Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
5 сынып Материктер мен мұхиттар қмж
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бөлім |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Педагогтың аты-жөні |
Жанакова Алтынай Сарсемалиевна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Материктер мен мұхиттар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.2.6.1 материктер мен дүние бөліктерін игеру және зерттеу тарихын сипаттау 5.2.6.2 мұхиттарды зерттеу тарихын сипаттау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар:
Оқушылардың кейбір бөлігі:
Кейбір оқушылар:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерииі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Басы |
Ұйымдастыру шаралары (сәлемдесу, оқушыларды түгендеу). Үй тапсырмасын тексеру: Материктердің аттарын жазу Топтастыру. Шағын топтар отыратын үстелдерге «Тынық», «Атлант», «Үнді», «Солтүстік» атауларының астында( сынып оқушылары білім деңгейіне қарай сараланып), тізімдері жазылған парақтар қойылады. Тапсырма 1.«Суреттер көрсетілім » әдісі. Зертеушілер, д.ж мұхит бөліктері сурет көрсетілімі (бейне фильм)
Жаңа тақырыптың мазмұны ашылады. |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
«Тынық», «Атлант», «Үнді», «Солтүстік» атауларының астында топ тізімі жазылған парақтар Мұхиттардың суреті бес бармақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ортасы |
Өткен тақырыпты меңгере отырып жаңа тақырыптқа қадам басу үшін «Друзья по часам» техникасын қолданып, оқушылар жұптаса жұмыс жасайды. - Әр оқушы әр топтағы хұрбысымен кездесу үшін жұптарын іздейді,
.
Жер шары бетінің жалпы ауданы 510,2 млн.км-ге
тең. Ол материктер
мен мұхиттарға бөлінген. Құрлықты құрайтын материктер мен аралдар
үлесіне шамамен 149,1 млн км немесе бүкіл Жер бетінің 29,2%-ы
келеді. Топтық тапсырма
Өзара бағалау ( дескриптор бойынша) Бағалау СГ 3. Есептердің шығару нәтижелерін көрсету Оқытудың мақсаты бойынша.
Тапсырма 1. Кестені толтыр.(Жұптық жұмыс)
Дайын үлгі жауап арқылы жұптардың өзара формативті бағалауы жүзеге асырылады. Тапсырма 2. (Топтық жұмыс) Оқушылар оқулықтағы мәтінмен танысып саяхатшылардың жүріп өткен жолдарын сәйкестендіреді
Жауаптарды кестеге жаз:
Тапсырма 3. Кестені толтыр.(жұптық жұмыс) Сурет пен Әлемнің қазіргі кездегі географиялық картасын салыстыр.
Тапсырма 4. Жоба жұмысын орындау. «Мұхиттық зерттеушілер» тақырыбы бойынша (Дербес жұмыс)
|
Видеороликтан тақырыпқа сай берілген түсініктерді дамыту арқылы, мәтіндегі тапсырмаларды орындау барысында ой өрісін жетілдіру арқылы бәсекелеседі Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |