|
Сабақ: Қазақ әдебиеті |
Мектеп: № 7 |
||||||||||||||||||
|
Күні: 09.02.2021 |
Мұғалім: Турсынбаева Алмагул |
||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 Т1 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа» (он жетінші тарау) |
||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
А/И1. Әдеби шығарманың композициясы А/И1.Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу. Б/С2. Заманауилығы мен жаңашылдығы Б/С2.5. Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстырады; Әңгімедегі кейіпкерлерді шынайы өмірмен байланыстырады. |
||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет, тарих |
||||||||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі:
1-топ: Кешегі күні бойғы әрекеттен кейін тұяқ серіппей қатып ұйықтап қалыппын. 2-топ: Көзімді ашып алып, қабырға сағатқа қарасам, сегізге он бес-ақ минут қалған екен. 3-топ: Кеше титықтап келіп, сабақ қарауға мұршам болмап еді. 4-топ: Бүгінгі болатын пәндерді сумкама асығыс салып алдым да, мектепке жүгірдім. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері айтылады. 1-тапсырма. ЖЖ. Салыстырмалы карта. Орыс тілі сабағы. Анфиса Михайловна Пушкиннің «Қысқы кешін» жатқа сұрап жатқан кезі. Осы үзіндіні оқи отырып, Жантас пен Қожаға салыстырмалы мінездеме беріңдер.
2-тапсырма. ТЖ. Композициялық құрылымына талдау.
3-тапсырма. Ж. «Бұл кім және қай сәт?» Бұл қай сәт? “Есікті аша бергенімде, тынысым мүлде бітіп, жүрегімнің соғуы тоқтап қалғандай болды. Сол кездегі келбетім көлденең көзге тірі аруақ тәрізді қыбырлаған бірдеңеге ұқсар деймін.”
Бұл қай
сәт? “Маңдайдан буым
бұрқырап, есік Бұл кім? “ Біреуді біреуге атыстырып, от тастап жүретін қу, сабақ үстінде сыбырлап-сыпсыңдағыш.” Бұл кім? “ Галифе шалбар киген жіңішке аяқтары сидиып, шашы қақ жарыла желбіреп, қаздиып тұр.” Бұл кім? “Шыбыным, әйтеуір ешкімге тимей, ұрынбай, жайыңа жүр. Сенің тентектігіңді менен басқа ешкім де көтермейді. Біреудің ала жібін аттаушы болма.” Бұл кім? “Жаңа оқытушы бізді оқу жылының басталуымен құттықтады, өзін таныстырды...” Бұл кім? “Сен оқуды тастасаң, маған ілесіп тастады деп екеуімізді бірдей қудалап пәле қылады. Оқи бер. Оқудың түбіне сен-ақ жет. Мүмкін кейін дырдай бастықтың бірі болып шығарсың. Сонда маған шапағатың тиер.” 3-тапсырма. ТЖ. «Ақыл-ой картасы» Оқушылар Қожаға қатысты «Ақыл-ой картасын» сызу үшін төмендегі айдарларды қолданады: • Түрі қандай? • Не айтты және қалай сөйлейді? • Ол не істейді? • Ол туралы басқалар не ойлайды?
Бағалау критерийі бойынша топтар бір-бірін бағалайды.
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «Мадақтау сэндвичі» 1-бөлік: Позитивті комментарий, не ұнады; 2-бөлік: Сындарлы сын, нені жақсарту керек; 3-бөлік: Келешекке арналған комментарий: маған ұнады, бірақ келесі жолы... |
||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
«Түбі адам болатын бала» бөлімін оқып келу |
||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
6-бөлім. Биотехнология жәнегендік инженерия келешегі. Синтаксис |
|
Педагогтің аты-жөні: |
А.Тұрсынбай |
|
Күні: |
09.02.2021 |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Гендік инженерияның пайда болуы және ген инженериясы шешетін мәселелер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.6.1 белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын
тиімді қолдана білу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Білім алушылар белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын тиімді қолдана біледі. Сонымен қатар ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтар, ғылыми еңбектерден алынған деректерді дәлел ретінде қолданып, авторына сілтеме жасай алады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Орындалатын іс-әрекеттер |
|
Сабақтың басы |
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. №1-тапсырма: Ген деген не? Инженерия деген не? Гендік инженерия деген не? Пікір алысыңдар, болжаңдар. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
|
Сабақтың ортасы |
№2-тапсырма. Үнтаспадан 17-аудиомәтінді тыңдаңдар. Мәтін не туралы айтылды? Гендік инженерияның мақсаты не? Алғаш рет гендік инженерия тәсілі не үшін және қащан қолданылған? Дескриптор: Жалпы-3 балл: -мәтінді тыңдайды. -сұраққа жауап береді |
|
№3-тапсырма. Қосымша ақпарат көздерін пайдаланып, гендік инженерия қазір қай салада қолданылатынын толықтырып айтыңдар. Қосымша ақпарат көздерін пайдаланып, гендік инженерия қазір қай салада қолданылатынын толықтырып айтады. Дескриптор: Жалпы-4 балл: -өз ойымен бөліседі. -пікір алмасады. -қосымша ақпарат көздерін пайдаланады. |
|
|
№4-тапсырма. Гендік Инженерия қандай ғылымдар тоғысында пайда болған? Түсіндіріңдер Гендік Инженерия қандай ғылымдар тоғысында пайда болғанын анықтайды. Түсіндіреді. Дескриптор: Жалпы-3 балл: -сұраққа жауап береді. Түсіндірме жұмысын жасайды. |
|
|
Сабақтың соңы |
«Бір ауыз сөз» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. Жеке жұмыс: Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б. Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. СОнымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
|
Бөлім: |
3-бөлім. Қазіргі қоғам: көші-қон және зияткерлік миграция |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
А.Тұрсынбай |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
09.02.2021 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қайтқанда |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Турсынбаева Алмагул МахмудовнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз 5-сынып Қазақ әдебиеті Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа» (он жетінші тарау)
Тақырып бойынша 11 материал табылды
5-сынып Қазақ әдебиеті Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа» (он жетінші тарау)Материал туралы қысқаша түсінік
Тәжірибе алмасу
Материалдың қысқаша нұсқасы
Сабақтың барысы:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













