Бекітемін:
|
Бөлім: |
5.1А Натурал сандар және нөл саны |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Пән/Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Натурал сандарды салыстыру. Қос теңсіздік |
||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.1.2.1натурал сандарды салыстыру, сонымен қатар координаталық сәуленің көмегімен салыстыру; 5.5.2.6сандарды салыстырудың
нәтижесін 5.5.2.7натурал сандарды салыстыру мен реттеуді талап ететін жағдайды зерттеу; |
||||||
|
Бағалау критериі: |
1. Теңсіздік белгілері арқылы натурал сандарды салыстырады; 2. Разрядтарына қарап отырып натурал сандарды салыстырады; 3. Проценті бойынша санды табуды үйренеді; 4. Қос теңсіздік ұғымымен танысады |
||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
5минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Натурал сандарды салыстыру. Қос теңсіздік тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
Ұйымдастыру кезеңі. «Миға шабуыл» стратегиясы (Карточкалар көмегімен берілген сұрақтарға жауап беру)1.Салыстырылатын екі натурал санның разрядтар саны __________________. 2.Разрядтар саны бірдей екі натурал сан жоғарғы разрядтарынан бастап _______________ разрядтары бойынша салыстырылады. 3.Егер екі натурал санның разрядтар саны бірдей және аттас разрядтардағы цифрлары бірдей болса, онда мұндай натурал сандар өзара___________________болады. 4.Кез келген 3 санды салыстыру___________түрінде жазылады. 5.Қос теңсіздіктер___________ саннан бастап оқылады. |
Сәлемдесу Үй тапсырмасын көрсету Сұрақтарға жауап беру |
Ауызша бағалау Жарайсың Өте жақсы Керемет Т.б. |
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары Презентация |
||
|
15 минут |
Бекіту тапсырмасы |
5, 0 және 3 цифрларының әрқайсысы бір рет қана пайдаланып, үш таңбалы сандарды жазыңдар. Осы сандардың ең үлкені ең кішісінен қанша артық? Шешуі: 305; 350; 503; 530 сандары; 530-305=225-ке артық. |
Сандарды кему ретімен ата: 25 , 98 , 78 , 64 , 52 , 46 , 89 , 87 48 , 32 , 23 , 19 , 91 , 84 , 71 , 17 Сандарды өсу ретімен ата: 18 , 28 , 5 , 14 , 15 , 29 , 105 189 , 156 , 12 , 31 , 178 , 10 Жауабы: Сандарды кему ретімен ата: 98 , 89 , 87 , 78 ,64 , 52 , 46 , 25 91 , 84 , 71 , 48 , 32 , 23 , 19 , 17 Сандарды өсу ретімен ата: 5 , 14 , 15, 18 , 28 , 29 , 105 10 , 12 , 31 , 156 , 178 , 189 |
Дескриптор: 1. Жай бөлшектің негізгі қасиетін біледі. 2.Жай бөлшекті қысқартуды біледі. |
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары Презентация |
||
|
20мин |
Жеке жұмыс |
Оқулықтан №33,35,36
|
Тапсырманы орындайды №33 Жауаптары: 1)1 2)1,2,3,4,5 №34 Кез келген сан 1 ден бастап 1001ге дейінгі
|
Дескриптор бойынша бағалау парақтарымен бағаланады Әр дұрыс есепке 2балл |
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары |
||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта:
Рефлексия. «Қарлы боран» әдісі. Бұл әдісті топта немесе сыныптың барлық қатысушыларымен жүргізуге болады.Әр оқушыға жеке – жеке А4 ақ қағазы таратылады. Оқушылар алдындағы қағаз бетіне жаңа сабақ бойынша сұрақтар жазады. Келесі қадамда, қолдарындағы мыжғылайды және қарша боратып бір-біріне атқылайды. Мұғалімнің «Стоп» сөзінен кейін қолдарындағы қағазды ашып тез арада жауап жазады. Қағазды мыжғылап тағы да боратады. «Стоп» дегенде қайта қағазды ашып сұарқ пен жауапты тексеріп жауаптың бұрыс немесе бұрыс екенін анықтайды. Үйге тапсырма.№34,38 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Сұрақтарға жауап береді Қарлы боран ойыны арқылы сабақты қорытындылайды |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларымен бағаланады |
Презентация |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5 сынып Математика Натурал сандарды салыстыру. Қос теңсіздік
5 сынып Математика Натурал сандарды салыстыру. Қос теңсіздік
Бекітемін:
|
Бөлім: |
5.1А Натурал сандар және нөл саны |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Пән/Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Натурал сандарды салыстыру. Қос теңсіздік |
||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.1.2.1натурал сандарды салыстыру, сонымен қатар координаталық сәуленің көмегімен салыстыру; 5.5.2.6сандарды салыстырудың
нәтижесін 5.5.2.7натурал сандарды салыстыру мен реттеуді талап ететін жағдайды зерттеу; |
||||||
|
Бағалау критериі: |
1. Теңсіздік белгілері арқылы натурал сандарды салыстырады; 2. Разрядтарына қарап отырып натурал сандарды салыстырады; 3. Проценті бойынша санды табуды үйренеді; 4. Қос теңсіздік ұғымымен танысады |
||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
5минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Натурал сандарды салыстыру. Қос теңсіздік тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
Ұйымдастыру кезеңі. «Миға шабуыл» стратегиясы (Карточкалар көмегімен берілген сұрақтарға жауап беру)1.Салыстырылатын екі натурал санның разрядтар саны __________________. 2.Разрядтар саны бірдей екі натурал сан жоғарғы разрядтарынан бастап _______________ разрядтары бойынша салыстырылады. 3.Егер екі натурал санның разрядтар саны бірдей және аттас разрядтардағы цифрлары бірдей болса, онда мұндай натурал сандар өзара___________________болады. 4.Кез келген 3 санды салыстыру___________түрінде жазылады. 5.Қос теңсіздіктер___________ саннан бастап оқылады. |
Сәлемдесу Үй тапсырмасын көрсету Сұрақтарға жауап беру |
Ауызша бағалау Жарайсың Өте жақсы Керемет Т.б. |
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары Презентация |
||
|
15 минут |
Бекіту тапсырмасы |
5, 0 және 3 цифрларының әрқайсысы бір рет қана пайдаланып, үш таңбалы сандарды жазыңдар. Осы сандардың ең үлкені ең кішісінен қанша артық? Шешуі: 305; 350; 503; 530 сандары; 530-305=225-ке артық. |
Сандарды кему ретімен ата: 25 , 98 , 78 , 64 , 52 , 46 , 89 , 87 48 , 32 , 23 , 19 , 91 , 84 , 71 , 17 Сандарды өсу ретімен ата: 18 , 28 , 5 , 14 , 15 , 29 , 105 189 , 156 , 12 , 31 , 178 , 10 Жауабы: Сандарды кему ретімен ата: 98 , 89 , 87 , 78 ,64 , 52 , 46 , 25 91 , 84 , 71 , 48 , 32 , 23 , 19 , 17 Сандарды өсу ретімен ата: 5 , 14 , 15, 18 , 28 , 29 , 105 10 , 12 , 31 , 156 , 178 , 189 |
Дескриптор: 1. Жай бөлшектің негізгі қасиетін біледі. 2.Жай бөлшекті қысқартуды біледі. |
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары Презентация |
||
|
20мин |
Жеке жұмыс |
Оқулықтан №33,35,36
|
Тапсырманы орындайды №33 Жауаптары: 1)1 2)1,2,3,4,5 №34 Кез келген сан 1 ден бастап 1001ге дейінгі
|
Дескриптор бойынша бағалау парақтарымен бағаланады Әр дұрыс есепке 2балл |
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары |
||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта:
Рефлексия. «Қарлы боран» әдісі. Бұл әдісті топта немесе сыныптың барлық қатысушыларымен жүргізуге болады.Әр оқушыға жеке – жеке А4 ақ қағазы таратылады. Оқушылар алдындағы қағаз бетіне жаңа сабақ бойынша сұрақтар жазады. Келесі қадамда, қолдарындағы мыжғылайды және қарша боратып бір-біріне атқылайды. Мұғалімнің «Стоп» сөзінен кейін қолдарындағы қағазды ашып тез арада жауап жазады. Қағазды мыжғылап тағы да боратады. «Стоп» дегенде қайта қағазды ашып сұарқ пен жауапты тексеріп жауаптың бұрыс немесе бұрыс екенін анықтайды. Үйге тапсырма.№34,38 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Сұрақтарға жауап береді Қарлы боран ойыны арқылы сабақты қорытындылайды |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларымен бағаланады |
Презентация |
||
шағым қалдыра аласыз














