Материалдар / 5 сынып .Ғажайып ағаштар. ашық сабақ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

5 сынып .Ғажайып ағаштар. ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Қараша 2024
108
0 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады




Пәні:


Педагогтың атыөні:


Күні:


Сыныбы:

5

Сабақтың тақырыбы:

Ғажайып ағаштар


Оқу мақсаты:



5.2.1.1 Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау

5.3.6.1 мәтіндегі орфографиялық қателерді сөздіктерге сүйене отырып түзету және редакциялау

Сабақ мақсаты

Мәтін мазмұнын түсінеді

Оқылым мәтініндегі негізгі және қосымша ақпаратты анықтау

Бағалау критерийлері:

Оқылған мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды.

Мәтіндегі ақпараттарды түсінеді; анықтайды;

Мәтіндегі орфографиялық қателерді сөздіктерге сүйене отырып, түзетеді;

Синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері\уақыты:

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар



Сабақтың басы














Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу

І. Психологиялық ахуал


«Додокаэдр» әдісі арқылы жағымды психологиялық ахуал туғызу


Топқа бөлу

Ағаш суреттері бойынша топқа бөледі.

1-топ «Ғажайып ағаштар»

2-топ «Нан ағаштары»

3-топ «Сүт ағаштары»


Үй жұмысын тексеру

Мұғаліммен сәлемдеседі, сабаққа дайындалады.




«Мадақ

тау» арқылы бағалау





























Суреттер






























































Сабақ ортасы

«Ой қозғау» әдісі

-Ғажайып сөзін қалай түсінесіңдер?

-Ғажайыптарға нелерді жатқызар едіңдер?

«Ғажайып ағаштар» дегенді қалай түсінесіздер?

-Ол қандай ағаштар?

Бейнебаян «Ең ерекше ағаштар»

Бейне баян бойынша талқылап сабақтың тақырыбын анықтау

Сабақтың оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерімен таныстырады.


Жаңа тақырыппен таныстыру

Сөздік жұмысы:

Крахмал – өсімдіктен алынатын ұнтақталған көмірсуы.

Ботаника- өсімдіктер туралы ғылым.

Ботаник – ботаникамен (өсімдіктер туралы ғылыммен) айналысатын ғалым


«Адасқан сөздер» әдісі платформа арқылы орны ауысқан сөздерден сөйлемдер құрастыру







Мәтінмен жұмыс

«Гугл әдісі» әдісі

- Балалар қалай ойлайсыздар, шынымен нан, сүт, шұжық, какао

ағаштарының болуы қаншалықты шындыққа жанасымды?

Оқылым тапсырмасы.

Мәтінді оқып ,топ болып талқылап, әр топ өздеріне берілген гугл парақшасын толтырады


1-топ

-Нанды қандай өсімдіктерден алады

-Адамдар қай жануарлардың сүтін пайдаланады?

2-топ

-Халық арасында нан мен сүтті қалай атайды?

- «Ағашты сауу деген» деген тіркес дұрыспа? Бұл сөз қандай мағынада қолданылған?

3-топ

-Мәтіннен синоним сөздерді тауып сөйлемдер құрағдар




Жұптық жұмыс

Learningapps платформасы арқылы берілген ағаштар мен гүлдердің атауларын тауып жазу





Топтық жұмыс

«Алматының қақ ортасында ғажайып ағаш өсуде» бейнежазбасын көріп, топта талқылаңдар





Жазылым.Дәптермен жұмыс

4-тапсырма .Көп нүктенің орнына қосымшаларды орфографиялық заңдылықтарды сақтап жазып, себебін түсіндіріңдер





«Ғажайып ағаштар» әдісі

Қиылған ағаштарда берілген тапсырмалардың жауаптарын тауып ағаштарды құрастыру




Оқушылар бейнежазбадан көргендері бойынша әңгімелейді. Сұрақтарға жауап бере.




















Оқушылар кезекпен тақтаға шығып орны ауысқан сөздерден сөйлем құрастырады





Оқушылар өздеріне берілген тапсырма бойынша гугл парақшасын толтырып ,қорғайды















Оқушылар суретте берілген ағаштар мен гүлдердің аттарын тауып жазады





Бейнеролик тамашалап өзара талқылау жасайды,

ойларымен бөліседі




Оқушылар дәптерге тапсырманы орындайды




Оқушылар қиылған ағаштардағы тапсырмалардың жауаптарын тауып ағаштарды құрастырады



Дескриптор:

-Бейнежазба бойынша сұрақтарға жауап береді



Өзін өзі бағалау парақшасы таратылады














Дескриптор:

-Сөйлем құрастырады








Дескриптор:

- Мәтінді мұқият оқу

- Нанды қандай өсімдіктерден алатынын анықтайды

-«Ағашты сауу деген» деген тіркес мағынасын түсініреді

-синонимдерден сөйлемдер құрастырады














Дескриптор:

-Суреттер бойынша ағаштар мен гүлдердің атауларын табады











Дускриптор:

-көп нүктенің орнына қосымшаларды қояды;

- орфографиялық заңдылықты сақтап жазады;

себебін түсіндіреді;




Дескриптор:

- қиылған ағаштардағы тапсырмалардың жауабые дұрыс табады





Бейнебаян


























https://wordwall.net/resource/64158967


























Оқулық

5 сынып Қзақ тілі






















https://learningapps.org/watch?v=p1xrp1tik23













Бейнебаян












Оқулық


«Есте сақта» әдісі

Interacty.me платфомасы арқылы әлемдегі ғажайып ағаштар жайында танысып, ағаштарды есте сақтау арқылы суреттермен ағаштардың атауларын сәйкестендіру









Ойтолғау топтық жұмыс

«Өз қиялымдағы ағаш»

Тақырыбына өз идеямызды сурет салу арқылы жеткізу






Оқушылар әлемдегі ғажайып ағаштар жайында танысады,

Оларды суреттер арқылы атауларын сәйкестендіреді






Оқушылар өз қиялындағы ағаштарын

салады










Дескриптор:

-ағаштардың атауларын дұрыс табады









https://interacty.me/projects/3422d22689f5398c











Сабақтың соңы

Кері байланыс. .

Кері байланыс. .

Рефлексия

Жеке жұмыс: «Білімге ұмтыл» әдісі



Үй тапсырмасы:


Оқушылар «Білімге ұмтыл» әдісі бойынша кері байланыс жасайды.

Бағалау

Слайд








Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!