Бекітемін:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
5 сынып |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
5.1C Жай бөлшектер |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектің негізгі қасиеті |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.1.2.14 жай бөлшектерді қысқартуда бөлшектің негізгі қасиетін қолдану; 5.1.2.15 жай бөлшекті жаңа бөлімге келтіру; |
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Уақытты тиімді жоспарлай білу және кез-келген іс-әрекеттің нәтижелеріне қол жеткізу және жақсарту үшін күш салу |
|||||||||||||||||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
||||||||||||||||||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату |
Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
2 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Жай бөлшектің негізгі қасиеті тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: 1.Жай бөлшектің негізгі қасиетін біледі. 2.Жай бөлшекті қысқартуды біледі. |
|
|
|
|||||||||||||||||
|
8 мин |
Жаңа сабақты бекіту тапсырмалары |
Ережелер сұрау арқылы репродуктивті білімдерін тексеру: 1)Бөлшектің негізгі қасиетін кім тұжырымдайды? 2) Бөлшектерді қысқарту дегеніміз не? 3) Қандай бөлшектерді қысқартылмайтын бөлшектер деп атайды? Тапсырмалар. 1.Бөлшектерді жаңа бөлімге
келтіріңдер
2. Математикалық диктант:
|
Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
Оқушылар осы мысал-дарға қарап түсінеді. |
Слайд |
|||||||||||||||||
|
15 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Оқулықтан №382, №383, №389 |
|
Дескриптор: 1. Жай бөлшектің негізгі қасиетін біледі. 2.Жай бөлшекті қысқартуды біледі. |
Слайд |
|||||||||||||||||
|
10мин |
Жеке жұмыс |
Қосымша карта |
Тапсырманы орындайды |
Мониторинг |
|
|||||||||||||||||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: 1.Жай бөлшектің негізгі қасиетін біледі. 2.Жай бөлшекті қысқартуды біледі ББҮ кестесін толтыру
Үйге тапсырма. №384, №390
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
Презентация |
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5 сынып математика , 2 сабақ Жай бөлшектің негізгі қасиеті
Бекітемін:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
5 сынып |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
5.1C Жай бөлшектер |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектің негізгі қасиеті |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.1.2.14 жай бөлшектерді қысқартуда бөлшектің негізгі қасиетін қолдану; 5.1.2.15 жай бөлшекті жаңа бөлімге келтіру; |
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Уақытты тиімді жоспарлай білу және кез-келген іс-әрекеттің нәтижелеріне қол жеткізу және жақсарту үшін күш салу |
|||||||||||||||||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
||||||||||||||||||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату |
Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
2 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Жай бөлшектің негізгі қасиеті тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: 1.Жай бөлшектің негізгі қасиетін біледі. 2.Жай бөлшекті қысқартуды біледі. |
|
|
|
|||||||||||||||||
|
8 мин |
Жаңа сабақты бекіту тапсырмалары |
Ережелер сұрау арқылы репродуктивті білімдерін тексеру: 1)Бөлшектің негізгі қасиетін кім тұжырымдайды? 2) Бөлшектерді қысқарту дегеніміз не? 3) Қандай бөлшектерді қысқартылмайтын бөлшектер деп атайды? Тапсырмалар. 1.Бөлшектерді жаңа бөлімге
келтіріңдер
2. Математикалық диктант:
|
Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
Оқушылар осы мысал-дарға қарап түсінеді. |
Слайд |
|||||||||||||||||
|
15 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Оқулықтан №382, №383, №389 |
|
Дескриптор: 1. Жай бөлшектің негізгі қасиетін біледі. 2.Жай бөлшекті қысқартуды біледі. |
Слайд |
|||||||||||||||||
|
10мин |
Жеке жұмыс |
Қосымша карта |
Тапсырманы орындайды |
Мониторинг |
|
|||||||||||||||||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: 1.Жай бөлшектің негізгі қасиетін біледі. 2.Жай бөлшекті қысқартуды біледі ББҮ кестесін толтыру
Үйге тапсырма. №384, №390
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
Презентация |
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





