра отырып, күрделі сөздетді қатыстырып замандастарыңа балалық шақтың қадірі туралы жарнама не шағын мәтін жазыңдар.

Дескриптор:

  • Түбір сөздерді теріп жазады;

  • жұрнақтар арқылы туынды сөздер жасайды;

  • Оқылым мәтіндерінен жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді теріп жазады;

  • Оларды қатыстырып, бірнеше сөйлем құрастырады.

  • Оқылым бөліміндегі мәтіндер мен төмендегі пікірді байланыстыра отырып, замандастарыңа балалық шақтың қадірі туралы жарнама не шағын мәтін жазады.

ҚБ



Бекіту. Оқушыларға "ОЙЛАН.ЖҰПТАС.БӨЛІС"әдісі арқылы алдын ала дайындалған қағаздарды ұсынамын








Грамматикалық тақырыпты меңгереді.



Деңгейлік тапсырмаларорындайды.


Түбір сөздерді теріп жазады;

жұрнақтар арқылы туынды сөздер жасайды;

Оқылым мәтіндерінен жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді теріп жазады;

Оларды қатыстырып, бірнеше сөйлем құрастырады.

Оқылым бөліміндегі мәтіндер мен төмендегі пікірді байланыстыра отырып, замандастарыңа балалық шақтың қадірі туралы жарнама не шағын мәтін жазады.


Тақырыпты қорытындылайды








Бекіту. Мұғалім таратқан парақтағы тапсырмаларды жанындағы жұбы арқылы анықтайды
















Жетон арқылы бағалаймын





(Мағжан Жұмабаев)




















Сабақтың соңы






Үй жұмысы


Рефлекторлық экран




55 Беттегі 4-тапсырма







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!