Материалдар / 5 сынып, Менің атым Қожа. Бақаның әлегі, КМЖ

5 сынып, Менің атым Қожа. Бақаның әлегі, КМЖ

Материал туралы қысқаша түсінік
5 СЫНЫП ҚАЗАҚ ӘДЕБИЕТІНЕН "Менің атым Қожа" Бақаның әлегі бойынша сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Ақпан 2024
346
5 рет жүктелген
405 ₸ 450 ₸
Бүгін алсаңыз 10% жеңілдік
беріледі
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

"№ 1 жалпы білім беру орта мектебі" КММ

(білім беру ұйымының атауы)

Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар

     Бөлім:

3. Адамгершілік - асыл қасиет

Педагогтің аты-жөні

Тасұынбай М.Б

Күні:

08.02.24

Сынып: 5 В

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Б. Соқпақбаев «Менің атым Қожа» үзінді. Бақаның әлегі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.2.3.1- шығармадағы тілдік бейнелеу, суреттеу құралдарының (теңеу, эпитет, ауыспалы мағынадағы сөздер, қайталау, өлең құрылысы) мағынасын анықтау;

5.2.4.1 - көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазу;

Сабақтың мақсаты

- шығармадағы тілдік бейнелеу, суреттеу құралдарының (теңеу, эпитет, ауыспалы мағынадағы сөздер, қайталау, өлең құрылысы) мағынасын анықтайды;

- көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазады;

Құндылыққа баулу

«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбек етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті


Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Ұйымдастыру кезеңі

Үй тапсырмасын сұрау


Мазмұнын айтады




Сабақтың ортасы


ІІ. Жаңа сабақты меңгерту.

«Бақаның әлегі» бөлімі . Оқулық 96- бет «Ағаттықтың азабы»

1. Биолог Оспановтың тапсырмасы

2. Бес бақа

3. Бірінші сабақ қазақ тілі, басына келген қызық ой

4. Шошынған Майқанова, мектепті даңғаза қылған оқиға

5. Анасының аллдына келген кінәлі Қожа

Сұрақтар

Қожа бақаны не үшін әкелді?

Бақаны апайының сумкасына неліктен салды ?

Анасы неліктен қатты ауыр сөз айтты? (ол кездегі ұстазға құрмет түсіндірілсе.....)

1-тапсырма. Сәйкестендіру. Шығармадан бейнелеу, суреттеу құралдары кездесетін үзінділерден көркемдегіш құрал түрлерін ажыратыңыз.

Бейнелеу, суреттеу құралдары кездесетін сөйлемдер

Қай кейіпкерге тән?

Көркемдегіш құрал түрі

Екі бүйірінен біреу қысып алғандай еңсесін кілт көтеріп алды

Майқанова

Теңеу

Алғандай

От тастап жүретін қу

Жантас

От тастау тұрақты тіркес

Көлденең көзге тірі аруақ тәрізді қыбырлаған бірдеңе

Қожа

Теңеу Аруақ тәрізді

Қатыгез түнді бастан кешірдім

Қожа

Эпитет

Қатыгез қандай


2-тапсырма.

Өзіңіз таңдау жасаған бір кейіпкерге хат жазыңыз. Хатта кейіпкерден алған әсеріңізді жүйелі жеткізу үшін төмендегі кестені негізге алыңыз (120-130 сөз).


Сұрақтарға жауап береді, әңгімелейді.














- шығармадан бейнелеу, суреттеу құралдары кездесетін

4 сөйлемді табады;

- олардың қай кейіпкерге қатысты екенін жазады;

- анықталған суреттеулердің қандай көркемдегіш құрал түріне жататындығын анықтайды;







шығармадағы бір кейіпкерге таңдау жасайды;

- кіріспе бөлімде кейіпкермен амандасып, оның бойынан көре алған қасиеттері туралы жазады;

- негізгі бөлімде кесте негізінде шығармадан дәлелдер келтіре отырып, кейіпкер бойынан көрген жақсылық немесе кемшіліктерін айтады;

- қорытынды бөлімде кейіпкерімен қоштасады.


Дескриптор:

Сұрақтарға жауап, ҚБ. Дұрыс, жақсы, жарайсыңдар! 1 ұпай











Дескриптор:









4 ұпай



















Дескриптор:


Кейіпкерді таңдау1

Қасиеттері 1

Дәлел 2

Қорытынды 1

5 ұпай




Оқулық

96-бет

Сабақ

тың соңы


Үйге тапсырма

Хрестоматиядан келесі бөлімдерді қамтып оқыңыз.






Shape1

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________



















Аты-жөнің: ___________________

Бейнелеу, суреттеу құралдары кездесетін сөйлемдер

Қай кейіпкерге тән?


Көркемдегіш құрал түрі

Екі бүйірінен біреу қысып алғандай еңсесін кілт көтеріп алды


Тұрақты тіркес

От тастап жүретін қу


Теңеу

Көлденең көзге тірі аруақ тәрізді қыбырлаған бірдеңе


Эпитет

Қатыгез түнді бастан кешірдім


Теңеу



Аты-жөнің: ___________________

Бейнелеу, суреттеу құралдары кездесетін сөйлемдер

Қай кейіпкерге тән?


Көркемдегіш құрал түрі

Екі бүйірінен біреу қысып алғандай еңсесін кілт көтеріп алды


Тұрақты тіркес

От тастап жүретін қу


Теңеу

Көлденең көзге тірі аруақ тәрізді қыбырлаған бірдеңе


Эпитет

Қатыгез түнді бастан кешірдім


Теңеу



Аты-жөнің: ___________________

Бейнелеу, суреттеу құралдары кездесетін сөйлемдер

Қай кейіпкерге тән?


Көркемдегіш құрал түрі

Екі бүйірінен біреу қысып алғандай еңсесін кілт көтеріп алды


Тұрақты тіркес

От тастап жүретін қу


Теңеу

Көлденең көзге тірі аруақ тәрізді қыбырлаған бірдеңе


Эпитет

Қатыгез түнді бастан кешірдім


Теңеу

















Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!