Бекітемін: С.К.Дуйсегалиева
|
Бөлім |
4-бөлім. Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жумагалиева А.Ж. |
|
Күні: |
06.11.2024 |
|
Сыныбы: 5 |
5 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қазақстанның қызыл кітабы» ЕБҚ: Көркем жазу М,Е дыбысы және әрпі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.2.1.1 мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау; 5.4.3.1 омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсінеді, анықтайды. ЕБҚ: Дауысты дыбыстарды табады. Сөздерді орфографиялық нормаға сай көшіріп жазады |
|
Құндылықтарға баулу: |
Әділеттілік және жауапкершілік Оқушыларды табиғаттың алдындағы перзенттік жауапкершілікке баулу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 8 мин. |
Ұйымдастыру бөлімі Алдыңғы білімді тексеру. 5-тапсырма Жан-жа ну ар дың төл дері қалай аталады? Көп нүктенің ор ны на ти істі сөздер ді қойып жазып, сөйлем құраңдар. Қоянның төлі -көжек.Түлкі нің төлі -жәудір. Елік тің төлі- еңлік. Арыс тан ның төлі- алан,абдан.Аюдың баласы-қонжық.Киіктіңтің төлі –құралай. Қас қырдың төлі –бөлтірік. Жол ба рыстың төлі-арлан,шөнжік,таутан,сарымақ Қызығушылықты ояту -Қызыл кітап туралы не білесіңдер? -мына суреттегі қандай құстар? Олар туралы не білесіңдер?
Сұрақтарға жауап бере отырып, сабақ тақырыбын анықтау. «Қызыл кітап» туралы бейнежазбаны көру. Сабақ мақсатымен таныстыру
|
Тапсырманы орындай отырып, тақырыпты анықтайды.Сұраққа жауап береді. Сабақ мақсатымен танысып, өз мақсаттарын анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Интербелсенді тақта Бейнежазба суреттер |
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5 минут |
ӘТН: Синоним,антоним сөздер туралы ақпаратты еске түсіру. Ертеде-баяғыда-бұрын, өмір-бақи-мәңгі-бақи, алыс-қашық-қиыр шет-қиян-шалғай-жырақ-аулақ,құрғау-кебу-дегду-тобарсу. |
Сөздік диктант жазады Әдейі-арнайы,жантаю-қисаю,шаршау-болдыру-қажу-титықтау-тұралау-діңкелеу |
|
Электронды сызба слайд |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 15минут |
Мәтінмен жұмыс ЕБҚ тапсырмасы: Суретті әліппеден сөздерді оқып,көшіріп жазады.
|
Дескриптор -Кі таптың түсі неге қы зыл екенін түсіндіреді -«Көз дің қарашығындай қорғау» дегенді түсіндіреді -қою әріппен берілген сөздердің синонимдерін жазады. . |
Қ/Б Мұғалім бағалауы Мадақтама сөздер 1.Мен сені мақтан етемін! 2.Жауабың маған қатты ұнады. 3.Қазақстанның туын көкке желбіретер азамат болатыныңа сенемін. 4.Ережені қайталасаң,нәтижеге жететініңе сенемін. |
Суретті парқшалар,кеспе қағаздар Суретті әліппе |
|
7 минут |
Мәтіннен негізгі және қосымша ақпартты қалай табуға болады? |
Дескриптор: негізгі, қосымша ақпаратты табады.
|
Қ/Б Мадақтама сөздер 1.Мен сені мақтан етемін! 2.Жауабың маған қатты ұнады. 3.Қазақстанның туын көкке желбіретер азамат болатыныңа сенемін.
|
Оқулық |
|
3 минут |
Қ.Мырза Әлінің «Қызыл кітап» өлеңін (11. mр3) тыңдаңдар. Аң-құс, жәндіктердің жойылуына кім кінәлі? Оларды қалай қорғау ға болатыны туралы өз ой ла рың ды жа зың дар. |
Дескриптор: -Аң-құс, жәндіктердің жо йылуына кім кінәлі? Оларды қалай қорғау ға болатыны туралы өз ойла рын жазады. (үй тапсырмасы) |
|
https://youtu.be/u_QCvkbOkW8?si=9rjhg1hoarxYtP_D Жұмыс дәптерлері |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
«Үкі» кері байланысы Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі:Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды «Жеке куәлік » әдісі арқылы бағалайды. |
Жеке куәлік суреті |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5-сынып Қазақ тілі.Қызыл кітап /ашық сабақ
5-сынып Қазақ тілі.Қызыл кітап /ашық сабақ
Бекітемін: С.К.Дуйсегалиева
|
Бөлім |
4-бөлім. Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жумагалиева А.Ж. |
|
Күні: |
06.11.2024 |
|
Сыныбы: 5 |
5 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қазақстанның қызыл кітабы» ЕБҚ: Көркем жазу М,Е дыбысы және әрпі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.2.1.1 мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау; 5.4.3.1 омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсінеді, анықтайды. ЕБҚ: Дауысты дыбыстарды табады. Сөздерді орфографиялық нормаға сай көшіріп жазады |
|
Құндылықтарға баулу: |
Әділеттілік және жауапкершілік Оқушыларды табиғаттың алдындағы перзенттік жауапкершілікке баулу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 8 мин. |
Ұйымдастыру бөлімі Алдыңғы білімді тексеру. 5-тапсырма Жан-жа ну ар дың төл дері қалай аталады? Көп нүктенің ор ны на ти істі сөздер ді қойып жазып, сөйлем құраңдар. Қоянның төлі -көжек.Түлкі нің төлі -жәудір. Елік тің төлі- еңлік. Арыс тан ның төлі- алан,абдан.Аюдың баласы-қонжық.Киіктіңтің төлі –құралай. Қас қырдың төлі –бөлтірік. Жол ба рыстың төлі-арлан,шөнжік,таутан,сарымақ Қызығушылықты ояту -Қызыл кітап туралы не білесіңдер? -мына суреттегі қандай құстар? Олар туралы не білесіңдер?
Сұрақтарға жауап бере отырып, сабақ тақырыбын анықтау. «Қызыл кітап» туралы бейнежазбаны көру. Сабақ мақсатымен таныстыру
|
Тапсырманы орындай отырып, тақырыпты анықтайды.Сұраққа жауап береді. Сабақ мақсатымен танысып, өз мақсаттарын анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Интербелсенді тақта Бейнежазба суреттер |
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5 минут |
ӘТН: Синоним,антоним сөздер туралы ақпаратты еске түсіру. Ертеде-баяғыда-бұрын, өмір-бақи-мәңгі-бақи, алыс-қашық-қиыр шет-қиян-шалғай-жырақ-аулақ,құрғау-кебу-дегду-тобарсу. |
Сөздік диктант жазады Әдейі-арнайы,жантаю-қисаю,шаршау-болдыру-қажу-титықтау-тұралау-діңкелеу |
|
Электронды сызба слайд |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 15минут |
Мәтінмен жұмыс ЕБҚ тапсырмасы: Суретті әліппеден сөздерді оқып,көшіріп жазады.
|
Дескриптор -Кі таптың түсі неге қы зыл екенін түсіндіреді -«Көз дің қарашығындай қорғау» дегенді түсіндіреді -қою әріппен берілген сөздердің синонимдерін жазады. . |
Қ/Б Мұғалім бағалауы Мадақтама сөздер 1.Мен сені мақтан етемін! 2.Жауабың маған қатты ұнады. 3.Қазақстанның туын көкке желбіретер азамат болатыныңа сенемін. 4.Ережені қайталасаң,нәтижеге жететініңе сенемін. |
Суретті парқшалар,кеспе қағаздар Суретті әліппе |
|
7 минут |
Мәтіннен негізгі және қосымша ақпартты қалай табуға болады? |
Дескриптор: негізгі, қосымша ақпаратты табады.
|
Қ/Б Мадақтама сөздер 1.Мен сені мақтан етемін! 2.Жауабың маған қатты ұнады. 3.Қазақстанның туын көкке желбіретер азамат болатыныңа сенемін.
|
Оқулық |
|
3 минут |
Қ.Мырза Әлінің «Қызыл кітап» өлеңін (11. mр3) тыңдаңдар. Аң-құс, жәндіктердің жойылуына кім кінәлі? Оларды қалай қорғау ға болатыны туралы өз ой ла рың ды жа зың дар. |
Дескриптор: -Аң-құс, жәндіктердің жо йылуына кім кінәлі? Оларды қалай қорғау ға болатыны туралы өз ойла рын жазады. (үй тапсырмасы) |
|
https://youtu.be/u_QCvkbOkW8?si=9rjhg1hoarxYtP_D Жұмыс дәптерлері |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
«Үкі» кері байланысы Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі:Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды «Жеке куәлік » әдісі арқылы бағалайды. |
Жеке куәлік суреті |
шағым қалдыра аласыз















