Бекітемін:
|
Бөлім |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.25 бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру; |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
-Үтірден кейінгі разряд бірліктерін қайталайды. -Дұрыс бөлшек, бұрыс бөлшек, аралас сандарға мысалдар келтіре алады. -Бұрыс бөлшекті аралас санға, аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады. |
||||||
|
Құндылықтар: |
Заң және тәртіп -Құқықтық жүйе мен адам құқықтарының негіздерін білу -Тәртіп пен әділеттілік нормалар мен ережелерін сақтау қажеттілігін түсіну -Қоғамдағы тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау үшін құқықтық нормалар мен ережелерге сәйкес әрекет ете алу |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Ондық бөлшек дегеніміз не? Калай жазылады Ондық бөлшекті жай бөлшекке калай айналдырады?мысал |
Мұғаліммен амандасын. Сабаққа дайындыққа кириседи Мұғалім лақтырған шарды ұстаған оқушы жауап береді
|
«Стикердегі диалог» әдісімен үй тапсырмасын тексеру Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады |
Презентация Оқулық, Математи ка 5-сынып, 2-бөлім А.Е.Әбіл Қасымов Т.П.Кучер, З.Ә.Жұма ғұлова |
|||
|
Сабақтың ортасы 35мин |
Есептер шығару Есепетр шығаруда оқушыларға нұскау береді Комек кажет болса,комек береді
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады №610 Дескриптор: Жалпы - 2 балл 1. Ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде жазады және дурысын корсетеді. №611 Дескриптор: Жалпы - 2 балл
Ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде жазады және кыскартады №612 Дескриптор: Жалпы - 2балл Ондық бөлшекті бурыс жай бөлшек түрінде жазады және аралас санга айналдырады |
Презентация ДК экраны 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. ДК экраны 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
||||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Үй тапсырмасы№ |
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады |
Оқулықпен жұмыс дәптері |
|||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5 сынып математика 3 тоқсан 13 сабақ Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру
5 сынып математика 3 тоқсан 13 сабақ Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру
Бекітемін:
|
Бөлім |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.25 бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру; |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
-Үтірден кейінгі разряд бірліктерін қайталайды. -Дұрыс бөлшек, бұрыс бөлшек, аралас сандарға мысалдар келтіре алады. -Бұрыс бөлшекті аралас санға, аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады. |
||||||
|
Құндылықтар: |
Заң және тәртіп -Құқықтық жүйе мен адам құқықтарының негіздерін білу -Тәртіп пен әділеттілік нормалар мен ережелерін сақтау қажеттілігін түсіну -Қоғамдағы тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау үшін құқықтық нормалар мен ережелерге сәйкес әрекет ете алу |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Ондық бөлшек дегеніміз не? Калай жазылады Ондық бөлшекті жай бөлшекке калай айналдырады?мысал |
Мұғаліммен амандасын. Сабаққа дайындыққа кириседи Мұғалім лақтырған шарды ұстаған оқушы жауап береді
|
«Стикердегі диалог» әдісімен үй тапсырмасын тексеру Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады |
Презентация Оқулық, Математи ка 5-сынып, 2-бөлім А.Е.Әбіл Қасымов Т.П.Кучер, З.Ә.Жұма ғұлова |
|||
|
Сабақтың ортасы 35мин |
Есептер шығару Есепетр шығаруда оқушыларға нұскау береді Комек кажет болса,комек береді
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады №610 Дескриптор: Жалпы - 2 балл 1. Ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде жазады және дурысын корсетеді. №611 Дескриптор: Жалпы - 2 балл
Ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде жазады және кыскартады №612 Дескриптор: Жалпы - 2балл Ондық бөлшекті бурыс жай бөлшек түрінде жазады және аралас санга айналдырады |
Презентация ДК экраны 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. ДК экраны 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
||||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Үй тапсырмасы№ |
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады |
Оқулықпен жұмыс дәптері |
|||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|||||
шағым қалдыра аласыз
















