5-сынып математика курысын қайталау

Тақырып бойынша 31 материал табылды

5-сынып математика курысын қайталау

Материал туралы қысқаша түсінік
5-сынып математика курысын қайталау
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сабақтың тақырыбы: 5-сынып математика курысын қайталау

Бөлім:

Қайталау бөлімі

Педагогтің аты-жөні:

Қайдыраш Айдынгүл

Күні:

23.05.2024ж

Сынып: 5

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

5-сынып математика курысын қайталау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

5.1.2.29

ондық бөлшектерді 10, 100, 1000 және 0,1; 0,01; 0,001 көбейту ережелерін қолдану;

5.1.2.31

ондық бөлшектерді 10, 100, 1000 және 0,1; 0,01; 0,001 – бөлу ережелерін қолдану;

Сабақтың мақсаты:

Сабақ барысында ондық бөлшектерді 10, 100, 1000 және 0,1; 0,01; 0,001 көбейту және бөлк ережелерін қолдана алады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

уақыты

Педагогтің

іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

І.Ұйымдастыру кезеңі:

-Үш тілде амандасу.

-Түгендеу

-Топқа бөлу.

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Жылы лебіз



Үй тапсырмасы

spinner wheel.io платформасы арқылы сұралады.

1) 2,3*10=23 6) 8,1*10=81
2) 0,58*10=5,8
7) 5.5*100=550

3) 4,7:10=0,47 8) 19.3*10=193

4) 17,5 : 100 = 0,175 9) 14.5:100=0.145

5) 125,7 : 1000 = 0,1257


Мұғаліммен амандасады.


«үш тілдік» әдісі арқылы 3 топқа бөлінеді.





Оқушылар есептерді жылдам шығарып береді.









«Мадақтау» әдісі



Интербелсенді тақта



Есептер шығару

10 минут

«WORDWALL» платформасы .

Тақтаға назар аударыңыз.



1) 1,385 * 10 = 13,85

2) 1,385 * 100 = 138,5

3) 1,385 * 1000 = 1385

4) 1,385 *10000 =13850

5) 0,58 * 10 = 5,8

6) 7,3 : 10 = 0,73


Қайталау сабақ бойынша слайд арқылы ақпарат беріледі.

Оқушылар берілген есептерді өз бетімен жылдам шығарады.


Оқушылардың жауаптары арқылы тақырыпты тереңінен пысықтай алады.










Оқушылар есептерді қызыға жылдам істейді және жаубын дәптерге жазып отырады.







«Мадақтау» әдісі













Интербелсенді тақта


Сабақтың ортасы

25 минут

1-Тапсырма. Оқулықпен жеке жұмыс.

Оқулықты «Инсерт әдісі» арқылы есептерді шығарып, дәптерге жазады.

950












Оқушылар оқулықтағы есептерді шығара отырып, түсінбеген жерлерін мұғалімнен сұрап отырады..














Дескриптор 4б

Білім алушылар:

-3 тен кем емес есептерді шығарады.. 3 балл

-6 дан кем емес есептерді шығарады. 4 балл


Бағалау: «Білім шыңы» парағы арқылы жұптар өзара бағалайды.


Оқулық, дәптер,











2-Тапсырма. Топтық жұмыс.


1-топ: «Кластер» әдісі арқылы постер қорғайды.

Есептеңдер:




2-топ: «Кроссенс» әдісі арқылы постер қорғайды.

Теңдеуді шешіңдер:




3-топ: «Кроссенс» әдісі арқылы постер қорғайды.

Тиімді тәсілмен есептеңдер:



Сергіту сәті:

«Бұзық телефон» әдісі





3-Тапсырма. Жұптық жұмыс.

«Тарсия» әдісі

0,23*10=2,3 17*0,1=1,7

89*100=8900 6,55*0,01=0,0655

0,301*1000=301 9180*0,001=9,18

47:10=4,7 62,32:0,1=623,2

3,55:100=0,0355 54:0,01=5400

5678:1000=5,678















Оқушылар топпен бірлесе жұмыс жасап, есептерді талдап, топтарға түсіндіреді.












Шаттық шеңберге тұрып,басташы келесі адам құлағына бір сөз сыбырлайды, соңында бастаушыға қайта келгенде сол сөз жету керек,кейін сөзді ауыстырып жіберген адам анықталады.













Т кестесін толтырады.


Бластула және гаструла сатыларының айырмашылықтары мен ортақ ұқсастықтарын анықтайды.


Дескриптор 3б

Білім алушылар:

1-топ: тиімді тәсілді пайдаланып , бөлімдерді бірдейді алдымен есептеп , сосын ортақ бөлімге келтіріп , шешімін жазады. 3балл

2-белгісіз көбейткішті табу ережесін пайдалана отырып, теңдеуді шешеді. 3 балл

3-топ:


Бағалау: «Білім шыңы» парағы арқылы өз-өздерін бағалайды.


Дескриптор 3б

-ондық бөлшекті 10,100,1000 ға көбейту және бөлу ережесін қолданады.

-ондық бөлшекті 0,1 ге, 0,01 ге , 0,001 ге көбейту және бөлу ережесін қолданады.

-есептерді шығаара отырып , сәйкестендіру нәтижесінде үшбұрыш құрастырады.

Бағалау: «Білім шыңы» парағы арқылы өз-өздерін бағалайды.






АКТ, А3, суреттер, бояулар.
































Сабақтың соңы

Рефлексия

5 мин.

«Смайлкпен бағалау» әдісі

Сабақты бекіту мақсатында қолданылады. Бүгінгі сабақтан алған білімдерін Смайлкпен бағалау арқылы білдіреді.


Қорытындылай келе, оқушыларға кері байланыс беріледі.


Кері байланыс:

«Активатор 3/2/1 әдісі»:

1.Мен білетін үш нәрсе ...

2. Мені таңқалдырған екі нәрсе ...

3. Болашаққа бір ұсыныс....

Үйге тапсырма:

953

Оқушылар олардың тақырып бойынша білімдерін түйіндейтін бір сөйлем жазады.











Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін айтады.



1-10 дейінгі балдық жүйе бойынша бағалау.


classroomscreen.com платформасы





Тексерілді: _____________________________



































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
20.12.2024
186
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі